• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
I ja imam okretač isto i slažem se sa svime što je Vladeta napisao.....treba puno truda i muke dok se usklade obadva pluga, a opet kad se i naštelaju donekle da oru isto;kreneš na susjedovu njivu i već je druga pjesma....lijevi reže odlično, desni na pola brazde od lijevog...pa opet malo štelanja i tako u nedogled.....ali da nije tako bilo bi prebrzo gotovo....pa bi satnica bila manja...heheheh. I bilo bi predosadno:supz:
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
., lip pozdrav svim vlasnicima, korisnicima i ljubiteljima traktora TOME!

., poseban pozdrav!, ČESTITKA od srca :heart: mom PRAVOM i forumskom prijatelju BaTek-u! U predivnu zemlju Sloveniju!., prijatelju moj!, sve odradjeno ko i uvik za deset, moj osobni rešpekt na izvrsnosti, orginalnosti, izboljšanjima!., skidam TI kapu, onu PRAVU!, onu Ličku!, Bog! TE Blagoslovil! ... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

Pozdrav i tebi GROF.

Brez držanja volana (servo volan že vgrajen)

http://www.mojvideo.com/video-tomo-vinkovic-1/392c69c097161bbdd2ae

Z držanjem volana, držim bolj malo (servo volan že vgrajen)

http://www.mojvideo.com/video-tomo-vinkovic-2/d5fab26a8cb89b031162
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,723
Štos je u tome što plug ne slijedi traktor, nego bježi u stranu. :madmana:
Postupit ću po Edinom savjetu pa ću vidjeti da li će biti promjene. On MORA orati u obje strane. :axe:

a da ti nije možda trag kotača preširok....:scratch..to je i mene mučilo na labincu pa sam odustao od toga i radije idem u rikverc nego okrećem plug.....
 
G

GROF

Guest
., fala Todi!.-

Pozdrav cijenjeni forumasi,
poseban pozdrav forumskom prijatelju GROF-u,
sto nas je pocastio slikama i prikazom vrijednog rada i nadasve znanja,
jer lako je nekim internet majstorima djelit savjete,a da im das priliku da svoje laprdanje iznesu u djelo,e to je onda problem,
slijedeci moj podhvat na Tomeku,svakako je ugradnja servo volana,samo da se skupi malo onih krznenih zivotinjica
jos jednom lijep pozdrav svima,a posebno vrijednim i sposobnim ljudima koji malo pricaju a puno rade, i kad svojim slikama prikazu rad to vrijedi i vise od tisucu rijeci,
jer gdje je red,rad,disciplina,organizacija...tu je onda i uspjeh
LP

., fala TI PRAVI prijatelju i forumašu Todi!, potpisujem u cijelosti! ...

., dobro nam došli novi forumaši sa tomicama!; akywr i nvladeta! ...

., prijatelju moj teškar!, ako je plug OKRETAČ dobar???., ore se sa obadva pluga odlično i isto!!!., znači ideš po jednoj brazdi i oreš., a laganim cukanjem - cukneš onu ručku i plužić se lipo okrene., plug na tomi malom - širine od metra stoji na sredini poteznice - štange., a na tomi od širine 120 cm., ISTO stoji na sredini poteznice!!! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se.-
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Štos je u tome što plug ne slijedi traktor, nego bježi u stranu. :madmana:
Postupit ću po Edinom savjetu pa ću vidjeti da li će biti promjene. On MORA orati u obje strane. :axe:

Pozdrav Teškar
I ja sam imao sličan problem, pitao sam i ovdje na forumu ali nisam
se puno od toga pomogao, vjerojatno nisam ni znao opisat što se točno događa.
Najviše mi je pomogao jedan starac koji se kuži u to,
stvar je najčešće u lošem podešenju pluga.
I meni je plug bježao na stranu, jednostavno nije htio slijediti traktor.
Ispada da sam ga nepravilno "popiknuo", a nisam dobro postavio i nagib lemeša u brazdi.
Ja sam poštelao da lemeš bude potpuno ravan sa dnom brazde (kad su kotači traktora već u prvoj odrezanoj brazdi)
a to nije bilo dobro. Prevelik je bio otpor zemlje i izbacivalo je plug stalno u stranu.
Kad ga je starkelja naherio samo malo kako treba, ore mali bez ikakvog problema.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav Teškar!
i ja sam razmišljao o nabavci takvog pluga,vjerujući da on radi bezprjekorno,ali sad vidim da to baš i nije tako jednastavno uskladiti ljevu i desnu brazdu.svejedno mislim da je dobro ga imati baš zbog te ljeve brazde,dobro on dođe u ograđenim vrtovima.susjedov vrt ograđen sa tri strane orem tri godine i to uvjek desno,sad sam mu već napravio ljepe stepenice,tako da bi dobro došao ljevi plug...
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
...orem tri godine i to uvjek desno,sad sam mu već napravio ljepe stepenice,tako da bi dobro došao ljevi plug...

E ovo pitanje sam htio odavno postaviti na forumu.
Siguran sam da se i vi ostali susrećete sa ovim problemom.

Meni se uglavnom neda voziti u rikverc za počimanje nove brazde, pa izađem ispred
jer ima dosta prostora i okrenem se u suprotni smjer.

Tako kad radim(ne znam kako se kod vas ostalih to kaže)
al kod nas se kaže da jedne godine razaram a druge naaram.
Znači jedne godine započnem od sredine pa brazde radim prema međama,
a druge godine počnem od međa prema sredini.

E sad, sve je to lijepo i krasno ako imaš lijepu parcelu i zetora po mogućnosti još i sa klimom u kabini.
Ali sa tomekom je ovo mučenje, pogotovo kad krenem od međa prema sredini.
Desilo mi se je koji put da kad ostanu zadnje dvije ili tri brazde,
da tomek jednostavno nasjedne sredinom, jer je prenizak.

Kako vi ostali rješavate ovaj problem ?
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, odgovor, daje se ...

., od pepapilar;
Meni se uglavnom neda voziti u rikverc za počimanje nove brazde, pa izađem ispred
jer ima dosta prostora i okrenem se u suprotni smjer.

Tako kad radim(ne znam kako se kod vas ostalih to kaže)
al kod nas se kaže da jedne godine razaram a druge naaram.
Znači jedne godine započnem od sredine pa brazde radim prema međama,
a druge godine počnem od međa prema sredini.

E sad, sve je to lijepo i krasno ako imaš lijepu parcelu i zetora po mogućnosti još i sa klimom u kabini.
Ali sa tomekom je ovo mučenje, pogotovo kad krenem od međa prema sredini.
Desilo mi se je koji put da kad ostanu zadnje dvije ili tri brazde,
da tomek jednostavno nasjedne sredinom, jer je prenizak.
Kako vi ostali rješavate ovaj problem ?[/QUOTE]
---------------------------------------------------------------------------------------

., lip TI pozdrav forumašu pepapilar!

., sve si lipo i slikovito opisal., isti problem je kod svakoga ki ima tomicu, pogotovo kod ovi mali., svaki nasede na "sredinu"., preporuka moja iz mog iskustva je da trebaš pripazit da te "neprevari", tj., da uzimaš malo po malo brazde iz sredine i da TI plužić neide preduboko kada treba razorat?! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
upravo tako kao što kaže Grof,kako se približavaš sredini smanjiti dubinu brazde,takve probleme imaju i malo veći traktori koji oru na taj način i njima se može dogodit da nasjednu...hehe
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Pozdrav Grofe
Ma još kako-tako kad nasjedne pa se iskopaš,
ali to može biti i opasno.

Desilo mi se jednom da je tako nasjeo da nisam mogao stisnut kvačilo
da traktor stane.
Znate i sami kakav je sistem nožice kvačila, viri mehanizam dolje ispod
i ako na nešto nasjedne nemožeš stisnut papuču.

A je me mrtvački znoj oblio, mislio sam da neću uspjet stat i da ću proć kroz susjednu ogradu.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav Grofe
Ma još kako-tako kad nasjedne pa se iskopaš,
ali to može biti i opasno.

Desilo mi se jednom da je tako nasjeo da nisam mogao stisnut kvačilo
da traktor stane.
Znate i sami kakav je sistem nožice kvačila, viri mehanizam dolje ispod
i ako na nešto nasjedne nemožeš stisnut papuču.

A je me mrtvački znoj oblio, mislio sam da neću uspjet stat i da ću proć kroz susjednu ogradu.

pa kaj velis susedu kaj je stavio ogradu tak blizu međe :D
 
G

GROF

Guest
., eh, imal takov problem 1000 puti! ...

Pozdrav Grofe
Ma još kako-tako kad nasjedne pa se iskopaš,
ali to može biti i opasno.

Desilo mi se jednom da je tako nasjeo da nisam mogao stisnut kvačilo
da traktor stane.
Znate i sami kakav je sistem nožice kvačila, viri mehanizam dolje ispod
i ako na nešto nasjedne nemožeš stisnut papuču.

A je me mrtvački znoj oblio, mislio sam da neću uspjet stat i da ću proć kroz susjednu ogradu.
-----------------------------------------------------------------------

., isti problem imamo svi mi ki imamo i oremo?, sa tim i takovim malim traktorićem.- :supz: ...

., zato sam ja uz nadasve vridne ljudine iz tvornice tomo vinković - PRIMA!, dal napravit da mi je kvačilo - papučica iznad podesta - police za noge, si razumil?, baš zbog tog da mi nenasede uz tomicu i papučica kvačila?, e onda proletavanja kroz "kumine" ograde, a nekada uleti i ka dobraaa suseda pa jim "probimo" ogradicu nanovo jer nima stajanja dok neuleti kamo u kvar.,:rolfer:...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
pa kaj velis susedu kaj je stavio ogradu tak blizu međe :D

Ma kaj da ti velim, ubija me ponekad kakve ficleke me traže susjedi
da im izorem i pofrezam.
Najrađe mi dođe da mu dam 100 kuna i velim da ode na plac i da si kupi
salate i mrkve, jeftinije bi mi to došlo nego koliko izmučim sebe i stroj.

Tomek je odličan za vinograd, za fezanje između redi, za špricanje vinograda je rođen... za kojekakve strojeve da pogoni na kardan.
Ali oranje, to mi je muka da nema veće ....
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
., lipo oranje, čista petica za mog forumskog prijatelja Josef!., ALI, bilo bi još lipše da si ovaj drač pokosil i izvukal van iz oranice., sve ovo sime se ponovo zaoralo i posijalo., uh grozota kad ponovo iznikne.- :( ...

., aj Bog!., čitamo - pišemo se ...

GROF pa biti ce motikana parti :rolfer:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
prijatelju Grofe,svjestan sam toga,naj... sam i ovak i onak,a kaj je tu je,izorat se moralo...:madmana:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh