• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Al ne pricamo o autu nego o radnom stroju i imas na odabir vise brzina pa si odaberes najoptimalniju za taj teret ili opterecenje.
Sto ti bude TV tezi to bus veci teret mogel spustat ili vuc ubrdo i imat ce jaci grip.
Vise ce ti pomoc nego odmoc i teze ce se prevrnut u nagibu.

istina.ali imaš i u autu po 5-6 brzina pa kako to funkcionira? :(happy):

DA lakse je motoru, i nista vise u svim drugim pogledima gubis na osnovnoj funkcii traktora a to je vuča.
A definicija za vuču je maksimalna sila trenja proizvedena izmedju dve povrsine BEZ proklizavnja.
A brod treba da bude sto laksi da bi trenje u vodi bilo sto manje kako bi se lakse kretao kod auta je preracunato da maksimalna sila koja motor prenosi na tockove u odnos tezini samog auta da ne dodje do proklizavnja, trkacki auto ima one spoljere to su da bi proizvodili vertikalnu silu koja proizvodi vetar prilikom kretanja cij je zadatak da pritisce tockove na podlozi da ne bi dislo do proklizavanje.

trenje u vodi nema veze sa težinom broda.brodovi su danas veći i teži od onih prije a lakše i brže idu.u biti je to zbog oblika broda i najviše zbog "bulba" (onaj nos na prednjem dijelu broda na dnu).
dobro to je kad je auto prazan.a što kad je pun?kako se ponaša?
tako je ima spojlere ali da se maknu spojleri a ubace utezi koji bi ih nadomjestili pitanje je koliko bi ih trebalo i kako bi se f1 ponašala u tom slučaju?

Opterećenje u kotačima i na traktor nije isto...., u svakom slučaju postaje zanimljivo.:icon_anal:

bravo!

Ako ovo nastave čitati neki članovi mogao bi tomo pošteno otežati

:icon_lol::icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Re: TOMO VINKOVIĆ

I ako ima, ali kolko je ta stranica teška?
Kolko ljudi treba da ju dignu, a i kak je malome to prazno vleči za sobom?
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Re: TOMO VINKOVIĆ

29012013189.jpg
[/QUOTE]

Što se prikolice tiče sve je za 10, :(y): jedino me zanima dali će smetati sanduk za alat kad se kipa na stranu, jer se stranica u tom slučaju puno spusti ka dole
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

ja mislim da ne bi trebalo jer vidiš da je sanduk malo povučen prema unutra.
nego mene zanima kakve su ovo gume?felge neke male a kotači široki.ili mi se samo čini?na mojoj su R16 kakve su na tamiću pa me zanima
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Meni zgledaju ko da su od cisterne creine ili rolo balirke,i osovina i felge i gume.
To je 15.2cola ak se ne varam.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sanduk ima razmak od 7cm od kipe kad je podignut na ovu stranu a felge su 12cola od samoutovarne i balon gume.:icon_pidu:
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Re: TOMO VINKOVIĆ

Veliki posdrav svim a posebno abarth822

Prikolica je super možeš mi reci de si nabavio one kugle u coskovima sa klinom sa kipanje?
I od čega je ti osovina?

Ja planirao isto kipericu napraviti već zirtam i gledam de mošem šta dobaviti.

Posdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dzambo29

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
3
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozz svima sakam da namestam servo volan na tomo 522 ako ima neko slike naka prilkaci hvala unapred pozz od makedonija :(happy):
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ; utezi - tegovi za tv-523

Pozdrav,
nakon kaj odgovorite Bodulu mogao bi netko i meni pomoći sa savjetom.
Kako stoje stvari sa utezima za Tomeka. Jesu li oni potrebni, poželjni, ili nepotrebni za vožnju drva iz šume. Pitam jer nemam nikakva iskustva sa time, a Tomek 523 je dosta lagan. Kada tu dodamo priolicu bez kočnica a punu drva može doči do problema.
Kažu da utezi pomažu i kod oranja koje planiram raditi sljedeče godine. Pretpostavljam da ima i razlike u težini utega. Koja bi težina bila za mog Tomeka najbolja. Na njuškalu sam našao ovo http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/uteg-utezi-tomo-vinkovic-oglas-4821914 ali nema navedenu kilažu.

Lip pozdrav i dobro nam došal forumašu; Opor!

Moj savjet u svezi utega za traktora tomu, točnije tvog; tv-523!

Utezi - tegovi ili kako ki već zove?, svakako dobro dojdedu na svakom traktoru pa tako bi odlično došli i za tvoj traktor, pogotovo kako navodiš - planiraš sa traktorićem orat, vozit prikolicu., svakako uz utege savjetujem da na prikolicu obavezno napraviš kočnice, bilo kakove.
Svaka ozbiljnija nizbrdica zahtjeva kočenje na svakom traktoru, pa tako i na ovom Našem malom tomi!, nedaj Bože kakovoga zla, e., onda smo svi pametni., da rezoniram - zaključim - preporučim; utege - tegove DA, kočnica na prikolicu i traktor DA pod razno ili obavezno.-

Utezi za tvoga traktora tomu; tv-523, idedu na njegove kotače do 50 kg, traktorići su se isporučivali iz tvornice sa 50, 35 i 25 kil - kg težine ili po narudžbi - želji kupca - korisnika.-

Ovi utezi - tegovi sa njuškala, orginal ti odgovaradu, predpostavljam da su ili; 25 ili 35 kil - kg, moj savjet; kupi ji, cijena je i više nego povoljna., drugi savjet, nazovi lika - gazdu utega, neka TI kaže težinu, ako nezna?, neka ji izvaže, AKO ima vagu., svejedno, valjalo bi kupit! ... Sretno TI sa tvojim tomom!!!

Lip pozdrav Svim forumašima!, kako Starim?, svakako i Novim!, pogotovo SVIM preponosnim vlasnicima, posjednicima, imaocima, korisnicima, traktora tome!

Bog! moj Narode, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Re: TOMO VINKOVIĆ

Znalci treba mi hitna pomoč. Na koliko odstojanje se štelaju pracne na kuplungu tv 523 ? Baš sad sklapam, pa vidim da sam kod kuče ostavio radionički. Molim hitan odgovor ! ili još bolje da netko koji ima taj katalog stavi samo tu stranicu, što se tiče kuplunga.hvala ljepa
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

22mm mereno od srca lamele!
Nemoj okretati radilicu dok štelaš, jer ako se pomera aksialno zadaje problema prilikom štelanja. Nadam se da su vijci i matice za štelanje nove...jer u suprotnom bude podosta psovanja.
Sreta ti štela...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

@abart822
kolega prikolica je odlična i nemoj se previše osvrtat na svaki komentar........
to što je koju kilu teža neće smetati tomici al da su stranice tanje možda bi bile lakše za 30-40 kg al bi se i puno lakše oštetile....kad natovariš 1,5 t tereta tih par kila razlike neće ni osjetit
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ; prikolica - samogradnja za TV!

Još malo slika od kiperke, sad več liči na prikolicu.

29012013189.jpg


Pozdrav lipi SVIM zaljubljenicima u traktore "tomo vinković"!

Poseban pozdrav, moj rešpekt, naklon do samog poda :icon_pray: forumskom prijatelju; abarth822-u @

na izvaredno izradjenoj - uradjenoj jednoosovinskoj prikolici, kiperici za traktora tomu, skoro ili čak bolje idejno i namjensko odradjeno -rješeno negoli ORGINAL.-

Moram svakako i uvik, napomenut i pofalit tvoju izvornost, orginalnost, pedantnost, red, rad, disciplinu, ... svaka čast., ovako bi mogal pisat dugooo o odličnim odlikama jednog jakooo dobrog čovika., a kad vidim tvoju garažu - radionu - kolnicu - ili???, kako VI to već zovete u Vašoj predivnoj deželi Sloveniji!?., e, onda sam čak pozitivno ljubomoran! ...

L.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...

P.S., prijatelju abarth822 @., pitanja i savjet u svezi prikolice, koliko je teška?, kako se traktorić ponaša sa njom?., e da., savjetujem TI da onaj bužir /od sajle, ča je od ručne kočnice/, da ga opereš u razredjivaču - da skineš onu crvenu boju., vjeruj, jedino to kvari odličan i izvaredan izgljed prikoličice., sve drugo je za deset! ...
 
Posljednje uređivanje:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

meni je prikolica na mome taman.i što se tiče visine i svega.ne pada da dolje kao kod nekih traktora, nije previsoka niti premala.kašeta ima malo više kubika (1,07 čini mi se) i još kad stavim daske podignem ju na iznda 2 kubika.samo što je kašeta već podosta istrošena.i već su limovi udubljeni i tako dalje.ima već 20 godina a nema što u njoj nije voženo.od pijeska (i to sa drvenim stranicama) do drva do betona, namještaja, šute, krovova i krovova.čak i barka par puta.samo me sad zanima di ovakvih i sličnih limova ima u ovom dijelu Hr?ja bi stranice skinuo (ne sad ali jednog dana to već imam u planu) i napravio bi sve na novo jer su i iskrivljenje a podni lim bi ili izrezao ili stavio novi preko njega jer kostur ispod nje je još dobar.muči ju ovo samo iznad.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

abarth822sve bi ti oprostili , čak i 5 mm lim na podu , ali proporcionalno trudu kojeg si uložio sa rudom si se trebao bolje poigrati .
Eh , zaboravio sam , još da imaš traktor za tu prikolicu .....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala svima za odgovore o utezima.
Odluka je pala, kupit ću utege, možda i prije zime. Uzet ću 50 kg x 4, pa kuda puklo da puklo.
Kaj se tiče priklolice i kočnica to će morati čekati prolječe. Ali i to je jedan od prioriteta.
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imam za prodat baš 50kg 4 komade uteži ako te zanima nalazim se u Novom mestu u Sloveniji i možem jih dovest do Krškog oz, do Cerlelj bk Krki gde je aerodrom jel ti poznato? Obstoje i 45 kg uteži i to su one iz oglasa samo da znaš

POZZ
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomo 522 tako sam i ja mislio bolje mm više kad se pravi za sebe.Tih 30-40 kila nema veze kad je natovarena,važniji je osječaj kad znaš da je koliko toliko jako napravljeno pa da neče sa svakim malo grubljim utovarom da se poznaju udubinice.Lep ti pozdrav u Garešnicu.-----------Prijatelju GROFE srdačan ti pozdrav u Jezerane i hvala na lepom postu.Kad je bila završena sam več od oka znal težinu ali svejedno sam išo izvagat i Tomeka i prikolicu.Ukupna je 1880 kila a prikolica 660 kila,tak da baš laka nije ali Tomek ju ponosno vuče.Bužir se polako ljušti crvena tak da uz pomoč crnog spreja če bit ok.Za vzor mi je bila tvoja i tak je ova malo kopije.Lep pozdrav.:tractor::icon_thumright:---------------------------------------------------------Puknuti zavist i sarkazam je težka bolest i težko se izlječi ali budi hrabar i izdrži biče bolje.Za utjehu svi tomoljubci smo uz tebe.L.P.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh