• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
., uzvraćam pozdrave lipe! ...

Lijep pozdrav Grofe :)
Dugo te nije bilo,drago mi da si se vratio,kad sam se uclanio na ovaj forum dosta sam citao tvoje postove,jos pamtim tvoj post-pricu kad si pisao o tome kad usao prvi tomica u tvoje dvoriste,tad si bio vrlo mladji,toliko mi se svidela prica da sam je podelio sa nekoliko prijatelja :)


., je da, vratil sam se!, onda se moremo bolje ovako "uživo" družit, upoznal sam ovde veliku većinu dobri ljudina i svakako sam se osjećal dužan malo pomoć, pomoć sa onim mojim skromnim znanjem oko ovi naši mali divova - traktora tome! ...

., je da, bil sam jakooo mlad i onda mi je ovaj naš mali tomica predekavac ušal u krv i nikako ga se rešit do dana današnji!!!., stalno je ON tu negdi sa i oko NAS! ... :biggrin: ...

., svakako mi je drago da moja priča - pisana štorija ide dalje, ma neka se Narod i Svit barem smije :icon_mrgreen:, ako niš drugo??? ...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

., napisao; zilee!.-

Pozdrav Grofe drago mi je da si se pojavio,jel te zatrpa snig tamo gori da dođem ja sa mojom GRTALICOM


., uzvraćma i tebi pozdrave moj zilee!., tu sam ja i svakako čekam tebe u mojoj Liki - Jezerani!, je da, ponovo su najavili snig., a svaka dobronamjerna pomoć je uvik dobro došla., pa tako očekujem i tebe!!!., pozdrav u predivni Zadar i okolicu! ...


., l.p., Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Napokon je nasa legenda i moj najbolji frend Grof poceo pisat i ispunio obecanje i to odmah sa dobrim savjetima:icon_pray::icon_super:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
., izmedju ostalog DA!, ALI, onda se javlja problem zime - hladnoće, pogotovo u ovim našim krajevima Like i Gorskog kotara., hehehehe., teško ga pokrenut ili ga držat u toploj - grijanoj prostoriji - garaži.- ... :icon_eyes: ... ., l.p., Bog! ...

Mislim da mu hladnoća nebi tako jako smetala ipak je to ulje u mjenjaču a kada se motor upali ne vidim zasto bi traktor bilo tesko pokrenuti.sve u svemu dao si mi dobru ideju samo nije bašjeftina :icon_mrgreen: sva sreća pa se ta ulja mogu mješati http://www.trgo-agencija.hr/BinaryL...4f93/23961640-389d-449e-8bb7-eef2fba1bd36.pdf
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje.-

Mislim da mu hladnoća nebi tako jako smetala ipak je to ulje u mjenjaču a kada se motor upali ne vidim zasto bi traktor bilo tesko pokrenuti.sve u svemu dao si mi dobru ideju samo nije bašjeftina :icon_mrgreen: sva sreća pa se ta ulja mogu mješati http://www.trgo-agencija.hr/BinaryL...4f93/23961640-389d-449e-8bb7-eef2fba1bd36.pdf


., lip pozdrav!

., upravo si našal dobar link od INE za maziva, ulje 90 i 140., ovo 90 je jako gusto na zimi., a moj prijatelju!, ovo 140 je ko djem ili žaladija po zimi, moreš ga rezat sa nožem ko žaladiju - ladetinu., doslovce se tome nemore micat ili ide ko raca, imaš blagi osjećaj da je sav pokočen - zaledjen, isprobano., čak su u ono vrime javna poduzeća - komunalne firme obavezno minjali ulja, ono sistem zima - leto, jer vozit po zimi, pogotovo u našim krajevima kadi dojde minus do 30 ispod nule., nemoguća misija.- ...

., moj kumić i ja isprobali to ulje i baladu sa njim još davni godin sa onim malim tomekom, pišem TI nemoguća misija., ali za leto dušu daje!!! ...

., l.p., Bog! ...
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Čitam ovu tvoju poruku i smijem se ko lud žena iz kuhinje pita šta je to tako smješno :icon_rofl: a ko se nebi nasmijao kada ti to tako dobro i slikovito opišeš .Ako je ko žaladija onda ga nećemo stavljati u mjenjač ipak je to malo pregusto.:biggrin: vidjet ću posto meni zimi ne treba pocnem ga paliti 4 mjesec za oranje.pokušaću ga mješati po malo.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Pozdrav Grofu da je opet sa ljubiteljima tomica.Sad če i tema zaživjeti sa dobrim komentarima i slikama koje Grof zna lepo predstavit.To sa menjačima i ležaji,pa godine su tu ,kao kod ljudi sa godinama odu zubi,kosa pa i zglobovi,kako ne bi i stroj sa toliko sati rada potrošil koji zub i ležaj.Neće njemu neko specialno ulje vratit mladosti,može mu samo olakšati starost.Po mome mišljenju samo da ima svuda do max. ulja pa če on još dugo radit manje poslove za koje je i namenjen. L.P.:tractor::icon_thumright:
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Čitam ovu tvoju poruku i smijem se ko lud žena iz kuhinje pita šta je to tako smješno :icon_rofl: a ko se nebi nasmijao kada ti to tako dobro i slikovito opišeš .Ako je ko žaladija onda ga nećemo stavljati u mjenjač ipak je to malo pregusto.:biggrin: vidjet ću posto meni zimi ne treba pocnem ga paliti 4 mjesec za oranje.pokušaću ga mješati po malo.

Kako najavljuju nećeš ga ti paliti do 6 mjeseca nedelja na ponedeljak snjeg pa opet u četvrtak a i ovog starog ima do jaja,Grof je u pravu što se tiče želadije, ja sam prije svaki put ispod svog IMT-509 mora paliti baklju da bi ga ušalta u brzinu tjekom zime(sva sreća pa radim na štreki pa ima baklji od skretnica).---Ništa ređe ulje i svako tolko novi plastični klinčić ili gušće ulje i ženu van iz sobe au tomu uzase na toplo.hahahahah:pozdrav Grofu sa pjesmom Pusti selo neka priča
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
što drugo reći nego GROF-e ponovno dobro došao,
piši, komentiraj i druži se sa nama!
 
G

GROF

Guest
., odgovori, dajedu se ...

Kako najavljuju nećeš ga ti paliti do 6 mjeseca nedelja na ponedeljak snjeg pa opet u četvrtak a i ovog starog ima do jaja,Grof je u pravu što se tiče želadije, ja sam prije svaki put ispod svog IMT-509 mora paliti baklju da bi ga ušalta u brzinu tjekom zime(sva sreća pa radim na štreki pa ima baklji od skretnica).---Ništa ređe ulje i svako tolko novi plastični klinčić ili gušće ulje i ženu van iz sobe au tomu uzase na toplo.hahahahah:

Pozdrav Grofu sa pjesmom Pusti selo neka priča

., lipo fala za dobar komentar i lip pozdrav dragim ljudima u Gomirje! :icon_pray:

., tvoj komentar potpisujem i apsolutno se sa njim slažem., uglavnom je to, TO!

., a selo sam moj prijatelju odavno pustil da divani., pa ki to more zabranit?., heheheee., još se ni rodil ki bi selu DIVANE zabranil!!! ...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

., naprvo napisal forumaš; gorski!

Čitam ovu tvoju poruku i smijem se ko lud žena iz kuhinje pita šta je to tako smješno a ko se nebi nasmijao kada ti to tako dobro i slikovito opišeš .Ako je ko žaladija onda ga nećemo stavljati u mjenjač ipak je to malo pregusto. vidjet ću posto meni zimi ne treba pocnem ga paliti 4 mjesec za oranje.pokušaću ga mješati po malo.


., e, dobar si., sad si TI i mene nasmijal., moraću onda raspalit pisanom štorijom dok nenaidjedu slikice., pozdrav tvojoj legendarnoj ženici!!! ...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


., naprvo napisal forumaš; abarth822!

Pozdrav Grofu da je opet sa ljubiteljima tomica.Sad če i tema zaživjeti sa dobrim komentarima i slikama koje Grof zna lepo predstavit.

., lipo fala za odlične komentare., da svakako, bude bilo pisanog i slikanog materijala.-
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


., naprvo napisal forumaš; zbalija!

što drugo reći nego GROF-e ponovno dobro došao,
piši, komentiraj i druži se sa nama!
__________________

., lipo fala za javljanje moj Željac!, budem, budem, tu sam! ...
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
30032013224.jpg

30032013225.jpg

30032013226.jpg

30032013227.jpg

30032013232.jpg

30032013231.jpg

30032013228.jpg

30032013229.jpg

30032013223.jpg
Višak vremena pa se malo slikalo tomu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
30032013234.jpg

30032013235.jpg

30032013236.jpg
Prva i druga slika se vidi kako se poluga pomakne prema volanu .U sporima je bliže volanu a u brzima se odmiče.Tako da nogama uopšte ne smeta,uvijek ima dovoljno mesta.Pa i šaltat se može sa sasvim lagano,prema originalu je za mene puno bolje.I Peterov sistem je dobar ali je malo kompliciranije uradit.:icon_pidu:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
hvala za slike....istina,onaj je sistem oriđiđi jer su obadvije poluge na jednom mjestu...ali i ovaj je odličan. Da li se ona čahura kroz koju prolazi šipka pomiče? Trebala bi po logici....
Moram si nešto takvo složiti jer mi je dojadilo saginjanje,pogotovo kod rada s ralicom gdje se često ide naprijed nazad....a i kičma mi baš ne dopušta takve manevre
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
30470adapterkardana.jpg
Dali ko zna postoji nešto ovakvo pa da ima remenicu duplu.To bi mi trebalo kod cirkulara da bi mogo radit i preko elektromotora.Ja gledam po netu ali ne nadjem ništa slično.Moglo bi i bez muškog dela.:icon_confused:
 
G

GROF

Guest
., lipo fala prijatelji!

Pozdrav

GROF

i još jedan pozdrav.

Si se vendarle pregurao skozi sneg :p

Lp BaTeK

., lipo fala za pozdrave koje uzvraćam jednakom merom!

., dragi moj BaTeK!., evo TI se javno ispričavam ča još ni gotova ona spojka zadnje hidraulike., ku si mi naručil prije pol godine i ja sam TI to i takovo obećal., vjeruj!, ni do mene, obećali su mi dečki napravit, bila viša sila, nekoliko puta su zeznuli???., obećano mi je jučer; 29.03.2013.godine, da bude ove dane gotovo?, već me pomalo sram da se to oteglo ko seoska svadba., ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
., naprvo napisal forumaš; brane30!

GROF-e ponovno dobro došao !!
komentiraj i piši skupa s nama !!!
__________________

., fala TI za dobrodošlicu!, da, da, budem.-

., l.p., Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh