• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Odlično, tako nešto sam i već dobio odgovor (hvala peter)
Očito je u tom i greška.
Hvala svima...bacam to van :prayer:

Ja bih razmislio prije nego izbacim kuglicu van, nije ju bez vraga tu postavio onaj tko je slagao taj motor.

Ako imaš problema sa time mogu biti samo dvije stvari :
- ili se je zaštopalo nešto u sistemu dobave goriva
(smeće oko tog federa koji drži kuglicu, smeće na filteru goriva i slično)
pa kod veće potrošnje nema
dobru dobavu goriva i zato trokira na većem gasu.
- ili je AC pumpa oslabila, pa ne daje više onakav tlak kakav je prije davala.
Motor ti i dalje radi, ali kad mu treba više goriva ne može ga dobit jer ga AC pumpa ne može nadrukat.
Zato se dešava kad izvadiš tu kuglicu i feder da motor više ne trokira
jer pumpa nema dodatni otpor koji mora savladat pa bolje dobavlja gorivo.

Ja sam imo sličnih problema i morao sam promijeniti AC pumpu,
al se više ne sjećam koji su bili simptomi koji su me naveli da ju idem mijenjat.
Po sjećanju čini mi se da je isto trokiro motor.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ja bih razmislio prije nego izbacim kuglicu van, nije ju bez vraga tu postavio onaj tko je slagao taj motor.

Ako imaš problema sa time mogu biti samo dvije stvari :
- ili se je zaštopalo nešto u sistemu dobave goriva
(smeće oko tog federa koji drži kuglicu, smeće na filteru goriva i slično)
pa kod veće potrošnje nema
dobru dobavu goriva i zato trokira na većem gasu.
- ili je AC pumpa oslabila, pa ne daje više onakav tlak kakav je prije davala.
Motor ti i dalje radi, ali kad mu treba više goriva ne može ga dobit jer ga AC pumpa ne može nadrukat.
Zato se dešava kad izvadiš tu kuglicu i feder da motor više ne trokira
jer pumpa nema dodatni otpor koji mora savladat pa bolje dobavlja gorivo.

Ja sam imo sličnih problema i morao sam promijeniti AC pumpu,
al se više ne sjećam koji su bili simptomi koji su me naveli da ju idem mijenjat.
Po sjećanju čini mi se da je isto trokiro motor.


ok, al s traktorom je došao obični šuplji šaraf koji sam ja zamjenio s ovim nepovratnim na prijedlog drugih ljudi. E sad, kako je kod vas, da li je kod vas samo šuplji šaraf ili šuplji nepovratni šaraf???
Ako je kod svih drugih nepovratni onda je greška kod mene, al ako je samo šuplji onda....!!! :)
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
ok, al s traktorom je došao obični šuplji šaraf koji sam ja zamjenio s ovim nepovratnim na prijedlog drugih ljudi. E sad, kako je kod vas, da li je kod vas samo šuplji šaraf ili šuplji nepovratni šaraf???
Ako je kod svih drugih nepovratni onda je greška kod mene, al ako je samo šuplji onda....!!! :)

E je... sad. Nemam pojma kakav je kod mene, nikad nisam rastavljao taj dio.
Ali mora bit negdje u nacrtu ili onom radioničkom priručniku pa vidi.
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
ok, al s traktorom je došao obični šuplji šaraf koji sam ja zamjenio s ovim nepovratnim na prijedlog drugih ljudi. E sad, kako je kod vas, da li je kod vas samo šuplji šaraf ili šuplji nepovratni šaraf???
Ako je kod svih drugih nepovratni onda je greška kod mene, al ako je samo šuplji onda....!!! :)

Šuplji šaraf.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
ok, al s traktorom je došao obični šuplji šaraf koji sam ja zamjenio s ovim nepovratnim na prijedlog drugih ljudi. E sad, kako je kod vas, da li je kod vas samo šuplji šaraf ili šuplji nepovratni šaraf???
Ako je kod svih drugih nepovratni onda je greška kod mene, al ako je samo šuplji onda....!!! :)

Pa vjerovatno su ti simptomi počeli kad si stavio tlačni ventil tako se on zove i on se stavlja na povratu visokotlačne pumpe,a ne na dovod tako da stavi samo šuplji vijak.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
ti tomo vinkovici ko da su od repe napravljeni
Da znaš...kad god posumnjaš na nešto, i otvoriš...imaš šta videti!
Al nije baš da su od repe...:roll:al nisu ni daleko...:lol:

Jes imaš pravo malo su mehki..
Kod mene kažu sa tvrdim zna i budala, majstor je onaj koji zna sa mekim.:twisted:

hehehe...hvala ti!
znači, ja sam budala...
Al ko priznaje,,,pola mu se oprašta...:lol:

sve super, samo ne vidim nove vijke....da nebi bilo yebatanja na sve strane kad bude trebalo ustimat pracne....ili :drinkers: i sve moze
Kad sam bolje pogledao,,, ni ja nevidim nove vijke...i upitam se zašto?:scratch
Jutros pre odlaska na posao, odvijem vijke sa korpe,,, i sve mi je bilo jasno!No coment!
Hvala na kritikama...:supz:
Naručeni i novi vijci...:partyman:


svakih koliko mjenjate ulje u motoru?? i svakih koliko mjenjate filter ulja? HVALA!!

Ja menjam jednom godišnje, i to u jesen pred oranje!
Filter ulja, svake druge godine!
A ulje u filteru zraka...moram priznati, da to vađenje ulja, ribanje, čišćenje, i dolivanje čistog ulja mi dođe najteže, neznam zašto, al mi je nešto naj naj smaranje...
Tako da kad se setim, i dobre sam volje odradim i to...2-3 puta godišnje, kad znam da će da praši i u dupe!

Kako je izašao motor dole pošto su ripne- žljebovi poderani, jel bilo zajebancije?
Kakvi su bili znakovi da ne valja kuplung?
Koji si novi kuplung nabavijo, Ruen ili...?
Očeš i ovaj put napraviti test tvrdoče, mislim za spojničku?
Nisam znao da se mogu nove capice- žabice pojedinačno nabaviti.
Sretno ti sa radovima Joe!

Motor je skliznuo na klocne kao puter...bez ikakvih problema!
Znam na šta ciljaš - dal je bilo čupanja kao kod @tv732...al na svu sreću nije trebala teška mehanizacija...

Što se tiče naznaka, moj kuplung me jebava od dana kad sam ga kupio(2005), al sam uvek dotezivao na sajli, i mislio da je rešen problem...al se više nije moglo dotegnuti...i manipulisati ručicama menjača i reduktora bez krčanja!
Hehehe...test tvrdoće, još se sećaš toga...:D, na to sad i nisam ni mislio, mada nebi bilo loše uporediti...čisto ono da vidim...a boga mi ima i razloga, jer se ovaj zgužvao kao plastelin.
A novi je "Ruen"
Hvala...

pozzz joe!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav svima!

hehehe...hvala ti!
znači, ja sam budala...
Al ko priznaje,,,pola mu se oprašta...:lol:

pozzz joe!

Eh JOO!?
Ja lijepo napiso " i "
He he ako spadaš u te sa preterano tvrdim -piči prema Banatskom Velikom Selu-
Ha ha
Pozdrav.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Hehehe...neka neka...
bolje meni ovde među mekanim...:rolfer:
pa ti poznaš ceo svet...gde? šta? i kako?
a joooojjj, ne da si me nasmijao,negoooo..:rolfer:
svaka čast kolega...
pozzz joe!

p.s.-:rolfer:

stigli vijci 3 eura po komadu, ista je cena kao i capica...





pozzz...
 
Posljednje uređivanje:
T

tomo 730

Guest
p171211093901.jpg
p1712110939.jpg

rijesen problem trzanja traktora dok ide uzbrdoo, u pitanju je tv 522
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Izgleda da su izlošci koji polaku ulaze u povjest :rolleyess: ulaskom u EU :lol: , ali treba ih koristiti još dok se da i dok nas ne počne proganjati :weedman: HOLESTEROL :weedman:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Arno,zato to treba zaljevati sa dobrim domačim tudumom,direktorom,nojom...ili kako ga več ko zove
i nema straha od kolesterola,garantiram :lol:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno,zato to treba zaljevati sa dobrim domačim tudumom,direktorom,nojom...ili kako ga več ko zove
i nema straha od kolesterola,garantiram :lol:

E to imam doma i tim ljekom se služim , i dosta dobro se osjećam :lol:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima koji eksperimentisu sa TV!Zahvaljujuci idejama sa ovog foruma i ja sam napravio servo volan uz pomoc glave MB123.kod te glave je potrebno 3,5 kruga,od kraja do kraja.a ovo,dali ce ranije volan da stigne kraja ili traktor,to zavisi od duzine poluge koja je na izlazu glave i vezana preko spone za zadnji deo TV,kod mene je osno rastojanje dve rupe na toj poluzi 12,5cm.mislim da je nebitno sta brze stize do kraja,volan ili traktor,jer u glavi ima sigurnosni ventil koji rasterecuje glavu,propusta ulje u rezervoar ulja.pozdrav,ako jos nesto treba...

Pošto kolega nije uspio postaviti slike , zamolio me da ih ja stvim u njegovo ime :arrow: :arrow: :arrow:


 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Znam da nije tema za to, ali tu ste svi i pratitie te traktorcice..

Zanima me misljenje o hittner-u, malim zglobnim traktorima, te njegovim priključcima!

Nisam te strojceke nikad gledao, a nekakva mi je usluga na vidiku pa me zanima vase misljenje..
Hvala unaprijed! Poz!
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Pozdrav svim vrijednim majstorima koji su ugradili servo volan od MB123.
Mislim da ste sada uvjerili u kvalitetu i funkcionalnost tog volana.
Imam jedno pitanje.
Posjedujem tt 830s sa orginal hidrauličkim volanom i nezadovoljan sam sa njim.
Preojetljiv je i prebrz pa imam osječaj kada se brzo vozim da bi naglim skretanjem moglo doči do prevrtanja traktora te previše trga traktor u sredini.
Pitanje je dali mogu negdje podesiti snagu i brzinu tog volana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moglo bi se raznim ventilima ..ali onda to isto imaš i na malom brzinama .. a kad si negdje u gužvi onda bolje paše da je brz i lagan .
Interakciju da kod veče brzine radi sporije i "teže" a pri malim suprotno nema bez procesorskog upravljanja ..a to je ipak previše za jednu običnu primu
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Ima još problema kod tog volana .
U ljevu stranu ide perviše pa trga mehanički graničnik a u desnu ide premalo.
To sam donekle uspio riješiti tako da sam jedan krajnik napravio 12 mm u ekcentar ali ni to nije bilo dosta .To znači da su kostruktori promašili sa postavljanjem hidrauličnog cilindra u sredinu dobrih 20 mm.
Zatim u jednu stranu ide dobro a u drugu se čuje nekakvo srkanje(ulja ima dosta) .Inače traktor ima 1000 radnih sati.
Imam i starog tomu 731 i za njega mogu reči da je odičan.Radi ko singerica već 28 godina i na njemu je ugrađen moj prvi servo volan koji sam napravio prije 5 godina i do danas nije dobio ni trunke lufta a kamoli da bi bilo kakvih problema.
Mislio sam da ču kupnjom prime imati bolji traktor ali očito nije baš tako ispalo .

Pozdrav
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh