• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
., fala, fala, fala, ...

Grofe svaka ti čast i svaka ti dala

., i ja - moja malenkost - grof!

., na isti način uzvraćam čast i dobre želje darivanja u zlatnu Slavoniju - Vinkovceee!, i tebi dragi moj prijatelju PRAVI!., isto ko i meni., :heart: ...

... svaka TI dala vode iz bokala., dala, dala, pa se pokajala, ... :D ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
., moj narode!, evo još par slikic servo pumpe od mercedesa za traktora tomu!, da vidite kako se dobro uklopila pred sam motor., "ono" pripasana ko prava! ...


., forumski prijatelju ARNO!., kako si tražil malo detalja, pa evo da i sam vidiš kako to izgljeda a ujedno da ja ispunim i tvoju ku željicu!.-

e , GROFE HVALA za slićice , istina ovakav naćin prikljućka mećkine pumpe još nisam vidio , a mislim da na 822 i nebi vrijedilo ovakav naćin montaže :supris: ali ideja nikada dovoljno , :prayer: istina meni bi više trebalo podataka oko samog volana i redukcije - inverzije - ako bi se još što našlo , :eek: a usput da se malo osvrnem i na frezu sa ogrtaćima :mrgreen: neznam da li je je bila proba ali ja sam skeptićan prema tome , mislim da to neće raditi kvalitetno kao što je zamišljeno , :oops: dosta je povećan teret na poluge to jest na najosjetljiviji dio sredinu TOME , a i u radu mislim da se neće moći izvući kvalitetni redovi , moj savjet je skinuti i napraviti direktni prikljućak na tomu i onda neće biti problema :rolleyess:
 
B

box826

Guest
poštovanje i veliki pozdrav svim forumašima,evo samo ukratko da se javim, i da potvrdim da ti plugovi za redove na frezi odlično funkcioniraju jer to već godinama radi,ako netko hoće pravit nek pravi slobodno,ako mogu kako pomoć tu sam,još jednom pozdrav svima i hvala našim PRAVIM prijateljima
na ovom materijalu
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., moj narode!, evo još par slikic servo pumpe od mercedesa za traktora tomu!, da vidite kako se dobro uklopila pred sam motor., "ono" pripasana ko prava! ...

Pozdrav prijatelju Grofe!
Hvala za pokeljane slikice. Ovakve stvarno sa užitkom pogledam jer su stručne.
Što se tiče majstorovog posla, moje je mišljenje da je izrada (pripasivanje) vrhunska, čovek se potrudijo.
Inače više volim da se goni pumpa preko remena jer remen absorbira nepravilnosti ako ih slučajno ima ili ako dođu iz bilo kojeg razloga. Na spoj pumpa- radilica ne uticaju vibracije itd...
U ovom sličaju spoj je dosta diraktan, razlog: zbog toga što se motor ne vrti u tom pravcu kao što bi trebalo za pumpu spojilo se jednog naspram drugome. Možda bi sa nekim spojem koji ima u sebi gumu sve ispalo još bolje zbog gore navedenih razloga.
A ne kudim sad majstora jer se iz slike ne vidi baš sve pa je moj komentar bezpotreban, treba vidit u radu da si onda pošteno objektivan. Zanima me i što ostali misle o tome?
Inače izrada na nivoju, vidi se da je majstor.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nebi direktno, jedino da i tu napravis inverziju :rolleyess:

Zašto ? Koliko sam vidio na ostalim tipovima TV pumpa je stavljena gdje ima mjesta i spojena sa remenom na remenicu ili zamašnjak ? ,,,,,,,,, istina čudno ako je ovako spojena na 826 a onako na ostale traktore ???????? to su razlićiti smjerovi okretaja :confused:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
kod mene je pumpa tako spojena, pomocu cetiri klina fi6 .....napominjem, glavna hidraulicna pumpa....istina jednom su bili skoro ocvikani jer nisu bili "knap" :oops:
ovaj cak i da hoce ne moze preko remena

Hočeš da kažeš da takav spoj nije najbolji ili nešto drugo?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav forumaši.
Nešto se radilo. Reko da nebi bacao OLT-ove daske, da probam napraviti plug.
19269014.jpg

19269015.jpg

19269017.jpg

19269019.jpg
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav dragim forumašima!, fala za izvaredne komentare.-

., fala; isalopek, BAGERISTA, brane, edosoko - izreka je izvaredna; cit. ... možeš mi ga podudlati, neću TI ništa!., - posebno fala edo!, mijic.micko - more se ugradit ovakov volan na PE-18, stefanmkd - javi dali sam ča pomogal?, ako nis, da pitamo pametnije odmene., ARNO - plužići deladu izvaredno - isprobano!, box826, firemanpeter, ssucur - dobro delo kotebe.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ispostavilo se da kod mene nije najbolji za "glavnu" hidrauliku jer je pogresno dimenzionisan, s jedne strane (by the way na tvome TV je isto tako cvrsto vezana pumpa)
s druge strane na 826 mora tako, drugacije ne moze, zbog smjera (osim ako bi se izvodi na pumpi mogli zamijenit)

Je je, isto je čvrsti spoj ali on je uležajen i fiksiran u istom bloku što je malo drugačije. Tu nema disanja jedan dio naspram drugome.
A na tom primjeru, tvojem ili ovome 826 gde ima pumpa svoj nosač koji je dosta udaljen od bloka motora tu sigurno ima disanja zbog vibracija i ostalih stveri kao npr.: dva se sklopa težko ucentrira u istu liniju, tu kod kučne izrade sigurno ima mala odstojanja.
Ne kažem ja da nije dobro napravljeno, čak me izrada ovog majstora oduševila. Sasvim je moguče da je toliko tačno izrađeno spoj pumpa/motor da se sve to može zanemariti pa to funkcionira kako treba. Moguče je čak da spoj nije tolko krut pa lako može kompenzirat sve te zajebancije. To ja iz slike ne vidim. Inače u mislima sam imao ovakav spoj dole na sliki:

19269513.jpg


On lakša posao, kompenzira neravnine, vibracije , zajebancije zbog istrošenih ležaja, izrada nosača može biti malo takva, netačna- kučna ak se tako izrazim...
Kod ovog komada za spajanje fali još jedan dio, jednak ovome ispod tanjuriča. Taj je ostao na jednoj pupi pa mi se neda skidt sad to. Mioslim da je sasvim jasno kakav je.

Ssučur
E pa ide tebi posao od ruka, dobar si. :)
 
M

mjic.micko

Guest
Ovo se kod nas zove prirubnica,na ovaj nacin je uradjen i prenos na zadnji tocak kod tomosovih motora

Ako neko ima sliku od tako uradjenog volana na PE 18 ili na 318 posto je kod njih ista situacija bio bih zahvalan da postavi da vidim kako je rijeseno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

Dali je to mehanićki volan ili ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ovo nema invertera , da li je to mercedesov volan ???? il neki drugi prilagođeni ;) mislim da se vidi da piše TAM
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Taj ima desni izlaz.
Evo Mićko još jedan.
19270352.jpg

Ali i plug napreduje.
19270419.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovo se kod nas zove prirubnica,na ovaj nacin je uradjen i prenos na zadnji tocak kod tomosovih motora

Da da, kod Tomosa je nešto slično, ima malo više tih klinova. Znači podeljeno je na više rupa ne samo na četiri. A u biti svrha je ista, slična. A imaju i velike makine od motora na taj nači sređeno. To kompenzira desnu ruku vozača pogotovo ako mu je težka :mrgreen:

Edosoko
Ja te sasvim razumem kako imaš uštimano. I ti imaš neku prirubnicu, samo što ona nema gume, ima samo klinove.
Ja samo mislim da je ovaka prirubnica ono pravo što treba za kvalitetnu izradu spajanja.

Još oko tog volana od MB 123. Zanima me:

- Koliko okretaja obruča volana treba napraviti da se traktor okrene iz jedne krajnije pozicije u drugu krajniju poziciju?

- Dali volan stigne do kraja pre nego što traktor stigne do kraja. Znači kad je volan do kraja okrenut u jednu stranu, dal tad ima u sredini još nešto malo lufta, makar samo mm? Ili se možda prvo sredina osloni prednji i zadnji dio jedan u drugog pa to zaustavi volan?

- Koliko se prenosi na obruč volana i na ruku vozača ako kotač na svom putu pogazi koji veči kamenj i nešto slično?
Vjerujem da se ne oseti puno ali rado bih čuo od nekoga ko je probao to.

Pa ako neko od vas zna molim za odgovore.
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim ljubiteljima traktora tome!

UUUUfffffffffffffffffff ja već jesam u EU, (dobro došli) imam 20/20MB optika jeeeedva otvorih ovu našu stranicu o TOMICI.
Mene još uvijek zanima šta je GROF pekao, kruška ili šljiva?:drinkers:

., prijatelju moj forumski ssucur!., pekla se ove godine voćna rakija i to od mišanoga voća; jabuk, sliv, rušav, groždja., bilo je samo 2 /dva/ kotla, oko 8 litar Ličkog viskija!!!, taman za prijatelje, za guštanje! ... ., ove godine bilo je jako sušno vrime, sve voće jako podbacilo., ALI nedaj Bože! većeg zla., najbitnije da smo zdravi moja družina i dragi prijatelji!!! ...

., odma da te pofalim u svezi ove rame za plug., izgljeda za deset, bolje od svake tvornice ča je orginal!., slikice sam tvoje i sve druge SLO!, vidil sve!!!., sve je odlično! ...

., i moram dodat još vo., nimam Slovenske i EU dokumente!, ALI putujem bez imalo zastoja - problema širom svita i širom BALKANA!!! ... :prayer: ...

., lip pozdrav svim Slovencima i SLO - BOSANCIMA ma kadi god bili i ča god delali?, legendarni ste! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Bog Grofe!
Hvala za pozdrave i hoču samo da ti uzvratim pozdrave prijatelju moj Hrvatski! :) Nemam ni ja problema u vašoj zemlji kad god putujem po njoj i uvijek slobodno uživam u vašem prekrasnom moru.

Da nebi samo spamali temu pa stavljam slike izboljšanja koje se napravilo pre neko vrijeme. Napravil sam ovu kuku za kopčanje auto prikolice. Može se kopčat u dve visine a kad se ona ne treba onda joj je mjesto na onoj bolcni desno pa da je pri ruci za drugi put.

19272929.jpg


19272931.jpg


Slike nisu najbolje, tek sam posle uvidijo da je zamazan objektiv. :oops:
 
G

GROF

Guest
Bog Grofe!
Hvala za pozdrave i hoču samo da ti uzvratim pozdrave prijatelju moj Hrvatski! :) Nemam ni ja problema u vašoj zemlji kad god putujem po njoj i uvijek slobodno uživam u vašem prekrasnom moru.

Da nebi samo spamali temu pa stavljam slike izboljšanja koje se napravilo pre neko vrijeme. Napravil sam ovu kuku za kopčanje auto prikolice. Može se kopčat u dve visine a kad se ona ne treba onda joj je mjesto na onoj bolcni desno pa da je pri ruci za drugi put. :oops:

., lip TI pozdrav zajednički i naš PRAVI prijatelju forumski firemanPETRE!!!

., svaka TI čast i fala za izvaredne sličice, fenomenalna izboljšanja, isto tako i ovo izboljšanje za čistu peticu ko i uvik!, izvaredno! ... :prayer: ...

., moram još i ovo dodat., evo u mojoj staroj i pustoj Liki - Jezerani!, vo čudo od tehnike 21. veka dela ko blesavo i sav slikani, te video materijal vidim super sa 5 S!!!!! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

... :scratch a slike su OK ovo zamućenje mi se čini kao namjerno da se ne vidi tablica , ipak slika ide u javnost :)

., lip pozdrav svim ljubiteljima traktora tome i onim ki tek postanedu LJUBIMCI! ...

., pozdrav prijatelju ARNO!, ni mi jasno ča oćeš reć - pisat sa ovim; ipak slike idedu u javnost???., nerazumim, kakove veze ima registarska pločica sa javnosti., nerazumim zač se neko boji slikat da ga ki vidi???., OPROSTITE, ni mi nimalo to jasno? ... :!: ... ., pogotovo kad živimo u svijetu "veliki" informacija - znanja - spoznaja ili se ja možda varam?., ONO, kada bi trebali znat sve?, MI znamo jakooo malo ili niš? ... :mrgreen: ...

., evo, recimo moji slikic, mene!, ovako malog i ružnog sa mojim "malim" i nevaljalim traktorićem tomom - PRIMOM - Hrvatskim "džon-dirom" ima na 100000-ća sličica i video uradaka., koga smeta?, neka me negljeda, more se navuć na traktora "tomu!" ili postat vako ružan i zločest ko JA!!! 8) ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

., p.s., edo!, edo-legendo!, pa normalno da kotebe sve normalno otvara., pa TI mladiću imaš tisuću prednosti jer si čovik u najbolji godina i nisi još spoznal - upoznal?, sve prednosti uopće življenja!, pa bila to i ta TVOJA predivna Bosan & Hercegovina! sa predivni Narodi! ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo ako su postavljene iz HR možda će se vidjeti :madmana:
Izboljšanje je ok , jer takve stvarčice kada ti najviše trebaju ne znaš gdje si ih ostavio a kad si ljut onda ih je i teže naći :scratch a slike su OK ovo zamućenje mi se čini kao namjerno da se ne vidi tablica , ipak slika ide u javnost :)

Ma nije to razlog, tablica se vidi i več je 100 i više puta viđena na ovom forumu a i na puno drugim net stranicama. Da sam htio da se ne vidi onda se nebi vidjela.

A hvala ti za pohvalui hvala za prebacivanje slika preko granice pa da ih svi vide :D.
A to je istina kako kažeš. Stalno tražiš onda tu kuku ali ako ima svoje mjesto onda je uvijek tu. Prvo sam studiral kako napravim kopčanje kugle na kuku od traktora, što jednostavnije, da ti ne treba za to alat. Posle toga gde da kugla ima mjesto da je pri ruci pa da mi ne oduzima prostor u kaseti jer ga tamo uvijek fali.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh