• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

tako sam i uradio...evo pokusacu opet.
Sad se nešto i vidi.:icon_lol:
grlacka.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Aha, industrijski lak, otporan na odrgnine (ogrebotine?) više temperature? benzin razređivače (topila). 1kg narandžaste pomiješane sa oranžnom (ala Peter) sa pola kg trdilca (utvrđivača) pokriva (brez osnovne) 16m /2, i nanosi se samo jedana ruka?. Vidjet će mo......:fiery: 1kg sa 0,5 l trdilca = 30€
20979746.jpg
 
Posljednje uređivanje:
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vidim kantice su tu,lijepo konačno će tomek postati kao na slici avatara, kada možemo očekivati ofriškanog tomeka??
LP
Todi
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ima dva prioriteta, mislim da će biti sve gotovo od 15-30-og. materijal (cijevi itd.) i farba spremni....
20966934.jpg

20966960.jpg
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ovo me interesira za moju prednju kosilicu,
jel bi mogao ugradit taj sistem noževa umjesto dosadašnjih i gdje se to može nabavit
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Osovinu, nosače noževa i noževe sam pravio sam.:icon_pai:
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

po slici koliko vidim isto je kao i kod mene,
sada bi samo ubacio onaj dio sa nosaćem noževa i noževe umjesto sada ova dva postojeća noža
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Re: TOMO VINKOVIĆ

dali je ista inverzija kardana za tomicu serije 400, 500 i 700
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav forumasi novi sam ovdje jako poucan i zanimlljiv forum posebno sto se tice tome. e sad da predjemo na stvar planiram praviti prikolicu za tomu vinkovica tomo je tv 420 i bil mogao dobiti malo konkretnije informacije za prikolicu znaci debljina profila za sasiju koji su najbolji profili za sasiju, takodje dimenzije sasije to jest trebala bi mi neka skica neki nacrt i jos nesto zanima me jeli mogu na prikolicu napraviti pogon to jest od cega pase diferencijal zbog broja obrtaja i sve to ako bi mogao ukratko dobiti odgovor bio bi jako zahvalan
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Napiši kakvu prikolicu bi pravio(kiper-jednostrani,dvostrani,trostrani,ručni kiper) ili samo sanduk.Sa kakvim materialom raspolažeš ili moraš sve kupiti.Tu nas je više pravilo prikolice ali svaki po svoji potrebi i mogučnosti.
hyd7.jpg
Ovak sam ja počel pravit kipericu ak te zanima mogu i više slika stavit kak se je pravila.O pogonu prek diferenciala -nema računice.
2wv.gif
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav forumasi novi sam ovdje jako poucan i zanimlljiv forum posebno sto se tice tome. e sad da predjemo na stvar planiram praviti prikolicu za tomu vinkovica tomo je tv 420 i bil mogao dobiti malo konkretnije informacije za prikolicu znaci debljina profila za sasiju koji su najbolji profili za sasiju, takodje dimenzije sasije to jest trebala bi mi neka skica neki nacrt i jos nesto zanima me jeli mogu na prikolicu napraviti pogon to jest od cega pase diferencijal zbog broja obrtaja i sve to ako bi mogao ukratko dobiti odgovor bio bi jako zahvalan
Na izlazu iz Prnjavora (desno imaju ispred stare kočije itd,) čovjek prodaje pogonsku prikolicu od Tome, nije skupa sa 4 točka mislim da je oko 500KM, nije ti daleko....:icon_e_wink:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

Napiši kakvu prikolicu bi pravio(kiper-jednostrani,dvostrani,trostrani,ručni kiper) ili samo sanduk.Sa kakvim materialom raspolažeš ili moraš sve kupiti.Tu nas je više pravilo prikolice ali svaki po svoji potrebi i mogučnosti.
hyd7.jpg
Ovak sam ja počel pravit kipericu ak te zanima mogu i više slika stavit kak se je pravila.O pogonu prek diferenciala -nema računice.
2wv.gif

da pravio bi sa kipom trostranom al za pocetak bi koristio bez kipe znaci uglavnom da je sa sandukom odvojivim sve pripremljeno za kipu i samo naknadno ubaciti cilindar ako bi mogao postaviti te fotografije i neke dimenzije. a materijel bi kupovao. da napomenem imam osovinu obicnu 160 cm je duga ukljucujuci i tockove. lijep pozdrav
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

Na izlazu iz Prnjavora (desno imaju ispred stare kočije itd,) čovjek prodaje pogonsku prikolicu od Tome, nije skupa sa 4 točka mislim da je oko 500KM, nije ti daleko....:icon_e_wink:

hvala uskoro cu ici u Banjaluku pa cu usput pogledati ma da prednost ima obicna jedno osovinska prikolica. pozdrav
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala uskoro cu ici u Banjaluku pa cu usput pogledati ma da prednost ima obicna jedno osovinska prikolica. pozdrav

I jest jednoosovinka, ali ima 6x16 + proširivač + 6x16 dva puta.:icon_keel:
I još mjenjač........
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Re: TOMO VINKOVIĆ

Na izlazu iz Prnjavora (desno imaju ispred stare kočije itd,) čovjek prodaje pogonsku prikolicu od Tome, nije skupa sa 4 točka mislim da je oko 500KM, nije ti daleko....:icon_e_wink:

jel na izlazu prema banjaluci ili ?
 
T

tomo 730

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Napiši kakvu prikolicu bi pravio(kiper-jednostrani,dvostrani,trostrani,ručni kiper) ili samo sanduk.Sa kakvim materialom raspolažeš ili moraš sve kupiti.Tu nas je više pravilo prikolice ali svaki po svoji potrebi i mogučnosti.
hyd7.jpg
Ovak sam ja počel pravit kipericu ak te zanima mogu i više slika stavit kak se je pravila.O pogonu prek diferenciala -nema računice.
2wv.gif

A zar niko nije primjetio ove nabudzene felne na motokultivatoru desno na slici ?? :eek:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vec dugo to ima i kod njega je sve pic pic,ne ispravno nego ko novo.:p::drink:
Da vidis cirkular i tomu vinkovica tek,pal bi na guzicu.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

jel moguće da u 730 mogu uć klipovi od 120mm?u onom priručniku piše da su klipovi 95 a ja imam doma neke stare i gledam malo veličinu a kad ono 120 ili bar jako blizu.
sad me zanima da li je knjiga u krivu ili su prošli vlasnik i moj djed bušili na veće?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh