• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Ma znam pričo sam s tipom i kao da ce meni dat za 10 000 ma nisu bitne gume čovjek ga je općenito precjenio tak da...i ovako bim vam ga ponudio ako ko oće...ja neću..
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Danas mi dolazio rodjak pa tvrdi da na mom PE 18 klip od hidraulike moze da funkcionise u dva smijera,kaze da mi samo treba crijevo da spojim na klip gdje je odusak i na razvodnik (razvodnik mi nije orginalan ima tu funkciju) jeli to moze tako Znali neko ?

Bi ako bi se na klipu cilindra promjenila gumica koja bi trebala biti dvosmjerna a sada je vjerovatno jednosmjerna.
 
M

mjic.micko

Guest
Moram se onda raspitat gdje ima u blizini majstor da radi takve stvari pa cu odnijet klip da se otvori i zamjeni ta gumica,valjalo bi mi ako to napravim zbog oranja kod nas tvrda zemlja pa mi bjezi plug na gore cim je tvrdje
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Kao prvo ovo u zagradi izbaci :rolleyess: star sam i bez da me neko podsjeća :rolleyess: a što se tiće subote ,,,,,,,,,,,,, hm ,,,,,,,, ako imaš vremena otiđi bez obzira tržio ili ne da možeš mirno spavati jer takve stvari odu kada se najmanje nadaš , sretno ako se odlućiš na kupovinu , a ujedno i ljepi posao za ove zimske dane :lol:
Nažalost nemogu ništa pre subote, posao... tako da mi subota i nedelja ostane za moje gluposti i zanimacije...
A ono u zagradi...hehehe, ma mislio sam na tebe i Alena, kao množina, a ne persiranje...;)

Danas mi dolazio rodjak pa tvrdi da na mom PE 18 klip od hidraulike moze da funkcionise u dva smijera,kaze da mi samo treba crijevo da spojim na klip gdje je odusak i na razvodnik (razvodnik mi nije orginalan ima tu funkciju) jeli to moze tako Znali neko ?
U principu rodjak ti je donekle u pravu!
Bilo je priče o tome na ranijim stranicama, i rečeno je da se u to vreme koristili dvosmerni cilindri i montirali na TV, i radili kao jednosmerni!
Naš član @BaTek je to potvrdio, i kod njega funkcioniše na TV 418
Pronađi njegove slike, pa češ videti...ima link za slike u svom potpisu, ako ga nije menjao...:scratch

pozzz joe!:mrgreen:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
bitno je da funkcionise, ja bi ovaj nosac savio prema kucistu turbine, umjesto podloski da nosac sjedne na kuciste, tako mi djeluje sklono cupanju kucista.....a i ljepse bi izgledalo ako nista drugo

Imaš u potpunosti pravo....to mi je i samom palo na pamet da bi moglo biti skolono pucanju kućišta tako da ću ga sutra skinuti i saviti...
hvala edo na savjetu...
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
odusak

Dečki bok,

trebao bi malu pomoć u svezi curenja ulja.
Uvijek imam neko ulje ispod traktora i to mi curi van na onim oduscima koji se nalaze na mjestu gdje se motor spaja sa kosturom traktora, točnije onaj prostor gdje se nalazi lamela. Dakle ti odušci točnije rupe vidimo ako traktor gledamo od donje strane, malo prije prvog "mosta". Pretpostavljam da je jedan za odusak ulja iz motora, a drugi za odušak getribe. Radi se o tv730.

Molim vas za pomoć oko toga. Dakle u čem je kvaka i kako to popraviti. Naravno, i cijenu ako znate :)

Pozdrav svima.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Dečki bok,

trebao bi malu pomoć u svezi curenja ulja.
Uvijek imam neko ulje ispod traktora i to mi curi van na onim oduscima koji se nalaze na mjestu gdje se motor spaja sa kosturom traktora, točnije onaj prostor gdje se nalazi lamela. Dakle ti odušci točnije rupe vidimo ako traktor gledamo od donje strane, malo prije prvog "mosta". Pretpostavljam da je jedan za odusak ulja iz motora, a drugi za odušak getribe. Radi se o tv730.

Molim vas za pomoć oko toga. Dakle u čem je kvaka i kako to popraviti. Naravno, i cijenu ako znate :)

Pozdrav svima.

To nisu nikakvi odušci već rupe napravljene da ulje može izaći van ako procuri da ne uhebe lamelu. Najvjerovatnije ti je otišao semering i ležaj na spojničkoj (spoj mašine i getribe). Koliko novaca...sitno manje od 100kn, koliko je to posla....uuuuuuuuuuu treba traktor na pola ići tj skinuti motor dolje i razdvojiti ga i onda polako dalje. Ako se dobro sjećam mora dolje i jedan rukavac (e sad jel desni ili lijevi dečki će bolje reći) i tak...posla ima...lijepo za jedno dugo popodne.....i da kad mjenjaš već semering obavezno promjeni i ležaj, jer ja nisam pa je propišao semerng za par kilometara opet :supz:
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., lip pozdrav!

Imaš u potpunosti pravo....to mi je i samom palo na pamet da bi moglo biti skolono pucanju kućišta tako da ću ga sutra skinuti i saviti...
hvala edo na savjetu...

., prijatelju isalopek!., solidno si ovo izvel sa ovim alternatorom, moja pohvala i još moram dodat., ovo ča je edo napisal u svezi pucanja kućišta, slažem se., to bi trebalo popravit da nebi bilo nismo znali?!... ., još dodajem ko naši cijenjeni forumaš., ovo sa ovim šarafom i podloškama malo onako u hodu probaj izboljšat., znam da si to radil brzo i u hipu., pišem TI da je ispalo solidno., e, sad samo malo izboljšanja!, ča bi rekal?; cijenjeni firemanpeter!!!...

--------------------------------------------------------------------------

., od newTomo; ...

Dečki bok,

trebao bi malu pomoć u svezi curenja ulja.
Uvijek imam neko ulje ispod traktora i to mi curi van na onim oduscima koji se nalaze na mjestu gdje se motor spaja sa kosturom traktora, točnije onaj prostor gdje se nalazi lamela. Dakle ti odušci točnije rupe vidimo ako traktor gledamo od donje strane, malo prije prvog "mosta". Pretpostavljam da je jedan za odusak ulja iz motora, a drugi za odušak getribe. Radi se o tv730.

Molim vas za pomoć oko toga. Dakle u čem je kvaka i kako to popraviti. Naravno, i cijenu ako znate

Pozdrav svima.
--------------------------------------------------------------------------

., mišljenje, daje se., sve si točno napisal - opisal; rupa do motora je takozvani., odušak ako dojde do curenja ulja iz motora, a ova druga rupa je takozvani., odušak ako ulje curi iz getribe., očito da ti ulje curi iz motora i iz getribe - mjenjača., trebalo bi zamjenit semering izlazne osovine iz motora, /ako sam dobro napisal, neznam kako se točno zove?!/ i pogonske osovine - prenosnik pogona iz getribe.-
., semering je jeftin, oko 30-setak kuna., ali!, treba skinut motor i iz motora zamajac da se dojde do semeringa motora., kod getribe na neki verzija "mislim" da se čak mora skinut i prednji lijevi rukavac kako bi se došlo do semeringa?!.-
--------------------------------------------------------------------------

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

valjda je semering one osovine sto ulazi u lamelu

., TOČNO! u pravu si!, taj semering i kako je napisal isalopek?., dobro bi bilo promjenit - zamjenit ležaje na istoj!.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
nakon što s traktorom nesta radim, pod traktorom su dvije mrlje ulja. dakle iz svake rupe. Za hipenol sam vise manje siguran, ali za motorno ulje nisam.....iskreno mislim da curi i jedno i drugo. Hvala svima na brzim odgovorima.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
nakon što s traktorom nesta radim, pod traktorom su dvije mrlje ulja. dakle iz svake rupe. Za hipenol sam vise manje siguran, ali za motorno ulje nisam.....iskreno mislim da curi i jedno i drugo. Hvala svima na brzim odgovorima.

ukratko rastavi ga :lol:
 
G

GROF

Guest
,., tomo tv-826-s u akciji oranja sa novim volanom.-

., evo moj narode!., kako kaže narod iz drage nam Bosne i Hercegovine!, Fata je Fata, Mujo je Mujo., ALI, triput je triput.-

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2BqW3XtQxeg&feature=plcp&context=C25fcdUDOEgsToPDskK3YSgmj_ZbuGxdHlaN074n[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=X7_Kw8cJETs&feature=plcp&context=C26437UDOEgsToPDskJVy8tORUpYZBrFogt_fIsZ[/YT]


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=WsH9b5x2JQk&feature=plcp&context=C25c38UDOEgsToPDskLvtcvcmarqXNPyYaFZOyF7[/YT]

., fala mom dragom i PRAVOM prijatelju! na izvarednom uradku i solidnom oranju., ako znamo da je ove godine jako tvrda zemlja jer ni bilo kiše., svakako i velika fala cijenjenim i tajnim snimateljima i keljiteljima vog dobrog videa ovde da svi skupa moremo vidit!.-
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., moj narode!, još par sličic o pumpi mercedesa za tomu!

005jyn.jpg


006yi.jpg


009ay.jpg


010wmw.jpg


011bzl.jpg
 
G

GROF

Guest
., još malo sličic i izboljšanja tv-826-s.-

018azn.jpg


007fab.jpg


020iya.jpg


022pl.jpg


023ab.jpg


025fj.jpg


., evo moj narode!., malo slikanog materijala da vidite kako to sve izgljeda?, kako nadasve vridni svit!; moj PRAVI prijatelj!, dela razno - razne sitnice na tom i takovom traktoriću tomi tv-826-s., Slavijin motor!, i dela ko urica.-
., e sad., jedni će reć?, grofe fala, pomogal si!., a drugi će reć?., evo onog blesavog grofa jopet sere, kenja, kelji bezveze i troši vaj Bogom! dan forum - prostor neta.- ., e dragi moji!., sve VAS jednako volim!., kažite i pišite - mislite ča oćete?., i sam dragi Bog! nas SVE voli jednako!.-
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
., evo moj narode!., malo slikanog materijala da vidite kako to sve izgljeda?, kako nadasve vridni svit!; moj PRAVI prijatelj!, dela razno - razne sitnice na tom i takovom traktoriću tomi tv-826-s., Slavijin motor!, i dela ko urica.-
., e sad., jedni će reć?, grofe fala, pomogal si!., a drugi će reć?., evo onog blesavog grofa jopet sere, kenja, kelji bezveze i troši vaj Bogom! dan forum - prostor neta.- ., e dragi moji!., sve VAS jednako volim!., kažite i pišite - mislite ča oćete?., i sam dragi Bog! nas SVE voli jednako!.-

Odlično uređena freza....a i gospodin čiji je je odličan i uvijek spreman pomoć...!!!
i da grofe...opet zatrpavaš forum slikama :partyman: :heart:
 
G

GROF

Guest
., i još par slikic servo pumpe od mercedesa za tomu!...

., moj narode!, evo još par slikic servo pumpe od mercedesa za traktora tomu!, da vidite kako se dobro uklopila pred sam motor., "ono" pripasana ko prava! ...

026cuo.jpg


027ym.jpg


028gwl.jpg


029ac.jpg


., forumski prijatelju ARNO!., kako si tražil malo detalja, pa evo da i sam vidiš kako to izgljeda a ujedno da ja ispunim i tvoju ku željicu!.-
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo se zove vrhunski odrađeno,,,i sve učinjeno,,,od zatezača,,,do svega,,,,stvarno ste si dali lipega dela,,,,i to dosta velikega.:p:p

Još se lipo,sve poslikalo,,,nema se ča reč,,nego 10+:partyman:

i ča je najbolje još je mista sprid,,da treba ča dodat...........

,., tomo tv-826-s u akciji oranja sa novim volanom.-

., evo moj narode!., kako kaže narod iz drage nam Bosne i Hercegovine!, Fata je Fata, Mujo je Mujo., ALI, triput je triput.-

., fala mom dragom i PRAVOM prijatelju! na izvarednom uradku i solidnom oranju., ako znamo da je ove godine jako tvrda zemlja jer ni bilo kiše., svakako i velika fala cijenjenim i tajnim snimateljima i keljiteljima vog dobrog videa ovde da svi skupa moremo vidit!.-

Svaka čast,,,,i na delu se vidi da se ga vrti s prstom,,,,a ča je najbolje,i dite ga sad more peljat..:p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh