• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Joe svaka čast na izradi malčera.
Malčer izgleda dosta masivan, čak i masivnije od nekih
koji se nalaze na tržištu. Samo se bojim da ne sjebe getribu kad ćeš stajati zbog još vrtnje rotora kardana, jer spominješ da ćeš koristiti običan kardan....

Običan kardan je ok , veći problem če biti ako ne stavi klizni nego kruti kardan , u slućaju neopreznosti kod zaustavljanja jer s obzirom da je zahvat kose dosta velik njegova rotacija bi mogla pogoniti traktor umjesto motora znaći dovesti do nekontroliranog kretanja traktora kada mislimo da se on neće kretati !!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Hvala @zbalija!
Običan kardan je ok , veći problem če biti ako ne stavi klizni nego kruti kardan , u slućaju neopreznosti kod zaustavljanja jer s obzirom da je zahvat kose dosta velik njegova rotacija bi mogla pogoniti traktor umjesto motora znaći dovesti do nekontroliranog kretanja traktora kada mislimo da se on neće kretati !!!

Što se tiče nekontroliranog kretanja traktora...hmmm to sam mislio, i neznam kako će ići? Još da dodam da mi je kuplung otišao u kurucu! Videćemo u radu...

Neznam koja je razlika između kliznog, krutog, i običnog kardana?
Koristim ovaj sa slike...
koji je ovaj?



pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala @zbalija!


Što se tiče nekontroliranog kretanja traktora...hmmm to sam mislio, i neznam kako će ići? Još da dodam da mi je kuplung otišao u kurucu! Videćemo u radu...

Neznam koja je razlika između kliznog, krutog, i običnog kardana?
Koristim ovaj sa slike...
koji je ovaj?



pozzz joe!

KRUTI , klizni je kada ti stisneš kvačilo izlazno vratilo prestaje sa vrtnjom ( od strane traktora ) a kardan klepeće i dalje se vrti , znaći kardan koji ima na sebi recimo kvaćilo koje silu suprotnu od pogona ne prizna ( NOŽ SE I DALJE VRTI SILA INERCIJE ) , skuplje ali kvalitetnijei sigurnije
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Hvala @zbalija!


Neznam koja je razlika između kliznog, krutog, i običnog kardana?
Koristim ovaj sa slike...
koji je ovaj?



pozzz joe!


to je običan teleskopski kardan bez ikakvog osiguranja od
pre opterećenja. Kako bi ARNO rekao kruti.
Za malčer bi trebao kriket kardan tako da se kardan u suprotnu stranu slobodno vrti....
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
KRUTI , klizni je kada ti stisneš kvačilo izlazno vratilo prestaje sa vrtnjom ( od strane traktora ) a kardan klepeće i dalje se vrti , znaći kardan koji ima na sebi recimo kvaćilo koje silu suprotnu od pogona ne prizna ( NOŽ SE I DALJE VRTI SILA INERCIJE ) , skuplje ali kvalitetnijei sigurnije

Sad kontam razliku...
Videću kako se bude ponašao u radu!
Javljam dojmove...
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!
@ARNO -
Što se tice smera vrtnje:scratch, bem li ga?...okretace se "u smeru kazaljke na zidu" - udesno! Nekako mi to bilo logicki, zbog nacina kojom stranom sam navikao pratiti(preklapati) sledeci red obrade na njivi,,,možda i grešim, al sad nema nazad!
A ustvari koji treba da je smer? Kako si ti prošao obratno? U cemu bude problem? Sad me baš interesira...:scratch


pozzz joe!:weedman:

Da ti odgovorim kolikom znam za tvoj malčer nije bitno kosi li ljevo ili desno ali je koliko toliko bitno da se vijci sa kojima je pričvrščen noz uslijed okretanja zatežu a ne otpuštaju , kod mene je bio drugi slućaj radim bušilicu za zemlju - rupe- pa sam napravi prihvat kardan na konstrukciju kako mi je pasalo a nisam razmišljao o okretima , kada sam prisložio vidio sam da sam dobio ljeve okretaje a da nebi morao raditi i ljeva svrdla tada sam se primio i okrenuo diferencijal te napravio novi prihvat , a sada slijedi nastavak radova
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumskim prijateljima, forumašima - bećarima najboljega poljoprivrednoga foruma! ...

., joekiki!!!., bravo - ČESTITAM!!!., sedi., odličan (5) pet! ...

., sve si lipo napravil, poslikal, opisal, ..., sada samo čekamo slikice i tvoje dojmove oko dela - malčirenja., moja predpostavka., sve bude delalo ko saliveno!., ali pod obavezno metni vaj kardan ča ima takozvani "fraj lajf", ča su i kolege frendovi predložili,,, ...

., prijatelju firemanpetar!., isto je i kod mene bilo!!! ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Hvala @zbalija!


Što se tiče nekontroliranog kretanja traktora...hmmm to sam mislio, i neznam kako će ići? Još da dodam da mi je kuplung otišao u kurucu! Videćemo u radu...

Neznam koja je razlika između kliznog, krutog, i običnog kardana?
...

pozzz joe!
Joe, mislim da, nažalost, nemaš mjesta za kardan s bilo kakvom spojkom. Mislim da bi jednosmjernu spojku mogel napraviti sam, na mjestu završetka poluosovine. Mislim da bi uz malo kemijanja dalo se ugurati i kliznu spojku. Zapravo bi moral, jel ovak nebu dobro. Ako te zanima ideja, javi se na PM.
Naime, prvi je problem to kaj te bude gural kad pritisneš kuplung (baš kak ti je Arno spomenul), a drugi (još veći) je pokretanje teškog rotora svaki put kad krećeš iili kad mijenjaš smjer kretanja.
Vrtil sam silo kombajn preko običnog kardana (na traktoru s dvostepenim kuplungom). Nije bil osobiti problem, osim kaj se zagušil svaki put na kraju reda kad sam zaboravil i otpustil gas.
Na jednostepenom kuplungu je to zbilja problem.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585


Istina kardan se i meni činio prekratak i bojim se da neće biti dosta mjesta za podizanje i spuštanje provjeri sada dok još nije gotovo , ali mislim da bi prihvat -B- trebao produžiti za 15 -etak centimetara a visina -A- mi je isto sumljiva mislim da vuće na 60 i koji centimetar a nebi smjela biti puno više od 40 cm , poz.:D

 
Posljednje uređivanje:
S

stric

Guest
sorry

Jedno predstavljanje nebi škodilo:madmana::madmana::madmana: pošalji mi svoj mel pa ču ti poslati nešto dokumentacije :supz:

Sorry što sam tako s neba pa u rebra, internet mi je bio dostupan 3 min pa sam sam nabrzaka napisao šta me muči.
Inače, pozdrav svim vrijednim forumašima.
Kao što se vidi, iz Vinkovaca sam. Odnedavno posjedujem TV 521 '80 godište, od priključaka imam frezu, roto malčer, špricu 200l; te ralicu za snijeg za koju nemam nosač. :)
Imam odprilike jutro vočnjaka za kojeg će se tomek brinuti
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ooooooooo joeee svaka cast,vrlo dobo uradjeno,i domisljato
ma nema na ovom forumu sve same majstorcine...ex kad bi se svi skupili pa napravili bi space satl od traktora...... :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Jel zna neko možda dimenzije od ona dva ležaja u turbin od hlađenja na LDA 672.

ja sam imao zapisano al zagubio papir.

Lageri 2 komada broj 62303 .2RSR za turbinu sa alternatorom

Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 17mm
Širina 19 mm

Mjere su zaokružene na mm, sa time mislim da može bit npr. unutrašnji promjer 16,7mm...

Za tebe, da kupiš lagere je samo bitan broj koji je boldan.
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Istina kardan se i meni činio prekratak i bojim se da neće biti dosta mjesta za podizanje i spuštanje provjeri sada dok još nije gotovo , ali mislim da bi prihvat -B- trebao produžiti za 15 -etak centimetara a visina -A- mi je isto sumljiva mislim da vuće na 60 i koji centimetar a nebi smjela biti puno više od 40 cm , poz.:D

[/QUOTE]


može koja detaljnija slika ovog spoja kardana i poluosovine!!

svaka čast , sviđa mi se
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Auuuuu...sad ste me zbunili na sve strane...:scratch
Što se tiče tih mera A/B...bem li ga, merkao sam jedno celo poslepodne da skinem mere za izradu, ređao klocne, podizao, spuštao...probao sve varijante, na kraju sve nacrtao zapisao mere i po tome radio!
Nisam još probao da nakačim na traktor, al sve je moguće, i da sam pogrešio!Bilo je tu brojki na stotine, a i pive...:madmana:

Šta je tu je, isto mi se piše, ja ga već obojao, ako treba seći i variti to će biti manji problem.

Nego ovo što kažete za kardan kruti, ili sa spojkom...me sad više brine:madmana:
Na kraju njive neki idioti iskopali neku rupu 2metra dubine, i vadili pesak - još samo mi to fali da me rotacija noža odgura traktor u rupu! Jer kako kažete, sve to stoji, i da ovako neće valjati...:madmana:
Hmmmm...:scratch

Hteo sam ja na zadnju poluosovinu nešto da kemijam, ali sam odustao i zavario i blokirao totalno...bolje da sam kemijao!

U svakom slučaju, svaka kritika i komentar dobro došao!;)

@nsamanic - ima tu par slika, ako misliš na ovo:









pozzz joe!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Lageri 2 komada broj 62303 .2RSR za turbinu sa alternatorom

Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 17mm
Širina 19 mm

Mjere su zaokružene na mm, sa time mislim da može bit npr. unutrašnji promjer 16,7mm...

Za tebe, da kupiš lagere je samo bitan broj koji je boldan.

Hvala na mjerama al moj ima turbinu sa alternatorom isto i to dva različita ležeja unutra i to 6303-2rsh i 6204 -rsh.

ma nije mi to dalo mira sinoć pa sam se ujutro malo ranije probudio i raskopao pa sam tokom dana nabavijo ležaje i sad pred pola sata složio.
eto dva različita ležaja unutra.

.,21Yes hvala na linku znam za te to su kineski jer su jeftini ja kad stavljam onda SKF ili FAG jer ovi brzo prođu probao nekoliko puta i uvjerio se.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ove zime sam napravio grijač al danas sam ipak uspio poslikat kako radi pa evo nekoliko slika.

tr1e.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Ovo je slika nakon 4sek.

grija1.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

nakon 7sek.

grija2.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

nakon 10-11sek.

grija3.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

i ovo je na 15sek.od prilike štopanao

grija4.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hvala na mjerama al moj ima turbinu sa alternatorom isto i to dva različita ležeja unutra i to 6303-2rsh i 6204 -rsh.

ma nije mi to dalo mira sinoć pa sam se ujutro malo ranije probudio i raskopao pa sam tokom dana nabavijo ležaje i sad pred pola sata složio.
eto dva različita ležaja unutra.

Sad si me malo zbunijo :scratch. Ja sam isto nekad mjenjao ta dva ležaja na mom trakoru. Bio sam siguran da su bila jednaka i to sa oznakama koje sam napisal. Potražijo sam jih i tako izmjerijo mjere i prepisao oznake iz njih.

Istina je i to da su naši motori različita godišta pa neznam, možda je to razlog. Gledao sam sad i neke kataloge ali nema oznaka lagera u njih. Ali ima mogučnost pogledat dal su dva jednaka ili dva različita. Zbunilo me opet da je u jednome kao da su različita a u drugome kao da su jednaki :x:scratch. Ništa mi nije jasno! Srečom da te nisam zeznuo, da si več sam sve sredijo kako treba. Ako sam pogrešijo eto moje isprike ali možda su turbine ipak različite???

Možda bude Edosoko znao u čemu je stvar :roll:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Sad si me malo zbunijo :scratch. Ja sam isto nekad mjenjao ta dva ležaja na mom trakoru. Bio sam siguran da su bila jednaka i to sa oznakama koje sam napisal. Potražijo sam jih i tako izmjerijo mjere i prepisao oznake iz njih.

Istina je i to da su naši motori različita godišta pa neznam, možda je to razlog. Gledao sam sad i neke kataloge ali nema oznaka lagera u njih. Ali ima mogučnost pogledat dal su dva jednaka ili dva različita. Zbunilo me opet da je u jednome kao da su različita a u drugome kao da su jednaki :x:scratch. Ništa mi nije jasno! Srečom da te nisam zeznuo, da si več sam sve sredijo kako treba. Ako sam pogrešijo eto moje isprike ali možda su turbine ipak različite???

Možda bude Edosoko znao u čemu je stvar :roll:

a vidiš ni meni nije to jasno da su različiti baš ću pogeldati sutra malo one ležaje ako ih najdem jer sam bacio u smeće stare. samo sam si zapisao kataloške brojeve .ako ih najdem pa ću pomjeriti malo sa šublerom.

nisi me zeznuo jer sam rastavijo pa išao u nabavu novih.

vidjet ćemo kad se Edosoko pogleda.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Neda mi mira sad ovo :scratch i tako sad gledam katalog ležajeva.

Kod tebe je jedan ležaj sa oznakom: 6303-2rsh
Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 17mm
Širina 14 mm



Kod mene je: 62303 .2RSR
Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 17mm
Širina 19mm

Znači ipak su jako slični, razlika je samo u širini.

Sad gledam mjere tvojeg drugog ležaja oznake: 6204 -rsh

Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 20 mm
Širina 14 mm

Kako vidimo sad da su ležaji jako slični ali ipak različiti.
Iz svega ovoga ja mislim da mogu zaključiti samo to da su naše turbine različito napravljene, jeste da za samo nekoliko mm ali...

PS
Sve pohvale na izradi grijača, odlično napravljeno. Još više mi se dopada kako si super dokumentirao rad grijča.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh