• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
ja jedino upotrebim sporije brzine ako recimo...traktor mi zanese ka stubu loznice...ili zanese ka stablu vocke... pa da lakse motam volanom...i da imam vremena z amanevar.a inace... skoro na svu zemlju 95% orem drugom brzom.naravno dvobrazdnim plugom.

evo jedna slicica;)

Pozdrav strongboyy :fball:
Vidim po slici da Tomo jako lijepo ore sa tim dvobraznim plugom, lijepo okreće brazde, svaka čast :supz:.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja jedino upotrebim sporije brzine ako recimo...traktor mi zanese ka stubu loznice...ili zanese ka stablu vocke... pa da lakse motam volanom...i da imam vremena z amanevar.a inace... skoro na svu zemlju 95% orem drugom brzom.naravno dvobrazdnim plugom.

evo jedna slicica;)

Pozdrav strongboyy :fball:
Vidim po slici da Tomo jako lijepo ore sa tim dvobraznim plugom, lijepo okreće brazde, svaka čast :supz:.
da.hvala. oranje sa tomicom mi je pravo uzivanje.a oranje je odlicno. pravilno podesen plug,manje opterecenje traktoru a i traktoriste.i naravno ekonomicnije.
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima!, kako starim?, svakako i NOVIM!!!

., poseban pozdrav NOVIM forumašima; mučan i almedin11111!.-

., forumašu krumpironja!., na traktorić tomu moreš metnut gume 750X16 i nima problema po pitanju lomljenja ili trganja getribe - zubčenikov., uz napomenu da je i sama tvornica na zahtjev i po potrebi kupcev mićala te i takove veće gume.-

., napomena još jedna u svezi getrib - mjenjačev - prenosnikov a vezano za traktore tomice od 15 ks do 40 ks., sve getribe - mjenjači - prenosnici NISU isti, ISTINA i Bog!, dosta slični, ALI različiti???!...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

., p.s., ... heheheee, kada je u pitanju gvoždjurija?, nemore se mirit jačinom mišićev, tricepsima i bicepsima bilo ke i kakove tjelovježbe.- ... ., konjska zaprega BRŽA je od svakoga tomice vinkovića, ALI samo na bliže staze., dok na duže staze NI brža.-
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
premalo je 18 ks da se opterecuje jos vecim gumama,taj traktor i onako jedva nosi sam sebe....ne bas bukvalno ali on se umori od malo krupnijih lanaca na gumama a ne jos vecim gumama......

po meni ako neko hoce vece gume na tv-u 400 i 500 serije,bolje se bacit na ugradjivaje rukavaca sa reduktorima od 700 ili 800 serije.dakle dobili bi na stabilnosti tj prosirli bi traktor,stavili vece gume 7.50x16...sa rukavcima mi redukovali prenos..pa bi tu negdje dobili istu stvar ko i sa 6.50 gumama samo mi sad imali siri i visociji i stabilniji traktor sa vecim gumama...meni se takva kombinacija svidja....al ipak malo preskupa zajebancija...a imali bi niz problema tipa : dodirivanje guma kad se namota pun anslajg....freza od 1 m ne bi pokrila tockove i sl....
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
A

almedin11111

Guest
Dobro dosao novi forumasu ali ja ovu takozvanu sliku tome nemogu pogledat citamose ....

jebiga novi sam na forumu tako da ni neznam postavit sliku....a ako te interesuju slike ima na mom profilu album,,....
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ampermetar

Evo danas sam malo pregledavao instalaciju jer ima puno stvari "prebrikanih" od bivšeg vlasnika i gledam malo spoj ampermetra, a spojen je ovako

ampermetar.png


Da li je to ispravan spoj, pitam znalce jer po shemama je obratan spoj alternatora i alnasera. Još da napomenem D+ sa alternatora je spojen na sijalicu
 
Posljednje uređivanje:

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Evo danas sam malo pregledavao instalaciju jer ima puno stvari "prebrikanih" od bivšeg vlasnika i gledam malo spoj ampermetra, a spojen je ovako

ampermetar.png


Da li je to ispravan spoj, pitam znalce jer po shemama je obratan spoj alternatora i alnasera i D+ sa alternatora je spojen na sijalicu

Ispravan spoj. Alnaser i akumulator su spojeni debelim provodnikom od 50mm2Cu, tako da je to ista tačka. Struja punjenja ide od B+ na akumulator (= alnaser), a pražnjenje ide obrnutim smerom iz akumulatora na instalaciju (bravu), tako da ampermetar pokazuje i struju punjenja i struju pražnjenja akumulatora.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ispravan spoj. Alnaser i akumulator su spojeni debelim provodnikom od 50mm2Cu, tako da je to ista tačka. Struja punjenja ide od B+ na akumulator (= alnaser), a pražnjenje ide obrnutim smerom iz akumulatora na instalaciju (bravu), tako da ampermetar pokazuje i struju punjenja i struju pražnjenja akumulatora.

ok hvala...onda je ipak riknuo ampermetar jer ne pokazuje nikakav otklon ni pri trošenju ni pri punjenju
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
pozdrav raja novi sam na forumu imam tomu 732 88godiste.,.,,pa me interesuje ako bih neko znao htio sam nabavljati lance i frezu sad me najvise kopka koliko to steti traktoru ;);););)

Ma može se koristiti lance, zašto da ne? U blatu, snijegu oni su zakon. Možeš ih kupiti nove a može se to napraviti i iz nekih polovnih kamijonskih. Ako budeš sam izradijo/prepravijo kamijonske onda odaberi neke debelijeg prosjeka da se ne gubi u profilu gume, po mogučnosti odaberi karike kvadratnog profila koje se malo bolje prihvataju u npr. ledu...
Ja sam si izradilo iz kamijonskih za svoj traktor i prezadovoljan. Imam za sva četiri kotača i mogu ti reči da sam jako zadovoljan sa rezultatima kod upotrebe.
 
A

almedin11111

Guest
Ma može se koristiti lance, zašto da ne? U blatu, snijegu oni su zakon. Možeš ih kupiti nove a može se to napraviti i iz nekih polovnih kamijonskih. Ako budeš sam izradijo/prepravijo kamijonske onda odaberi neke debelijeg prosjeka da se ne gubi u profilu gume, po mogučnosti odaberi karike kvadratnog profila koje se malo bolje prihvataju u npr. ledu...
Ja sam si izradilo iz kamijonskih za svoj traktor i prezadovoljan. Imam za sva četiri kotača i mogu ti reči da sam jako zadovoljan sa rezultatima kod upotrebe.

hvala Firemanpeter,,,,,mislio sam da lanci stete lezajevima i diferencijalu ima na diferencijalu oko 6 šarafa i oni popuste kad s lancima vozis po asfaltu,,,naravno netrebaju mi lanci kuda je tvrd teren meni su najpotrebniji u šumi al dok dodjem do šume trebam oko 1-2 kilometra prijeci po asfaltu najgore kad vozim pun drva po asfaltu a imaju lanci nemogu ih skidati jer na dan dovucem oko 4-5 tura po 3 metra sad da svaki put skidam lance po asfaltu izgubi na vremenu a sad su lanci itekako :D......,..,
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Da znaš da je zajebano, manje od dvije minute postaviš-ispod minute skineš lance.:scratch
Pogledaj sliku: Samo nazad krug i gotovo.
19123411.jpg
 
T

tomo 730

Guest
jesil ga pozno edoo??, posto je bio kod tebe skoro, hehe a sto se tice haube, bilo je dostaa ispravljanja cekicem, a git nismo htjeli koristiti, samo gdje je bas biloo potrebnoo. popuca valjda.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
trebam oko 1-2 kilometra prijeci po asfaltu najgore kad vozim pun drva po asfaltu a imaju lanci nemogu ih skidati jer na dan dovucem oko 4-5 tura po 3 metra sad da svaki put skidam lance po asfaltu izgubi na vremenu a sad su lanci itekako :D......,..,
Sa 1-2 km po asfaltu 4-5 tura, ti potrošiš jednu garnituru lanaca dnevno... :rolfer:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
hvala Firemanpeter,,,,,mislio sam da lanci stete lezajevima i diferencijalu ima na diferencijalu oko 6 šarafa i oni popuste kad s lancima vozis po asfaltu,,,naravno netrebaju mi lanci kuda je tvrd teren meni su najpotrebniji u šumi al dok dodjem do šume trebam oko 1-2 kilometra prijeci po asfaltu najgore kad vozim pun drva po asfaltu a imaju lanci nemogu ih skidati jer na dan dovucem oko 4-5 tura po 3 metra sad da svaki put skidam lance po asfaltu izgubi na vremenu a sad su lanci itekako :D......,..,

Lanci traktoru koriste samo u terenu a na asfaltu ne, više štete nego nešto drugo ali... Razumem te ja kako je to sa skidanjem i stavljanjem za svaki put vožnje. Nisam jih ni ja skidao pa sam vozijo po asfaltu, isto neki 1km svaki put. Ima se na umu da u vožnji po asfaltu nije to to pa se obrati pažnja na to, pa se vozi lagano i pažljivo pa je onda sve ok. Tu je i promjer kotača, ako se stavi samo jedan par pa je promjer različit a to nije dobro za getribe. Ali isto je sa gumama ako su jedne više istrošene što je još gore jer one hvataju bolje a lanci mogu po asfaltu proklizit pa se manje klima getriba.
Ja mislim ako ponekad voziš i sa lancima po asfaltu da to nije svaki dan pa se može to izdržat, nije to toliko štetno traktoru da bi se onda trebalo nešto sekirat. A je istina da mu nije od koristi.
 
M

mučan

Guest
Pozdrav svim forumašima,
danas sam bio u nekom društvu mehaničara i ljudi koji se onako iz hobija bave mehanikom( u koje nekako ja spadam) gdje se baš raspravljalo o Lombardiniju LDA-100. A ja naćulio uši da naučim nešto pametno.Kaže čovjek ovako:
-kad mjenjaš ležajeve radilice, promjeniš najprije oba ležaja i onda nošiš blok na strojnu obradu gdje ti nekim strojem točno izbruse ležajeve prema radilici...
-ja sam mislio ovako: najprije izmjeriš radilicu mikrometrom i ako je ona u redu( čini mi se istrošena do 0,05 mm) onda kupiš nove standardne ležajeve, ubaciš ih i zdravo; ako je radilica potrošena brusiš je na minus 0,5 ili minus 1 mm i ovisno o tome kupiš ležajeve koji imaju manju rupu za 0,5 ili 1 mm
Šta da se radi, tko je u pravu?
Još jedna stvar:
- kod jednog TV523 tu u selu čuje se zujanje iz menjača kad je isti malo više opterećen, npr. voziš po ravnom sa praznom prikolicom ništa, ali malo većim teretom na blagoj uzbrdici-zzzzzzz.
To je nekakav zvuk koji ovisi o okretajima motora, dali može biti nekakav ležaj
pogonskog vratila (ako je to ispravan naziv one duge osovine po kojoj se giba mali zupčanik a kojeg mičemo polugom naprijed brza-nazad spora- naprijed spora) ili one male osovinice za rikverc? :|
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh