• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
zanima me ko ima ovakvu trebao bih neke podatke

dvobraznafrezazaokopava.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Nažalost nema sata...ovo je od aprilie mjerač ulja i pali se samo kad padne ispod određene granice... Zato imam na tabli dvije lampice jednu od nulja a drugu za naftu... Nema mjeta na tabli još i ta tu uricu :supz:

ma dobro je i to ....bar te upozori da pogledaš u rezervar.....ja isto nešto razmišljam o tome:partyman:
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
ma dobro je i to ....bar te upozori da pogledaš u rezervar.....ja isto nešto razmišljam o tome:partyman:

A da bas da te upozori..meni se pali kad mi ostanu još cca 2,5 litre, stavio bi da je manje ali ova za mjerit je bila te dužine... Ako koga što zanima pitajte dok se sjećam...:partyman::finga:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@tv 732 A - a jesi dao i stereo uređaje sa njim?:lol:
razlog prodaje ako se smije znati
Predpostavljam da sledi kupnja novije generacije traktora, dosta bilo šarafanja...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
To sve zavisi od raznih situacija, kakav je teren, i šta se kosi
Ja lično nemam takvu kosu, ali čitajući forum zadnjih par godina...kose ljudi i u brzoj i sporoj...
Ti lagano kreni u sporoj, pa kasnije probaj i brzu...i izvuci neki zaključak što ti najbolje odgovara u radu u tom trenutku na tom polju.
U početku budi pažljiviji, al kasnije ako vidiš i poznaješ teren slobodno kosi brzom.
Na nepoznatom terenu nebi trebao da jurcaš, jer nećeš odreagovati kad zatreba. Eto toliko od mene...
pozzz joe!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Eto par slika radova kod susjeda...kupio neki dan traktor i već je u dijelovima..:partyman:

imag0180y.jpg


imag0181it.jpg


imag0182t.jpg


imag0183xq.jpg


A pošto je to muški posao,ulovila se cijela obitelj,od najmlađeg do najstarijeg ;)
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
razlog prodaje ako se smije znati

pa čovjek dok je mali male su mu želje i prohtjevi čim naraste odmah mu se želje uvećaju pa tako da bih i ja neki malo jači nabavio, a razmišljao sam o sametu, a što se tiče stereo uređaja, normalno ide sve uz njega, ništa ne skidam :madmana:
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
kolika je duzina ovog muškog djela i dali se može cijela sredina serije 800 ugraditi na seriju 700 mislim dali bi odgovaralo da se ništa ne doradjuje.:scratch

Nije moguče .
Zadnji dio na sredini serije 800 je potpuno drugačiji od serije 700.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
pozdrav svima

eh i ja ocu taj mercedesov volan da i to vidimo kako funcionise kupio sam e sad samo taj kontra okret sredit i to je to

imam ja od BMW-a glavu ako ti treba da prodam i netreba ti inverzija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svima a posebno najnovijem članu.
Trebao bi i ovaj moj ljubimac uskoro biti završen (ostala hidraulika,koju još nisam nabavio i alternator).

149mgrt.jpg


Tomo Vinković sa (nadam se) dosta poboljšanja: volan TAM, ručice mjenjača i reduktora, osiguraći... Bit će više slika kada sve bude gotovo.Pozz.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da da...skidam je svaki put kad radim u voćnjaku, 5 min posla...nije strašno
A ako posečem grane na 2metra, biće otežano branje:lol:

A ja sam mislijo da onda nebi bilo branja uopšte :lol:


kolika je duzina ovog muškog djela i dali se može cijela sredina serije 800 ugraditi na seriju 700 mislim dali bi odgovaralo da se ništa ne doradjuje.:scratch

pc2ub2.jpg


Gorski, ako dobro pogledaš djelove na sliki onda možeš zapaziti da je kod serije 700 jedan dio više. Na 700 ti je trn jedan dio za sebe a poklopac difa ti je drugi dio. Tu na sliki vidiš da ti je kod 800 trn i poklopac sve u jednome.

E sad dal bi bilo moguče ovaj trn naguziti direktno na dif od serije 700?
Vjerujem da ne jer je prvo pitanje dali je poklopac istih dimenzija na oba dva traktora a da ne pričam oko kardana jer je kod 700 i 800 sasvim drugačije riješeno. To ti je odmah jasno ako pogledaš 800 od pozadi i vidiš da kardan izlazi u sasvim drugoj visini.

Prednosti i mane.:madmana:

Ovaj gornji grijač (napravi plamen pa grije) pravljen je da grije u usisnoj grani pa se njega lako ugradi na bilo koji motor.
Donji grijač (zažari i tako grije) ne dolazi u obzir za dogradnju kao izboljšanje jer je on predviđen da grije direktno u kopresijskom prostoru. To znači da mora biti za njega predviđeno mjesto (rupa, navoj...) a to kod naših motora nije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh