• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Teren koji orem ima ponegdje nagiba al zemlja nije pjeskovita laka je orati a orem drugim rjecima 15 000 m2

kada sam rekao teren mislio sam dali su ti potrebne 2 vuče a kakva je zemlja to nema veze.a moraš na neki način i voljeti traktor koji kupuješ.
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
kada sam rekao teren mislio sam dali su ti potrebne 4 vuče a kakva je zemlja to nema veze.a moraš na neki način i voljeti traktor koji kupuješ.

Pa potreban mi je traktor sa 4 vuce u brdskim sam predjelima a treba mi i za nabavku drva isto je mislim dobar zato sto je mali.Kontaktirao sam sa par prodavaca na stranici pik.ba i uglavnom svaki kaze da je radio motor karike i ostalo.Interesuje me jeli tomo kvarljiv traktor i one price hoce se prepolovit sa punom prikolicom nizbrdo zatim onaj video sa proklizavanjem a skoro nista ne vuce itd.Ovaj bertolini je u mene par godina nista osim ulja mu nisam mjenjao a dosta radi npr.samo ogrjeva dovuce otprilike 30m3 godisnje ne bas iz zgode a o potrosnji da i ne govorim.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozz.svima evo sad sam se uclanio,sve pohvale za ovaj forum ima dosta korisnih informacija. Planiram kupiti tomo vinkovic 732 interesuje me od kada do kada se proizvodio i dali je je 732 bolji i jaci od 731 i 730.Sad trenutno imam motokultivator bertolini 314/7 god.1997 sa pogonom na prikolici i stroj je zaista dobar al nemoze ozbiljno orati,ima svoj plug al to je onako za nesto manje.Dali je je za 15 duluma oranja godisnje dobar izbor tomo 732?

Pozdrav za novog člana, a na ovom forumu možeš naći baš sve oko traktora TV, pa tako ćeš riješiti i sve dileme oko izbora traktora. Pozz:partyman:

Prijatelju, izvini zbog grešeke, ups :roll:, greške u pisanju. Neznam odkud mi upadaju ta slova :lol:. I da, mislijo sam na trčanje i ti to dobro znaš, hehe. Ali isplatilo ti se trčati jer je video dobar ;).

Najbolji video u oranju sa TV je definitivno od Joekiki :supz:
Taj me uvijek nasmije jer pored glavne uloge koju igra TV ima i ulogu koju odigra i snimatelj :lol: za kojeg mislim da je po srcu i pomalo humorista, barem ponekad na mene napravi takav utisak.
Nije taj video nešto novo na forumu ali možda za neke i je.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=hS3YKDFutjk[/YT]

Ovaj video je uradak za "5" treba naći prijatelja da mu stoiji na drugom kraju njive da ga samo okrene i ubrazdi i tako uz pivo pomalo. Samo moje mišljenje je da ovi traktori nisu baš naj adekvatnije riješenje za ove velike parcele i za ovakvu ravnicu mislim da je to s njim pravi umor osim ovakvog oranja. Ja ne orem mnogo negdje oko 1 hektara godišnje, ali to su male parcele od po 200-300 kvadrata, za mene je 1.dunum u cugu i na jednom mjestu posao, ali zato su te površine sve u stranama gdje drugi traktor nemože krotiti osim TV a kamoli orati. pozz.

jutro svima

ev moj radni kolega je isto uradio ovaj volan i kaze vrlo dobar pa je i potom mene nagovorio e sada i ja to radim sebi na mom tomaku

I ja sam ti u istom poslu, sada sam u fazi rješenja gdje postaviti alternator pošto je kod mene pumpa i glava od M 123, tako da moram izmjestiti alternator, pa neznam kuda sa njim, prevelik da bi stao na mjesto naftnog filtera i kod mene je TV 730 takav plavi, moram tražiti manji alternator ali gdje naći tog S. Swivta?, ili ću tražiti rješenje u regleru, pošto mi je dinama ispravna, moram još dobro vidjeti. Trenutno mi majstor pravi ona dva zupčanika za inveziju, pa ćemo vidjeti kada se sklopi biti će slike. Koliko vidim da je i ova glava od M 123, a pumpa nije, volan od BMW!, molim te provjeri mi ovo od čega je šta?, i da li je pametno kombinovati, pa se čujemo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
sta kazete ljudi na ovu ideju?

Imam starog PE 18 kuci koji stoji, ne radi nista vec 10 godina, situacija je takva da dok je did ziv to se ne moze prodat (jer on to ne dopusta) ali mogu od njega napravit sta hocu.
Pa mi je palo na pamet da od njega napravim utovarivac, ko pravi veliki, samo mali...
Naravno, ne zanosim se, tu je pono posla, narocito po sredini traktora di je za takvo nesto prezentilan...
Al mene zanima sta vi kazete, jel to nemoguce, postoji li koji problem koji ne mogu sagledat ovako na prvu, zbog kojeg bi trebao odustat?!

preokrenuo bi smjer voznje u odnosu na traktorski (i tako izgubio spore brzine :( ).
Tovario bi s njime gnjoj, zemlju, žalo, nekad ga koristio i kao vilicar...kad bi to napavio...

Postoje slicni strojcici od JCB, Atlas-a,...
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Pozdrav za novog člana, a na ovom forumu možeš naći baš sve oko traktora TV, pa tako ćeš riješiti i sve dileme oko izbora traktora. Pozz:partyman:

Pozz i tebi forum je bas opsiran poceo sam sa citanjem :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
ovo oranje bi moglo da mi se počne i sviđati!
:partyman:

I meni.:drinkers:
Ja orem 1,5 hektara godišnje i kosim oko 2 hektara, jedini umor je da nemam više godišnjeg.:supris:Uh tu su i drva za zimu.:shock:
19688782_z.jpg

19836249_z.jpg

20298709_z.jpg

Kome treba.??????
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=6839156
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
sta kazete ljudi na ovu ideju?

Imam starog PE 18 kuci koji stoji, ne radi nista vec 10 godina, situacija je takva da dok je did ziv to se ne moze prodat (jer on to ne dopusta) ali mogu od njega napravit sta hocu.
Pa mi je palo na pamet da od njega napravim utovarivac, ko pravi veliki, samo mali...
Naravno, ne zanosim se, tu je pono posla, narocito po sredini traktora di je za takvo nesto prezentilan...
Al mene zanima sta vi kazete, jel to nemoguce, postoji li koji problem koji ne mogu sagledat ovako na prvu, zbog kojeg bi trebao odustat?!

preokrenuo bi smjer voznje u odnosu na traktorski (i tako izgubio spore brzine :( ).
Tovario bi s njime gnjoj, zemlju, žalo, nekad ga koristio i kao vilicar...kad bi to napavio...

Postoje slicni strojcici od JCB, Atlas-a,...

Promenis mijesto rukavcima, tako da tanjirasti bude sa obratne strane nego sto je i tako ne gubis nista.
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
MOLIM LIJEPO ,

izbrišite slike prilikom citiranja postova sa slikama , nemojte pisati post ispod posta u razmaku od nekoliko minuta , ako ste nešto zaboravili napisati koristite opciju EDIT

Ukoliko citirate više postova , iskopirajte ih ( copy) i zaljepite ih ( paste ) sve u jedan post a ne pojedinačno odgovarati , i za svaki odgovor praviti novi post.

Ako ima nekih nejasnoća slobodno pitajte

Hvala

Žuti
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
sta kazete ljudi na ovu ideju?

Imam starog PE 18 kuci koji stoji, ne radi nista vec 10 godina, situacija je takva da dok je did ziv to se ne moze prodat (jer on to ne dopusta) ali mogu od njega napravit sta hocu.
Pa mi je palo na pamet da od njega napravim utovarivac, ko pravi veliki, samo mali...
Naravno, ne zanosim se, tu je pono posla, narocito po sredini traktora di je za takvo nesto prezentilan...
Al mene zanima sta vi kazete, jel to nemoguce, postoji li koji problem koji ne mogu sagledat ovako na prvu, zbog kojeg bi trebao odustat?!

preokrenuo bi smjer voznje u odnosu na traktorski (i tako izgubio spore brzine :( ).
Tovario bi s njime gnjoj, zemlju, žalo, nekad ga koristio i kao vilicar...kad bi to napavio...

Postoje slicni strojcici od JCB, Atlas-a,...

Neznam kako če ta obterečenja podnositi sredina jer je dosta slaba na PE 18. Barem meni izgleda slaba. A neka kažu oni koji imaju ta traktor.

Ssucur
Pa ti ima da umireš na toj njivi. Ne vidim joj kraj. Toma u daljini na njivi izgleda ko igračka. :rolleyess:
A hebi ga, mora se, jel tako? Uvijek se nekad stigne na cilj :) Srečom, ponekad Toma i sam ore. :lol: Dokaz je na videu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
pustite čovjeka na miru...ako neznate odgovor na njegovo pitanje onda ga nemojte zezat....kolega ja ti nemam pojma koliko bi došla jedna takva kabina al je sigurno dosta novca u igri.:partyman:
Kak ti to misliš?
Očeš sad da ti linkam barem pet tema gde sam to pitanje pročital.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ahaha, daljinac za TV :rolfer:, ova ti je dobra :D. Ti trebaš što pre namontirat servo volan, možda bude onda bolje. Vidi na snimci da on sam od sebe mota ljevo- desno, na kratko jer nezna kuda bi. Možda trebaš promjenit baterije u daljincu :rolfer:

PS
Podmaži malo mašineriju, zar ne čuješ kako škripi. Oni mali pogonski kotači na prikolici te zovu ciju, ciju, ciju. Ako to prevedeš to znači maži, maži maži :rolfer:
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
sta kazete ljudi na ovu ideju?

Imam starog PE 18 kuci koji stoji, ne radi nista vec 10 godina, situacija je takva da dok je did ziv to se ne moze prodat (jer on to ne dopusta) ali mogu od njega napravit sta hocu.
Pa mi je palo na pamet da od njega napravim utovarivac, ko pravi veliki, samo mali...
Naravno, ne zanosim se, tu je pono posla, narocito po sredini traktora di je za takvo nesto prezentilan...
Al mene zanima sta vi kazete, jel to nemoguce, postoji li koji problem koji ne mogu sagledat ovako na prvu, zbog kojeg bi trebao odustat?!

preokrenuo bi smjer voznje u odnosu na traktorski (i tako izgubio spore brzine :( ).
Tovario bi s njime gnjoj, zemlju, žalo, nekad ga koristio i kao vilicar...kad bi to napavio...

Postoje slicni strojcici od JCB, Atlas-a,...

evo prika pa kopiraj
fotografija0865.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
fotografija0853.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
fotografija0857.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
fotografija0856.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
fotografija0862.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
fotografija0865.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]Nadam se da sam ti barem malo pomogao to je tomo do mojeg prijatelja kojemu je prošle zime bilo jako dosadno i gle čuda.Tomo brzo diže sa orginalnom pumpom 300 kg istestirano ja-110 kg+gorski-95 kg+sin od gazde 95 kg.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pozdrav za novog člana, a na ovom forumu možeš naći baš sve oko traktora TV, pa tako ćeš riješiti i sve dileme oko izbora traktora. Pozz:partyman:



Ovaj video je uradak za "5" treba naći prijatelja da mu stoiji na drugom kraju njive da ga samo okrene i ubrazdi i tako uz pivo pomalo. Samo moje mišljenje je da ovi traktori nisu baš naj adekvatnije riješenje za ove velike parcele i za ovakvu ravnicu mislim da je to s njim pravi umor osim ovakvog oranja. Ja ne orem mnogo negdje oko 1 hektara godišnje, ali to su male parcele od po 200-300 kvadrata, za mene je 1.dunum u cugu i na jednom mjestu posao, ali zato su te površine sve u stranama gdje drugi traktor nemože krotiti osim TV a kamoli orati. pozz.



I ja sam ti u istom poslu, sada sam u fazi rješenja gdje postaviti alternator pošto je kod mene pumpa i glava od M 123, tako da moram izmjestiti alternator, pa neznam kuda sa njim, prevelik da bi stao na mjesto naftnog filtera i kod mene je TV 730 takav plavi, moram tražiti manji alternator ali gdje naći tog S. Swivta?, ili ću tražiti rješenje u regleru, pošto mi je dinama ispravna, moram još dobro vidjeti. Trenutno mi majstor pravi ona dva zupčanika za inveziju, pa ćemo vidjeti kada se sklopi biti će slike. Koliko vidim da je i ova glava od M 123, a pumpa nije, volan od BMW!, molim te provjeri mi ovo od čega je šta?, i da li je pametno kombinovati, pa se čujemo.


pozdrav svima.,

e pajdo ovaj ti je puz volana od mercedesa a pumpa od bmw zato sto je manja:drinkers:

starac je zabrazdio

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kx04Xa_B9sU[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ljudi poceo mi se tomica sviđati prokopao sam skoro svakog na netu i onda mi covjek napise ovakvu poruku pa mi sve lađe potonule.

Moj prijatelju taj ti traktor nije ni za kakve rađe. Radije uzmi imt 533 ili imt 539 i imat ces 100 puta bolji traktor. Razlika u cijeni i nije Bog zna kakva. Moj otac je imao tomu vinkovica 732 i kada je jednom probao imt 539 odmah je prodao tomu i kupio imt. Tomo je u oranju katastrofa. Vuce 2x10 cola šlajfa sa sva cetri tocka, ali nece naprijed. A volan je najgori od najgorih. Dok uzores 5 duluma ruke ti pucaju.

A ja ga bas mislio kupiti za oranje 15000m2 godisnje:roll:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh