• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
pozdrav licane svaka cast na slikama ,,i svaka cast onome ko je uređiva tomeka ,,, :madmana: :supz:
 
G

GROF

Guest
., lipo fala!.-

pozdrav licane svaka cast na slikama ,,i svaka cast onome ko je uređiva tomeka ,,, :madmana: :supz:

., moj prijatelju ćelo!., voga tomu obnovil je moj nećak Franko!., evo, zafaljujem TI se u njegovo ime!.- :heart: ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja šumom, ti drumom...nije mi nikakva namjera pravit se pametan, svi ovi moji stavovi temelje se na original uputstvu za reparaturu LDA 100, nisam ja to izmislio
majstor bi ,po meni također trebao poštivati to uputstvo...
npr, odnesem cilindar na brušenje i čovjek ga lijepo izbrusi na prvu specijalu...
koliko i šta se brusi zna se, a kako se brusi i čime ja neznam jer mi to nije struka i ne zanima me...
kad bi čovjeku stajao uz stroj i komentirao tok brušenja i nešto mu sugerirao- onda bi se radio pametan...
I unutar specijale klipova ima u 4 klase ..i kad bi on izbrusio cilidar unutrar te tolerancije onda bi ti palio po zimi ..ovak čekaj prolječe .:lol:
i kad se u tvornici kopletira klipovi i cilindri s razvrstavljaju po tim klasama .. i ondak ti imaš pravi stroj .
Reče on opet ja sirovi ..nije cijena jedanog ili dva ležaja visine 20 eura diskutabilna u takvom poslu kad se vidi da hočeš najbolje za svoj stroj .
Ponavljam sirovi , sirovi, sirovi ..
da te podsjetim da se i prednje deklo mjenja nakon par rastavljanja :rolfer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
., lip pozdrav celoj ekipi., poseban pozdrav forumskim prijateljima!., evo nekoliko sličic lipoga traktora tome; tv-821 sa dosta izboljšanja - dodatne opreme! ...



., ovoga tomu obnovil je moj nećak!!! ...

Ljepo obnovljeno , svaka čast a svđa mi se ventil blokade hidroulike ( zbog ugrađenog ventila kipe ) i jedna primjedba mislim da su utezi krivo postavljeni , veči uvjek na zadnje točkove :rolfer:
 
M

mučan

Guest
I unutar specijale klipova ima u 4 klase ..i kad bi on izbrusio cilidar unutrar te tolerancije onda bi ti palio po zimi ..ovak čekaj prolječe .:lol:
i kad se u tvornici kopletira klipovi i cilindri s razvrstavljaju po tim klasama .. i ondak ti imaš pravi stroj .
Reče on opet ja sirovi ..nije cijena jedanog ili dva ležaja visine 20 eura diskutabilna u takvom poslu kad se vidi da hočeš najbolje za svoj stroj .
Ponavljam sirovi , sirovi, sirovi ..
da te podsjetim da se i prednje deklo mjenja nakon par rastavljanja :rolfer:

Opet ja kažem, da mehanika nije meni struka i da ja ovdje ne diskutiram radi toga da bi se radio pametan nego jer ne znam a volio bi naučit nešto u vezi toga. Ni to za 4 klase nisam znao- šta sam trebao kupiti najprije klip u nekoj klasi i onda reć čovjeku da mi prema tom klipu izbrusi cilindar?
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Ljepo obnovljeno , svaka čast a svđa mi se ventil blokade hidroulike ( zbog ugrađenog ventila kipe ) i jedna primjedba mislim da su utezi krivo postavljeni , veči uvjek na zadnje točkove :rolfer:


., prijatelju ARNO!, fala na javljanju! ... ;) ...

., utezi - tegovi moradu vako bit., razlog?, kada se nosi "veliki" teret na hidrauliki, da mu nediže prednji kraj traktora., evo recimo, ko u slučaju kada ima zakopčan cipač drv., cipač je težak oko 350 kil - kg!!! ... :( ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Opet ja kažem, da mehanika nije meni struka i da ja ovdje ne diskutiram radi toga da bi se radio pametan nego jer ne znam a volio bi naučit nešto u vezi toga. Ni to za 4 klase nisam znao- šta sam trebao kupiti najprije klip u nekoj klasi i onda reć čovjeku da mi prema tom klipu izbrusi cilindar?
Pa racimo da da , samo kaj honanje odnosno završna obrada cilindra nije obrada kojom se postiže točnost ..to he više postupak koji se svodi na polušaj pogreške i sreče :lol:.
Dakle taj stroj nema nonius da oderedi "ja sad skidan pola stote" kao na brusilici ..nego hona pa kaj ispadne ..I onda se prema rupama odabiraju klipovi .
dakle opet suprotno nego si zamislio , s mjerom rupe odabirati klipove :rolfer:
http://www.youtube.com/watch?v=3O0XnA_fwyU
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
., prijatelju ARNO!, fala na javljanju! ... ;) ...

., utezi - tegovi moradu vako bit., razlog?, kada se nosi "veliki" teret na hidrauliki, da mu nediže prednji kraj traktora., evo recimo, ko u slučaju kada ima zakopčan cipač drv., cipač je težak oko 350 kil - kg!!! ... :( ...

Potpuno se slažem sa tobom :) traktor za specijalne namjene mora biti i adekvatno opremljen - siguran - . samo u takvim situacijama jao si ga sredini !!!! ,,, al i ona je tu da služi nama , jedino ,,, kako se to onda ponaša na nagibima i kod skretanja , mislim da tu dolazi do nestabilnosti :mad:
 
G

GROF

Guest
Potpuno se slažem sa tobom :) traktor za specijalne namjene mora biti i adekvatno opremljen - siguran - . samo u takvim situacijama jao si ga sredini !!!! ,,, al i ona je tu da služi nama , jedino ,,, kako se to onda ponaša na nagibima i kod skretanja , mislim da tu dolazi do nestabilnosti :mad:

., DA, točno!., ON je ovdeka DA služi nam!., nima problema, jedino se mora pazit; lagano vozit i bez alkohola., nestabilnost iskušana, provjereni svi puti kada se vozi sa tertom?.- :mrgreen: ... i samo lagano po plinu!!! ...

Još jedan tomo vracen u zivot :) http://www.youtube.com/watch?v=Tk7xBCWPQ-A

., svaka čast i fala majstore i moj forumski prijatelju tomo 730! ...

., vidi se lipo da je traktorić uredjen - vraćen u život, skoro pa od nule., pogotovo kada se njegovo uredjenje odradilo sa tako velikom ljubavlju, mukom i trudom, a još sve to odradjeno vani - na livadi - pred garažom., bravo majstori!., skidam VAM kapu, onu PRAVU!, onu Ličku! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:
M

mučan

Guest
Pa racimo da da , samo kaj honanje odnosno završna obrada cilindra nije obrada kojom se postiže točnost ..to he više postupak koji se svodi na polušaj pogreške i sreče :lol:.
Dakle taj stroj nema nonius da oderedi "ja sad skidan pola stote" kao na brusilici ..nego hona pa kaj ispadne ..I onda se prema rupama odabiraju klipovi .
dakle opet suprotno nego si zamislio , s mjerom rupe odabirati klipove :rolfer:
http://www.youtube.com/watch?v=3O0XnA_fwyU

Ok, ista firma koja mi je obradila cilindar, prodaje i klipove i ostale djelove tako da ću ja odnesti opet taj cilindar tamo kad budem kupovao klip...
nekako mi to jednostavnije izgleda u katalogu djelova LDA 100- imaju tri vrste klipova- standard, za prvo brušenje i za drugo brušenje i to je to...
Hvala na informacijama, javit ću se kako je prošlo, ako ne bude išlo asfaltirat ću vinograd i traktor u staro željezo:gitarist:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ja NE znam , ali bi bilo dobro znati kada ideš po klipove i karike koliko smije biti lufta na spoju karika , vjerojatno če neko odgovoriti , normalno i na klipu , da ne uvale što imaju :D
 
T

tuaregr10

Guest
., lip pozdrav celoj ekipi., poseban pozdrav forumskim prijateljima!., evo nekoliko sličic lipoga traktora tome; tv-821 sa dosta izboljšanja - dodatne opreme! ...


., ovoga tomu obnovil je moj nećak!!! ...

Pozdrav Grofe :fball:
Svaka čast nećaku na obnovi traktora :supz:. Traktor izgleda kao nov, koda je sad iz tvornice izašao, posao odrađen za deset :D.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ok, ista firma koja mi je obradila cilindar, prodaje i klipove i ostale djelove tako da ću ja odnesti opet taj cilindar tamo kad budem kupovao klip...
nekako mi to jednostavnije izgleda u katalogu djelova LDA 100- imaju tri vrste klipova- standard, za prvo brušenje i za drugo brušenje i to je to...
Hvala na informacijama, javit ću se kako je prošlo, ako ne bude išlo asfaltirat ću vinograd i traktor u staro željezo:gitarist:

Ja kad sam odneo samo cilindar na brusenje majstor se nije nafatio da brusi(na slepo) bez klipa, reko mi je da cilindar se brusi prema klipu jer svaki klip ima razlicite tolerancije a kolika je tolerancija pise na samom celu klipa klipa.http://shop.motobike.rs/images/uploads/slike/KULTIVATORI_IMT/509/7628.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Može i ova.
19336106.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh