• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
heheh, samke, ti stvarno imas debele zivce, ovo sve govorimo za tvoje dobro, i za dobro onih koji citaju postove, jer je veoma teško skontat nekad sta si htio reci:gitarist:

Ma ljudi mene jeb naglasak i toje sva glupost citamose :D
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Pozdrav svima.
Novi sam na forumu i nedavno sam kupio TV 420 M.
Probao sam promijenit čahure na kućištu upravljača (znači one na kojima traktor giba). Izvadio sam ih van i na prvi pogled nisu toliko uništene iako se tomica na tom mijestu dosta klima (meni je izgledalo zrelo za popravak). Probao sam stavit vijke koji to sve skupa drže i sad kad protresem po rupi ,dolnji dio (naj do navoja) ima nešto lufta ,ne znam jeli to previše i ako netko zna koliki taj otvor trebao biti. Možda je sa rupom sve u redu ,mislim nije oštećena od skretanja i vožnji po rupama ili nekakvih vibracija. Ne znam jesam dovoljno jasan ,uglavno zanima me da li je to sve poderano i hoće li tebat nešto radit na rupama ili je normalno ako malo klima? Kada je sve bilo spojeno vidio sam kako dosta klima.
Evo toliko za početak ,hvala.

Da bi riješili taj problem potrebno je klinovima napraviti konus kao na krajniku.
To vam je jedino dobro rješenje ,ne dolazi do klimanja i popuštanja matica.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,059
Naišo sam na jedan zgodan video najzanimljiviji mi je dio od 1:40 pa do kraja pogledajte koliko lufta ima...kada ga ovaj proba gurat...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=I9oQQysiZdg&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=I9oQQysiZdg&feature=related[/YT]

Ovo je samo dokaz da ga sigurno nije on kupio.....:madmana:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
knjizevni bas i nije (kao i kod svih ostalih), ali razumljivo jeste, nikad za ovih godina nisam dva puta citao tvoj tekst da bi razumio sta hoces da kazes
ja ne pisem slova s "kvakicom", č,ć....pravi li vam to problem pri citanju?

Ako nije baš književi, tu ču se težko još izboljšat, nešto se je u ovim godinama ali ne ide to preko noči. Polako če možda još biti malo bolje :blackeye
A ove tvoje čćšž...moj mozak to uopšte više ne registrira da fali, da me nisi opomenuo nebi bio nit svestan toga.

mislis 523M? :scratch

Bio je i jedan i drugi, znači TV- 420M i TV- 523M.

Što se videa tiče, normalno da ga nije on kupijo, dečki se zezaju, još su mladi pa tako uvijek ima i zajebancije. Samo da se ne povrijede, to je najvažnije jer iz zajebancije dosta puta ima i ozljede.
 
T

Traktorist

Guest
mislis 523M? :scratch
dijelovi koji se medjusobno krecu ne smiju biti fiksirani (logicno), to su konkretno u tvom slucaju piksa - cep (klin sa navojem), i liveni dijelovi
nekad zna zacvikat kad upresas novu piksu i ubacis novi klin (ili ih onaj brko za strojem kako ga @puknuti zove, aljkavo obradi....ko yebe stote dijelove mm)
gusani dijelovi medjusobno nebi smjeli imat zazora da se ljulja ko ladja, tek toliko da se slobodno krecu (probano bez cepova naravno)
tanji dio cepa, onaj koji uklapa u liveni dio na kojem je volan, bi trebao biti fiksiran u tom dijelu, rupa ne smije imat elipsu, izmedju cepa i gusanog dijela mora bit zakucan klin (kajla) da se cep ne okrece u gusanom dijelu, naravno matica stegnuta i osigurana....cep se okrece zajedno sa gusanim dijelom na kojem je volan
konus ja naravno najbolje rjesenje[/QUOTE]


Hvala na odgovoru ,još ću malo prostudirat i onda se čujemo. Samo ovaj konus (?????) mi nikako ne leži ,nemože biti konus.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
pozdrav društvo evo čitam forum tomo vinković već godinu dana redovito svaki dan pošto i sam posjedujem dva tomo vinkovića .Evo sad za njih kupio okretač sijena panonija 160 pa ako neko ima dimenzije remenja i gdje ih se može kupiti bio bi jako zahvalan na informaciji.
OTV 160 Remenje 32X4000
32€ oba sa rupama, ali to je u Doboju.
19207637.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U stvari nisam ni ja u živo vidijo tog TV-420M ali oba dva traktora (420M i 523M) imaju MWM Diter Španjolske motore pa je zbog toga oznaka M na oba dva traktora.

Manji motor oznake D 992 na 420M traktoru ima 754cm3 (14,7 kW)
a veči motor oznake D 993 na 523M ima 817cm3 (17 kW).

Znači da je slično ko kod Lombardini motora ako usporedimo LDA 100 i LDA 820.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Naišo sam na jedan zgodan video najzanimljiviji mi je dio od 1:40 pa do kraja pogledajte koliko lufta ima...kada ga ovaj proba gurat...
Teško je Tomu uništiti, ali kada se netko svojski trudi kao ovaj tip, uspije. Ovakvo poskakivanje je napravilo luft na sredini, a i motor osjeća preopterečenje pa dimi. :axe: Stat će i on.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pozdrav svima .
Joj ovaj tomo nema nimalo lufta na zglobu samo stose nerastavi .
I ja sam snimio svog tomaka ali nemogu video postavit nazalost .
Firemanpeter imal snjega aj dodzi da ti prodam ja imam i previse .
Ovaj jaro sto ima zajebancija sa volanom ugradi od Tama volan i miransi ..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Firemanpeter imal snjega aj dodzi da ti prodam ja imam i previse.

Nema snijega uopšte, sutra če padat na 800m a mi smo na 600. Ja sam se več navikao na zeleno pa mi ga ne trebaš prodavat :rolfer:. Več čekam na prolječe pa da izvučem iz garaže onu moju drugu pilu koju sam na jesen nabavijo, sa dva kotača pa da idem malo na koji đir.

A za video šta da ti kažem, šteta da ga ne uspiješ stavit jer volim te stvari pogledat. A možda ima koja slikica sa Tomom u snjegu, pa ču se i sa tim zadovolit. Da malo podoživim kako je bilo tu kad je bilo snjega.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

nisam baš siguran al moje mišljenje je da nemože:roll:to je ipak malo previše
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

pozdrav svim forumasima
zanima me dali bi TV 821 mogao na hidraulici nositi kontenjer od 900 l vode ?

., lip pozdrav svi forumašima i forumskim prijateljima! ...

., za bilo koga tomu to je nemoguća misija., NEmore nosit tu težinu., najveća dopuštena nožena težina u optimalnim uvjetima uz "dodatak na hidraulici-blokadu" je 400 kg!.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

ja sa moim 522 nosim rolo bale sijena 120x150 al to mu je knap i mislim da nema 400kg:rolfer:
 
G

GROF

Guest
., odlično napravno! ...

He he, zato su ljudi izmislili ovo.:D

., e DA, pametne ljudine izmislile i napravile!, ovako nešto treba i meni.-

., lp.-
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh