• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Može se to ugradit, kako i sam vidiš. Ali sam siguran da nema toliko dobrog učinka kao grijač sa plamenom. Ovi što zažare sigurno daju neku temperaturu od sebe i sigurno da mogu i nešto pomoči ali oni nisu predviđeni za ovaku ugradnju. Oni zagrijaju nešto zraka oko sebe i to onda povuče motor u sebe ali onda dolazi novi zrak koji se težko toliko brzo zagrije kad prođe pored grijača kad anlasuješ. Sasvim je nešto drugo kad u grani gori i to motor vuče u sebe. Plamen može goreti cjelo vrijeme anlasovanja i tako stalno vuče vručinu sve dok ne upali pa ti onda prestaneš anlasovati i grijati.

Ja imam takav šalter od Dajca da mogu prvo pogrijti u grani pa onda anlasovati pa se kod anlasovanja grijač isključi.
Drugi moguči način je da pogrijem pa onda anlasujem i uz to i dalje grijem.
Pored toga je treči način a to je da mogu anlasovati bez grijanja (ljetno paljenje motora)
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kako regulišeš (zatvaraš i otvaraš) protok nafte kroz grijač.:scratch
I koliki je navoj za ugradnju.?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
On to odradi sam avtomatski. Ti u biti samo pustiš struju na njegov kontakt preko kabla. Onda on užari špiralu, posle toga on avtomatski pusti naftu preko cjevi koja je priključena na grijač. Nafta onda procuri na užarenu špiralu i ona zagori. Tako onda imaš plamen koji gori u usisnoj grani. Ako je u okolini mir ti čak čuješ kad se upali plamen inače brojiš sekunde pa tako znaš kad bi trebalo da zagori :mrgreen:. Posle toga počneš anlasovati.
Posle kad prestaneš grijat nafta se automatko na grijaču zatvori.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Šolska ura končana.:madmana: Hvala Peter.:p
Evo i tvoja slika za druge forumaše.
20374412_z.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nema na čemu ssucur, stisni zvijezdicu pa smo kvit :lol:.

domo vidim na rezervaru imaš po mom plovak za gorivo al nevidim sat.....il još nije gotovo il je u planu kasnije:supz:

Nažalost nema sata...ovo je od aprilie mjerač ulja i pali se samo kad padne ispod određene granice... Zato imam na tabli dvije lampice jednu od nulja a drugu za naftu... Nema mjeta na tabli još i ta tu uricu :supz:


ma dobro je i to ....bar te upozori da pogledaš u rezervar.....ja isto nešto razmišljam o tome:partyman:


A da bas da te upozori..meni se pali kad mi ostanu još cca 2,5 litre, stavio bi da je manje ali ova za mjerit je bila te dužine... Ako koga što zanima pitajte dok se sjećam...:partyman::finga:

Dobro ti je to Domo, ima neko upozorenje pa da točiš onda.

Evo mog ruskog pokazatelja količine goriva. Nikad mi ne laže, čak se nikad ne pokvari, radi bezprekorno, bez kontakta i uvijek sasvim tačno pokaže stanje količine nafte :lol:

16333407.jpg


16333401.jpg



Ja samo prođem pored traktora i odmah mi je jasno dal treba točiti ili ne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
16333401.jpg



Ja samo prođem pored traktora i odmah mi je jasno dal treba točiti ili ne.[/QUOTE]

mislio sam ja i tako, ali ovako mi je bilo draže, ne troši puno tako se s rezervom vozim bez brige pa lako natočin:finga:
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Pozdrav Firemanpeter
Zanima kaj ti je ono ispod rezervoara metalno neobojano povezano plavom žicom

evo slika kako sam dogradio rezvoar za hidrauliku i premjestio akumulator
 

Prilozi

  • P1060016.jpg
    P1060016.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 365
  • P1060015.jpg
    P1060015.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 338
Posljednje uređivanje od moderatora:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
evo slika kako sam dogradio rezvoar za hidrauliku i premjestio akumulator

Ideja ti je dobra kao i izvedba no nije mi jasno zašto je to potrebno ?:scratch

E sad dal bi bilo moguče ovaj trn naguziti direktno na dif od serije 700?
Vjerujem da ne jer je prvo pitanje dali je poklopac istih dimenzija na oba dva traktora a da ne pričam oko kardana jer je kod 700 i 800 sasvim drugačije riješeno.
Ne može pregledao sam slike od kikija na 91 strani.šteta jer je trn dulji za 5 cm.ne znam kako izgleda iznutra zadnji trap serije 7 bez onog trećeg djela ali čini mi se da su župčanici isti pa ako je kućište jednako možda župčanik može pogoniti kardan na donjoj srani ja nisam to rastavljao pa mogu samo nagadjati .no tih 5cm ima onaj treci dio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ideja ti je dobra kao i izvedba no nije mi jasno zašto je to potrebno ?:scratch

Za kiper prikolicu moje proizvodnje, treba mi 12lit ulja, i radit ću utovarivač na njemu pa će mi trebat više ulja nego kaj ima on u orginalu, hvala na priznatom trudu
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Za kiper prikolicu moje proizvodnje, treba mi 12lit ulja, i radit ću utovarivač na njemu pa će mi trebat više ulja nego kaj ima on u orginalu, hvala na priznatom trudu

To je ujedno i savjet pitanju od prije par stranica, kad prikolica ne može dići teret. Barem ja tako mislim..:scratch
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
To je ujedno i savjet pitanju od prije par stranica, kad prikolica ne može dići teret. Barem ja tako mislim..:scratch

Moglo bi bit, imam imt 549 i imt kipericu, on ima ulje u diferencijalu nekih 30l, malo mi pušta ulje na cilindru, kad spajam brzu spojku hidraulike malo sa vremenom rasipam ulja, onda mi se dogodi da kipam negdje na dosta neravnom terenu i kad fali malo ulja nemože iskipat, dolijem litru ulja i kipa

Može i ovako.;)

da ssucur može i tako ti si se malo više namučil dok si ovo skrpal, zakaj je tvoj tv drugačije raspoređen mislim rezervoar, filter, akumulator i ostalo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
da ssucur može i tako ti si se malo više namučil dok si ovo skrpal, zakaj je tvoj tv drugačije raspoređen mislim rezervoar, filter, akumulator i ostalo

Nije moj - sa SLO foruma.8)
Nije ni ovo moj.:drinkers: Ali je faca.
20386893_z.jpg

20386892_z.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Firemanpeter
Zanima kaj ti je ono ispod rezervoara metalno neobojano povezano plavom žicom

evo slika kako sam dogradio rezvoar za hidrauliku i premjestio akumulator

Ono mi je senzor za pritisak ulja u motoru. Imam pokazivač na armaturi koji pokazuje pritisak u barima i ima crvenu lampicu. Ako nema pritiska tu je i zvučni signal koji upozori.
Sve originalno, lampica za ulje i sve to, ostavijo sam kako je bilo.

A dobar ti je taj rezervar. Bit če to dosta težko pa je bolje da je tu gde si ga stavijo. Samo neznam kako češ sad kačit utovarivač jer ti je akumulator tamo na rukavcu. A vjerujem da si to rješenje več našao inače nebi tak napravil.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
pozdrav peter
hvala na objašnjenju,
za utovarivač sam ispd stavio pločevinu od20mm iza nju sam učvrstio orgina lkutiju za akumulator i za nju mislim učvrstit utovarivač, za sada on nije u proračunu, ali želja je velika, bitniji mi je rezervar za hidrauliku zbog prikolice
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ssucur
Gde voziš mog tomu, po windowsima i po brdima :shock:, kud mi ga ti šalješ :lol:
Vratit ču si ga ja nazad u moje dvorište :lol:

20367650.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Bio se zalijepio za podlogu.:scratch Neka ti bude tvoj je.:p Ipak mu je ljepše u dvorištu.:roll:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav,

Recite mi da li netko pokušao uvesti Tomo Vinkovića recimo iz SLO i koja je procedura?

Mislim, gore su cijene Vinkovića duplo jeftinije:

http://www.bolha.com/kmetijstvo-goz...orji/traktor-1284449684.html?aclct=1356796470

ili recimo:

http://www.bolha.com/kmetijstvo-goz...omo-vinkovic-1283087876.html?aclct=1357209944

http://www.bolha.com/kmetijstvo-goz...ko-prikolicu-1284535712.html?aclct=1357305873

http://www.bolha.com/kmetijstvo-goz...omo-vinkovic-1284313580.html?aclct=1356004403

Ima netko šprancu ili možda to radi uslužno?

Jer kod nas cijene da prostite su k..... Mislim kaj delaju prekupci i prevaranti to je koma...

Najbolja fora je da su na njuskalu jedni te isti traktori za atmosferske cijene godinama... a oni s normalnim cijenama se odmah prodaju.... samo treba čekati kad uleti ako prekupac nije brži
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh