• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Tomo vinković Servo & alternator kombinacija

DAkle, budući da se zadnjih tjedana lome koplja oko alternatora, servo volana i hidrauličnog volana, evo par detalja.
Dakle riječ je o TV 731, na kojeg je ugrađen alternator od suzuki swifta i filter goriva je ostao na svom mjestu. Nakon par tjedana razmišljanja što i kako odlučio sam probati i hidraulički volan na tv732 i ovaj servo na tv730. I nakon svega odlučio se na kraju za servo opciju volana.
Zapažanja su ovakva, servo se ponaša stvarno odlično. Primjer je panj od ljeske na kojem su mi prije ruke otpale kad sam nagazio na njega, sada s 2 prsta držim volan i ne cima nikuda.
Btw, slike su tu a i video.....
Hvala svima sa foruma na savjetima, bilo dobrim bilo lošim :)

imag0122h.jpg


imag0123rp.jpg


imag0124v.jpg


imag0125ia.jpg


imag0126qz.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nMho77pSQok&list=HL1323792124&feature=mh_lolz[/YT]
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
DAkle, budući da se zadnjih tjedana lome koplja oko alternatora, servo volana i hidrauličnog volana, evo par detalja.
Dakle riječ je o TV 731, na kojeg je ugrađen alternator od suzuki swifta i filter goriva je ostao na svom mjestu. Nakon par tjedana razmišljanja što i kako odlučio sam probati i hidraulički volan na tv732 i ovaj servo na tv730. I nakon svega odlučio se na kraju za servo opciju volana.
Zapažanja su ovakva, servo se ponaša stvarno odlično. Primjer je panj od ljeske na kojem su mi prije ruke otpale kad sam nagazio na njega, sada s 2 prsta držim volan i ne cima nikuda.
Btw, slike su tu a i video.....
Hvala svima sa foruma na savjetima, bilo dobrim bilo lošim


O kolega jesi se ti to malo ponovijo sa volanom? sad ćeš vidjeti koji je taj volan preporod nema cukanja voziš ko mali auto.probaj nakon nekog vremena sjesti na neki sa mehaničkim a onda tek vidiš razliku kad se naučiš na ovaj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
O kolega jesi se ti to malo ponovijo sa volanom? sad ćeš vidjeti koji je taj volan preporod nema cukanja voziš ko mali auto.probaj nakon nekog vremena sjesti na neki sa mehaničkim a onda tek vidiš razliku kad se naučiš na ovaj.

Bok Aco...
A jesam....minus je gadna stvar :) Za sad sam prezadovoljan....

btw...javi se kad si u Ogulinu za kavu kakvu :)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Danas sam malo pregledao svoj plug pa donosim neke mjere i čini mi se da su ovi komadi što su naknadno navareni uzrok lošeg rada pluga. Plug bi morao biti 10 (ili 8?) cola, a ove dimenzije to puno premašuju. Taj plug je lagan i normalno je da ne može otkinuti tako široku brazdu, te ga pero baca ustranu.

DSC03068.jpg

DSC03069.jpg

DSC03070.jpg

DSC03071.jpg
Malo sam i popravio položaj lijevog noža, ali nisam ga stigao isprobati jer sam morao ići izvlačiti susjeda iz grabe...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Sliku "fuša" nisam mogao staviti u prethodni post, pa ju stavljam ovdje. Možda je malo off topic, ali vrijedi vidjeti kakve inspiracije ima čovjek pod utjecajem C2H5OH.
 

Prilozi

  • Ljudva se zapiknul.jpg
    Ljudva se zapiknul.jpg
    85 KB · Pregleda: 292

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Sliku "fuša" nisam mogao staviti u prethodni post, pa ju stavljam ovdje. Možda je malo off topic, ali vrijedi vidjeti kakve inspiracije ima čovjek pod utjecajem C2H5OH.

a desi se vidio je zvjer pa je skrenuo :D
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Servo MB123

Još oko tog volana od MB 123. Zanima me:

- Koliko okretaja obruča volana treba napraviti da se traktor okrene iz jedne krajnije pozicije u drugu krajniju poziciju?

- Dali volan stigne do kraja pre nego što traktor stigne do kraja. Znači kad je volan do kraja okrenut u jednu stranu, dal tad ima u sredini još nešto malo lufta, makar samo mm? Ili se možda prvo sredina osloni prednji i zadnji dio jedan u drugog pa to zaustavi volan?

- Koliko se prenosi na obruč volana i na ruku vozača ako kotač na svom putu pogazi koji veči kamenj i nešto slično?
Vjerujem da se ne oseti puno ali rado bih čuo od nekoga ko je probao to.

Pa ako neko od vas zna molim za odgovore.

Pozdrav svima koji eksperimentisu sa TV!Zahvaljujuci idejama sa ovog foruma i ja sam napravio servo volan uz pomoc glave MB123.kod te glave je potrebno 3,5 kruga,od kraja do kraja.a ovo,dali ce ranije volan da stigne kraja ili traktor,to zavisi od duzine poluge koja je na izlazu glave i vezana preko spone za zadnji deo TV,kod mene je osno rastojanje dve rupe na toj poluzi 12,5cm.mislim da je nebitno sta brze stize do kraja,volan ili traktor,jer u glavi ima sigurnosni ventil koji rasterecuje glavu,propusta ulje u rezervoar ulja.pozdrav,ako jos nesto treba...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
DAkle, budući da se zadnjih tjedana lome koplja oko alternatora, servo volana i hidrauličnog volana, evo par detalja.
Dakle riječ je o TV 731, na kojeg je ugrađen alternator od suzuki swifta i filter goriva je ostao na svom mjestu. Nakon par tjedana razmišljanja što i kako odlučio sam probati i hidraulički volan na tv732 i ovaj servo na tv730. I nakon svega odlučio se na kraju za servo opciju volana.
Zapažanja su ovakva, servo se ponaša stvarno odlično. Primjer je panj od ljeske na kojem su mi prije ruke otpale kad sam nagazio na njega, sada s 2 prsta držim volan i ne cima nikuda.
Btw, slike su tu a i video.....
Hvala svima sa foruma na savjetima, bilo dobrim bilo lošim :)


., ej prijatelju moj! isalopek!., moj osobni rešpekt - legendaran si!!!, bravo!

., e baš mi je drago i sretan sam zbog tebe!!!., aj vidimo se ubrzo.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

., p.s., prijatelju Jozef!., fala na pozivu., dolazim!!! i to sa ekipom!.-
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
hahaha...nemrem bilivit!pa tu stvarno ima okorjelih partijanera,čim se spomene party odmah su spremni za akciju.Brane30,Grof imat ću vas u vidu i držim vas za riječ...hahaha:rolfer:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,743
Sliku "fuša" nisam mogao staviti u prethodni post, pa ju stavljam ovdje. Možda je malo off topic, ali vrijedi vidjeti kakve inspiracije ima čovjek pod utjecajem C2H5OH.

taj auto mi je nekako poznat:scratch
Da čovijek nije možda stolar?
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Eto i moj doprinos temi "servo volan" , volan je namontiran prije 3 mjeseca i nema nikakvih problema , nema ni povratnih udaraca , a okreče se jednim prstom , bez obzira na opterečenje na traktoru , tako da sam zadovoljan , kako sa efektom , tako i sa cijenom , jer ko nas hidro volan košta oko 700 € , a to me došlo u pola .


19079142.jpg



19079147.jpg



19079152.jpg



19281624.jpg



Potrebno je bilo premjestiti alternator , zbog slabog punjena s originalnim , alternator je premješten na mjesto naftog filtera , a filter se stavio sa strane , hauba se prema tome zatvara kako treba .


19281625.jpg



19281626.jpg



Napravio se i nožni gas :


19281627.jpg



19281628.jpg



19281630.jpg



Lp.
 
G

GROF

Guest
., bravo!, PRAVI moj!, prijatelju Tomo!!! ...

Eto i moj doprinos temi "servo volan" , volan je namontiran prije 3 mjeseca i nema nikakvih problema , nema ni povratnih udaraca , a okreče se jednim prstom , bez obzira na opterečenje na traktoru , tako da sam zadovoljan , kako sa efektom , tako i sa cijenom , jer ko nas hidro volan košta oko 700 € , a to me došlo u pola .
Potrebno je bilo premjestiti alternator , zbog slabog punjena s originalnim , alternator je premješten na mjesto naftog filtera , a filter se stavio sa strane , hauba se prema tome zatvara kako treba .
Napravio se i nožni gas :Lp.


., svake pohvale, čestitek!., PA BAREM SAM JA ČESTITAR!!!, na izvarednom delu - izboljšanju na traktoru tomi!., sve odradjeno za pet!, (5), od hidro-volana, nožnog gasa, pa do izmještanja filtera goriva - nafte!., kako svim?; mojim dragim, forumskim, PRAVIM prijateljima!, svakako tako i TEBI; Vinogradnik Tom!, moj osobni rešpekt i naklon do poda., pa sada neka divani - piše, koga smeta?, poštivamo se do kraja našeg vijeka!.- :heart: ...
-----------------------------------------------------------------------
., forumski prijatelju Jozef!., pa znaš i sam da mi veliki brbljavci i bećarine, /Ličke iliti Slavonske!!!?/ volimo svi odreda partijat!., pogotovo kada smo u krugu nabrijani i partijanerski raspoloženi likova poput tebe!., a biće nas punooo!!! ... :rolfer:...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Eto i moj doprinos temi "servo volan" , volan je namontiran prije 3 mjeseca i nema nikakvih problema , nema ni povratnih udaraca , a okreče se jednim prstom , bez obzira na opterečenje na traktoru , tako da sam zadovoljan , kako sa efektom , tako i sa cijenom , jer ko nas hidro volan košta oko 700 € , a to me došlo u pola .




Potrebno je bilo premjestiti alternator , zbog slabog punjena s originalnim , alternator je premješten na mjesto naftog filtera , a filter se stavio sa strane , hauba se prema tome zatvara kako treba .


Lp.

Da li je bilo moguće staviti u pravac alternator sa turbinom pa koristiti jedan remen? Na Austrofomi sam vidio, na jednom malom stroju veličine Vinkovića, alternator koji sigurno nije većeg promjera od 10 cm. Sigurno staje na mjesto gdje stoji filter nafte. Zapamtio sam jedino da je Švedska proizvodnja alternatora.
Volan je prva liga, šteta da tog nije bilo kad sam ja ugrađivao.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
a moj Bože...gledam ove slike ugrađenih altenatora,servo volana,nožnih gaseva,ugrđenih grijača nafte i još kojekavih kako bi netko rekao IZBOLJŠANJA ;) naprosto slinim nad njima,samo nastavite tako,ideja nikad nedostaje,uvijek su dobrodošle.
prijatelju Grofe,znači prihvačate u partijanersku ekipu jednog zagorca sa egzilom u podravini...hehehe
 
G

GROF

Guest
., dragi moj forumski svite!, evo slikica od originalnih pačjih nogu za tomicu!.-
., made in Itali.-







 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh