• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislio sam da ču kupnjom prime imati bolji traktor ali očito nije baš tako ispalo .

Pozdrav
Ajoj , bit če danas opet suza isusovih , zvonjava mobitela itd. .
Koliko imaš cilindara na primi ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Šištanje može biti znak razlike u protoku ulja prema jednoj i drugoj strani komore cilindra..glave računaju razliku ulaza i izlaza ulja..tako da zbog razlike površine klipa postoji diferencija protoka .

Hod cilindra nije problem korigirati ..Podlaganjem ispred ili iza klipa ograničavaš hod .
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Problem .
Ako ga ograničim cilindar podlaganjem u ljevu stanu u koju ide previše tada potrga i izbije osigurač na cilindru.Neki djelovi na tom traktoru izrađeni su
krajnje neprofesionalno.
 
T

Todi

Guest
Pozdrav,
evo malo se radilo na Tomeku,pisao sam kakvi su bili problemi,pa sam odlucio rastaviti Tomeka na pola i izmjeniti dotrajale dijelove,
P291111_1542.jpg

P291111_154102.jpg

P291111_154101.jpg

P291111_1541.jpg

P291111_1540.jpg

slijedi pranje dijelova
P291111_152802.jpg

P291111_152801.jpg

P291111_1528.jpg

zatim kupljeni dijelovi i dodatno kupljeno vratilo pogonsko u zprednjem dijelu zgloba,kontakt bravica i o gumice na biracu brzina te 25 litara hipenola
P291111_1555-1.jpg
 
T

Todi

Guest
kasnije to sve ljepo poslozeno i isprobano u slobodnoj voznji te pod opterecenjem
P161211_150303.jpg

P161211_150302.jpg

P161211_1503.jpg

P161211_150202.jpg

P161211_150201.jpg

P161211_1502.jpg

i jos jedno izboljsanje kako kaze cijenjeni kolega Gasilnik Petar
P161211_150301.jpg

na kraju moram pohvaliti kolegu Zbaliju na datim instrukcijama putem moba,te gospodu u Masivi i naravno posebna pohvala i VELIKO HVALA na datim savjetima gospodi u HITNERU,gdje su mi nesebicno izasli u susret i pokazali u radionici kako trebam popraviti i namjestiti stvar koju sam svojom brzoplenoscu zeznuo,
i na kraju dojmovi iz voznje,
rijeseni onaj ovalni osjecaj u voznji,razlog pogonsko vratilo u zglobu,
no sad se pojavio jedan novi,a radi se o tome kad je Tomek pod opterecenjem uz brijeg nesto povremeno zna krckati u mjenjacu diferencijalu od tuda dolazi zvuk,i to se dogada samo kad je u brzim brzinama u sporoj se to ne desava,
ne znam dal sam nesto zeznuo prilikom sastavljanja ili ....
ako netko ima kakav savjet rado prihvacam,
eto toliko,hvala
LP
 
T

Todi

Guest
nisi pozorno citao,
vec je sastavljen i zamisli cuda vozi :shock: : Partyman:
 
G

GROF

Guest
., svaka čast i fala!!!

nisi pozorno citao,
vec je sastavljen i zamisli cuda vozi :shock: : Partyman:

., prijatelju Todi!., pa TI se nisi nimalo šalio?!...

., pišeš, krckanje., uh, neznam., ALI očito, nešto nisi dobro pošarafil - složil., uh! ... :supris: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se...
 
T

Todi

Guest
Pozdrav Grofe, :partyman:
nema sale kad je rad u pitanju,
a to krckanje hm,ponovo muke
krckanje je kao da se neki zupcanik pokusava uzubiti,pokusavao sam ukljuciti zadnje kardansko vratilo da anuliram taj zupcanik ali pojava ostaje ista,ponavljam krckanje pojavljuje se samo u brzim ,
LP
 
T

Todi

Guest
Hvala dragom Bogu,ja sam sve vratio na mjesto,
bilo nekog viska a to sam samo zasipal u mjenjac i zatvoril,
i mislim da to sad i rosta unutra :axe: :madmana: :lol:
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pozdrav svima

Todi ma nema sikirancije u krckanju umene melje pa opet rai ko lud .

Nijeme dugo bilo citosam gledosam slike vidim volan mercanov se naveliko ugraduje nije lose .

a pripremio sam slikicu massy zgazicete
a ovaj zujan je mog skolskog kolege
 

Prilozi

  • Slika000.jpg
    Slika000.jpg
    27.4 KB · Pregleda: 276
  • 295967_168231413258853_100002159856519_347579_820016774_n.jpg
    295967_168231413258853_100002159856519_347579_820016774_n.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 260
  • 311608_168229893259005_100002159856519_347553_264933032_n.jpg
    311608_168229893259005_100002159856519_347553_264933032_n.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 250

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,063
nije problem vratit sve nazad samo je problem ak imas viska djelova ! :rolleyess:

hahah pa to je fora...kada ti susjed ima rsatevljen traktor dođeš i ubaciš mu dve tri vide i matice i zajebo si ga doživotno haha
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
o bravo Todi!a jesi ti njega skalupil,svaka čast...
kažeš bilo nešto viška:lol:pa to nema veze od viška nikad glava nije bolela :rolleyess:ili možda da :lol:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav Grofe, :partyman:
nema sale kad je rad u pitanju,
a to krckanje hm,ponovo muke
krckanje je kao da se neki zupcanik pokusava uzubiti,pokusavao sam ukljuciti zadnje kardansko vratilo da anuliram taj zupcanik ali pojava ostaje ista,ponavljam krckanje pojavljuje se samo u brzim ,
LP

Isti sam ja imao simptom...
Glupo mi da sad lupam nešto, jer si ga skroz bio raskupusao i sve što je bilo sumljivo zamenuo...al eto šta je bilo kod mene
Riknuo je ležaj pogonskog vratila, onaj do motora!
Jes njega proveravao?





jedna fotka iz duše...zubi sve na broju, okretao sam i pregledao šta se moglo videti...



pitanje:
jel potisni ležaj treba biti do kraja upušten kad je puštena papuča kvačila?
na koliko merite žabice? i od čega?
Ja kako sam merkao i sabirao...ispalo mi od osnove lamele 37mm, a od osnove motora 21mm(onaj rub što se prišrafi motor), zazor između capica i druk ležaja 3mm - pod uslovom da je druk ležaj skroz unutra...
I kad pritegnem kontra matice na capicama...sve se pojebe, izađu capice napolje oko 0,5mm :scratch...odustao sam
Nisam pio ništa...al možda sam trebao...:lol:



pozzz joe!
 
T

Todi

Guest
pozdrav Joe,
e taj lezaj nisam promijenio samo onaj na deklu,
nisam mogao izvaditi to vratilo,ima neki zeger osigurac na sebi,pokusavao sam i na kraju odustao,moze biti da me on sad muci jer je kombinacija novo-staro,
simptomi su bili kad si vozio po ravnoj cesti kao da imas ovalne kotace,kad sam otvorio mjenjac nisam nasao nista cudno,al dok sam mijenjao lezaje u zglobu probam okrenut pogonsko vratilo i tu uocim da ide gore-dole(slaga) to sam zamijenio novim i sad je OK ali eto sad nesto krcka kao da se neki zupcanik uzubljuje al ponavljam samo u brzim,kako bi rekli vrijeme ce pokazati gresku,
LP :drinkers:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joe
Po tvorničkom priručniku za stare serije treba imat 2mm lufta između druk ležaja i žabice. Ja sam inače mjerijo od bloka motora. Koliko trebaš od njega namjerit, to mjeru dobiješ da izmjeriš koliko je duboko druk ležaj od zvona, onda još tih 2mm. Druk ležaj mora biti skroz unutra. A znam, zezaju malo one kontra matice al nekako češ se snači, sa više pokušaja.
Kad štelaš capice- žabice onda ja stavim preko njih nešto ravno iz jednog kraja bloka motora na drugi kraj. Naravno to se podloži na odstojanje koje si izmjerijo. Onda samo vrtiš motor i poštelaš capice da le lagano oslone na tu ravninu koja je preko motora.
Ajde, sretno sa radovima.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
e taj lezaj nisam promijenio samo onaj na deklu,
nisam mogao izvaditi to vratilo,ima neki zeger osigurac na sebi,pokusavao sam i na kraju odustao,moze biti da me on sad muci jer je kombinacija novo-staro,ali eto sad nesto krcka kao da se neki zupcanik uzubljuje al ponavljam samo u brzim,kako bi rekli vrijeme ce pokazati gresku,
LP :drinkers:

I ja ponavljam: krčalo je samo u brzim!
Jer kad onaj zubčanik što pomeraš na poganskom vratilu, i kad je u brzohodnoj - on bude skroz do vozača, i drugi kraj osovine(zbog sjebanog ležaja) beži pomalo gore i preskaču zubi na zubčaniku. Evo kod mene se vidi na zubima tragovi drljanja po vrhovima.

al kad je u sporohodnoj, uključni zubčanik je skroz napred uzubljen(kao na drugoj slici), pa kolko tolko pogonsku osovinu drži uzubljeno, i nečuje se krljanje!
 
T

Todi

Guest
jao jao, :madmana::madmana::madmana::madmana:
znaci kao u skoli, moram ponovit gradivo za prolaznu ocjenu, :axe::axe:
hvala Joe :prayer:
LP
P.S. tak je to kad obojica imamo TV 818 :shock:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh