• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

pocetnik-mk

Novi član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
21
Pozdrav i dobro došao!

Atomizer od 330 litara i pun vode će biti mali problem za tomu,
pogoniti će ga moči ovi jači modeli od 30 ks,
ali je problem punoga podiči ako je hidrulika u malo lošijem stanju..

Serija 400/500 i 700 podiže 350 kg,
dok serija 800 650 kg. (po papirima)


Hvala ti za odgovor.

Juce sam prosao kod jednog majstora koji popravlja i prodaje tomice. Na ovo pitanje on mi je rekao da, kod tomice je veci problem drzati 330 litara u radu, jer navodno, kod tomeka hidraulika nema blokazu, kao kod fergusona.
Jedina opcija, kaze on, je da ga prepravis u vuceni atomizer (to su mi savetovali i na drugom forumu)
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
ti bi nesto ovako

dsc06419e.jpg


dsc06420l.jpg


dsc06421v.jpg


dsc06425g.jpg


dsc06426k.jpg

edosoko

Gdje pronalaziš ovakve stvari ?
Ovo je nešto originalno od TV, znaš li za koji model je bilo namijenjeno?
Čini mi se po prihvatu da ide na svaki ?

Jel to bio njihov originalni malčer ?
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-420-oglas-3163150

evo dečki nemojte se smijat,znam nije neka boja...tj izgled ali nije mi bitno ja cu ga napravit po svome......idem po njega u subotu...mislim da se nisam zeznuo...

Gledao ga ja kad sam kupovao svog, traktor je na ilovcu, tj porema ozlju. Ok je samo kaj ima prevelike gume, mislim da je imao 7.5x16 i to mu je bila mana jer je jako rompao, neznam zašto. I još jedan stvar, nije htio paliti topal, tak da nadam se da je to popravljeno. Ima vanjski alternator, al je traktor izgledom...bljut. I da, nadam se da su bolcne u sredini napravljene jer su onda imale u okretu dosta lufta
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-420-oglas-3163150

evo dečki nemojte se smijat,znam nije neka boja...tj izgled ali nije mi bitno ja cu ga napravit po svome......idem po njega u subotu...mislim da se nisam zeznuo...

Čestitam na kupnji ,,,,:drinkers: nadam se da ćeš imati sreće i da je sve u redu , nornalno nije novo . ,,,, a boja kao pisanac ali i to je u redu zašto bi bio kao svi , a fora mi je natpis TV 420 jedinstveni a bome i auspuh samo mislim da previše zaudara u vožnji jer je u visini glave ali sve su to sitnice a vidi se da je bio kod nekoga ko ga je volio , pa sada treba samo ljubav nastaviti :heart:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
a sta se tiče farbe ja cu ga poredit nije problem....naravno sve sta ne valja cu popravit...auspuh...mislim da ide ča ja neću tako veliki....hvala arno.....bit ce jos slika i videa kada ga dopeljam doma
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a sta se tiče farbe ja cu ga poredit nije problem....naravno sve sta ne valja cu popravit...auspuh...mislim da ide ča ja neću tako veliki....hvala arno.....bit ce jos slika i videa kada ga dopeljam doma

Nisam dobro skužio jel ima što od prikljućaka :?::?:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
nije imao ništa od priuključaka. volan nije njegov već je pripasavan od tamića (koliko se sjećam)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
nema priključaka nista,volan da vidim da nije njegov ali nije mi ni bitno to su sitnice koje cu ja lako prepravit i ja se nadam da će to bit dobro
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Pozdrav svima
Sretno sa novim traktorenom 420 ocuva neznam koliko mu valja što je guma 7,50 ali et sretno

a evo i par slika sa pripremom za zubljenje
 

Prilozi

  • Fotografija0074.jpg
    Fotografija0074.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 181
  • tv 732.jpg
    tv 732.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 184
  • tomo 732.jpg
    tomo 732.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 250
  • tomo vin 732.jpg
    tomo vin 732.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 344

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nema priključaka nista,volan da vidim da nije njegov ali nije mi ni bitno to su sitnice koje cu ja lako prepravit i ja se nadam da će to bit dobro

Neznam da li si dao kaparu :roll: ali ako nisi :?: traktor bez prikljućaka , sa toliko neorginalnosti , možda i ne pali dobro kada je topal :?: velike gume :?: pripasani volan :?: ( da je ugradio hidroulični bilo bi shvatljivo ) ako kupuješ tomu gledaj da barem ima frezu , jer ćeš je kasnije papreno platiti , izvini ali ovo je moje razmišljanje kod kupnje ovog tome :partyman:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
koju staru sasiju 800? sta dobijes uz motor? koji motor?
830 i 826 imaju reduktore u rukavcima, siri su....i jos stosta
prdalice 818 i 821 imaju direktne poluosovine, uske felge.....
ja sam to radio na ovom malom


deutz-ov motor novi nekoristen bilo bi prebijanje duga,pa sam mislio da bi ga stavio na TV821 posto ovaj sadasnji motor je na izdisaju
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Da krenem od Arna,dakle ima istine sta ti kažeš...ali ja cu ga skroz prepravit prilagodit sebi,zato sam gledo da dam sta manje pa cu ga ja lako popravit...nije to problem imam ja puno mehaničara u mojoj obitelji

MTD..čuj tamo je on i moram ić po njega posalji broj na PP pa bi se mogli nać na piću

edosko...hvala na lijepim željama,neznam vidit cu naravno bit ćete obavještavani,sada i ja dolazim u klub...tomo vinkovića,=))


a sta se tiče oglasa...daleko je...a kažem ti priključci mi nisu biti jer imam od koga posudit a postepeno cu kupit i svoje,za sada mi je dosta traktor..
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Da krenem od Arna,dakle ima istine sta ti kažeš...ali ja cu ga skroz prepravit prilagodit sebi,zato sam gledo da dam sta manje pa cu ga ja lako popravit...nije to problem imam ja puno mehaničara u mojoj obitelji

MTD..čuj tamo je on i moram ić po njega posalji broj na PP pa bi se mogli nać na piću

a sta se tiče oglasa...daleko je...a kažem ti priključci mi nisu biti jer imam od koga posudit a postepeno cu kupit i svoje,za sada mi je dosta traktor..

ok ako ti tako kazes samo freza za stariji tip TV-a nema ispod 3500 kn pa kad to dodas na cijenu TV-a pa jos plug zbroji se jako puno i jos tome km koje ces preci pa si malo prije razmisli nego kaj kupis
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ok ako ti tako kazes samo freza za stariji tip TV-a nema ispod 3500 kn pa kad to dodas na cijenu TV-a pa jos plug zbroji se jako puno i jos tome km koje ces preci pa si malo prije razmisli nego kaj kupis


pa ako toliko freza košta nije ni zlo jer labinova freza košta isto toliko
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh