• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
stisni kariku koja je prevelika da ti profil stoji ravno .vjerojatno se lanac produžil od nekog teretea , manje vjerojatno da se ovaj drugi stisnul u pranju

Ova ti je dobra :p ja bi mu ipak preporućio izravnati povinuti profil , i staviti nove lance , veličine staroga - kraćega - a ako treba koji centimetar kraće zbog istezanja staroga :weedman:
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ova ti je dobra :p ja bi mu ipak preporućio izravnati povinuti profil , i staviti nove lance , veličine staroga - kraćega - a ako treba koji centimetar kraće zbog istezanja staroga :weedman:
A gdje piše da mu je profil povinut?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A gdje piše da mu je profil povinut?


Hvala na dobrodošlici, mnogo sam toga pronašao ali ono što mene zanima toga nema.Naime imam sljedeči problem,imam tomu 419 iotraga na polugama hidraulike lanci mi nisu usklađeni tj. jedan je duži a drugi kraći ,broj karika je isti ali su različiti lanci pa mi nosač sa rupama stoji na krivo ,e sad mene zanima koliki je razmak od rupe do rupe između gornje i donje poluge.ako nije teško da mi netko izmjeri ,,,unaprijed hvala

možda sam i krivo shvatio :supris:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Hvala na brzom odgovoru ,......ali još sam u nedoumici po kojem lancu da mjerim i ako fulam par cm nema li to kakve veze za normalan rad sa plugom

Mozda je nemjerno tako, da plug bude u kosini:scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hvala na dobrodošlici, mnogo sam toga pronašao ali ono što mene zanima toga nema.Naime imam sljedeči problem,imam tomu 419 iotraga na polugama hidraulike lanci mi nisu usklađeni tj. jedan je duži a drugi kraći ,broj karika je isti ali su različiti lanci pa mi nosač sa rupama stoji na krivo ,e sad mene zanima koliki je razmak od rupe do rupe između gornje i donje poluge.ako nije teško da mi netko izmjeri ,,,unaprijed hvala

možda sam i krivo shvatio :supris:
Stoji mu na krivo jer ima različitu dužinu lanaca ..nije reko da mu stoji na krivo a da je jedan lanac labav:?:
 

makkim

Novi član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
9
pa lanci imaju isti broj karika ali karike nisu iste veličine

Imao sam i ja isti problem prijatelju,jedan je bio duzi od drugog, i sta sam uradio?
Preseko sam kariku na duzoj strani lanca zatego je i ponovo zavario tako da obe strane trpe isto opterecenje.Od tada nije bilo vise problema
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Hvala na dobrodošlici, mnogo sam toga pronašao ali ono što mene zanima toga nema.Naime imam sljedeči problem,imam tomu 419 iotraga na polugama hidraulike lanci mi nisu usklađeni tj. jedan je duži a drugi kraći ,broj karika je isti ali su različiti lanci pa mi nosač sa rupama stoji na krivo ,e sad mene zanima koliki je razmak od rupe do rupe između gornje i donje poluge.ako nije teško da mi netko izmjeri ,,,unaprijed hvala

:) Imao sam i ja sličan problem, stavio nove lance i .... ništa bolje... Kod detajlnog pregleda sam došao do gornjih poluga hidravlike, koje nisu sasvim u isti ravni... E, onda sam skratio - zatezao jedan glid na lancu i teraj dalje...

Inače, razstojanje je kod mene 33cm.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Hvala ferdo1 za mjeru, stavit ću nove lance i probat složit na tu mjeru .sad me zanima na motoru lda100 ona gumica što je na odušku na poklopcu motora da li mora da ima zračnostii između nje i poklopca, meni je razmak odoka 8mm
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Čahura i trn

Poštovani
Trebao bih skinuti s traktora trn i čahuru jer idu na reparaciju. Može li mi netko objasniti točno kako. Znam da pedale moraju dolje, da ju skinem s zadnjeg dijela s ona 4 šarafa, ali kako čahuru odvojiti od prednjeg dijela i karadane?
hvala unaprijed

tv522
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
isalopek.pa ovako na friško sam to radio i probat ću ti objasnit ,moraš da skineš komletno kučište volana 4 vijka m12,prije toga skinuti kuglu sa trna ,odpojiti hidraulično crijevo što ide na cilindar hidraulike (brza spojka),skinuti papuče i pedale isad ti ostaju 4matice m 14 sa prednje i zadnje strane...podloži motor i odvij vijke sa zadnje strane malopomakni zadnji kraj traktora u nazad da možeš skinut matice,pa kasnije odvij matice sa prednje strane i cjeli trn sa čahurom skineš dolje , e sad za skidanje kardana ,,,,na prednjoj strani trna postoje dvije rupice kroz njih izbijaš osigurače (čivije) od kardana , jedna rupica za gornji i jedna za donj kardan,isamo moraš okretat kardane da se poklopi osigurač sa rupicom i još skineš granične pločice na čahuri gdje su bile pričvršćene papuće i razdvojiš trn od čahure i izvadiš kardane......nadam se da sam bio donekle jasan i da će ti pomoći......i da moja preporuka da promjeniš svih osam ležaja ipak to nije zahvat koji se ćesto obavlja,,,,,,,,,,,,,,,,,,poz
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
isalopek.pa ovako na friško sam to radio i probat ću ti objasnit ,moraš da skineš komletno kučište volana 4 vijka m12,prije toga skinuti kuglu sa trna ,odpojiti hidraulično crijevo što ide na cilindar hidraulike (brza spojka),skinuti papuče i pedale isad ti ostaju 4matice m 14 sa prednje i zadnje strane...podloži motor i odvij vijke sa zadnje strane malopomakni zadnji kraj traktora u nazad da možeš skinut matice,pa kasnije odvij matice sa prednje strane i cjeli trn sa čahurom skineš dolje , e sad za skidanje kardana ,,,,na prednjoj strani trna postoje dvije rupice kroz njih izbijaš osigurače (čivije) od kardana , jedna rupica za gornji i jedna za donj kardan,isamo moraš okretat kardane da se poklopi osigurač sa rupicom i još skineš granične pločice na čahuri gdje su bile pričvršćene papuće i razdvojiš trn od čahure i izvadiš kardane......nadam se da sam bio donekle jasan i da će ti pomoći......i da moja preporuka da promjeniš svih osam ležaja ipak to nije zahvat koji se ćesto obavlja,,,,,,,,,,,,,,,,,,poz

Odlično.
Samo što ne mogu skinuti čahuru na onom okretnom zglobu koji je vezan sa dva pričvrščivača odozgor i odozdol iznad kardana? mislim da je tamo igličasti ležaj, ili tako nešto. tako da ne moram skidati volan?
hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa moraš srediti i ta dva zgoba oko kojeg se okreče ljevo / desno..nema smisla da se majstor bori s volanm na stroju
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pa moraš srediti i ta dva zgoba oko kojeg se okreče ljevo / desno..nema smisla da se majstor bori s volanm na stroju

ta dva zgloba su sređena već ranije, stavljeni su novi ležaji i nema lufta, problem je samo onaj okretni veliki, zato i pitam kako se skida bez volana
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja to nemam ispred sebe , daj slikaj gore i dolje ...možda imaš neku ekzotiku..ili probaj objasniti kao izgleda
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
- potklocaj naprijed pod motor i pod taj srednji dio, otprilike ispod volana.....kad odvojis samo zadnji kraj onda otprilike vaga

- odvojis papuce (podeste) za noge (prvo otpusti sve vijke koji drze papuce pa tek onda odvrci do kraja)
- otpojis sajlu kvacila
- otpojis krajnicu sa onog dijela....ti ga zoves cahura, vadjenje krajnice zna bit gutavo.....ako ne ide onda skini polugu s volana, zabiljezi kako je bilo uzubljeno
- odvrnes cetiri matice koje drze zadnji kraj
- odguras zadnji kraj negdje u stranu (mozes i rucno)
- odvrnes preostale vijke M10 koji drze polutke i drze trn i cahuru zajedno
- izvuces trn prema nazad, okreces lijevo-desno jer se ureze okolo pa zapinje
- izbijes zatike koji drze kardane
- svuces kardane nazad da dobijes prostora

ostalo je jos da rascupas klinove (cepove) na kojima se zakrece lijevo-desno (upravljanje)
tvornicki imaju maticu sa utorima i osigurac od lima
- nadjes gdje je osigurac utisnut i vratis ga vani
- odvrnes maticu, ako nemas kljuc onda "majzlo" i cekic
- kad odvrnes matice klinovi ostanu samo na kajlama

preporucujem da zabiljezis gdje je koji klin (cep) bio da mozes vratit na isto mjesto
trebalo bi da imaju kajle koje zaglavljuju cep protiv okretanja, pazi da ih ne izgubis i jos vise kad budes vracao da ne sastavis bez njih
ako su matice varene onda malu brusilicu i izbrusi var prije odvrtanja naravno
ako je nesto burgijano mimo tvornicke konstrukcije.....onda se snalazi sam ili slikaj i postavi slike

hvala najlijepša na iscrpnom odgovoru...
javim rezultate kroz par dana.
Da li je preporuičljivo promjeniti sve ležajevee ili?
jer na gornjem kardanu nema nimalo lufta, al na donjem ima podosta.
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Pozdrav!evo mene opet:)!mozda sam dosadan,ali jos nisam saznao precnike zupcanika u frezi,narocito tanjirastog me zanima(ili barem precnik otvora ili poklopca kucista gde je smesten tanjirasti zupcanik).zato,jos jednom molim,ako neko zna,nek napise.hvala unapred!!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Dragi forumski prijatelji evo molim za jednu pomoc,, zanima me cime oprati filter goriva sto se nalazi u rezervatu,,hvala puno.. živjeli..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh