• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
., lip pozdrav svim ljubiteljima traktora tome i onim ki tek postanedu LJUBIMCI! ...

Pozdrav GROFE ,
Ovo je bila samo mala šala sa moje strane nadam se da nisam nikoga uvrijedio , :prayer:
često gledamo na televiziji zamučene tablice ( namjerno ) iz kojih razloga to znadu oni koji takve snimke puštaju , a kod našeg prijatelja je bila zamazana leća kao što i sam kaže baš na tome mjestu pa me to asociralo , ali nije to bit problema :oops: ,,,,,,,, bitno je zašto neki forumaši već dva dana ne mogu otvoriti sličice DI JE GREŠKA ????:scratch

Usput evo da i ja pokažem svoj sistem , slikano je na IMT-u ali je stvar ista jer imam iste poteznice radi tomine prikolice da mi paše na oba traktora , sve OK osim što je ponekad zagubim ,,,,,,,,,,



 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

., lip pozdrav svim ljubiteljima traktora tome i onim ki tek postanedu LJUBIMCI! ...

Pozdrav GROFE ,
Ovo je bila samo mala šala sa moje strane nadam se da nisam nikoga uvrijedio , :prayer:
često gledamo na televiziji zamučene tablice ( namjerno ) iz kojih razloga to znadu oni koji takve snimke puštaju , a kod našeg prijatelja je bila zamazana leća kao što i sam kaže baš na tome mjestu pa me to asociralo , ali nije to bit problema :oops: ,,,,,,,, bitno je zašto neki forumaši već dva dana ne mogu otvoriti sličice DI JE GREŠKA ????:scratch

., fala TI na iskrenom odgovoru., nima ljutnje ni malo, sve pet!!! :mrgreen: ...

., a ova naša televizija puna je cenzure kad treba i netreba, dok je partizanska TV bila gola kitica cveća za nji općenito.- ;) ...

., ... DI JE GREŠKA?., greška je u 21.veku, NE???? ... :!: ...

., ARNO!, tvoje "kukice" su fenomenalno dobro uglazbljene, pa TI imaš 100 mogućnosti!...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
T

Todi

Guest
Pozdrav cijenjeni forumasi,
poseban pozdrav forumskom prijatelju GROF-u,
sto nas je pocastio slikama i prikazom vrijednog rada i nadasve znanja,
jer lako je nekim internet majstorima djelit savjete,a da im das priliku da svoje laprdanje iznesu u djelo,e to je onda problem,
slijedeci moj podhvat na Tomeku,svakako je ugradnja servo volana,samo da se skupi malo onih krznenih zivotinjica
jos jednom lijep pozdrav svima,a posebno vrijednim i sposobnim ljudima koji malo pricaju a puno rade, i kad svojim slikama prikazu rad to vrijedi i vise od tisucu rijeci,
jer gdje je red,rad,disciplina,organizacija...tu je onda i uspjeh
LP
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Usput evo da i ja pokažem svoj sistem , slikano je na IMT-u ali je stvar ista jer imam iste poteznice radi tomine prikolice da mi paše na oba traktora , sve OK osim što je ponekad zagubim ,,,,,,,,,,

Dobro rješenje za IMT jer je on inače bez nekog pametnog sistema poteznice. To me čudi da tvornica nije imala neki sistem nego samo jednu visinu poteznice koja je bila jako visoka.
Snašao se ti pa ugradijo, pripasao komplet od Tome. Jes to kupijo polovno ili...? A ona kugla za avto prikolicu ti je tvoj kučni rad?
Jel imaš koje slike od blizu da se bolje vide detajli pripasivanja?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dobro rješenje za IMT jer je on inače bez nekog pametnog sistema poteznice. To me čudi da tvornica nije imala neki sistem nego samo jednu visinu poteznice koja je bila jako visoka.
Snašao se ti pa ugradijo, pripasao komplet od Tome. Jes to kupijo polovno ili...? A ona kugla za avto prikolicu ti je tvoj kučni rad?
Jel imaš koje slike od blizu da se bolje vide detajli pripasivanja?

Pozdrav ,
Pošto se trenutno radi o kuki koja je na IMT-u , a da ne kvarim ovu temu pogledaj slike ovdje

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=752908#post752908
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Po dolgem premisleku sem se tudi jest odločil za servo volan.

Še slike.

Servo volan
19273374.jpg

19273407.jpg

19273406.jpg


Servo pumpa (filter zraka manjka)
19273377.jpg

19273402.jpg


Predelati sem moral še filter zraka.
19274086.jpg

19274092.jpg


Dodatna jermenica na TV.
1. jermenica je za servo pumpo
2. jermenica je za hidravlično pumpo in altenator.
19273370.jpg

19273379.jpg


Pa pokrov motorja je bilo potrebno kar dobro ražagat.
19273382.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Po dolgem premisleku sem se tudi jest odločil za servo volan.

&Ba Tek ,,, kratko pitanje ??? Imaš li kakvih slika od samoga volana u izradi , inverzije , od čega i kako je napravljena ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mjic.micko

Guest

E ovako nesto bi mogo napravit da me ne kosta puno nije hidraulika da mi treba puno ceremonija,ipak je to traktor mora osjetit rupu i kamen,dami je da ovo moje cudo malo ublazim da mi nebude naporan za radit,u frezanju je oke ali prije par dana sam probo neki plug da namontiram i kad sam sve sredio i uso i bastu da orem onda je nastalo navlacenje koje jaci ja ili on,dok gledam naprijed ide nekako pravo a jesam li se okreno da vidim brazdu dal trba sta jos dostelat ja iziso iz bradze cirkus jednom rijecju
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
E ovako nesto bi mogo napravit da me ne kosta puno nije hidraulika da mi treba puno ceremonija,ipak je to traktor mora osjetit rupu i kamen,dami je da ovo moje cudo malo ublazim da mi nebude naporan za radit,u frezanju je oke ali prije par dana sam probo neki plug da namontiram i kad sam sve sredio i uso i bastu da orem onda je nastalo navlacenje koje jaci ja ili on,dok gledam naprijed ide nekako pravo a jesam li se okreno da vidim brazdu dal trba sta jos dostelat ja iziso iz bradze cirkus jednom rijecju

Mislim da tvoj problem nije u volanu nego u plugu :? plug teba naštelati da ne vuće traktor nikamo , znaći pravac možeš održavati samo sa spuštenom rukom na volan !! a ako vuče štelaj plug !!!!:finga:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
imas pravo,to je i mene zezalo al ne zato jer plug nije bio nastelan nego zato jer je cijeli bio svinut !:finga:
nakon par sitnih udaraca malim 10kg cekicem :rolleyess: sad radi ko curica....!
 
M

mjic.micko

Guest
Ma los mi je mali zupcanik na volanu pa me to zeza naj vise al reko ako mora popravljat volan onda da bar napravim nesto konretno za to sam trazio slike da vidim kako je rijeseno na takvom modeli,
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
volan

Brzo pitanje vjerujem još bržeg odgovora....
Kako se skida volan (znači samo volan, tj obruč) sa tomice 731?? Odšarafim onu maticu na vrru i nejde nikud dalje...?!?!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Brzo pitanje vjerujem još bržeg odgovora....
Kako se skida volan (znači samo volan, tj obruč) sa tomice 731?? Odšarafim onu maticu na vrru i nejde nikud dalje...?!?!

Treba ti nešto ovakvo - IZ RADIONIČKOG PRIRUĆNIKA - Inače to zna ići jako teško dolje pase nemoj čuditi ako ne ide :confused:


 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Brzo pitanje vjerujem još bržeg odgovora....
Kako se skida volan (znači samo volan, tj obruč) sa tomice 731?? Odšarafim onu maticu na vrru i nejde nikud dalje...?!?!
ja ga skidao s malo vecim trokrakim radapcigerom+ par udaraca cekicem...
 
T

tuaregr10

Guest
., evo moj narode!., malo slikanog materijala da vidite kako to sve izgljeda?, kako nadasve vridni svit!; moj PRAVI prijatelj!, dela razno - razne sitnice na tom i takovom traktoriću tomi tv-826-s., Slavijin motor!, i dela ko urica.-
., e sad., jedni će reć?, grofe fala, pomogal si!., a drugi će reć?., evo onog blesavog grofa jopet sere, kenja, kelji bezveze i troši vaj Bogom! dan forum - prostor neta.- ., e dragi moji!., sve VAS jednako volim!., kažite i pišite - mislite ča oćete?., i sam dragi Bog! nas SVE voli jednako!.-[/QUOTE]

Pozdrav Grofe :arrow:
Dobro je da ste zakeljili slike na forum, jer se na njima ima što za vidjeti :finga:. Taj vaš "tajanstveni" prijatelj je stvarno dobar majstor :weedman:. Traktor mu izgleda lijepo i očuvano i izbiljšanja na njemu su dobra, a koliko vidim ima i nekoliko uređenih priključaka koji su za 10 :prayer:.

Meni na ovoj temi neke slike hoće otvoriti, a neke neće, a na ostalim temama je sve normalno :?.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Brzo pitanje vjerujem još bržeg odgovora....
Kako se skida volan (znači samo volan, tj obruč) sa tomice 731?? Odšarafim onu maticu na vrru i nejde nikud dalje...?!?!

1. Najbolji način skidanja je radapciger.

2. Rezervni način ako prvog nema je skidanje pomoču donje matice koja se nalazi ispod obruča. Odšarafiš ju, približiš ju do obruča, uzmeš čekič i mali majzel, pomoču njih odviječ maticu još malo- tolko da podigne obruč iz osovine.
Pri tome čuvaš obruč da ga sa mezelom ne posječeš i razturiš plastiku.

PS
Neznam što je sa tim slikama, žao mi je da se ne vide. Nadajmo se boljim vremenima.
 
G

GROF

Guest
., pohvala dragom prijatelju BaTek-u!!!

Po dolgem premisleku sem se tudi jest odločil za
Servo volan


., lip pozdrav svim vlasnicima, korisnicima i ljubiteljima traktora TOME!

., poseban pozdrav!, ČESTITKA od srca :heart: mom PRAVOM i forumskom prijatelju BaTek-u! U predivnu zemlju Sloveniju!., prijatelju moj!, sve odradjeno ko i uvik za deset, moj osobni rešpekt na izvrsnosti, orginalnosti, izboljšanjima!., skidam TI kapu, onu PRAVU!, onu Ličku!, Bog! TE Blagoslovil! ... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh