• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ja bi reko da ne prima zrak, nego ta kuglica ogranicava protok goriva.

Odlično, tako nešto sam i već dobio odgovor (hvala peter)
Očito je u tom i greška.
Hvala svima...bacam to van :prayer:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ja raskupusao kuplung...žljebovi na spojničkoj osovini i lameli pojebani, žabice su onako đene đene, zatici ok, i ostalo može da prođe...










pozzz joe!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
ti tomo vinkovici ko da su od repe napravljeni
Jes imaš pravo malo su mehki..
Kod mene kažu sa tvrdim zna i budala, majstor je onaj koji zna sa mekim.:twisted:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
imam ja vaseg Storea taj je jos gori,motor super,ali getriba uzas.....na tim Tomo Vinkovicima izgleda da jedino kaj vreijedi su lombardini motori....
 
G

GROF

Guest
., potpisujem!!! ...

Jes imaš pravo malo su mehki..
Kod mene kažu sa tvrdim zna i budala, majstor je onaj koji zna sa mekim.:twisted:

., hehehehe., potpisujem u cijelosti!., preorginalno!, ssucur!., :prayer: ...

., ej prijatelju oršić-u!., daj kelji slikicu onu???., ili je isparila koda ni sa ajfona :supris: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
imam ja vaseg Storea taj je jos gori,motor super,ali getriba uzas.....na tim Tomo Vinkovicima izgleda da jedino kaj vreijedi su lombardini motori....

Ma ni to nije vise lombardini,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
mislio sam kapacitet/protok [l/min] a pritisak.....npr. da na ler gasu volan i dalje tezak, trazi malo jaci gas da bi aktivirao servo
ako sam dobro razumio.....ventil za smanjenje pritiska ima tri spoja, jedan s pumpe, drugi na volan i treci povrat u rezervoar
ili nekako drugacije?

Pošto smo utvrdili da servo ne treba veliki pritisak ( cca 60 bara ) a vjerojatno mu nije potreban veliki protok jer bi imao veći rezervar ulja radi hlađenja , u suštini servo sistem radi kao zatvoreni sistem centralnog grijanja , samo pod većim pritiskom a što se tiće izvoda na pumpi imamo ulaz izlaz a tako i na volanu , situacija se jedino nešto mjenja ako bi se išlo na odvojeni rezervar ulja !
a ako govorimo o kombinaciji pumpe TV-a i volana i kada bi se ugrađivao ventil za smanjenje pritiska on bi imao tri izvoda kao što kažeš , samo nisam siguran da bi to funkcioniralo jer kako je to PETER već objasnio ako sam dobro shvatio nema pomoći ni od prioritetnog ventila jer će se pritisak u kompletnom sistemu spustiti na vrjednost manjeg protoćnog ventila :oops:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se...

svakih koliko mjenjate ulje u motoru?? i svakih koliko mjenjate filter ulja? HVALA!!

., moje iskustvo i praksa., a tako nekako piše i u uputama., /.,sve zavisi i od motora do motora?/., ulje mjenjam zajedno sa filterom na vremenskom intervalu od 50 do 100 sati rada., napomena, 100 sati rada je gornja granica za zamjenu istoga., a svakako zavisi i od ulja ko je stavljeno u karter motora?.-

., napomena; zaboravil sam napisat., pa da još dodam, u filter zraka treba ulje minjat skoro svaki dan ako se punooo dela u prašini???., znači; frezanje, grabljenje sena, pogon mlina ako ni dobro zatvorena prašina od brašna, slične operacije pune prašine., ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
svakih koliko mjenjate ulje u motoru?? i svakih koliko mjenjate filter ulja? HVALA!!

ja dva puta godisnje ! i ujedno mjenjam filter ulja i goriva usput i cistim filter zraka ! znaci negdje oko 100 sati rada cak i prije
 
T

tuaregr10

Guest
DAkle, budući da se zadnjih tjedana lome koplja oko alternatora, servo volana i hidrauličnog volana, evo par detalja.
Dakle riječ je o TV 731, na kojeg je ugrađen alternator od suzuki swifta i filter goriva je ostao na svom mjestu. Nakon par tjedana razmišljanja što i kako odlučio sam probati i hidraulički volan na tv732 i ovaj servo na tv730. I nakon svega odlučio se na kraju za servo opciju volana.
Zapažanja su ovakva, servo se ponaša stvarno odlično. Primjer je panj od ljeske na kojem su mi prije ruke otpale kad sam nagazio na njega, sada s 2 prsta držim volan i ne cima nikuda.
Btw, slike su tu a i video.....
Hvala svima sa foruma na savjetima, bilo dobrim bilo lošim :)

Pozdrav isalopek :arrow:
Svaka čast za napravljena "izboljšanja" :prayer:. Sada će Tomo s ovim "izboljšanjima" biti puno bolji traktor, mada je i bez njih bio dobar i očuvan traktor :supz:.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!
Ja raskupusao kuplung...žljebovi na spojničkoj osovini i lameli pojebani, žabice su onako đene đene, zatici ok, i ostalo može da prođe...

pozzz joe!

Kako je izašao motor dole pošto su ripne- žljebovi poderani, jel bilo zajebancije?
Kakvi su bili znakovi da ne valja kuplung?
Koji si novi kuplung nabavijo, Ruen ili...?
Očeš i ovaj put napraviti test tvrdoče, mislim za spojničku?
Nisam znao da se mogu nove capice- žabice pojedinačno nabaviti.
Sretno ti sa radovima Joe!

moze se ventil nakalemit poslije hidraulike....da hidraulika prima sve, kad ne radi da salje na ventil, ventil rasporedjuje na volan ili u rezervoar

U ovom slučaju volan nebi radijo za vreme rada sa hidraulikom (npr. rad sa polugama).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh