• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ne znam koliko ima sati,jer nema nista na tabli za casove rada. Radim sve moguce stvari,orem,prasacim,drljam,prskam(voce i njive), gazim silazu,vucem prikolice itd. Kad mu ugradim poluge,tad cu i da skupljam seno i moguce baliranje sa njim.

Kakvu si reklamu uradio u ovih par rečenica,:p da ga nemam, odmah bi išao kupiti Tomicu.:heart::heart::heart::heart:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Odlican je to traktor,bilo koji da je model(moj 522) , nazalost dosta njih ga potcenjuju,ali Toma ih na kraju odusevi. Zanimljivo samo par ljudi zna da vozi Tomu u mom selu i okolini(mada nije nesto tesko da se skapira al eto.) Sto kaze kolega Gorski: samo treba da imas osjecaj
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
A šta si ti mislio da bi ti na tomi mozda mogao riknuti alnaser pa pitaš koliko košta ?Ja na svom tomi imam alnaser koji nikad nije mjenjan nego sam ga ja samo prečistio i prekontrolirao četkice i rotor no sve je bilo ok a star je 33 god a i još će toliko ne znam šta je to skupo za održavanje tome valda ulje i filteri jer ja sam na svom 15 god samo to mjenjao.no ako vi hoćete da lomite te traktoriće to je sasvim druga stvar.:mad:[/QUOTE

Tu informaciju o skupoci alansera mi naveo ovaj majstor kao primjer skupih djelova ali ako su alanseri toliko kvalitetni to onda opravdava cijenu.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
A šta si ti mislio da bi ti na tomi mozda mogao riknuti alnaser pa pitaš koliko košta ?Ja na svom tomi imam alnaser koji nikad nije mjenjan nego sam ga ja samo prečistio i prekontrolirao četkice i rotor no sve je bilo ok a star je 33 god a i još će toliko ne znam šta je to skupo za održavanje tome valda ulje i filteri jer ja sam na svom 15 god samo to mjenjao.no ako vi hoćete da lomite te traktoriće to je sasvim druga stvar.:mad:[/QUOTE

Tu informaciju o skupoci alansera mi naveo ovaj majstor kao primjer skupih djelova ali ako su alanseri toliko kvalitetni to onda opravdava cijenu.

pa na anlaseru ti nema prakticki kaj riknut imas cetkice i ukapcalicu ak rikne previklas ga
ja sam svoj pred 2 tj skinul i ocistil cisto radi preventive da se vidi u kakvom je stanju nakon 30 godina
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Da ta mu odgovara samo mu fali još jedan dio bez kog ne moze a i malo je skup.

Postoji i taj deo :D, samo ga je verovatno skinuo, da nesmeta u prolazu i nezapinje u nju.

image

pozzz joe!:mrgreen:
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Pozdrav svim forumašima :drinkers: ja odoh sutra do Odzaka da vidim jednog tomicu 523 i najvjerovatnije i da ga pazarim ako bude sve ok,a mislim da hoče :vragek:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Nek ti srecno Senad :) Valjda ces kupiti sa sto vise prikljucaka,tako je najbolje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
L.P.Da stavim par slika od Tome i na molbu jednog člana par slika od cirkulara sa tekučim trakom,koji je tek napola sklepan.Volan od tome je kupljen sa ugradnjom(700eur).Majstor dopela robu i montira.Kod mene je moro doč još jednom,jer novi orbitrol nije valjao.Kad sam namoto volan do kraja levo ali desno on se još uvek mogo polako vrtit.Sad ovaj radi kako treba.Majstor ga je zamenil bez problema i reko da je prvi koji ne valja.Inače on ugradjuje po celoj SLO isvaka mu čast na odnosu do stranaka.
Inače imam još slika od korpe na kip,pluga okretača izadnje ruke za utovar drva.Ako vas zanima mogu da stavim inapišem koje podatke.Kod mene sunce i baš super za radit nešto vani. L.P.

















 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Jedno od boljih rešenja do sada.;)
18092012111.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Jedno od boljih rešenja do sada.;)
18092012111.jpg

Traktor je sređen za 5 , :D svaka čast majstoru , ali mislim da ručica mjenjača dosta smeta za nogu u nižim brzinama :(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh