• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Da li je bilo moguće staviti u pravac alternator sa turbinom pa koristiti jedan remen? Na Austrofomi sam vidio, na jednom malom stroju veličine Vinkovića, alternator koji sigurno nije većeg promjera od 10 cm. Sigurno staje na mjesto gdje stoji filter nafte. Zapamtio sam jedino da je Švedska proizvodnja alternatora.
Volan je prva liga, šteta da tog nije bilo kad sam ja ugrađivao.

Ništa nije nemoguće. Ja sam to pokušavao napraviti kad sam kemijaop oko alternatora, međutim remen bi premalo zahvaćao remenicu od ventilatora tako da bi sigurno dolazilo do ili prokvizavanja ili ga ne bi vrtio kako spada...!!!
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Ništa nije nemoguće. Ja sam to pokušavao napraviti kad sam kemijaop oko alternatora, međutim remen bi premalo zahvaćao remenicu od ventilatora tako da bi sigurno dolazilo do ili prokvizavanja ili ga ne bi vrtio kako spada...!!!

Da, to sam i sam pomislio, super je i ovako.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
a moj Bože...gledam ove slike ugrađenih altenatora,servo volana,nožnih gaseva,ugrđenih grijača nafte i još kojekavih kako bi netko rekao IZBOLJŠANJA ;) naprosto slinim nad njima,samo nastavite tako,ideja nikad nedostaje,uvijek su dobrodošle.
prijatelju Grofe,znači prihvačate u partijanersku ekipu jednog zagorca sa egzilom u podravini...hehehe

Jozef samo reci kada i mi dolazimo na :drinkers: :partyman:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Profesionalnim , koji drži boju samo na bitnim stvarima , :D

Očito...:D,trebalo bi malo poraditi na balansu bijele boje.....a i ima nekih koji slikaju iphoneom pa da nisu skinuli zaštitnu foliju sa blende pa su ovakve razne kombinacije tonova boje:partyman:

Ovo je samo iz dobre namjere GROFE da slike budu još bolje!!!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
interesantno izgledaju ove pačije noge,nemam nikakva iskustva sa njima pa me zanima njihova namjena,dal one samo razrahle tlo ili suzbijaju travu,korov?
Grofe jel znaš kako se kreće cijena takvom priključku?

Brane30,primljeno na znanje :drinkers:
 
G

GROF

Guest
., svakako da prihvaćam-o!!! ...

a moj Bože...gledam ove slike ugrađenih altenatora,servo volana,nožnih gaseva,ugrđenih grijača nafte i još kojekavih kako bi netko rekao IZBOLJŠANJA ;) naprosto slinim nad njima,samo nastavite tako,ideja nikad nedostaje,uvijek su dobrodošle.
prijatelju Grofe,znači prihvačate u partijanersku ekipu jednog zagorca sa egzilom u podravini...hehehe

., fala TI prijatelju Jozef na pozivu i svakako partijanje prihvaćam ja i družina sa izričitim štovanjem! ...

., ove pačje noge prodaje moj prijatelj, ima kombinacija sa 5 i sa 7 radni tijela., ovo je kombinacija sa 7 radni tijela., cijene neznam napamet., samo znam da su dosta skupe?!., ovakove pačje noga ima naš forumaš Bagudina!...

., eh DA slikanje i moja tehnika., nažalost nimam ajfona, već običan i stari nekakov soni-eriksno mobi., i eto ti ga na., od deset slikic ispalo samo par dobri., barem se nešto vidi??? ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
DAkle, budući da se zadnjih tjedana lome koplja oko alternatora, servo volana i hidrauličnog volana, evo par detalja.
Dakle riječ je o TV 731, na kojeg je ugrađen alternator od suzuki swifta i filter goriva je ostao na svom mjestu. Nakon par tjedana razmišljanja što i kako odlučio sam probati i hidraulički volan na tv732 i ovaj servo na tv730. I nakon svega odlučio se na kraju za servo opciju volana.
Zapažanja su ovakva, servo se ponaša stvarno odlično. Primjer je panj od ljeske na kojem su mi prije ruke otpale kad sam nagazio na njega, sada s 2 prsta držim volan i ne cima nikuda.
Btw, slike su tu a i video.....
Hvala svima sa foruma na savjetima, bilo dobrim bilo lošim :)

Au, napravilo se izboljšanja puno, volan, alternator, grijač. E jesi se potrudijo. Svaka čast. Vidim da si zadovoljan sa volanom, super je i to. Ako kažem istinu, dosta je mogučnosti da bi se za te novce i ja odlučijo za servo, samo prvo da ga vidim u živo pa onda... Ali sad je več tu hidraulika na njemu i gotova je stvar.
Ako se ne varam ti si volan kupijo gotov od majstora i i sam obavijo montažu? Sad me zanima kako je majstor napravijo, ko je prije do kraja, volan ili traktor?

Sliku "fuša" nisam mogao staviti u prethodni post, pa ju stavljam ovdje. Možda je malo off topic, ali vrijedi vidjeti kakve inspiracije ima čovjek pod utjecajem C2H5OH.

I kako išlo sa vučom, jel ga tomo izvuko nazad na cestu?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima koji eksperimentisu sa TV!Zahvaljujuci idejama sa ovog foruma i ja sam napravio servo volan uz pomoc glave MB123.kod te glave je potrebno 3,5 kruga,od kraja do kraja.a ovo,dali ce ranije volan da stigne kraja ili traktor,to zavisi od duzine poluge koja je na izlazu glave i vezana preko spone za zadnji deo TV,kod mene je osno rastojanje dve rupe na toj poluzi 12,5cm.mislim da je nebitno sta brze stize do kraja,volan ili traktor,jer u glavi ima sigurnosni ventil koji rasterecuje glavu,propusta ulje u rezervoar ulja.pozdrav,ako jos nesto treba...

Zahvaljujem za odgovore koje sam tražijo.
Ako je 3,5 kruga onda je odlično.
Razumem da zavisi od poluge ko če ranije do kraja. I kako je tebi uspjelo napraviti?
Sve to stoji da sigurnostni ventil raztereti glavu ali ako je traktor do kraja onda trpi sredina, bolcni, ležaji. Tako mislim da je najbolje da je volan do kraja a sredina da ima koji mm lufta. Onda se šteta na traktoru ne pravi, ali to podesiti, za to vjerujem da treba dosta truda. A imaš li koje slike detajla izrade volana.
Sve pohvale za vlastitu izradnju volana, ako sam dobro razumeo sam si ga pravijo.

Eto i moj doprinos temi "servo volan" , volan je namontiran prije 3 mjeseca i nema nikakvih problema , nema ni povratnih udaraca , a okreče se jednim prstom , bez obzira na opterečenje na traktoru , tako da sam zadovoljan , kako sa efektom , tako i sa cijenom , jer ko nas hidro volan košta oko 700 € , a to me došlo u pola .
Lp.

Pozdrav mom zemljaku Vinogradniku Tomu, svaka čast na izboljšanjima koje su se napravile, neke vjerujem da za đabe a druge u pola cijene, odlično. Alternator posložen da ga čak ne vidiš da postoji ;).

a moj Bože...gledam ove slike ugrađenih altenatora,servo volana,nožnih gaseva,ugrđenih grijača nafte i još kojekavih kako bi netko rekao IZBOLJŠANJA naprosto slinim nad njima,samo nastavite tako,ideja nikad nedostaje,uvijek su dobrodošle.
prijatelju Grofe,znači prihvačate u partijanersku ekipu jednog zagorca sa egzilom u podravini...hehehe

He he, a ko je taj netno?


PS
Uzput želim samo da pozdravim tebe Grofe :D. Uvijek od tebe neke novost, ovaj put stroj za tomu. Ti bi trebal bit novinar za ago tehniku.
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Au, napravilo se izboljšanja puno, volan, alternator, grijač. E jesi se potrudijo. Svaka čast. Vidim da si zadovoljan sa volanom, super je i to. Ako kažem istinu, dosta je mogučnosti da bi se za te novce i ja odlučijo za servo, samo prvo da ga vidim u živo pa onda... Ali sad je več tu hidraulika na njemu i gotova je stvar.
Ako se ne varam ti si volan kupijo gotov od majstora i i sam obavijo montažu? Sad me zanima kako je majstor napravijo, ko je prije do kraja, volan ili traktor?

Hvala na pohvali firemanpeter :) Da , dao sam si truda malo u zadnje vrijeme. olan je kupljen od majstora, to je istina i stvarno nisam požalio...Volan ima ukupno 4,5 kruga od početnog do kranjeg položaja i uspio sam ga podesiti da se zaustavlja otprilike točno kad se poklopi sredina sa graničnikom, al budući da servo nije niti toliko agresivan (koliko je recimno hidraulika) mislim da to i nije toliko bitno jer automatski proradi na pumpi ventil kad dođe na prepreku. Rupe se više i grane, kamenje niti ne osjeti. TAko da stvarno mogu reći da sam zadovoljan!!!

Jedini problem koji sam danas ustanovio jest, da punom gasu kad ga dodam onako do maxa počne se gušiti i baca iskre iz auspuha?!?!? Da li to negdje vuče falš zrak ili??
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

Jedini problem koji sam danas ustanovio jest, da punom gasu kad ga dodam onako do maxa počne se gušiti i baca iskre iz auspuha?!?!? Da li to negdje vuče falš zrak ili??

., moje mišljenje i predpostavka., u sistemu dovoda goriva ima zraka!., znači., treba traktor uz glancanje - picanjenje - izboljšavanje sa punooo noviteta i malo protirat - propeljat po selu - varošu! ... :rolfer: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro ako si zadovoljan sa volanom onda sve za 5. Svejedno sam mišljenja da je bolje da si uspjeo podesiti da se graničnik samo lagano osloni a ne da klima traktor. Tako da i to je dobro da si podesil kako treba. Ono 4,5 okretaja je malo puno ali to češ se priviknut na nešto više motanja pa če bit u redu.
Ako ti lete iskre iz auspuha onda se upaljiva taj talog u njemu. Možeš ga skinut pa pogledat kakav je taj talog pa bi se možda onda došlo do nekog odgovora. Ako se traktor guši moguče je da ne dobiva dovoljno nafte, znači filtar, kad si ga mjenjao?
A zrak, on uvijek radi neke probleme ako ga ima. Ako imaš mogučnosti, negde ubaciš prozorno crevo pa se onda vidi. Najbolje da je ona zadnja u liniji ispred Boscha.
 
Posljednje uređivanje:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
I kako išlo sa vučom, jel ga tomo izvuko nazad na cestu?
Bilo je zanimljivo. Kako je cijelom težinom nasjeo na tlo, kako sam ga vukao prema dolje, sve je više nasjedao i nije išlo . Tri puta sam potrgao susjedu gurtnu. Onda sam ga povukao lijevo, na njivu. Nagnuo se tik do prevrtanja. Povučem ručnu i siđem, te pod prednji kotač nagrnem šoder kojeg je tip izbacio dok se pokušavao izvuči. Zatim sam ga opet povukao ravno nizbrdo riskirajuči da me pijanac ubije ako ne stisne kočnicu. Na sreču, uspio se zaustaviti na vrijeme ( inače ja sad ne bi ovo pisao).:finga:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Sad ste me bacili u dilemu. Odustao od servo MB123, nabavio hidrauliku.(A vi sad hvalite servo.):?::madmana:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ssucur

Neka su ipak sad iskustva došla od forumaša koji su nabavili servo. Prva iskustva koja su od njih izrečena su dobra a još če pokazat kako bude se vremenom.
I ja sam več pre duže vreme ugradijo na moj traktor hidrauliku i ne požalim ni sad pošto vidim da sam mogal jeftinije proči. Hidraulika je meni super, ona je jaka, volan ne mrda, ne jauče da ne može, ma radi to.

A svaki sistem ima prijednosti i mane ako jih uspoređuješ. A znam ono najviše puta su najbitnije pare. koliko je tebe hidraulika koštala, to neznam. A čuj ipak je odluka bila tvoja pa sad što je tu je i nemora biti da je tvoja odluka bila loša.
 
T

Todi

Guest
Pozdrav,
imam jedno pitanje vezano za izvedbu servo volana,
naime moj tomek 818 ima prednji hidraulik i izvedbu kardanske spojke,
u razgovoru sa gospodinom koji radi doticne volane tu bi trebalo malo vise zafrkancije oko ugradnje pumpe,jer smeta nosac prednjeg hidraulika,treba izrezivati haubu, imam jednorednu remenicu..itd
e sad ono sto mene interesira,
jeli moguce iskoristiti pumpu i ulje hidraulike za pogon servo glave ,
mislim da je ulje podjednako,barem ovo koje ja koristim je dosta rijetko i slicno ATF ulju samo je razlika u boji,a mozda i u specifikaciji , moje misljenje je da bi mozda to i radilo,a puno bi mi olaksalo ugradnju,
stoga bi zamolio i vase misljenje
LP
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Za servo sa pumpom sam dao 25€, hidro glava od viličara 50€, cijevi komplet 75€
dvosmijerni cilinder besplatno od prijatelja.:roll:
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se ...

Pozdrav,
imam jedno pitanje vezano za izvedbu servo volana,
naime moj tomek 818 ima prednji hidraulik i izvedbu kardanske spojke,
u razgovoru sa gospodinom koji radi doticne volane tu bi trebalo malo vise zafrkancije oko ugradnje pumpe,jer smeta nosac prednjeg hidraulika,treba izrezivati haubu, imam jednorednu remenicu..itd
e sad ono sto mene interesira,
jeli moguce iskoristiti pumpu i ulje hidraulike za pogon servo glave ,
mislim da je ulje podjednako,barem ovo koje ja koristim je dosta rijetko i slicno ATF ulju samo je razlika u boji,a mozda i u specifikaciji , moje misljenje je da bi mozda to i radilo,a puno bi mi olaksalo ugradnju,
stoga bi zamolio i vase misljenje
LP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
., lip TI pozdrav prijatelju Todi! ...

., moje mišljenje i moje iskustvo je; nebi bila dobra pumpa, ova postojeća ko ni ulje., razlog, rekal mi jedan majstor - meštar!, pumpa je prebrza i još tome bi jako opterećivala postojeću hidrauliku na stroju - traktoriću.-

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

., lip pozdrav prijatelju ssucur!., kako TI je naš Petar napisal, ja samo dodajem., sve ovo tvoje isto je super i za pet!!!., osim ča si punooo više platil., a u krajnjoj liniji, sve ima svoje prednosti i mane.-
., pitanje ssucur za tebe!, kada dolaziš na Lički viski??? ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Todi
E to se baš nezna dok se ne proba. Možda ipak neko zana ili ima te iskustva? Ko bi znao kakvi protoki trebaju tom servu, možda se i poklopi pa radi, neznam. I opet je tu ulje, kako i sam kažeš rijeđe je. Opet mislim da je nešto bolje da taj sistem za volan radi sam za sebe pa mu je to malo u + a ti baš to nebi imao. A tu je još ostala hidraulika na traktoru koja mora radit sa ovim servom zajedno. Znači kod ove tvoje kombinacije dosta je stvari u pitanju.
Moram ti reči da više poznajem hidravlički volan jer sam ga radijo a ovaj servo još nisam.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh