• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Oooo pozdrav GROFE:
Ja sam samo pokušavao da sa "svađe" skrenem na pijaču. Imam ja desetak vrsta domaćeg viskija šljiva, jabuka, brinje, i što bi reko PETER tepka (karamut) starih i po 30 godina. Ipak hvala na pozivu nikad se nezna.:drinkers:
Uh zaboravih od 40 - 68 stepeni.
 
G

GROF

Guest
., fala, fala! ...

Oooo pozdrav GROFE:
Ja sam samo pokušavao da sa "svađe" skrenem na pijaču. Imam ja desetak vrsta domaćeg viskija šljiva, jabuka, brinje, i što bi reko PETER tepka (karamut) starih i po 30 godina. Ipak hvala na pozivu nikad se nezna.:drinkers:


., lipo fala dragi prijatelju! ssucur! ... ., eh., i ja sam ko pravi Bosanac!., to je dokaz da smo isti., Bosanac = Ličan!!!, nebi ni razumil da mi nisi pojasnil! ... :weedman: ... ., a onda ćemo morat mi tvoje "viskije" isprobat., samo se moraš malo bolje locirat., hehehe ... :partyman: ...

., aj Bog!, pišemo - čitamo se ...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Volio bi se i ja locirat. (Bosanac koji živi 36 godina u Sloveniji.):D
Edo meni je stručnjak rekao da mora biti prigušnica ili nešto slično, ako bi dao na pumpu od TV-ja.
 
T

Todi

Guest
Hvala Vam na brzim odgovorima(Grof,Petar,Edo,)
ima tu puno faktora za poklopiti,
ali kad bi iskoristio postojecu pumpu bilo bi super i kad bi to radilo ko sretniji od mene,
druga stvar tih kombinacija volana,prednost serva sto imas prostora na sredini nema cilindara i crijeva,slobodan prostor,
e sad pitanje rada hidraulike,bar u mom slucaju koristm je samo za prednju kosu drugih prikljucaka nemam,znaci u radu sa kosom i ne koristim hidrauliku,koristio bi ulje i tlak samo za volan,
ali kako kazete to su dva razlicita principa rada,
joj joj samo mi zadaje glavobolje,
LP
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav,
imam jedno pitanje vezano za izvedbu servo volana,
naime moj tomek 818 ima prednji hidraulik i izvedbu kardanske spojke,
u razgovoru sa gospodinom koji radi doticne volane tu bi trebalo malo vise zafrkancije oko ugradnje pumpe,jer smeta nosac prednjeg hidraulika,treba izrezivati haubu, imam jednorednu remenicu..itd
e sad ono sto mene interesira,
jeli moguce iskoristiti pumpu i ulje hidraulike za pogon servo glave ,
mislim da je ulje podjednako,barem ovo koje ja koristim je dosta rijetko i slicno ATF ulju samo je razlika u boji,a mozda i u specifikaciji , moje misljenje je da bi mozda to i radilo,a puno bi mi olaksalo ugradnju,
stoga bi zamolio i vase misljenje


LP

Da pokušam odgovoriti onoliko koliko mislim da znam , ako nešto kažem krivo neka me neko ispravi jer se i sam sa time borim ,,,,
pumpa , postojeća bi mogla biti ista nema razloga da ne bi bila dovoljna iz jednog razloga , ako radiš sa hidroulikom nije ti baš neophodan i MEKANI VOLAN sa hidroulikom i onako radiš kada ideš ravno ili stoiš ,,,ali ,,, postoje razlike u pritiscima , hidroulika tome radi na cca 180 bara , a volan na 60 bara , ukoliko bi se to pospajalo ne bi bilo dobro a ventil pritiska nije u volanu već u pumpi , znaći trebalo bi ugraditi prioritetni ventil , ventil smanjenja pritiska i mislim da bi to onda radilo , ulje mislim da nije toliko bitno koje bi bilo .

Evo i pumpe volana ,

 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
., lip pozdrav prijatelju ssucur!., kako TI je naš Petar napisal, ja samo dodajem., sve ovo tvoje isto je super i za pet!!!., osim ča si punooo više platil.,

Ja sam za te pare dobio oba kompletna sistema.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
edosoko . ovo o pritisku i kapacitetu nisam skužio što si htio reći , ali volanu je pritisak više nego duplo veći ako se spoji direktno ?????????? nešto bi trebalo puknuti !!! ako se u sistem ubaci ventil za smanjenje pritiska on će takav pritisak održavati u cjeloj instalaciji , manji ventil će prije propustiti , zato bi trebao biti prioritetni ventil da prvo napoji sistem većeg pritiska a nakon toga manjeg koji će izreducirati na sebi potreban . Što se tiće ploćica ,,,,na volanu ih nema ( bar na moja dva koja sam nabavio ) a na pumpi ima i to je to :finga:ako treba moguje poslikati pa staviti da swe vidi :blackeye
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ako se u sistem ubaci ventil za smanjenje pritiska on će takav pritisak održavati u cjeloj instalaciji , manji ventil će prije propustiti , zato bi trebao biti prioritetni ventil da prvo napoji sistem većeg pritiska a nakon toga manjeg koji će izreducirati na sebi potreban . Što se tiće ploćica ,,,,na volanu ih nema ( bar na moja dva koja sam nabavio ) a na pumpi ima i to je to :finga:ako treba moguje poslikati pa staviti da swe vidi :blackeye

Prioritetni ventil ti ne može biti ugrađen iz razloga da se napoji prvo hidravlika sa večim pritiskom. Veči pritisak je na hidrauliki traktora a prioriteta mora biti volan da nebi on stao kad mi npr. podižemo poluge, kočimo prikolicu ako ima hidrauliku itd.
Prioritetni se ugradi iz razloga da prvo dobavi ulje volanu za svoju funkciju a posle njega ulje dobiva ostala hidraulika. Znači prioritetni v. pa onda iz njega dalje prioritetna grana na volan a druga grana na ostalu hidrauliku. Pritisak koji je potreban za volan bi se onda izreduciral između volana i prioritetnog ventila.
A čini mi se da i taj način ne stoji jer je servo takav da kroz njega stalno kruži ulje koje se vrača u rezervar pa bi se onda gubilo potrebno ulje za ostalu hidrauliku. Tako govorimo da glava ima otvoreni centar jer ulje stalno kruži kroz nju.

Možete zaključiti da ovo pospojiti ipak nije jednostavno.

Hidraulički (nije to servo) radi ovako: Iz pumpe ide ulje na prioritetni koji je na glavi volana. Taj prioritetni dava glavi kolko ona treba a višak ide po drugoj grani ka ostaloj hidrauliki. Ako volan stoji na miru onda on ne oduzima ništa ulja pa sve ide na ostalu hidrauliku. Kad volan radi onda mu prioritetni dava kolko treba a višak ide kod ostale hidraulike. To ti je tako zvani sistem: closed center sistem.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Al ti ga deda ušminkao sa tim aluminijem, ti si več puno toga poskidao a još su tragovi od dede. :D
Bitno je da ga on dobro pazijo. a to pokazuje njegovo šminkanje.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ako ti lete iskre iz auspuha onda se upaljiva taj talog u njemu. Možeš ga skinut pa pogledat kakav je taj talog pa bi se možda onda došlo do nekog odgovora. Ako se traktor guši moguče je da ne dobiva dovoljno nafte, znači filtar, kad si ga mjenjao?
A zrak, on uvijek radi neke probleme ako ga ima. Ako imaš mogučnosti, negde ubaciš prozorno crevo pa se onda vidi. Najbolje da je ona zadnja u liniji ispred Boscha.

evo otkrio jednu stvar....

Zrak očito nije jer sam spojio direktno na boš pumpu crijevo s gorivom iz bočice i nije se gušio, u svakoj kombinaciji ostaloj jest, međutim, kad sam umjesto nepovratnog ventila na pumpi stavio obični šuplji radilo je normalno, vratim nepovratni opet se guši, stavim obični radi normalno????
Što bi moglo biti?? Ac pumpa??? Čisto sumnjam da je dobro da na boš pumpi bude običan šuplji vijak, pretpostavljam da bi bilo bolje da je nepovratni?
 
A

akywr

Guest
Al ti ga deda ušminkao sa tim aluminijem, ti si več puno toga poskidao a još su tragovi od dede. :D
Bitno je da ga on dobro pazijo. a to pokazuje njegovo šminkanje.

a tragovi su još uvijek da :rolfer:
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Neki ga prodaju i pod malog Zetora, ali je zapravo Agrostroj Prostějov TZ-4K
Ima jedan moj kolega takvo čudo stavio je gore lombardini motor 2 cilindra , traktorić je pravi zmaj
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
zrak ocigledno jeste, samo tamo gdje ga ti ne vidis :partyman:
a koji nepovratni ventil??? nisi valjda povadio rasteretne ventile
:scratch suplji vijak.....naravno da ces suplji vijak, sta bi ti? pfff nisi valjda stavio holender od auta....ako vec hoces nepovratni kupi onaj koji izgleda kao mikro filter pa stavi na crijevo.....

Nepovratni (šuplji vijak koji u sebi ima malu maticu i ispod federić i kuglicu- da neda gorivu nazad)
Hmmmm, a gdje bi onda vražji zrak mogao biti?!?!? I zašto kad spojim čisti taj šuplji vijak sve radi normalno, a s ovim koji u sebi ima kuglicu (značiu otvara tek kada ac pumpa da pritisak kroz filter) s njim neše, tj guši se već skoro od polovice na dalje?
 
G

GROF

Guest
., fala kolega akywr!...

evo reko mi je kolega GROF da stavim još koju sliku od tome pa evo :

., fala TI kolega za slikice., a ja odma molim ovako javno prijatelja forumskog zbalija-u! da ji napravi kako bi ji mogli svi odma vidit! ...

., aj Bog!, čitamo -pišemo se ...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Nepovratni (šuplji vijak koji u sebi ima malu maticu i ispod federić i kuglicu- da neda gorivu nazad)
Hmmmm, a gdje bi onda vražji zrak mogao biti?!?!? I zašto kad spojim čisti taj šuplji vijak sve radi normalno, a s ovim koji u sebi ima kuglicu (značiu otvara tek kada ac pumpa da pritisak kroz filter) s njim neše, tj guši se već skoro od polovice na dalje?

Ja bi reko da ne prima zrak, nego ta kuglica ogranicava protok goriva.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
., fala TI kolega za slikice., a ja odma molim ovako javno prijatelja forumskog zbalija-u! da ji napravi kako bi ji mogli svi odma vidit! ...

., aj Bog!, čitamo -pišemo se ...
A kaj im fali ovako? Tko hoće može ih vidjeti, a tko neće ne mora ( nešto slično kao u vicu o zeki i lisici). :weedman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh