• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
osječaj kad staviš tablicu na njega- neprocijenjivo
Ili samo nasloniš da je ne oštetiš ili izgubiš.:madmana:
tomo-vinkovic.jpg
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
i ta manja ide malo sa strane ili gresim? Jedan tocak ti prekriva i ona od 94cm. Ispravite me ako gresim. Ja bih preporucio sto manji jer je laksi za traktor a banatska zemlja...
Pozdrav!

pozdrav ja imam tomicu 821 i frezu hittnerovu 100 izbačenu u stranu i pokriva desni kotač i super radi, pogotovo uz ograde i plastenike,
lijep pozdrav forumašima
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
naša za auto. nisam siguran jel trajno ili na svakih par godina i nešto je malo novaca.

laka prikolica za auto do 750kg svake 3 godine

traktorska svake godine.

evo ja sam prošli tjedan registrirao tomu 732 i njegovu 2,5t prikolicu 880kn.al to nije prva registracija koja je ipak malo skuplja od ovoga.

zapamtijo sam da je osiguranje za prikolicu 56 kn bilo ove godine.
 
N

Nito

Guest
Pozz svima,

preinake na kacenju pluga su napravljene, prvo oranje u zivotu je palo,evo slicica njegova pocetka,a sutra slike komplet njivice i samo tomice....

fotografija1279.jpg


:supz:

LP

TONI

p.s. GROF-e puno hvala, jos cemo nesto doradjivati :)

Evo slicica par od jucerasnje radje prve u zivotu :)

fotografija1281.jpg


fotografija1283.jpg


fotografija1280.jpg


fotografija1282.jpg


Plugic i preinake:

fotografija1284.jpg


fotografija1285.jpg


fotografija1286.jpg



LP

TONI
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

oseloth

Guest
hoho eupli plug.
nije mu teško?
koliko duboko oru?

ja sam odlučio tek na proljeće orati samo za vrt pa nema smisla sad orati. ono malo pšenice što ću si staviti biti će ona što se sije na proljeće
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pokvario si plug...:axe:
Imaš otpuštene španere do kraja:scratch
Plug mora ići još lijevo da izravnaš brazde.
Ovako moraju biti poluge (vodoravno) kad je plug oko 20cm u zemlji.
fotografija1286.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
A joooj...pa šta uradi od pluga...:madmana:
Slabo ovo može ići u dubinu... samo za ugar
Pa zar je bitnije koliko je plug u zraku?... nego u zemlji?
Plug je za zemlju, i to treba gledati... a ne da ga što više digneš u transportu!
Po meni je bio on dobar kakav je bio, možda koji cent...ali ovako je preterano!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
nito prijatelju niš se nebrini....dok je brusilice i aparata za varenje nema frke....znam ja da bi ti volio da ga dižeš što višlje al poluge ti neće dat da plug ide duboko....morat ćeš opet rezat...jesi li već probao orat sa tako prerađenim...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav dečki!
Malo sam bio sad odsutan neko vreme u našoj temi TV pa sam danas nadoknadijo ono što je bilo nepročitano.

Tako sad naletim na pitanje mojeg dragog kolege Joekikia oko utega i odoh ja sad u garažu da vidim kako stoje moji utegi, oni veči- teži od cca 50 kg. Ko prvo moji utegi imaju utisnut broj a tvoji Joe mi izgledaju kontra- izbočeni. Znači ne radi se o istim utegima. Kod mene sjednu do kraja na felgu u unutrašnjoj strani felge, a na vanjskoj strani kod gume- na rubu imaju između felge i utega malo lufta nekih 5 mm možda i manje.
Moraš i to znat da su felege različite širine, moj ima 7.50 a tvoj 6.00 širinu felge. Zna se da su veliki utegi od cca 50 kg bili rađeni za oba dva tipa felge što znači da mogu bit i različiti pa da se bolje uklapa svaki u svoju širinu felge. Kako si več doznal i jesu različiti a razlog može bit taj koji sam reko. Sasvim je moguče da imaš 4 komada za šire felge a dva za uže a nemogu to tvrdit.

Tu je sad neka slika od mog TVa,
a neznam koko če bit od pomoči.

15014716.jpg


14621817.jpg


Ovo je traktor 523 od kolege i vidiš da su kod njega utegi sa nešto lufta između felge i utega, gledaj vanjski rub.

18596224.jpg


Ovaj je taj što je bil kod mene na popravku mislim da je uteg stajao dosta blizu felge. Ono malo lufta na vanjskoj strani je zamazano sa blatom pa se samo na jednom djelu na zadnjem kotaču vidi taj luft.

18019612.jpg


Ja mislim da možeš komotno namontirat ona dva koja super pašu, druga dva pripašeš- podložiš da ti legne na felgu u unutrašnjosti pa da vani ima malo lufta koji mm i to je to. Ako ti ne odgovara da imaš različito onda pripašeš sva četiri.

Kad sam ja pripasivao one manje utege od cca 25 kila u unutrašnju stranu felge isto sam podložijo jednu maticu između utega i felge i nema nikakvih problema.

PS
Izvini na kasnom odgovoru ali tek sam danas navečer pročitao tvoje pitanje.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Mislim da Samo ima 521.
Kod mene nemože čak ni blato ući.:rolleyess:
19120052_z.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U pravu si, moja greška, taj je traktor 521.
Mislim da su tvoji utegi isti ko kod mene.

PS
Dal ti znaš Samota?
 
N

Nito

Guest
nito prijatelju niš se nebrini....dok je brusilice i aparata za varenje nema frke....znam ja da bi ti volio da ga dižeš što višlje al poluge ti neće dat da plug ide duboko....morat ćeš opet rezat...jesi li već probao orat sa tako prerađenim...

Pozz svima,

evo mene na brzinu da odgovorim....
ove slike sto stoje iznad plugova jeste oranje sa tom novom preinakom, ide koliko ide sada, ne znam mjerio sam negdje oko 18-20cm, sada koji su vasi savjeti? sto da radim? Kako poluge da stoje? U biti kačenje je spušteno za 19cm, nije problem lako se rijesi, sto kažeš tomo ima brusilica i aparat :)

Da čujem pomoć i savjete... nije problem, sve se to napravi za 1h :)

pozz
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozz svima,

evo mene na brzinu da odgovorim....
ove slike sto stoje iznad plugova jeste oranje sa tom novom preinakom, ide koliko ide sada, ne znam mjerio sam negdje oko 18-20cm, sada koji su vasi savjeti? sto da radim? Kako poluge da stoje? U biti kačenje je spušteno za 19cm, nije problem lako se rijesi, sto kažeš tomo ima brusilica i aparat :)

Da čujem pomoć i savjete... nije problem, sve se to napravi za 1h :)

pozz

Mo malo si stvarno pretjerao u produžetku ,,,,,,,,,, ali u radu se nikada ne zna što če ispasti dok nije gotovo ,,,, pomoći ima ali če trrebati prirezati , koliko vidjeće se
Istina što kažu kolege za španere trebaju biti pritegnuti možda malo raspušteni jer u suštini plug kada je maksimalno u zemlji poluge sa kuglama bi smjele biti do max vodoravnog položaja a poželjno je i malo više da osovina pluga ne služi kao ralica jer uvjek ima nešto što se zaorava , gnoj , trava , kuruzinac i td. a to onda štopa plug , malo češ korigirati:p
 
N

Nito

Guest
Mo malo si stvarno pretjerao u produžetku ,,,,,,,,,, ali u radu se nikada ne zna što če ispasti dok nije gotovo ,,,, pomoći ima ali če trrebati prirezati , koliko vidjeće se
Istina što kažu kolege za španere trebaju biti pritegnuti možda malo raspušteni jer u suštini plug kada je maksimalno u zemlji poluge sa kuglama bi smjele biti do max vodoravnog položaja a poželjno je i malo više da osovina pluga ne služi kao ralica jer uvjek ima nešto što se zaorava , gnoj , trava , kuruzinac i td. a to onda štopa plug , malo češ korigirati:p

Arno hvala ti na savjetu, sve će se izmjeriti na nova i naravno skratiti koliko treba....znači kugle trebaju biti malo više od vodoravnog,ok riješit ćemo to odmah danas poslije posla :)

LP
TONI
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav Toni.:p
Plug ti je bio dobar.
Stegni španere do kraja, spusti plug na ravno, zateži topling dok ti zadnji dio plaza ne bude u luftu oko 3cm, sa kotačem odredi dubinu, kraj prvoga lemeša mora biti u liniji unutrašnjeg dijela desne gume, sa vijakom za vertikalu izbaci donji dio pluga udesno oko 10 cm, ostalo je doštelavanje (praksa)
Uspješan rad.:supz:
20094639_z.jpg

Ako je druga brazda veća pomjeriš plug u lijevo za koji cm. (ili obratno)
Kad je plug u zemlji poluge (bi) trebale biti približno vodoravne što nije mus....što je idealno????
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh