• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: TOMO VINKOVIĆ



Društvo ajmo se malo skoncentrirat. Tema je na dalje pod povećalom.

Sad je vrijeme godišnjih odmora pa svi prekršitelji dobrog ukusa bit će poslani na godišnji odmor.....

hehe

 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
Re: TOMO VINKOVIĆ

Šta te konkretno zanima? Kakav problem imaš?

A neznam ništa o tom motoru na netu sam tražio ali nema nikakvih informacija. Pa zanima dal se pokazao dobar, dal zna pucat blok i te stvari, mislim da ima 29 ks ali nisam siguran.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dijeli ti do mile volje ako onaj koji treba da prihvati to znanje ne prihvata nego opet teše po svom. Ne samo forumašima nego i neregistrovanim.....
Nije bitno, ja pomognem kaj mislim da znam, a onaj ko treba pomoč nek isto malo uključi svoj komp u glavi.
Ali svi smo mi ispod kože krvavi i možemo pogriješiti
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav zanima me dali moze tomo TV420 vuci dvobrazni plug. jeli mu to pretesko posto sam novi vlasnik tomice, nisam se jos uhodao sa njim imam jednobrazi ali bi vise volio da ovaj prepravim na dvobrazni ali nisam siguran dali to moze on da povuce. ali kad gledas s druge strane logicki bi trebao da moze ako Motokultivator od 14 Ks moze da vuce jednobrazni malo manji od tominog to jes ured pa isti znaci da bi tomo bez problema mogao da vuce dvobrazni. s obzirom da na njemu imam utege na sve 4 tocka po 50 KG. molio bi vas odogovor ipak ste vi iskusniji. lijep pozdrav
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Re: TOMO VINKOVIĆ

Teško da češ moć orat sa dvobrazdnim ipak je to samo 18 konja ,možda ako je neka lakša zemlja.osobno sam sa dvobrazdnog skinuo jednu brazdu i orem samo sa jednom. U prvotnom stanju bile su samo muke po tomi i mene osobno. Bilo bi najbolje da imaš od nekog da pozajmiš dvobrazdni plug pa da probaš orat i ako kod tebe ide kreni u prepravku.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

Djed redovno orao s TV 419 i dvobraznim plugom, svi u selu oru s dvobraznim plugom batuje, ako je teža zemlja štimaju da vuče niz brdo ili eventualno skinu jedan raonik dok ne prođu taj dio....
Ako je plug loš, lemeši tupi i iskrivljeni mučit će se i mnogo jači traktor
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

Teško da češ moć orat sa dvobrazdnim ipak je to samo 18 konja ,možda ako je neka lakša zemlja.osobno sam sa dvobrazdnog skinuo jednu brazdu i orem samo sa jednom. U prvotnom stanju bile su samo muke po tomi i mene osobno. Bilo bi najbolje da imaš od nekog da pozajmiš dvobrazdni plug pa da probaš orat i ako kod tebe ide kreni u prepravku.

kod mene 418 ore s mojim dvobraznim plugom bez problema ali ima utege !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Plug do pluga se ne razlikuje samo po bruju brazdi .
Ima tu veličina izražena u colama i ni dubina oranja nije zanemariva .
Stanje i naštelanost pluga je druga varijabla .
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

bravooo :(clap):
inace plug do pluga se razlikuje i to puno
najveci problem je stelanje i stanje samoga pluga nek je spigan vec je muka delati s njim !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nešto se radi, :mur: maximum 5000 obrtaja, probo na prazno, treba mi padobran,odduvo mačku u potok,:icon_eyes: mladi bagrem 3cm siječe i ne osjeti....kad završim biće koji snimak...
21024557.jpg

21024569.jpg

21024580.jpg

21024598.jpg

Radi se i ovo, prednji utovarivač, zaštitni luk i zadnji utovarivač, što bi rekao Joekiki (skalamerija):icon_pai:nešto ovako.
21024664.jpg

21024605.jpg

21024616.jpg

Uh zaboravih na farbanje..... traktora....
LP
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hahaha, baš će biti skalamerija kao spajderman...:icon_lol:
Znači počelo lagano sklapanje i testiranje kosilice.
Pa ti si genije...ovako španovanje kajiševa se nebih setio nikada u životu...dobra fora! Samo koliko se ugiba po stranicama, koliko je kompaktna konstrukcija?
A vidim ima još mesta na remenu za jedan kajiš, i po potrebi za dodatno proširenje i kojekakvo daljnje mozganje...:icon_lol:
Sviđa mi se kosilica...prosto i jednostavno :icon_thumright:
pozzz joe!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

:icon_lol:
Bit će samo jedan utovarivač, sprijeda,u sredini, ili pozadi.
Konstrukcija kosilice je kompaktna, ne ugiba se, zviždi.:icon_winkle:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Utovarivač prednji, zaštitni luk, utovarivač zadnji, na uglovima rupe za staklo, i dodatna rupa za španer u upotrebi zadnjeg utovarivača.:icon_anal:
21025480.jpg
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav vidim ovdje sve stoji ne pise se niko nista ne pita jedan cijeli dan pa da ja opet malo upitam citao sam nesto u vezi toga al bi zeljeo da opisem svoj problem. E pa ovako stvari stoje primjetio sam da u mog tome 420 sajla od kvacila (spojke) stoji na prednjem dijelu papuce. a koliko sam mogao vidjeti na svakom je u zadnjem dijelu, i ono glavno vec sam govorio novi sam vlasnik tome ( pocetnik ) pa neznam jeli normalno ovo sto cu reci. znaci kad idem po ravnome terenu bez tereta i presaltam ga u trecu lamela mi klize neko vrijeme dok ne dobije odredjeno ubrzanje a za brdo da i ne pricam skroz slabo znaci uz nagib od 20 % vec opet pocinje da klize. i jos nesto kvacilo mi je jako tvrdo. dali je to zbog toga sto je sajla pomjerena kako sam vec opisao na pocetku poruke
tomo_vinkovic_420_slika_24265206.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh