• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

pocetnik-mk

Novi član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
21
Toma i noseni agromehanika - atomizer 330 litara

Pozdrav svima.

Molim za savjet.

Razmisljam za kupovinu polovnog tomicu. Treba mi informacija dali tomica moze bez problema nositi agromehanika atomizer od 330 litara?

Koji je minimum model/KS preporucljiv - mora li biti od 30 KS?

Tomicu planiram da koristim u vocnjaku (breskve oko 1 ha) Pored prskanja koristio bi ga i za medjuredno malciranje/kosenje trave i za redno freziranje oko stabala (ako uspem da nadjem neku bocnu/pomicnu frezu sa povoljnom cenom)

Hvala unapred za pomoc
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
[e sjetih se i da pitam zna li se razlog ovolikog loma ili je samo zamor matrijala.Inace radi se o seriji730[/QUOTE]

pa to je boljka 730,kupi samopodesiv ležaj za poluosovinu kad ga budeš sklapal.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!
A vidi Poljake...pogledajte ovaj video...:supz:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=E1g71cTGi1o[/YT]

pozzz joe!

Svakačast na ovome materijalu , kada ih vidim ovako na liniji , u ovim kolićinama , ispitnu stanicu , popunjenu tvornicu :madmana: neznam da li ćeš vjerovati ali dosta me stegnulo kod srca :madmana: stvarno lijep povjesni materijal , HVALA
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I ovo me fasciniralo ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8kVS_S5fEYo&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pozdrav prijateljii



Uploaded with ImageShack.us
slika od juce,bilo malo snijega a tomo i ja sumu,dobro je odradio posao,a i tu su novi lanci koje sam ja pravio krupni su dosta ali u sumi kopaju sve zivo......
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
puknuti
axaxaxaxaxaxax da sad ce da se naglaba i naglaba o ralicama

a visina je blizu 1400 metara bar na ovom mjestu gdje je slikano a okolu su brda sa 1500 pa cak i malo vise.....
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Pozdrav ekipi!!! evo bio u zagorju pa složio lance na 33cm kako mi preporučeno i sad je ok , ali me i dalje živo zanima dal mora ona gumica na odušku da ima lufta il mora da brtvi???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav ekipi!!! evo bio u zagorju pa složio lance na 33cm kako mi preporučeno i sad je ok , ali me i dalje živo zanima dal mora ona gumica na odušku da ima lufta il mora da brtvi???
Mora imati lufta, ali ne 8 mm .
To je ustvari nepovratni ventil ...dozvoli da "zrak" izlazi van ali brani da bilo kaj ulazi unutra .
Ta gumica ima lufta koji milimtar ...ali vijak mora biti zategnut ..
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
ma to ja od oka ustvari je luft na pola manji danas provjerio , ali mi se čini da je bivši vlasnik kemijao jer mi čudna gumica jako tanka, još jedan biser bivšeg vlasnika probušio filter u rezervaru hidraulike tako da sad nema funkciju, i sad ja htjedoh to da zamjenim al ne mogu da otpustim tj odvijem filter ,skoro pa uništim maticu al neide ,sad nisam provjeravao ali dali je navoj na rezervaru varen pa bih mogao da grijem brenerom da otpusti
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Bacam se na sljedeći projekt...

2rw7038.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Jesi ti svoju malo usavršil od lani?

nisam ali ima u planu,ide suzavanje i skracivanje,stavljanje plocevina po dnu daske da bude tvrdje tj da bolje skida snijeg,hidraulicno podizanje ako gdje nadjem jeftino cilindar,i par pojacanja pa bi valjda trebala bolje da radi radnju............

puknuti
ma turbo bi bio prava stvar,al treba i novca,i alata a boga mi i znanja da se sklepa nesto,vidjo sam par na otpadu od onih sto idu na motokultivatore,al mi to usko pa nisam obraco bas paznju....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pozdrav svima.

Molim za savjet.

Razmisljam za kupovinu polovnog tomicu. Treba mi informacija dali tomica moze bez problema nositi agromehanika atomizer od 330 litara?

Koji je minimum model/KS preporucljiv - mora li biti od 30 KS?

Tomicu planiram da koristim u vocnjaku (breskve oko 1 ha) Pored prskanja koristio bi ga i za medjuredno malciranje/kosenje trave i za redno freziranje oko stabala (ako uspem da nadjem neku bocnu/pomicnu frezu sa povoljnom cenom)

Hvala unapred za pomoc

Pozdrav i dobro došao!

Atomizer od 330 litara i pun vode će biti mali problem za tomu,
pogoniti će ga moči ovi jači modeli od 30 ks,
ali je problem punoga podiči ako je hidrulika u malo lošijem stanju..

Serija 400/500 i 700 podiže 350 kg,
dok serija 800 650 kg. (po papirima)
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav i dobro došao!

Atomizer od 330 litara i pun vode će biti mali problem za tomu,
pogoniti će ga moči ovi jači modeli od 30 ks,
ali je problem punoga podiči ako je hidrulika u malo lošijem stanju..

Serija 400/500 i 700 podiže 350 kg,
dok serija 800 650 kg. (po papirima)



ja sam sa svojim 821 digo 900 kg sam bojal se da mi se ne digne napred pa seli dvoje na haubu i bilo ok
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
ja sam sa svojim 821 digo 900 kg sam bojal se da mi se ne digne napred pa seli dvoje na haubu i bilo ok

Zato sam i stavil ono po papirima,
jer to su vrijednosti koje su bil za atest,
jer nemre biti tako veliko odstupanje u podiznoj moči hidrulike,
a razlika u radnom tlaku je 40 bara.

Taj atomizer prolazi obavezo uz velike utege na prednjim kotačima...,
ali moja preporuka nikako preko 250 kn ako se radi o brdovitom kraju,
a i veča težina više uništava sredinu...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zato sam i stavil ono po papirima,
jer to su vrijednosti koje su bil za atest,
jer nemre biti tako veliko odstupanje u podiznoj moči hidrulike,
a razlika u radnom tlaku je 40 bara.

Taj atomizer prolazi obavezo uz velike utege na prednjim kotačima...,
ali moja preporuka nikako preko 250 kn ako se radi o brdovitom kraju,
a i veča težina više uništava sredinu...

sa ovime se slažem , a atomizer može biti veliki koliko hoćeš :D ali njegova ukupna masa nebi smjela preći 200 kg ako želiš sačuvati GLAVU , ostalo sve povečava rizik , pokušaj sa recimo 300 L malo u brdo i skrenuti volan samo oprezno i odmah ćeš sve shvatiti !!!

brane30 stvarno bih volio vidjeti TOMU koji podiže 900 kg i još sa time nešto radi !!!!!!:mad::mad::mad::mad:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
sa ovime se slažem , a atomizer može biti veliki koliko hoćeš :D ali njegova ukupna masa nebi smjela preći 200 kg ako želiš sačuvati GLAVU , ostalo sve povečava rizik , pokušaj sa recimo 300 L malo u brdo i skrenuti volan samo oprezno i odmah ćeš sve shvatiti !!!

brane30 stvarno bih volio vidjeti TOMU koji podiže 900 kg i još sa time nešto radi !!!!!!:mad::mad::mad::mad:


nisam reko da je radio s teretom nego da je podignuo teret to je razlika !!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh