• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Pozdrav majstori.

Dali je možda neko uradio kardan za pogon priključaka na prednji dio traktora Tomo 420.
Dali je možda več.ko mislio o tom inovacijom neka javi kako bi se to uradilo.


Hvala na odgovoru.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Prednja koslilica za tomu

Pozdrav svima,
interesira me ugradnja prednje roto kosilice za TV730.
Osim što kotači ne ugaze travu kao kod kosilice koja je montirana odozada,
ima li ikakvih drugih razloga zbog koje bi prednja bila bolja od zadnje ?

Isto tako jednom mi je netko u razgovoru napomenuo da prednji priključci
koji se priključuju direktno na remenicu radilice
loše djeluju na radilicu i da je onda puno veća šansa da imam problema sa motorom.
Imate li kakav savjet u vezi toga ?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ne zmišljaj

Ne razumijem ovaj odgovor ?
Meni je normalno da prije bilo kakvog ulaganja razmišljam o prednostima ili nedostacima.
Pogotovo što vidim da ovdje ima ljudi koji godinama imaju ovakve strojeve,
i znaju puno iz prakse.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Što se tiče kardana na motoru, ugrađivali su to na male TVjce več u fabrici, znači original. To su bili traktori TV- 319 K, što znači komunalni traktori. Oni su imali nosač za ralicu/ kosilicu, taj kardan i balon kotače. Taj kardan je bio nešto manji od standardnog.

Vjerujem da bi se to moglo još nabavit u Primi, ili ako ti je lakše iskopiraš i napraviš sam.

Našao sam i jednu sliku u mom arhivu pa pogledaj kako izgleda to.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_17768951.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav svima,
interesira me ugradnja prednje roto kosilice za TV730.
Osim što kotači ne ugaze travu kao kod kosilice koja je montirana odozada,
ima li ikakvih drugih razloga zbog koje bi prednja bila bolja od zadnje ?

Isto tako jednom mi je netko u razgovoru napomenuo da prednji priključci
koji se priključuju direktno na remenicu radilice
loše djeluju na radilicu i da je onda puno veća šansa da imam problema sa motorom.
Imate li kakav savjet u vezi toga ?

bolje da vidiš tu varijantu da prenes za naprijed prenes od zadnjeg vratila pomoću reduktora i osovine ispod traktora. ili nazovi primi možda oni imaju originalne dijelove za prednje vratilo
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
ja bi radije prepravio tu koja se zakaca iza da ide pored nego naprijed, uostalom ko te nagovori da kupis tu iza

Hvala na odgovorima. Ponekad zlata vrijedi savjet ljudi koji su
nešto probali pa su vidjeli da nije baš najsretnije rješenje.
Još uvijek ju nisam kupio. Pretražujem oglasnike i tražim nešto povoljno,
ali uglavnom su sve koje sam vidio
namijenjene za montažu pozadi.
Dosadilo mi je više košnja sa kosilicom montiranom na kultivator ili trimerom
kako to do sada radim.
Riječ je o većem vočnjaku ali problem je i to što nije potpuno ravan, već je
dobar dio u ne baš prestrmom usponu.
A kako je originalna rotaciona kosa na komunalnim TV-ejcima novijim serijama ?
Da li je direktno na kardan napred ili isto koriste reduktor i osovinu ispod traktora ?
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Molim vas pomoć!!!! radi se o hidraulici na tomici ja bez problema dignem drljacu...i hidraulika drži cca 5min i pocme lagano padati sta je tu problem gumice ili???? hvala puno!!!
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se ...

Pozdrav svima,
interesira me ugradnja prednje roto kosilice za TV730.
Osim što kotači ne ugaze travu kao kod kosilice koja je montirana odozada,
ima li ikakvih drugih razloga zbog koje bi prednja bila bolja od zadnje ?

Isto tako jednom mi je netko u razgovoru napomenuo da prednji priključci
koji se priključuju direktno na remenicu radilice
loše djeluju na radilicu i da je onda puno veća šansa da imam problema sa motorom.
Imate li kakav savjet u vezi toga ?

., lip pozdrav forumašu pepapilar!

., prednja roto-kosilica more se ugradit na svaki traktor "tomo vinković" ko i na sve plagijate TI naši mali traktorićev., postoji orginal roto-kosilica, ALI ima puno roto-kosilic od razni proizvodjačev i takozvani kućnio majstorov; HOME MADE!., samim pitanjem dali si odgovor., svakako je bolja prednja roto-kosa jer negaziš travu i preglednije je za kosit ispred sebe.-

., svakako da je prednji izvod - izlaz kardana štetan za svaki motor kada ide izlaz drito na izlaz remenice radilice., ALI nisu to baš tako pogubna opterećenja kada se već veliki i dugi niz godin TO i takovo ugradjuje za košnju; roto-kosilicu., A još je prednji izlaz kardana - kardanskog vratila bil puno puti korišćen za pogon; mješalice betona, cikulara za rezat drva, razno-razni pumpi za navodnjavanje i prepumpavanje; vode, vina, meda, nafte i derivata od nafte, septički jam, prednje freze za snig, puhalnika - ventilatora za tirat - puvat; seno, slamu, žito, ...
., postoji i prednji izlaz kradana - vratila gonjen - pogonjen preko hidro-pogona, kvalitetnije varijanta i kud i kamo se više pazi motor u slučaju nepredvidjeni stvari u travi; kamena, železa, žice, drveta, meje, ..., ALI i loša strana kad se ugrije ulje.-
., postojidu dva tipa - vrste izlaznog kardana - vratila; deblji - standardni i tanji - van standarda ALI!, YUS STANDARD "tomo vinković" ...

., eto malo ča sam znal?!, JA sam zapisal - pojasnil., općenito pitanje i isto takov odgovor.- /...pitaj ča TE još interesuje???.../

., lip pozdrav svim mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!., Bog!, čitamo se ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Molim vas pomoć!!!! radi se o hidraulici na tomici ja bez problema dignem drljacu...i hidraulika drži cca 5min i pocme lagano padati sta je tu problem gumice ili???? hvala puno!!!
Prolem je jer počne lagano padati ....:prayer:
Nego reci jel baca ulje na odušak celindra kad podigneš do kraja ?
Ako ne i ako niegdje ne curi na spojevima onda je problem u razvodniku .
(osima ako nemaš još kakve nadograđene i prerađene skalamerije po traktoru ?)
Ovo gore vrijedi samo za osnovni sustav hidraulke .
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se ...

Molim vas pomoć!!!! radi se o hidraulici na tomici ja bez problema dignem drljacu...i hidraulika drži cca 5min i pocme lagano padati sta je tu problem gumice ili???? hvala puno!!!

., lip pozdrav!

., tote more bit puno problema., ja ću navest samo neka ča znam, primjer; mala količina ulja u hidrauličkom sistemu, loše ulje - staro, ulje sa jednim delom vode, TOČNO!, moredu bit loše gumice u celindru hidraulike, more bit zamazan filter od ulja hidraulike ili ga uopće nima, more bit da je pumpa hidraulike pohabana - potrošena, more bit da je razvodnik hidraulike potrošen, zamazan, more bit da one brze spojke hidraulike nevaljadu, more bit da je ulje hidraulike jako vruće, ...

., naored moj!, Bog!, čitamo se ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ne razumijem ovaj odgovor ?
Meni je normalno da prije bilo kakvog ulaganja razmišljam o prednostima ili nedostacima.
Pogotovo što vidim da ovdje ima ljudi koji godinama imaju ovakve strojeve,
i znaju puno iz prakse.
Stari moj niko tu ništa ne zna , znaju samo srat i filozofirati o nečemu kaj su vidjeli na slikama .
I nitko ti neće biti iskren i reči " ne žmišljaj" kao ovaj u nekom gore postu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja sam primjetio naprjed na rezervaru da je uvjek masan ko da negdje pušta ulje
To nije ništa , curenje sam naveo kao primjer , ako curi na spoju poslje svakog pada priključka mora negdje biti lokva ulja .
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
traktor mi je stajao na jednom mjestu bar tjedan dana nisam ga vozio i primjetio sam ispod rezervara malu kolicinu ulja mozda 1 dec
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Stari moj niko tu ništa ne zna , znaju samo srat i filozofirati o nečemu kaj su vidjeli na slikama .
I nitko ti neće biti iskren i reči " ne žmišljaj" kao ovaj u nekom gore postu .

Pozdrav Puknuti
Dobro si kazao kako se daje izjave o popravcima i izradi novih dijelova kako o ovoj temi izradi prednjeg kardana za Tomo Vinković.
Kad bi bio interes forumaša bi neko ko je blizu Prime mogao ,da dobije podatke o kardanu na prednjem delu koji je namontiran na komunalnem traktoru TV.
Budimo složniji i fleksibilniji.

Kupujem frezo več upotrebljeno za tomota TV 420 širine 1000 mm.
Ako ima ko javite cijeno i gde se može podignuti.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav Puknuti
Dobro si kazao kako se daje izjave o popravcima i izradi novih dijelova kako o ovoj temi izradi prednjeg kardana za Tomo Vinković.
Kad bi bio interes forumaša bi neko ko je blizu Prime mogao ,da dobije podatke o kardanu na prednjem delu koji je namontiran na komunalnem traktoru TV.
Budimo složniji i fleksibilniji.

Kupujem frezo več upotrebljeno za tomota TV 420 širine 1000 mm.
Ako ima ko javite cijeno i gde se može podignuti.

AKo i vi već serete po čovjeku koji je tomicu i njemu slične verzije vidio u milion različitih situacija i napisao ovdje da s nama podijeli svoje iskustvo i što se može sve sa njima, zašto onda ispitujete ovdje ako ste tako pametni.....pa se sami snađite......a oni su bili i u PRIMI i drugdje i sve to potkrijepili slikama....a GROFU, ARNU, ZBALIJI, FIREMANPETERU i ostalima koji su uvijek spremni pomoći od mene najveći respect...:supz::supz:
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh