• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Sve je to OK ali kod mene je glava od M 123, (mnogo veća) a ta je pumpa koliko vidim od nekog BMW pa me brine dali se to smije kombinovati zbog, sigurnosti i tih pritasaka, ako što znaš oko toga da li se smije kombinovati reci, i ako znaš od kojeg tipa BMW je ta pumpa da je tražim. LP
Znači ipak su se slike vidjele, ja ih džaba izbrisa, a što se tiče nisam upoznat za kombinacije ikakve, ali, ličnog sam mišljenja, da glava volana nebi mogla izdržati pritisak koji ima pumpa od bmw, a što se tiče serije bmw-a koju sam ja ugrađivao je BMW 5, i opet kažem mišljenja sam da je mnogo jednostavnija za ugraditi bez ikakvih prepravki i inverzija. :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Neznam zakej svi (ili večina) mečete ove grijače na stopicu, a ne na šaraf?
Iskrini su obadva.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Znači ipak su se slike vidjele, ja ih džaba izbrisa, a što se tiče nisam upoznat za kombinacije ikakve, ali, ličnog sam mišljenja, da glava volana nebi mogla izdržati pritisak koji ima pumpa od bmw, a što se tiče serije bmw-a koju sam ja ugrađivao je BMW 5, i opet kažem mišljenja sam da je mnogo jednostavnija za ugraditi bez ikakvih prepravki i inverzija. :partyman:

Slike su se vedjele, one su još tu. A što se tiče volana, sad je kasno već sam dobro započeo s ovim, valjda ću nešto skontati oko alternatora. Našao sam u blizini od Swivta, valjda ću ga negdje strpati. Reci mi jesi našao novi stroj za sebe.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Slike su se vedjele, one su još tu. A što se tiče volana, sad je kasno već sam dobro započeo s ovim, valjda ću nešto skontati oko alternatora. Našao sam u blizini od Swivta, valjda ću ga negdje strpati. Reci mi jesi našao novi stroj za sebe.
još ništa osim kajanja za tomicom:rolleyess:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
to su gluposti da 533 i 539 loše oru,, to većinom pričaju oni koji ne obrađuju zemlju :))

ili mu dene plug od16 cola ko moj pametan sused !
svaki traktor ima svoju granicu i maximum rada kaj moze raditi a preko toga unistavas stroj i sebe jer popravak je skup !

Podržavam sve šta ste rekli jer su to stvarno odlični traktori velikog anšlaga i okretni za ravnice kod većih parcela daleko bolji i brži od bilo kog tome,iako sam vlasnik tome 730 i nebi ga mjenjao za fergusona samo iz razloga šta orem manje parcele na neprisupačnim terenima gdje ferguson ne može ni doći.za ovakve terene gdje ore ssucur ferguson je daleko bolji od tome nastojim biti realan i našem forumašu olakšati kupnju zato sam mu pomenuo da je bitan teren na kome će orati.a kod tome je najveća boljka sredina pa pripazi na to kada budeš kupovao a motori su skoro pa nepoderivi pa onaj tko je na njemu radio generalku stvarno ga je izderao.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Neznam zakej svi (ili večina) mečete ove grijače na stopicu, a ne na šaraf?
Iskrini su obadva.

U pravu si, večina a ne svi ;). Moj je na šaraf.

18402661.jpg


A čini mi se da se stopicu, pošto je velika, može sa laknočom probušit i napraviti na šaraf. Ako se dobro sječam ja sam je bušijo. :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
U pravu si, večina a ne svi ;). Moj je na šaraf.
A čini mi se da se stopicu, pošto je velika, može sa laknočom probušit i napraviti na šaraf. Ako se dobro sječam ja sam je bušijo. :lol:
Kaj ja znam, ali nekak se meni više sviđa kad je to stegnuto, a ovak od drndanja to opadne dole i začas evo kuršlusa.

Jednostavnije je odmah uzeti adekvatan grijač nego posle dorađivati.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E pa da, najbolje je več u startu imati ono najbolje, samo treba znati da to tako i postoji. I meni je na šaraf bolje ali može se i šaraf odviti ako baš Marfi tako hoče. Srečom, kurtšlus se napravi samo ako očeš grijati a u to vreme si prisutan kod traktora pa... Što se toga tiče, stopica je u pravilu izolirana pa ako ispadne... ona je za ta slučaj bolja od ove verzije sa šarafom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako bumo baš po PS-u.
Na šaraf i stopicu u orginalu dolazi jedna gumena zaštitna kapica koja služi u istu svrhu kao i izolacija na stopici ;)
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Podržavam sve šta ste rekli jer su to stvarno odlični traktori velikog anšlaga i okretni za ravnice kod većih parcela daleko bolji i brži od bilo kog tome,iako sam vlasnik tome 730 i nebi ga mjenjao za fergusona samo iz razloga šta orem manje parcele na neprisupačnim terenima gdje ferguson ne može ni doći.za ovakve terene gdje ore ssucur ferguson je daleko bolji od tome nastojim biti realan i našem forumašu olakšati kupnju zato sam mu pomenuo da je bitan teren na kome će orati.a kod tome je najveća boljka sredina pa pripazi na to kada budeš kupovao a motori su skoro pa nepoderivi pa onaj tko je na njemu radio generalku stvarno ga je izderao.

Eh sad neka mi neko objasni kako laik od tome ko ga nikad nije vozio primjeti neke nepravilnosti na sredini traktora.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Eh sad neka mi neko objasni kako laik od tome ko ga nikad nije vozio primjeti neke nepravilnosti na sredini traktora.
stanes samo na ono di ti noga stoji i malo upires nogom gore doli, hehehehe ja nezz kako bi drugačije objasnije
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Eh sad neka mi neko objasni kako laik od tome ko ga nikad nije vozio primjeti neke nepravilnosti na sredini traktora.

Hehehehe lako,staneš na ruke hidraulike uhvatiš se za zaštitni okvir i cukneš prema napred i natrag tada ćeš vidjeti koliko klima onosno koliko ima lufta.a možeš i ispod same sredine staviti letvu i na kargu podizati i tako vidjeti luft .
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Hehehehe lako,staneš na ruke hidraulike uhvatiš se za zaštitni okvir i cukneš prema napred i natrag tada ćeš vidjeti koliko klima onosno koliko ima lufta.a možeš i ispod same sredine staviti letvu i na kargu podizati i tako vidjeti luft .

Shvatio sam al sta ako se malo pomjera jeli to bas neki veliki problem ili je potrebno neki lezaj zamjenit neznam sad bas kako to izgleda.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako bumo baš po PS-u.
Na šaraf i stopicu u orginalu dolazi jedna gumena zaštitna kapica koja služi u istu svrhu kao i izolacija na stopici ;)

Predajem se :), ja te kapice nemam. :shock: uh, trebal bi to negdje nabavit ali to bu težko.

Crni
To u sredini popraviti puno je posla- tokarenje i piksiranje.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Predajem se :), ja te kapice nemam. :shock: uh, trebal bi to negdje nabavit ali to bu težko.

Stavi termo bužir. Ima ga u trgovini s elektroničkim komponentama. Zagrije ga se na toplinu ili plamen i on se stisne oko stopice - šerafa..

LP
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Shvatio sam al sta ako se malo pomjera jeli to bas neki veliki problem ili je potrebno neki lezaj zamjenit neznam sad bas kako to izgleda.

Ako malo klima to nije strašno a i ako jako klima nije veliki problem jer se da rješiti samo šta možeš zbog toga skidati cijenu prilikom kupnje.A moraš biti uporan i preći sav forum o većini stvari je bilo govora ono šta te zanima žabilježiš da kasnije lako nadješ.Kada sam se ja učlanio smatrao sam da moram proći sav forum od početka do kraja kako nebi postavljao pitanja o kojima se vec raspravljalo jer nema smisla ponavljati i raspravljati o istim stvarima ili sam izabrao jednog ili više članova koje sam smatrao da znaju i postavljao im pitanja na PP.ovo je dobronamjeran savjet jer se većini starih članova koji puno znaju jednostavno više neda pisati nešta po tko zna koji put a na PP ce ti svaki odgovoriti.
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
evo prika pa kopiraj Nadam se da sam ti barem malo pomogao to je tomo do mojeg prijatelja kojemu je prošle zime bilo jako dosadno i gle čuda.Tomo brzo diže sa orginalnom pumpom 300 kg istestirano ja-110 kg+gorski-95 kg+sin od gazde 95 kg.

Pozdrav vtrbovi3 :fball:
Dobar je ovaj PE-18 od tvog prijatelja, lijepo izgleda, samo mu još treba staviti rasvjetu i arnjeve :supz:. Dobar je utovarivač ako diže 300 kg, i to još "žive vage" :p!!!!!!!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh