• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma nisam ti ja zavistan , ustvari jesam i to kao netko tko ima tvornicu zupčanika .
Aj jednostavnije , ja zavisim koliko ti imaš tomo vinkovića , još i više jer polako razvijam posao oko sređivanja sredine .
E upravo toliko sam zavistan .
Još sam više zavidan kaj si na prikolici od specijala vozio tonu i pol klakavca a kaj buš tek vozio na ovoj ?- mramorni blok

Bez obzira na moju zavisnost i sam vidiš da si rudu trebao malo bolje srediti .
A i nemoj nas pokušavati prevariti , uporište od cilindra si napravio na vijake tako da je možeš demotirati ako tomo zakuha.
Ne obaziri se na mene , ja sam samo zavistan i sarkastičan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

ajde puknuti koliko računaš sređivanje sredine,možda bi ti povjeril svojega kroz zimu
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

naj se biti bu te bolelo,ozbiljno te pitam,moreš cifru i na pp
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hoće li ikad Bali-beg utrefit karike, naći novi auspuh, umjesto da pukotinu vari, za pežova Sulejmana veličanstvenog. Hoću reći, ili kako bi se uvaženi forumaš @GROF znao izraziti - hoću pisat, dali će ikad krenuti zdrava diskusija pa makar o kvrgi gvožđa zvanoj utezi ili tegovi a da neko nekome ne nabije na nos nekakav kompleks, pomnoži ga nulom ili navabi forumske činovnike da lupe kojekakvu opomenu.
Čovjek uči čitav život i opet umre kratke pameti. Šta li je s onim koji u sred životnog vijeka misle da znaju sve i neće da uče (ne ciljam na nikoga izričito, ako se neko pronađe njegov problem).
......
A i nemoj nas pokušavati prevariti , uporište od cilindra si napravio na vijake tako da je možeš demotirati ako tomo zakuha......
taj neće zakuhat :(wasntme):, al se oko njega zna zakuhat :(giggle):
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima pročitao sam sve o utezima pravljenju prikolice i ostale teme, iako sam novi vozać TV 420 stari TV 1518 od 1987.god. bez utega tomo u šumi i u strmini kakvih kod nas u Bosni svugdje je samo opasnost. Zato je napravljena prikolica i na njoj kočnice (iskoristio hidrauliku i preko razvodnika i cilindra na prikolici napravio kočnicu) Osovine prikolice (od čega drugo u Bosni već od Golfa dvojke) sa nekim prinakama. Ram prikolice je I profi 10 cm a ostalo su cijevi 3x3 i lim debljine 2 mm. Naum mi je bio da napravim laganu prikolicu za brda i za drva i u tome sam uspio (težina oko 200 - 250 kg), i za sada sam zadovoljan, još malo bolje poštelati kočnice i to je to.
Evo i slike (ako ne budem zaboravio postaviti)


Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img825.imageshack.us/img825/3961/g526.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img19.imageshack.us/img19/8/7i0j.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Zaboravi napisati dimenzije 230x160x35 i cijena materijala 600 KM ili u prevodu oko 300 eura. Pozzz.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

A stvarno, brate puknuti, daj nam više slike tvojeg tome i prikolice sa svim izboljšanjima, pa da ti se sav bijeli svijet divi, jer ja mislim da si ti najveći živući majstor za Tomicu i sve ostale grane mehanike uopće.. Možda je jedino Muhaničar pametniji od tebe, ali nisam baš siguran u svoju procjenu.. Raspravljajte o tome privatno, pa objavite rezultat javno..

Kako te nije sram špotati ovako lijepu prikolicu? K tome, rađena je po želji vlasnika u privatne svrhe, pa je svaka kritika suvišna.

Inače, iz iskustva pišem da su utezi na tomici Bogom dani i kao takav ima bolji nastup nego bez njih.. Jedino što treba napomenuti je glavna svrha upotrebe traktora, tj. smeta li mu ta težina na njivi (plasteniku), ili na snijegu možda?..

LP svima, odoh na cugu i noćno kupanje u jadranu..
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

to sam baš i ja htio reć.svatko radi prikolicu kakva njemu treba tj po njegovim željama i prohtjevima.eto da ja imam ovakvu prikolicu kakvu ima kolega stjepko meni bi bila neupotrebljiva više manje.preširoka a kratka.meni je prikolica oko 1,25 pa već moram pazit ovuda i po šumama i po starome gradu jer ne mogu svuda proć.hidraulika tj kiper obavezan.bez njega ne znam što bi.
ako je čovjek zamislio da mu treba prikolica takvu kakvu je napravio i ako želi da ima lim od 3mm neka ima.ja bi stavio tanji ali to sam ja.ja isto tako nebi stavio onakve gume Ali to sam ja.a što mi se jako sviđa mi je ona škatula ispod i već sam razmišljao kako bi ja mogao tako nešto napraviti :icon_e_biggrin::8):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kako te nije sram špotati ovako lijepu prikolicu? K tome, rađena je po želji vlasnika u privatne svrhe, pa je svaka kritika suvišna.
.
A kaj sam ti ja kriv kaj ti je motor zguljen ?

Koliko put ja moram ponavljati da ja nemam tome i da je to tek moj neostvarivi san .

A i nije privatna ako je razvlači po forumu .
Da je to eventualno moja prikolica bila bi vdreku i blatu a ne na pločicama , a isto tak i tomek .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Re: TOMO VINKOVIĆ

Možda je jedino Muhaničar pametniji od tebe, ali nisam baš siguran u svoju procjenu.. Raspravljajte o tome privatno, pa objavite rezultat javno..
Pitanje u vezi ovoga djela posta sam ti poslal na pp pa prosim objašnjenje javno jer vidim da si nakon čitanja istog otišel na bučkanje.
Onaj drugi dio me ne zanima.
Nadam se da se nebuš zagrcnul
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

ja mislim da je htio reć da vas dvojica najviše znate ali se ne može odlučiti tko zna više ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nije bitno ko ima kakvo znanje, bitnije je ko ga je spreman staviti javno na raspolaganje forumašima.
Ja se nalazim u jednoj od te dvije grupe ljudi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam za to da sad ak se vec pise tu na forum,i zeli pomoc nek pomogne konkretno i otvoreno,a ne dvoznacno i oskudno ili prcajuc pomalo.

Ako netko nekaj stavi svoje na forum recimo sliku bilo traktor ili prikolice,taj mora biti spreman na razne komentare i dobre i lose,al bez umalovazavanja i konstantnog napada i vrjedanja,ak nezna drukcije nek ne komentira.

Evo primjer:
Netko stavi sliku svoje sjenice u dvoristu u temi sjenice.
I sad se netko javi i veli: a kaj ti je to sjenica,meni u takvoj kokosi nesu jaja ili mi pes spije.....

Nepotrebno umalovazavanje i rade nek ne komentira jer stvarno nije fer prema onome ko se trudil to napravit i mozda nemre bolje ili nema financije.

Neki komentar kojeg napises, nekad vise govori o tebi nego o temi u koju pises.
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
Re: TOMO VINKOVIĆ

Iman jedno pitanje. Neznam dal tu spada ali blizu je. Ima li itko kakvu informaciju o motoru slanzi dva 1300?? bio bih zahvalan na bilo kojoj informaciji.
Hvala

LP
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nije bitno ko ima kakvo znanje, bitnije je ko ga je spreman staviti javno na raspolaganje forumašima.
Ja se nalazim u jednoj od te dvije grupe ljudi

Dijeli ti do mile volje ako onaj koji treba da prihvati to znanje ne prihvata nego opet teše po svom. Ne samo forumašima nego i neregistrovanim.....

Iman jedno pitanje. Neznam dal tu spada ali blizu je. Ima li itko kakvu informaciju o motoru slanzi dva 1300?? bio bih zahvalan na bilo kojoj informaciji.
Šta te konkretno zanima? Kakav problem imaš?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

...

Nepotrebno umalovazavanje i rade nek ne komentira jer stvarno nije fer prema onome ko se trudil to napravit i mozda nemre bolje ili nema financije.
Nemreš tak oficir , upravo zato jer nemam tome dam si za pravo da kometiram ,
S tim forum dobije objektivan komantar a ne kao neki lupaju samo tomo,tomo,tomo, tomo .
Svkakodnevno mnogi od vas čitaju novinske članke , komntare , kolume , internet portale .
Nitko ne napada novinare kaj oni znaju o finacijama , industriji , globalnom zatopljavanju itd.
Oni piši o tome , nekome se sviđa , nekome ne .

Neki pišu premijer valja , neki da ne valja , isto tako svi ostali .
Ja ne napadam dio forumaša koji pljuju po liniću ,čovjek radi kako ste ga izabrali .
itd. da ne nabrajam primjere .
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imam za prodat baš 50kg 4 komade uteži ako te zanima nalazim se u Novom mestu u Sloveniji i možem jih dovest do Krškog oz, do Cerlelj bk Krki gde je aerodrom jel ti poznato? Obstoje i 45 kg uteži i to su one iz oglasa samo da znaš

POZZ

askaj, imaš privatnu poruku.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nemreš tak oficir , upravo zato jer nemam tome dam si za pravo da kometiram ,
S tim forum dobije objektivan komantar a ne kao neki lupaju samo tomo,tomo,tomo, tomo .
Svkakodnevno mnogi od vas čitaju novinske članke , komntare , kolume , internet portale .
Nitko ne napada novinare kaj oni znaju o finacijama , industriji , globalnom zatopljavanju itd.
Oni piši o tome , nekome se sviđa , nekome ne .

Neki pišu premijer valja , neki da ne valja , isto tako svi ostali .
Ja ne napadam dio forumaša koji pljuju po liniću ,čovjek radi kako ste ga izabrali .
itd. da ne nabrajam primjere .

Tu si u pravu,al ja nisam mislil na tebe,nego opcenito na sve.
Kad nekaj znas pomogni ak ne nemoj odmoc.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh