• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
e ljudi ja sam danas kapariso tomicu u odzaku 522 sa plugom jednobrazdnim,frezom,trajno registrovan papiri ok ima malo lufta na zglobu i na sredini al ne puno malo ga treba dotjerati i biče ko lampa.Trebam ga dovesti iduči vikend a košto 5500 km e jeli 522 ima 18 ili 21 ks zaboravih pogledati u papirima :mrgreen:
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
evo sada hoceli

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3C5Se_MYMN0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
e ljudi ja sam danas kapariso tomicu u odzaku 522 sa plugom jednobrazdnim,frezom,trajno registrovan papiri ok ima malo lufta na zglobu i na sredini al ne puno malo ga treba dotjerati i biče ko lampa.Trebam ga dovesti iduči vikend a košto 5500 km e jeli 522 ima 18 ili 21 ks zaboravih pogledati u papirima :mrgreen:

Cestitam ti na dobroj kupovini,cim si frezu kupio i plug na konju si,drljacu lako mozes resiti i prikolicu. Takodje imam takav model. Za sredinu to lako resivo ne brini se. Nek ti sa srecom :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Iz Stanara križište 90-ka,lijevo Ljeb, desno Dragalovci.

aaaa kolega SSUCUR sad je i meni jasno gdje je to..ja sam rodom iz Modrana kod Dervente pa poznam dosta ta sela al za to nisam ni čuo niti bio inače mi je kum iz Dragalovca :supz::supz:[/QUOTE]

Znam Š..e , sa južne strane Dragalovaca je Ljeb, a sa zapada Kulaši, imam ovamo dosta radnih i školskih kolega iz Drag.....:p
 
Posljednje uređivanje:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@Samir 732,mnogo lepo :) Al ako se ne varam,predugacak mu kardan,malo kraci i da radi kao singerica.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nije ovo pomoglo?.:p (zagriješ ulje jedan čep od flaše) i kresne ko mina. (da si ostavio ručicu gasa na pola upalio bi)
19237037.jpg

19237057.jpg


Evo za vrijedne ruke i laku zemlju.;) Dobro rješenje.:drinkers:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9JJUcXbtkLc[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Dujas

Novi član
Tu od
26 Sij 2013
Poruka
7
Tv-523

Pozdrav
Srdačan pozdrav svim forumašima. Evo odlučio sam se na kupovinu TV.Vidim da ovaj forum dobro funkcionira po raspravama i velikim iskustvima sa TV-a. Javljam se iz Like.
Ovim putem molim poštovane forumaše da mi pomognu pri izboru TV-a. Danas sam prvi put gledao jednog TV -523 85 god.Nisam se još odlučio za kupnju jer sam ovako laičkim pregledom utvrdio neke nedostatke.Redom 1. Volan ima jako veliki luft
2. Taj srednji zglob se također čuje kad TV zaljulja
3. Gume navodno orginal ali jako su ispucale
4. Akumulator treba novi
5. Papiri izgorjeli
Molim Vas što mislite ? Koliko bi trebalo uložiti da se ovo dovede u meh. ispravno stanje.
Uz TV bi išla : freza 80 cm, plug, treskavac izgrtač , špartač i dva lanca.
Koliko bi to realno moglo vrijediti?
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Zanima me dali je netko ugrađivao uricu za kontrolu temperature. Ovu na slici sam dobio i radi ali neznam dal je na motoru negdje rupa m10 (pretpostavljam da nije), pa ako netko ima kakav savjet kamo i kako to ugaditi.

LP
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Zanima me dali je netko ugrađivao uricu za kontrolu temperature. Ovu na slici sam dobio i radi ali neznam dal je na motoru negdje rupa m10 (pretpostavljam da nije), pa ako netko ima kakav savjet kamo i kako to ugaditi.

LP

Ugrađivao sam ja ali ja sam našao jednu od M8 jedino.....

dsc01335h.jpg


17649732.jpg
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
419
e ljudi ja sam danas kapariso tomicu u odzaku 522 sa plugom jednobrazdnim,frezom,trajno registrovan papiri ok ima malo lufta na zglobu i na sredini al ne puno malo ga treba dotjerati i biče ko lampa.Trebam ga dovesti iduči vikend a košto 5500 km e jeli 522 ima 18 ili 21 ks zaboravih pogledati u papirima :mrgreen:
jaro gdjesi i od koga kupio traktor postosam ija blizu i vjerojatno poznajem traktor
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
Ugrađivao sam ja ali ja sam našao jednu od M8 jedino.....



17649732.jpg

da tu rupu sam vidio i ja, kombinacija je bila istokarit jedan okrugli komad na jednu stranu navoj mb a na drugu stranu rupa za M10.

Hvala na informaciji za rupu kod filtera.

LP
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pa zar ta rupa nije namenjena za ubacivanje osovina klackalica?
Njie mi jasno kako mislite uvrnuti toliku sondu u nesto, a ni neznate za cega je rupa?
Znaci, bitno da je rupa...:rolfer:
A i ta sonda meri temperaturu vode, tako da gde god da ga uvrnes, pokazivace temperaturu na toj tacki, sto i nije neko merodavno merilo.

Ja bi ga ostavio vani, da meri spoljnu temperaturu :rolfer:
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
da tu rupu sam vidio i ja, kombinacija je bila istokarit jedan okrugli komad na jednu stranu navoj mb a na drugu stranu rupa za M10.

Hvala na informaciji za rupu kod filtera.

LP

Bojim se ako češ raditi redukciju sa manjeg navoja na veći da ćeš izgubiti jako puno na točnosti mjerenja , ako uspiješ kod filtera ,,, ok ,, ali da ti kažem što sam ja napravio kada sam imao 420,
Uzmeš bakreni ( ili aluminiski , radi prenosa topline ) komad lima i na jednom kraju ga ufrčeš da dobiješ cijevčicu u koju uguraš indikator a pošto frčeš prema indikatoru tada če imati i dovoljno čvrstoće , drugi dio podesiš da ga negdje ušarafiš , a sve to sam smjestio na zadnji kraj cilindra gdje ventilator ispuhuje vruči zrak ,,, e sad koliko je i tu točnosti bilo ,,,, ali je radilo :rolleyess:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ja sam napravio mesinganu redukciju,i u njoj je rupa od čini mi se 5 mm, jer je indikator od clia...a skinut se može kad god treba....e sad naravno da je točnost daleko od realne,al bitno da se diže...mislim kazaljka :prayer:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pa zar ta rupa nije namenjena za ubacivanje osovina klackalica?
Njie mi jasno kako mislite uvrnuti toliku sondu u nesto, a ni neznate za cega je rupa?
Znaci, bitno da je rupa...:rolfer:
A i ta sonda meri temperaturu vode, tako da gde god da ga uvrnes, pokazivace temperaturu na toj tacki, sto i nije neko merodavno merilo.

Ja bi ga ostavio vani, da meri spoljnu temperaturu :rolfer:
pozzz joe!

Po meni isto nepotrebna stvar kako se kaže "izmisljanje tople vode " ne kužim čemu mjeriti temperaturu motora kada nitko nije siguran dali pokazuje dobro i na kraju da je to potrebno sigurno bi i bilo ugradjeno.ima li itko tko je pregrijao motor od tome ?ako ima onda za njega nisu nikakvi strojevi.
 
Posljednje uređivanje:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Kad su bile najvece vrucine,tomo je radio kao singerica ceo dan,vise sam ja bio vruc od przenja sunca nego tomo od svog rada. Aj da ima hladnjak vode,pa da se ugradi skala za temp,ovako mi besmisleno.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svima. Smatram da nije loše imati bar približnu temperaturu motora, pogotovu u vrućim ljetnim mjesecima, jer iz iskustva znam da se ljeti zna dobrano zagrijati.
Ja mislim da je gornja rupica, vijak M8 na nosaču mog filtera, namjenjena za spajanje manometra pritiska ulja, koji milslim ugraditi.
Pošto sam sam radio svu elektroinstalaciju na tomeku prvo sam napravio šemu, pa evo ako nekome nešto zatreba. Alternator je od Golfa II, jučer isprobano sve fercera. Umjesto D+ sa alternatora što ide na anlaser treba da stoji B+.

Amaterska šema el. instalacije Tomo Vinković 420.
2znxtz7.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh