• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
., mladiću bodul20!, obadva sata su dobra za traktora tomu., na tebi je samo da izabereš jednoga od ponudjeni! ... :icon_winkle: ...

., prijatelju tomo522!, svaka čast, ovo si napravil za deset po pitanju svih mogući lampica na jednom mestu, a pogotovo mi se dopada mjerenje nafte u rezervaru - pokazivač., to mi oduvik fali i uvik muke i zavirivanja koliko ima goriva, a čaćemo kad trošidu ko bolji upaljači - fajercegi iliti ziipo upaljači! ...

., lip pozdrav, Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...

pozdrav do svi clanova imam jedno pitanje pa nadam se daces mi odgovoriti? moj toma tesko plai na akumulatoru,u cemu je stvar? znaci vergla a nece da upali moram prvo da ga upalim na makarom pa ondak pali na kljuc bez problema,ama nakom pola sata opet ista prica se ponavlja moram prvo da upalim na makarom pa ondam ako je ubrzo pali na akumulatoru ako postoi vise vreme nece pa stvarno mi je muka vise od vlecenje toga :mur:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, mišljenje, daje se.-

pozdrav do svi clanova imam jedno pitanje pa nadam se daces mi odgovoriti? moj toma tesko plai na akumulatoru,u cemu je stvar? znaci vergla a nece da upali moram prvo da ga upalim na makarom pa ondak pali na kljuc bez problema,ama nakom pola sata opet ista prica se ponavlja moram prvo da upalim na makarom pa ondam ako je ubrzo pali na akumulatoru ako postoi vise vreme nece pa stvarno mi je muka vise od vlecenje toga :mur:

., lip pozdrav novom i mladom članu iz predivne zemlje Makedonije, sase!

., moje mišljenje i predpostavka je da TI nevalja akomulator - baterija, znači ako sve na traktoru tomi štima?, onda kupi nov akomulator i samo po gasu.-

., l.p., Bog! ...
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
., lip pozdrav novom i mladom članu iz predivne zemlje Makedonije, sase!

., moje mišljenje i predpostavka je da TI nevalja akomulator - baterija, znači ako sve na traktoru tomi štima?, onda kupi nov akomulator i samo po gasu.-

., l.p., Bog! ...

postovani super uvazeni clanu grof akumulator ts.baterija je nova 75 Ah zato ja je i kupio bog toga vlecenje makaru vise mi je preko glave, paresio sam kupiti akumulator, i onak sto se desava znaci dobro vergla svjetla sve ok ali nece da upali,moram da potegnem makaru da upali prvo pa onadak na kluc pali nakon pola sata mozda i vise opet isti stvar.neznam mozda je nesto i do traktora nikat nije upalio iz prve svaki put moram da potegnem barem 3 puta da upali pod gasom.pozz
 
G

GROF

Guest
., odgovor, mišljenje, daje se.-

postovani super uvazeni clanu grof akumulator ts.baterija je nova 75 Ah zato ja je i kupio bog toga vlecenje makaru vise mi je preko glave, paresio sam kupiti akumulator, i onak sto se desava znaci dobro vergla svjetla sve ok ali nece da upali,moram da potegnem makaru da upali prvo pa onadak na kluc pali nakon pola sata mozda i vise opet isti stvar.neznam mozda je nesto i do traktora nikat nije upalio iz prve svaki put moram da potegnem barem 3 puta da upali pod gasom.pozz

., poštovani!., teško je ovako na slipo - nevidjeno bilo ča pametno reć - pisat?, znači, ovo je sve samo predpostavka., možda je kod tebe razštelano - pokvareno paljenje na pumpi od goriva - boš pumpa?, ili je možda kvar u anaseru - elektro pokretaču?, ili je možda na onom nazubljenom delu elektro pokretača ili zamajca potrošeno - pokidano - polomljneo nekoliko zuba - utora?, pa onda preskače - neće da odma uvati start - stratovanje! ... ., eto, barem sam malo pojasnil - razjasnil moguće probleme?... :icon_neutral: ...

., l.p., Bog! ... :icon_wink: ...
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
., poštovani!., teško je ovako na slipo - nevidjeno bilo ča pametno reć - pisat?, znači, ovo je sve samo predpostavka., možda je kod tebe razštelano - pokvareno paljenje na pumpi od goriva - boš pumpa?, ili je možda kvar u anaseru - elektro pokretaču?, ili je možda na onom nazubljenom delu elektro pokretača ili zamajca potrošeno - pokidano - polomljneo nekoliko zuba - utora?, pa onda preskače - neće da odma uvati start - stratovanje! ... ., eto, barem sam malo pojasnil - razjasnil moguće probleme?... :icon_neutral: ...

., l.p., Bog! ... :icon_wink: ...

alanser je ok i ne skace znaci dobro vergla ! neso mi je palo napamet moz da je kad upalim tomu ono mi pusta vazduha a mozda i malo dima izmedzu cilindar i glave motora izmendju rezervoara za gorivo i cilindar gde stoi onaj cev,tu sam zabelezio da mi pusta vazduh kad ga upalim a i po malo baca ulje od istom mestu se radi za tomu 418 mozda je u to problem da nema dovoljno kompresija da upali ili?
 
G

GROF

Guest
., odgovor, mišljenje, daje se.-

alanser je ok i ne skace znaci dobro vergla ! neso mi je palo napamet moz da je kad upalim tomu ono mi pusta vazduha a mozda i malo dima izmedzu cilindar i glave motora izmendju rezervoara za gorivo i cilindar gde stoi onaj cev,tu sam zabelezio da mi pusta vazduh kad ga upalim a i po malo baca ulje od istom mestu se radi za tomu 418 mozda je u to problem da nema dovoljno kompresija da upali ili?

., ponovo moja predpostavka!, MOGUĆE da je baš u "tome" - TU problem!, znači, kompresija šiba van i nemore odma startovat kako bi trebalo??? ... :icon_idea: ...

., l.p., Bog! ...
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
., ponovo moja predpostavka!, MOGUĆE da je baš u "tome" - TU problem!, znači, kompresija šiba van i nemore odma startovat kako bi trebalo??? ... :icon_idea: ...

., l.p., Bog! ...

moguce je,i ja sam sumnjao u tome,al kako ce se to resit jel bi mogle damo da se pritegne glava sa kilo kljucem ili mozda mora kako sto kazu neki clanovi iz foruma da se do otvori fino pobrusi za pastom i ondag dobro pritegne :icon_scratch: ipak hvala na savetima pozz
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, odgovor, daje se.-

...,ali kako ce se to resit jel bi mogle damo da se pritegne glava sa kilo kljucem ili mozda mora kako sto kazu neki clanovi iz foruma da se do otvori fino pobrusi za pastom i ondag dobro pritegne :icon_scratch: ipak hvala na savetima pozz

., ako pušća ulje i kompresiju na toj brtvi - dihtungu, očito onda treba napravit reviziju motora - iliti generalku, očito da su karike potrošene, potrošeni ležajevi, sve pomalo,...

., sa samim pritezanjem glave neće se niš dobit - postignut, da se čak zamini i NOVI dihtung - brtva., sve TO je kratkoga roka - veka.- ... :icon_scratch: ...

., l.p., Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., pogadjam! ...

Čik pogodite što se danas petljalo po garaži?
Uploaded with ImageShack.us


., evo JA pogadjam da si TI moj prijatelju!, totalno odlučil uredit "glavu" tominog plužića, i ne samo to?, već još dodat i nož - crtalo na plužić - skompletirat sve za nove radne - poljoprivredne akcije!, sezona je pred vrati.- ... :cool2: ...

., l.p., Bog! ...
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
., evo JA pogadjam da si TI moj prijatelju!, totalno odlučil uredit "glavu" tominog plužića, i ne samo to?, već još dodat i nož - crtalo na plužić - skompletirat sve za nove radne - poljoprivredne akcije!, sezona je pred vrati.- ... :cool2: ...

., l.p., Bog! ...

Većina toga je točno! Ipak, crtalo će u neke druge ruke po tvojoj želji i naredbi.. Kod mog plužića je zavinuto! Moj pametni otac mi se to tek sad sjetio reći..:icon_axe: Tražilo se cijeli dan po garažama i šupama kod bake, no ništa od crtala. Našao sam samo drugu polovicu pluga, odrezanu iz neke obijesti prije preko 20 godin..:(n): I ona nema crtala..
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Markec , ako imas koga da prolazi kroz Istru, skreni ga kod mene , mislim da ja imam jedno crtalo od Batuja rado cu ti ga pokloniti !
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Markec , ako imas koga da prolazi kroz Istru, skreni ga kod mene , mislim da ja imam jedno crtalo od Batuja rado cu ti ga pokloniti !

Eto kolegijalnosti na djelu!! :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

Nije Rovinj - Rovigno na kraj svita! Makar bih se volio odužiti nekako..
Tko zna? Kad zatopli, mogla bi pasti tura s motorom ka Istri. Petera pokupimo u Karlovcu i lagano na zapad..
Bilo kako bilo, hvala do neba na ponudi, imat' ću je na umu!:(hi):
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Markec;910868]Čik pogodite što se danas petljalo po garaži?

To što si ti danas petljao po garaži ja tražim da kupim ali izgleda da se to ne može naći.

A evo i ja sam danas petljao manometar za ulje, i imao sam malih problema sa crijevima za gorivo pa je bilo mijenjanje, Pritisak ulja na minimalnom gasu i zagrijanom motoru je malo manje od pet bara, a kada ga se pričepi sa gasom ide i do osam. Malo mi to izgleda previše ali kontam da od viška glava ne boli.
Evo i slikica.




Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Stjepko, ovaj auspuh na tvojem Tomi imam i ja u pripremi, ali je lonac predug i smeta nosaču ralice.. Slijedi preinaka..:eek::
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
alanser je ok i ne skace znaci dobro vergla ! neso mi je palo napamet moz da je kad upalim tomu ono mi pusta vazduha a mozda i malo dima izmedzu cilindar i glave motora izmendju rezervoara za gorivo i cilindar gde stoi onaj cev,tu sam zabelezio da mi pusta vazduh kad ga upalim a i po malo baca ulje od istom mestu se radi za tomu 418 mozda je u to problem da nema dovoljno kompresija da upali ili?

Iz ovog sta si ti napisao na tom traktoru treba napraviti generalku jer ako pušta ulje otišle su karike to definitivno a i treba pregledati sve ostalo ako pušta zrak kod cilindra treba ravnati glavu a vjerojatno ti nevalja ni dizna.ne moze paliti jer mu je slaba kompresija(izlazi van cilindra) nafta se ne sabije da bi došlo do palenja a kada upali pali osmah dobro jer ulje djelom zatvori te ispuste i pali sve dok ne odstoji i sve se ne slegne.
 
Posljednje uređivanje:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Eto kolegijalnosti na djelu!! :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

Nije Rovinj - Rovigno na kraj svita! Makar bih se volio odužiti nekako..
Tko zna? Kad zatopli, mogla bi pasti tura s motorom ka Istri. Petera pokupimo u Karlovcu i lagano na zapad..
Bilo kako bilo, hvala do neba na ponudi, imat' ću je na umu!:(hi):

Dobrodosli jacu pogledati di mi je to pa cu ga spremiti na sigurno da ne nestane .
Sto se tice oduzivanja dosta je da ti posluzi , odavno je moglo otici sakupljacima starog zeljeza , ali zao mi takvo nesto sto nekomu moze koristiti baciti .
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
To što si ti danas petljao po garaži ja tražim da kupim ali izgleda da se to ne može naći.

A evo i ja sam danas petljao manometar za ulje, i imao sam malih problema sa crijevima za gorivo pa je bilo mijenjanje, Pritisak ulja na minimalnom gasu i zagrijanom motoru je malo manje od pet bara, a kada ga se pričepi sa gasom ide i do osam. Malo mi to izgleda previše ali kontam da od viška glava ne boli.
Osam bara je previše maximalni pritisak kod punog gasa je do pet bara ali kod štend gasa od 0,5 1,5 b ar
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh