• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

Marrkyyy koliko ja znam TV 523 sa osovinskim produžecima ima 100 cm širine, a TV 730 ima sa osovinskim produžecima 120 cm, znači skineš sa "velikog" TV osovinske produžetke i imaš traktor iste širine, a ako ti je još preširok preokreneš felge prema unutra i dobiješ ga još užeg! Bolje da uzmeš jači traktor uvijek je dobro da imaš rezerve snage!

Što je najbitnije koliko imaš ti razmak između redova u vinogradu?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Produžetki iz večeg na manji traktor nemogu se mjenjat jer su različite dimenzije. Znam da nisi to mislijo Zbalija, ja samo objašnjavam. A felge svakako se može obrnut i molo se suži traktor na taj način.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

Firemanpeter znam da se produžeci sa malog ne mogu staviti na velikog, dobro si pretpostavio da to znam.
Možda sam ja malo loše napisao prijašnji post, pa ću sad možda bolje objasniti!
Dakle mali TV sa produžecima je širina 100 cm, a veliki TV sa produžecima je širok 120 cm, te sam mu ja savjetovao da kupi velikog i sa njega skine produžetke i dobije veliki TV širine 100 cm, znači traktor nije ništa širi od malog, a puno je jači. A danas-sutra kad bude radio na većem poprečnom nagibu vrati produžetke gore i traktor je odmah stabilniji i sigurniji od bočnog prevrtanja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
evo par slika onoga tv-832:


















meni je traktor odličan :!: ;)

joe jesi li sastavio svoga tomu???? :roll:
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
TOMO VINKOVIĆ kaže:
meni je traktor odličan :!: ;)
joe jesi li sastavio svoga tomu???? :roll:
Ostalo mi je još sutra kad dođem sa posla - sedište da namontiram, i probna vožnja! Morao sam prerađivati neke delove,,,jer nije moglo da se montira sedište,,,nepaše ni jedna rupa! A ni staru ploču nisam mogao ostaviti(pa na njoj da izbušim rupe), jer smetaju vijci sa kojim je pričvršćena stara ploča!
A posle limarija, zavarivanje ,priprema , i farbanje!
Što se tiče ovog TV832...sviđa mi se!
Interesantno rešenje na ručicama menjača...na istoj su osovini oba, menjač i reduktor!
Motor mi nepoznat... i nevidim filtar zraka? Auspuh sa desne, a anlaser sa leve strane! I što mi je čudno,,,takav traktor, a mehanički volan!
A ona ručica kod desne noge,,, :scratch ja mislim da to nije deo traktora, nego je tu ostavljena kao i one rukavice na srednjem trapu...a izgleda sa slike - kao da ima neku funkciju! Možda i grešim,,,i mene zanima šta je, ako treba da je tu?
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: TOMO VINKOVIĆ

Anlaser izgleda Iskra...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tko zna o kojem se motoru radi, što ima neku drugačiju getribu kad ima ručice redaktora i mjenjača na istoj osovini?
A i hidraulika ima drugačiju pumpu i spremnik za hidrauličko ulje.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kako kaže vlastnik, ovaj TV ima Deutz motor. Menjač je od TV, meni izgleda sasvim obični, samo su mu ručice prepravljene bliže vozaču. Ta izvedba ručic mi se zaista dopada jer su blizu rukama. Na našim traktorima je ručica za reduktor zaista predaleko. AGT i ostali današnji proizvođači su to več ispopunili, ali meni se ova izvedba čini najbolja do sad. Na ovom TV 832 mi izgledaju ručice kao dobar ali kučni rad. Lim na traktoru je puno drugačiji od ostalih iz serije 800, rezervari (diesel, hid. ulje) su mu odmah iz armature. Znači ima nekih drugačije napravljenih stvari.
Možda je bio to samo neki pritotip jer u stvari takvih TVja nema za vidjeti? :scratch :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vidi se da traktor radi u šumi. Iskreno, šteta kaj je tak razlupan, pogotovo zato kaj je unikat.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

meni se traktor sviđa-odličan je!!!

tribamo pričekat da GROF svrati na forum pa da nam reće nešto o njegovoj proizvodnji,...... ;)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

vec duze vrijeme razmisljam da nekako iskombinujem rucice na mjenjacima, da nekako priblizim.....prethodne slike su mi dale ideju
obecao sam donijeti podatke o broju zubi na pojedinim zupcanicima ali nazalost nisam mogao pronaci sve zupcanike, izgleda da je to ocu smetalo pa je bacio
ali zato evo nekih slika
famozni auspuh :mrgreen:
img020.jpg

img021c.jpg

ovo je djedov TV
img015k.jpg

img017z.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
edo - dobra ti je dedina regisracija,,,555 - dobro što nisu tri šestice!
A taj famozni auspuh, jel to ono što si pravio? Kako radi?

Ja sam konačno provozao Tomu!
Malo mi je sve čudno...novo sedište , pa je jako visoko(teba navići)...nov ključ i nosač ključa,,,pa dok redukovanu ne ubacim u neku,,,neće ni manjač lako da uđe u brzinu! Kao da nabijam oprugu u nosaču ključa...ali u suprotnom nema problema!




Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Ja sam konačno provozao Tomu!
nov ključ i nosač ključa,,,pa dok redukovanu ne ubacim u neku,,,neće ni manjač lako da uđe u brzinu! Kao da nabijam oprugu u nosaču ključa...ali u suprotnom nema problema!
Hmmmm :scratch :scratch sjebo sam stvar...sad sam skonto... :madmana: :madmana: :madmana:
Marfiiiii........
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: TOMO VINKOVIĆ

Trebaš stisnuti kuplung :blackeye :mrgreen:
Čuj kaje tvoj TV hlađen vodom kad ima tak lijepi kiler ispred motora? :lol: :lol:


Joe, šalim se - pokušavam te razvedriti.

U čemu je zez?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
joekiki kaže:
Ja sam konačno provozao Tomu!
nov ključ i nosač ključa,,,pa dok redukovanu ne ubacim u neku,,,neće ni manjač lako da uđe u brzinu! Kao da nabijam oprugu u nosaču ključa...ali u suprotnom nema problema!
Hmmmm :scratch :scratch sjebo sam stvar...sad sam skonto... :madmana: :madmana: :madmana:
Marfiiiii........

Prije svega čestitke! :supz: :supz:
Kako prošla probna vožnja u majici kao i ja?! :mrgreen:

A što se tiče Marfija voli on tebe i tvog Tomu, ali poznavajući tebe srediti ćeš ti to!

Da nisi slučajno krivo naštelao pločice ili ti nije sjeo onaj zub mjenjača brzina u onaj krug pomoću kojeg povlačiš nosač ključa i ključ brzina?!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: TOMO VINKOVIĆ

a ovo si stavio neki prigušivač na auspuh :?: :?:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Hmmmm :scratch :scratch sjebo sam stvar...sad sam skonto... :madmana: :madmana: :madmana:
Marfiiiii........
Pričaj,sad kad je najuzbudljivije ti ode.Nisi valjda sad išo popravljat?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Baš je uzbudljivo,,,jel?... :lol: ,,,,momentalno sam krenuo cugati,,,besan sam ko leptir!!! Nisam išo popravljati...
Ejjjj Edo - gde si bio kad si bio najpotrebniji??? Verovatno znaš gde sam sjebo stvar??? A znam i ja,,,al sad Jovo - nanovo!
Kad budem sredio,,,jer nisam 100% siguran,,,reći ću u čemu je bio problem, ako je tako kako mislim da bi trebalo!!
Nebih da lupam gluposti, al mislim da sam zeznuo stvar oko menjača,,,kad budem sredio, i video da je to bio problem(što mislim99%)...eto mene!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

joe jos jednom svaka cast, stvarno si posvetio paznje detaljima, vidim ucvrstio si rezervoar hidraulike, nove kleme, sjediste tapacirano.....samo malo usminnkaj i rucice mjenjaca i spanere na polugama hidraulike

da to je famozni auspuh ali njega koristimo za isprobavanje motora nakon remonta, cijev koja se veze za glavu je kraca (smeta alnaser) pa ga okrenem gore, ali u sustini tako otprilike izgleda
heh da 555....kao ulozak brizgaljke za lombardinijeve motore 8) sreca da nije 666 bilo bi ga procistiti vatrom :lol: kao crnog vipera u rusiji

sta se zeznulo kod tebe? imas samo prvu? ili samo trecu? :blackeye ne brini kad si uradio ovo do sada rijesit ces i to ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh