• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
E nesto poput toga mislim da to tomica može komotno nosit a i u radu nebi bilo velikog opterećenja,čak i gaz guma odgovara .

Može ako napraviš manju izvedbu.:scratch zavisi šta ćeš sijati, dali ti trba visoka gredica ili ne.
20428466_z.jpg

20428465_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Zavisi za koju kulturu, ako trbaju visoke gredice, moraš imati sprijeda plužnike (daske) ako ne, najmanji problem napravit.:scratch
20428492_z.jpg

20428491_z.jpg
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Zavisi za koju kulturu, ako trbaju visoke gredice, moraš imati sprijeda plužnike (daske) ako ne, najmanji problem napravit.:scratch

Visoke gredice samo za povrsine gdje je problem sa ocjeđivanjem zemljišta,ali mislim da i to nebi bilo problem napraviti ja to neplaniram a ako bude potrebno lako dovariti.

Ko sadi na foliju svakako vrijedi,pa čak i na manje količine (ne kućnu gredicu) ali ako imas tomicu sto da ne ,nije neki trošak a nije puno posla još ako imaš željeza iz šupe da ne hrđa,tako ja napravi i ralicu iako su je neki kritikovali radi robusnost ali ona odlično obavlja svoju svrhu(očistim dvorište ,150m makadama i 600m asfaltnog puta za tren ).

Ako je već neko napravio neka nabaci koju fotku.

:gitarist:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Laka izvedba.:roll:bez valjka pravi gredice.
20428707_z.jpg
Gredičar pravi uzdignute gredice,planram ovakav kao na slici,sasvim dovoljno dobra izvedba i jednostavna,samo jos nosač za crijeva i to je to..:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Gredičar pravi uzdignute gredice,planram ovakav kao na slici,sasvim dovoljno dobra izvedba i jednostavna,samo jos nosač za crijeva i to je to..:partyman:

zar ono naranđasto nije nosač za crijevo:arrow::arrow:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pitanje za uvazene clanove,posto tesko moze se naci freza za seriju 5xx,a kad se nadje skuplja je od 600e, moje pitanje glasi: Jel neko pravio frezu za neku od Tominih serija?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Posljednje uređivanje:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Po mom razmisljanju,najbolje da napravim na 522 sa kardanom,i dodam inverziju kardana,a kopcanje ostavim na srafove.
Od koje lade je najbolje skinuti diferencijal?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nikad nebuš s tim zadovoljan,a kad izračunaš matrijal muku i vrijeme,inverziju došlo bu te malo jeftinije nego orginal,rađe pretražuj oglasnike več bu nekaj naletelo
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ne kazem da ne bi bilo muke,al ipak...jos razmisljam o tome kako najbolje,dal nacrt ili trazenje oglasa,redovno ih i gledam,al vecina su preko 600e. Za par stotina vise moze se kupi labinka sa frezerom ili imt509
Mozda zna neko od kolega iz Bjelovara,dal Prima pravi po narudzbini frezer sa seriju 5xx i 8xx? Ili dal bar daju fabricke nacrte,pa da izradim u nekoj od radionica sa strugovima.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Po mom razmisljanju,najbolje da napravim na 522 sa kardanom,i dodam inverziju kardana,a kopcanje ostavim na srafove.
Od koje lade je najbolje skinuti diferencijal?

Mozda zna neko od kolega iz Bjelovara,dal Prima pravi po narudzbini frezer sa seriju 5xx i 8xx? Ili dal bar daju fabricke nacrte,pa da izradim u nekoj od radionica sa strugovima.

Koliko sam ja tebe shvatio ti želiš proći jeftinije jer ti je kao puno dati za frezu 600 eura a koliko bi te došlo da ju radiš i još kažeš da ćes kupiti kardan i inverziju ,ja mislim da to daleko više košta a naravno da u bjelovaru ima novih freza samo i to bi te došlo daleko skuplje.ako je cijena u oglasu 600 pa valda ces spustiti 50 ili 100 eura ,
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Inverzija je oko 100e,koju bih uzimao u svakom slucaju jer cu koristiti skupljac sena sa tomom,kardan vec imam.
Cisto me zanimalo kakve su cene u Bjelovaru.
A posto imam dosta radionica u gradu sa strugovima,sto ne bih iskoristio i napravio home made.
Jedine dve sto sam nasao za tomu koje su 600e i 700e,su nekompletne,fali kljucan deo da bi mogao raditi.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ne ne ovaj oglas mu je za remenicu,kontaktiraj ga preko pp.prodao je tomu a ostala mu freza,možda što dogovorite :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh