• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pozdrav Arno.Da pojasnim malo_Ova puša kod ručnog gasa, kroz koju ide osovina je spojena preko ležaja na kučište ručnog gasa.Tako ima ručica brzina ako idemo od brzih nazad do rikverca hoda 7 cm a onda do sporih se samo podiže prema obruču volana.Ja imam 180 i nešta pa su koljena i ručica na dobroj distanci.Uglavnom ja sam zadovoljan i šalta se super.P.S i ti dobro brineš za njega. L.P.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav Arno.Da pojasnim malo_Ova puša kod ručnog gasa, kroz koju ide osovina je spojena preko ležaja na kučište ručnog gasa.Tako ima ručica brzina ako idemo od brzih nazad do rikverca hoda 7 cm a onda do sporih se samo podiže prema obruču volana.Ja imam 180 i nešta pa su koljena i ručica na dobroj distanci.Uglavnom ja sam zadovoljan i šalta se super.P.S i ti dobro brineš za njega. L.P.

Ako je tako onda u redu ,jer inače bi ručica išla predaleko u nogu , ima dosta ljepih stvari na njemu ali je tako slikano da se to i ne vidi ,,,:partyman: ali koliko sam uspio vidjeti da si dosta orginalnih vijaka na ključ zamjenio imbusovima , i prvi utezi nisu orginalni ,,,, istina bolji su od orginala ,,,, ;)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ja sam mu ponudio za 1100 KM ili 550 E ovakvu kao što je ova prva na slici identična je, samo je nakači i vozi odmah

http://www.pik.ba/artikal/5175791/freza-tomo-vinkovic-120-cm/

Da to je to sta mu treba

Postoji i taj deo :D, samo ga je verovatno skinuo, da nesmeta u prolazu i nezapinje u nju.

Svaka čast joe oko sokolovo.

Pozdrav svim forumašima :drinkers: ja odoh sutra do Odzaka da vidim jednog tomicu 523 i najvjerovatnije i da ga pazarim ako bude sve ok,a mislim da hoče :vragek:

Sretno sa kupnjom da nemaš puno posla oko sredjivanja.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
a i zrela je za remont,pošto piša ulje

To pišanje ulja mene uopšte nečudi, jer je totalno glupo rešeno zaptivanje semeringa na tom mestu, i kad se skine taj nastavak(kojom se kači za traktor), ulje mora cureti!
Na osovinu je navučena kandžasta spojka(leptir), a semering briše(zaptiva) ulje na tu spojku. A između spojke i osovine nema idealno naleganje, i curi ulje između nutova(žljebova)!
Moraš podmetnuti dve cigle, da izdigneš prednji deo, da necuri ulje...pffff
Totalno glupo rešeno...skidam kapu konstruktorima!:rolleyess:
Možda je zaptivanje bolje rešeno, u srednjem delu za kačenje :scratch...to neznam, jer ga nemam!

@abarth822 - no coment...:supz:

pozzz joe!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
To pišanje ulja mene uopšte nečudi, jer je totalno glupo rešeno zaptivanje semeringa na tom mestu, i kad se skine taj nastavak(kojom se kači za traktor), ulje mora cureti!
Na osovinu je navučena kandžasta spojka(leptir), a semering briše(zaptiva) ulje na tu spojku. A između spojke i osovine nema idealno naleganje, i curi ulje između nutova(žljebova)!
Moraš podmetnuti dve cigle, da izdigneš prednji deo, da necuri ulje...pffff
Totalno glupo rešeno...skidam kapu konstruktorima!:rolleyess:
Možda je zaptivanje bolje rešeno, u srednjem delu za kačenje :scratch...to neznam, jer ga nemam!

@abarth822 - no coment...:supz:

pozzz joe!
curit će ulje i ako je spojka gore,znam iz vlastitog iskustva....a i nakon promjene semeringa je sve ok do prve upotrebe freze, što samo govori o kvaliteti semringa....zato moja stalno stoji okomito postavljena...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Zlatna freza,;) skidam kapu konstruktoru.:prayer:
18912472.jpg

20396362.jpg
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ma naravno da je zlatna, eventualno pozlaćena...
Vidi sa prve slike...Fredi Kruger ti otima frezu...:rolfer:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ne sipajte previše rijetkog ulja, a ono što ostane je dovoljno da podmazuje.:drinkers:
 
T

tuaregr10

Guest
Jedna snježna

Pozdrav isalopek :arrow:
Tomica se lijepo uklopio u zimski ugođaj, lijepa slika :finga:. Svaka čast na izradi ralice i na ideji da iskoristiš dasku sa zadnje ralice za naprijed :prayer:. Dobro si očistio snijeg, do asfalta :).
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ne sipajte previše rijetkog ulja, a ono što ostane je dovoljno da podmazuje.:drinkers:

To ulje je najmanji problem kada je freza kompletna i kada je podmazana sa masti na onoj mazalici šta je na tijelu nastavka tada ona sprječava izlazak ulja.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Evo.:shock:

Reci mi dali bi bilo bolje da su ove alke malo duže odnosno da je umjesto njih lančić ?Čeljusti bi se mogle više otvoriti za možebitno deblje stablo.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Kad kvačiš trupac na kanđe moraš li ga nadignuti ili je neka druga shema?:rolleyess:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Otvara se koliko je širok okvir - 85cm.:(
20443674.jpg

Otkopčaš, zajahaš drvo, digneš ručke - spustiš, izvučeš do traktora, zakačiš i vozi.
18912468.jpg

20298713.jpg
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Otvara se koliko je širok okvir - 85cm.:Otkopčaš, zajahaš drvo, digneš ručke - spustiš, izvučeš do traktora, zakačiš i vozi.

Ok no kod izrade se dimenzije mogu malo i povećati no i 85 je i više nego dovoljno a radi na polugu to je razumljivo ne treba ništa nadizati.Eto o tome sam ja govorio da sa tomom treba znati delati i da je nepoderiv a ti to savršemo dobro znaš jer na ovaj sistem em ga nimalo ne lomiš a možeš povući tri puta više bez po muke.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kad se rastegne, može NOSITI drvo dugo do 6m.:rolleyess:
18912471.jpg

20298710.jpg

I nova obuća.
20200863.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Vrijedi pogledat.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=N0XL9-jTP4E[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=eztFEHi0Ly8[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ALK_UMVKAyA[/YT]
Ljetne za ljeto.:D
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xdHXwlNL6uw&feature=channel[/YT]
Zimske za zimu.;)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZFnvMFS0So8[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
SSucur ti si izgleda ovaj svoj traktor naučio da sam radi :rolfer:, još ako zna sam i zakačit, svaka čast. U svakom slučaju sve pohvale.:prayer:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh