• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dal mi moze netko napisati koji je navoj na tom iskrinom grijacu
hvala

Za Fiat-Štore je 1/2cola (20,96mm), ostali su 22mm.:scratch
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
.za ovakve terene gdje ore ssucur ferguson je daleko bolji od tome nastojim biti realan i našem forumašu olakšati kupnju zato sam mu pomenuo da je bitan teren na kome će orati..

Živim u SLO, zemlju obrađujem u BiH.:madmana: Znači kad dođem moram uraditi....
Suša, blato, grijalo ili padalo. zato sam kupio TV.:roll:
Na prvoj sliki od sredine desno vidi se 533, zemlja suha puca ko kost. Parcela 3X manja od moje, skida jedan plug i na kraju odustaje.
Ja svoje uradio..
Za idealne uvjete u oranju je fergo bolji, a za ostalih kilometar poslova.:?::drinkers:
20396360_z.jpg

20396361_z.jpg

20396362_z.jpg

A na ovoj parceli Tomica bi mogao vući i onaj plug od brane30.
20298714_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Živim u SLO, zemlju obrađujem u BiH.:madmana: Znači kad dođem moram uraditi....
Suša, blato, grijalo ili padalo. zato sam kupio TV.:roll:
Na prvoj sliki od sredine desno vidi se 533, zemlja suha puca ko kost. Parcela 3X manja od moje, skida jedan plug i na kraju odustaje.
Ja svoje uradio..
Za idealne uvjete je fergo bolji, a za ostalih kilometar poslova.:?::drinkers

Hehehehe ma ne kudim ja tomu jer volim taj traktor i zato sam ga kupio prije sam imao 420 sada 730 .Tomo se može nazvati univerzalnim traktoriom zato mu i jest takva cijena ,on može napraviti sve a ima traktora šta njegov posao ne mogu odraditi nikada,kao šta si rekao rad u svakakvim uvjetima ,a taj o kom pričaš očito ne zna sa traktorom ni sa plugom jer da sam ja bio tu sa tim fergom u takvim uvjetima i sa 2 pluga 12 cola kao šta imaš ti ruku na srce samo bi prolazio pokraj tebe i mahao ti.;)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
:p :gitarist:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=B5ziyvhiKds[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-dzlk3xiNkg[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7gJEjwm_b_Y[/YT]
 
T

tuaregr10

Guest
Živim u SLO, zemlju obrađujem u BiH.:madmana: Znači kad dođem moram uraditi....
Suša, blato, grijalo ili padalo. zato sam kupio TV.:roll:
Na prvoj sliki od sredine desno vidi se 533, zemlja suha puca ko kost. Parcela 3X manja od moje, skida jedan plug i na kraju odustaje.
Ja svoje uradio..
Za idealne uvjete u oranju je fergo bolji, a za ostalih kilometar
A na ovoj parceli Tomica bi mogao vući i onaj plug od brane30.

Pozdrav ssucur :arrow:
E ova prva parcela vam je stvarno velika, ima da poludiš dok je izoreš i pofrezaš... zato vi i snimate "filmiće" kako Tomo sam ore da vam prođe brže vrijeme :lol:. Što se tiče pluga od brane30, možda bi ga i mogao vući, ali nositi nebi :weedman:.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Živim u SLO, zemlju obrađujem u BiH.:madmana: Znači kad dođem moram uraditi....
Suša, blato, grijalo ili padalo. zato sam kupio TV.:roll:
Na prvoj sliki od sredine desno vidi se 533, zemlja suha puca ko kost. Parcela 3X manja od moje, skida jedan plug i na kraju odustaje.
Ja svoje uradio..
Za idealne uvjete u oranju je fergo bolji, a za ostalih kilometar
A na ovoj parceli Tomica bi mogao vući i onaj plug od brane30.

Pozdrav ssucur :arrow:
E ova prva parcela vam je stvarno velika, ima da poludiš dok je izoreš i pofrezaš... zato vi i snimate "filmiće" kako Tomo sam ore da vam prođe brže vrijeme :lol:. Što se tiče pluga od brane30, možda bi ga i mogao vući, ali nositi nebi :weedman:.
nebi ga moga povući ni da leži plug na asvaltu hehehe
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pozz dečki.. mada nemam TV ali mi se jako sviđaju ti mali ali snažni traktorčići..jel imate kakva iskustva sa TV transporterima 1518

Uploaded with ImageShack.us ?? interesira me kolko bi bila nosivost i jel bi npr.bilo moguče iza stražnjeg diferencijala staviti još jedan tak da nastane troosovinac?? možda je malo glupo pitanje al me interesira
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Koji je bolji traktor tomo 732 ili 830 evo ga na ovom linku:
Motor i snaga kao 732. 830 standardni izlaz i vrtenje kardana.:scratch
ćelo;870895 meni se cini da to nije 830 neka forumaši daju komentar[/QUOTE kaže:
Mislim da je 830, ispušni lonac nije origi.
20367667_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Jeli se tomo 830 92.godiste pravio u Bjelovaru?
:shock::scratch:madmana:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3x6qDzgr0Tk[/YT]
Naravno.
20366611_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
vidim da raspravljate o imt 533, 539 i o tomici
iz vlastitog iskustva mogu reć, imam imt 549, pa som išao kupovat tomicu 730, obrađujem malo zemlje, za to je definitivno bolji tomica, dajem mu sve 5 za rad oko kuće, ali za duge pruge nije, spor, težak na volanu neudoban, nemoreš radit cijeli dan na stroju ba da budeš sav prebijen od cukanja nabijanja skakanja po traktoru, za utijehu nebude ti puno bolje ni u imt-eu, kada sam kupoval sic za viličar kod lovre nu jasci, pito ga pošto sijedalo, a on će ovisi koliko radiš, reko zakaj, ako si u njemu 0.5 sati dnevno onda su dobri svi, ali ako si unjemu cijeli dan onda bez 2000.00kn nema sica , jer nemoreš bit cijeli dan u njemu i da te boli svaka kost od sica, po meni tomica je jako dobar sa manje poslove oko kuće čak bolji od veći traktora manje troši, jeftinije odžavanje
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ima li negdje dobar utegnut 731 ili 732 po mogucnosti sa priključcima? Eh jos servo volan kad bi imao :) jos bolje.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Stavi termo bužir. Ima ga u trgovini s elektroničkim komponentama. Zagrije ga se na toplinu ili plamen i on se stisne oko stopice - šerafa..

LP

Da Markec, to bi se moglo tak riješit kako si rekel.
Znam što je termo bužir, ako dobro pogledaš moju sliku, vidi se da sam ga več stavijo (žute boje je) ali nije preko šarafa.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh