• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

BAGERISTA

Guest
GROFE...........

Svaka ti čast,,,na ovin slikan,,,,i mogu reč samo riječi hvale,,,za one ki su ovo pošli delat,...:prayer::prayer:
Da vide neki ljudi,,,ča čovik more sve načinit predelat,,,i sve uštimat,,da to dela bez greške,,,pa čak moren reč i bolje od originala.............:p
Truda ste si dali i to dobro,pa nek reče ki ča če,,,,a vidi se da si i ti meštre ima prste umišane,,,,,,svaka vam čast...i da znaš da NISI sebičan,,,jer si stavija i svima drugima da vide.:supz::supz:skidam ti kapu,,,,,bi rekli poli vas onu pravu ličku...:partyman:
 
M

Mislav

Guest
TV Pe-18 spojnička osovina ?

Bok dečki, nedavno sam kupio PE-18 i pomalo sredio elementarne stvari, no sada;čitajući ovaj forum uzduž i popreko, shvatih da to što mi trza u sporom hodu ima veze vjerojatno sa spojničkom osovinom o čemu je već bilo govora.
Kako nisam mehaničar a i nemam iskustva s traktorima pitam Vas znalce , što bi bilo dobro zamjeniti kada krenem u otvaranje prednjeg trapa ? traktor je star 38 g. i do sada mislim da nije otvaran niti je išta mjenjano na njemu.
Zahvaljujem svima na odgovorima i pomoći
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Bok dečki, nedavno sam kupio PE-18 i pomalo sredio elementarne stvari, no sada;čitajući ovaj forum uzduž i popreko, shvatih da to što mi trza u sporom hodu ima veze vjerojatno sa spojničkom osovinom o čemu je već bilo govora.
Kako nisam mehaničar a i nemam iskustva s traktorima pitam Vas znalce , što bi bilo dobro zamjeniti kada krenem u otvaranje prednjeg trapa ? traktor je star 38 g. i do sada mislim da nije otvaran niti je išta mjenjano na njemu.
Zahvaljujem svima na odgovorima i pomoći

Bok Mislav. Vebj kad rastavljas pogledaj u kakvu su stanju zubcanici, lezajevi i semerinzi. Ako lezaji imaju lufta mijenjaj ih, semeringe bi promjenio sve koje nadjes, zubcanike po potrebi ako su losi. O ring gumice ako curi ulje kroz deklo iz rucica brzina. Ulje i to je to ;)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
lip pozdrav tomo ljubci sta ima,, dali mali divovi rade u polju i sumi?? dali netko od vas kopca i radi s rasipacima za mineralno gnojivo?? naravno mislim na TV :prayer:
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
spojnicka? :confused:

prvo detaljno objasni kako trza, na tvrdoj/mekanoj podlozi, samo prednji pogon ili samo zadnji, ili oba ukljucena
stara raga od PE18 ima fiksni nosac kljuca (tvornicki) znaci nema trzanja kao na novijim....naravno ako ti ciljas na sklop nosac - kljuc - zupcanik

evo ovdje klikni, ima nekih slika otvaranja mjenjaca, da vidis sta te otprilike ceka
u sustini mnogo je jednostavniji za rastjerat u tiftike nego noviji TV

Pogledaj da ti prednji i zadnji mjenjač možda nisu u istim brzinama!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
tako je mene zanima moze li to na seriju 5 i koliko mogu staviti unutra??i kolika je cjena toga raspaca?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
tako je mene zanima moze li to na seriju 5 i koliko mogu staviti unutra??i kolika je cjena toga raspaca?

Sve se može , ovo je rasipać za standardni traktor ali sam nadovario prihvate , prema unutra i koristim kraći kardan nego na IMT-u , znaći kopćim prema potrebi a samo promjenim kardan koji se izvlaći prema traktoru , cjena je zakon tržišta , NOVO ili polovno , ako polovno opet u kakvom stanju i kako se pogodi , a na seriju 5 treba rješiti prihvat i kardan i možeš u sjetvu , razbacivanje soli ili kamena po zimi ili umjetnog po polju :rolleyess:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Da li si mislio na nešto ovakvo :rolleyess:


@ARNO...jel to tvoj rasipač ili @Alen - ov?
Ima jedan takav isti kod mene na odpadu, blokiran mu je reduktor...to jest totalno je zarđan ceo rasipač,.pa nešto dumam da ga uzmem...:scratch
To jest menja se...trebam dati duplo težine željeza, od težine rasipača.
Koliko može biti težina tog rasipača?

pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
@ARNO...jel to tvoj rasipač ili @Alen - ov?
Ima jedan takav isti kod mene na odpadu, blokiran mu je reduktor...to jest totalno je zarđan ceo rasipač,.pa nešto dumam da ga uzmem...:scratch
To jest menja se...trebam dati duplo težine željeza, od težine rasipača.
Koliko može biti težina tog rasipača?

pozzz joe!

Pozdrav ,
nešto si primjetio pa da pojasnim , rasipać je moj a ALENOV traktor , pošto smo susjedi pa ponekad posudi neki prikljućak a pošto je slikao , ja posudio sliku . :blackeye koliko je težak neznam ali ako treba sutra ga vagnem pa ti javim , a što se tiće zamjene u kilaži mislim da je cijena poštena ( taman da se riješiš malo otpada iz dvora )jedino pitanje reduktora ali ako treba novi cjena mu je cca 85 eura http://www.trgo-agencija.hr/detalji...3f494fb7df4d61acc6bbf2.reduktor-rasipaca.aspx
 
G

GROF

Guest
., odgovor, mišljenje, daje se.-

tako je mene zanima moze li to na seriju 5 i koliko mogu staviti unutra??i kolika je cjena toga raspaca?

., svaki vinković more nosit ovaj rasipač., znači moredu i ovi mali vinkovići ako imadu sistem kopčanja predelan u tri točke i inverziju kardana., preporučava se ovaj manji rasipač od 300 litar sa kardanom., cijene se krićedu od; 2 do 3 tisuće kuna., zavisi od proizvodjača.-
., težina je oko 50 do 70 kg.-
., moreš pogljedat pod temom prime traktorića., ima moj traktorić sa rasipačem.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se .-
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@ARNO - hvala na odgovoru
Ma nemoraš ga vagati, nego sam mislio da imaš(imate) neke tvorničke papire za rasipač, pa zato pitam.
Ustvari nije tako strašno kako sam opisao...više je to prljavo i šmrljavo i blago zarđano i pokrivljene(izudarane) one lopatice za razbacivanje...nego sam ja samo rukom pokušao okrenuti, pa nije išlo..al po izgledu nebi rekao da je reduktor neispravan, pa se dvoumim dal uzeti...
Uglavnom, u subotu svrnem na odpad, pa ćemo videti opet...
hvala...
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
@ARNO - hvala na odgovoru
Ma nemoraš ga vagati, nego sam mislio da imaš(imate) neke tvorničke papire za rasipač, pa zato pitam.
Ustvari nije tako strašno kako sam opisao...više je to prljavo i šmrljavo i blago zarđano i pokrivljene(izudarane) one lopatice za razbacivanje...nego sam ja samo rukom pokušao okrenuti, pa nije išlo..al po izgledu nebi rekao da je reduktor neispravan, pa se dvoumim dal uzeti...
Uglavnom, u subotu svrnem na odpad, pa ćemo videti opet...
hvala...
pozzz joe!

Kao prvo ovo u zagradi izbaci :rolleyess: star sam i bez da me neko podsjeća :rolleyess: a što se tiće subote ,,,,,,,,,,,,, hm ,,,,,,,, ako imaš vremena otiđi bez obzira tržio ili ne da možeš mirno spavati jer takve stvari odu kada se najmanje nadaš , sretno ako se odlućiš na kupovinu , a ujedno i ljepi posao za ove zimske dane :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh