• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Novi okvir sam pravio samo da prilagodim plug za Tomicu.:p
19279407_z.jpg

19696708_z.jpg
 

jugot

Novi član
Tu od
7 Lip 2012
Poruka
10
pozdrav za forumaše pratim ovaj forum već duže vreme pa pomislih da bi mi mogli pomoci da resim svoj problem razmisljam zimus da pravim prikolicu za svog tv 523 nabavio sam zadnju osovinu sa kocenjem na principu gurtni pa me zanima da li postoji neko resenje da napravim da koci preko hidraulike posto na traktaru imam onaj aparat i jedan slobodan izlaz da li bi mogo da postavim neki klip koji ce natezati poluge gurtni da ne kocim sa vintom hvala
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
e došlo je vrijeme da i ja mog malo rasturim....danas sam orao i zakačio nekakav panj.... probao sam par puta trznut i začuje se nekakvo škripanje u zadnjem trapu...imam osjećaj da mi sad voze oba kotača iako 522 nema blokadu zadnjih kotača.....ako stignem sutra možda krenem pa vidjet ćemo što je stradalo
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
e došlo je vrijeme da i ja mog malo rasturim....danas sam orao i zakačio nekakav panj.... probao sam par puta trznut i začuje se nekakvo škripanje u zadnjem trapu...imam osjećaj da mi sad voze oba kotača iako 522 nema blokadu zadnjih kotača.....ako stignem sutra možda krenem pa vidjet ćemo što je stradalo

moze i slike kad rastavis :weedman:
a i ispis djelova kaj mjenjas i cijena
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Tako sad naletim na pitanje mojeg dragog kolege Joekikia oko utega i odoh ja sad u garažu da vidim kako stoje moji utegi, oni veči- teži od cca 50 kg. Ko prvo moji utegi imaju utisnut broj a tvoji Joe mi izgledaju kontra- izbočeni. Znači ne radi se o istim utegima. Kod mene sjednu do kraja na felgu u unutrašnjoj strani felge, a na vanjskoj strani kod gume- na rubu imaju između felge i utega malo lufta nekih 5 mm možda i manje.
Moraš i to znat da su felege različite širine, moj ima 7.50 a tvoj 6.00 širinu felge. Zna se da su veliki utegi od cca 50 kg bili rađeni za oba dva tipa felge što znači da mogu bit i različiti pa da se bolje uklapa svaki u svoju širinu felge. Kako si več doznal i jesu različiti a razlog može bit taj koji sam reko. Sasvim je moguče da imaš 4 komada za šire felge a dva za uže a nemogu to tvrdit.

Pozdrav svima!
Upravo me to zanima, neke sitnice što na kraju i nebudu sitnice i samo nerviraju!
Eto...nisam ni to znao da su felge različite širine...:scratch jer nisam bio u kontaktu sa 7.50!
To što između felge i utega mogu gurnuti palac, to mi nesmeta uopšte...vidim kod vas sa 7.50 je mnogo manji luft, tj. skoro ga ni nema...znači to je zbog same širine felge!
Dobro si video...kod mene su brojevi prema vani, al nije to ni toliko bitno...
Nego meni zapinju utezi na onom srednjem delu, ima tu i malo konusa...jednostavno su širi da bi ušli u felgu do kraja!
Krenuo ja malo da obrusim, al za 15min brušenja nisam puno dobio...približio sam uteg za oko 2mm, a fali još ohohooo 5-6mm da legne na unutrašnji deo felge.
Tako da ta varijanta odpada.
Posle sam upravo gledao neke slike, i naleteo na jednu isto kao na tom PE18što si remontovao, na zadnjem kotaču neleži uteg idealno i vidi se luft. Pa sam zato zamolio forumaše da to pogledaju na svome TV-u, ali slab je bio odziv, da bi rešio dilemu dal je samo to kod mene, ili je imao još neko taj slučaj!
Hvala @Markec-u na javljanju, i jednom forumašu na PP, i naravno tebi!
Ako uspem sutra, slikaću malo utege...pa možda bude jasnije.

Puno hvala...
pozzz joe!:mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Možda bi ti nosijo to kod tokara pa da ti to otokari na mjeru pa da legne kako treba. Ja mislim da se isplati montirat pa da imaš nešto više teže na kotačima.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
za sada nije ali bi moglo posto se uskoro ide u sumu ! :weedman:

evo brane večeras sam rastavio i vidio da je komplet diferencijal otišo u ??????....puna šaka zubi od planetara i satelita....tanjurasti je dobar al sutra moram pregledat dobro kućište da vidim što je s njim jel i ono drapnulo...buden sutra posliko...:supz:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Znači ovaj manji uteg imam 4 kom, a veći 2 kom.
Trebao bi pripasati 4 iste...ali neće da legnu na unutrašnjost felge, na jednoj slici se vidi gde je brušeno, e taj deo zapinje i dere unutrašnjost felge(vidi se gde dere farbu u felgi), dok kod većeg utega taj problem nije prisutan.
Kad je uteg namontiran, lagano pritegnut samo dokle ide...ostane dosta lufta - vidi se da možeš vilasti ključ ubaciti između. Kad bi nastavio sa pritezanjem, jednostavno bi se uteg iskosio u jednu stranu i mogu lako odkinuti vijke ako nastavim stezati.
Ja sam za ova 4 ista utega, al mora ići na neku obradu...trebao bi skinuti oko 2mm po mojoj proceni, da bi to čučnulo komotno u felgu...struganje, glodanje pojima nemam...majstor za obradu će odlučiti kako i šta!













pozzz joe!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
pozdrav joe..da se malo uključim i ja ....kažeš da te zezaju neka 2 mm...a da podbaciš nešto između felge i tega pa da onda dotegneš do kraja...to što ima lufta nije ništa...kod mene isto ima lufta al me to nebriga..ma znam ja da ćeš ti nešto iskemijat..pozzzzzz:scratch:scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
1. Ako ti je trošak tokarenja mali onda- tokari.
2. Ako te ne muči izgled i zadovoljan si da stoje vani onda- podloži.
3. Ako ti je trošak za tokara veliki i muči te izgled ako stoje vani onda jih baci nazad na odpad, kasiraj kilu za kilu i tako napravi gubitak jer si ti platijo više:rolfer:

Naravno ovo treče uzimaj za šalu :blackeye i uzmi u obzir samo prvu i drugu varijantu. Izvini ali morao sam se malo pošaliti. :)

PS
Mislim da se bude tokarilo.
Kakve su ove gume Tautus, vjerovatno dobre?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
e došlo je vrijeme da i ja mog malo rasturim....danas sam orao i zakačio nekakav panj.... probao sam par puta trznut i začuje se nekakvo škripanje u zadnjem trapu...imam osjećaj da mi sad voze oba kotača iako 522 nema blokadu zadnjih kotača.....ako stignem sutra možda krenem pa vidjet ćemo što je stradalo

evo brane večeras sam rastavio i vidio da je komplet diferencijal otišo u ??????....puna šaka zubi od planetara i satelita....tanjurasti je dobar al sutra moram pregledat dobro kućište da vidim što je s njim jel i ono drapnulo...buden sutra posliko...:supz:

A jooojjj, pa ovo loše zvuči što ti se desilo...:madmana:
Kako god okreneš, problem nije dobro došao, al će se morati rešiti...
Nadam se da nećeš imati oštećenja u kućištu, ako ti je tanjurasti dobar!
Zvizni 2-3 rakije, i možda nebudeš video ništa od pukotina!;)
Jer je bolje da neznaš da ih ima, nego da znaš da je napuknuto i uvek budeš napet - šta ako se nešto desi zbog toga! Jer sigurno nećeš kupovati celo kućište zadnjeg trapa...skupo je!
Inače sve naše Tomice imaju kojekakve skrivene pukotine, naprsline, što ni neznamo...al rade i dalje bez problema!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Poydrav svima!
1. Ako ti je trošak tokarenja mali onda- tokari.
2. Ako te ne muči izgled i zadovoljan si da stoje vani onda- podloži.
3. Ako ti je trošak za tokara veliki i muči te izgled ako stoje vani onda jih baci nazad na odpad, kasiraj kilu za kilu i tako napravi gubitak jer si ti platijo više:rolfer:

Naravno ovo treče uzimaj za šalu :blackeye i uzmi u obzir samo prvu i drugu varijantu. Izvini ali morao sam se malo pošaliti. :)

PS
Mislim da se bude tokarilo.
Kakve su ove gume Tautus, vjerovatno dobre?

1.tokarenje me nemuči, samo dodatni trošak...:lol:
2.uopšte me nemuči izgled(što je kod mnogih Tomica isto), a mogu komotno podložiti, nije nikakav problem.
3.e ovo ti nije loša ideja...
29qazo8.gif
možda i najbolja :lol::lol::lol:

Uglavnom dobio sam odgovor od @ssucur-a, i da nisam jedini sa tim slučajem, i to me je zanimalo!
Znači da ima još neko, koji je naišao na isti problem... tj. da utezi nepašu idealno u felgu!
Očigledno da je bilo raznih proizvođača felge i utega, koje se baš i ne uklapaju!

pozzz joe!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
pozdrav joe...da bilo je zajebancije al ništa strašno...tanjurasti je ok kao i kućište....otišla su 2 satelita i 1 planetar....danas otišao kod jednog majstora mog prijatelja i on to povadi van i stavi druge i jedan ležaj na kućištu i to sve 300 kn(oko 40 eura)....sutra ću ja polagano sve vratit na mjesto i piči dalje......a tvoe tegove već santi reko podloži,stegni i deriiii.......kod mene su isto 2 vrste....ovaj što je lakši sjeda idealno al ovaj teži kao što su tvoi ima 2 centa lufta oko felge al sjeda na tvrdo netreba podlagat....meni nesmeta a neće ni tebi kad se navikneš i nebudeš više obraćao pažnju ha haa..pozz:drinkers:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Hahahaha ne mogu vjerovat da od svih bena baš mene uslika za ovaj Google street view...i to još na djelu:p

 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh