• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Znači ipak treba nekakvo opterećenje.. Spremam se u proizvodnju vadilice, pa..

LP:(happy):
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vidi, kod mene su otkinute ,,uši,, gdje se kače poluge pa sam ja napravio nanovo, pogledaj dobro na prvoj slici, i onda je to odmah drugi položaj, tako da i meni negdje treba negdje ne, ali nije problem nešto staviti. LP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Re: TOMO VINKOVIĆ

u principu treba uteg jer vadilica sama po sebi i nema neku kilažu, ja mećem jedan od 25 kg
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Znam iz prošlih dubioza s krumpirom da su te vadilice same po sebi prelagane, pa gledam da obavezno bude opcija s utegom..:(clap):
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

je vadis sam krumpir
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma nemam ga puno, samo za osobne potrebe. Svega sto metara.. Stara to odradi pomalo dok ne dozrije kako treba, onda s bakama povadi ostatak. Ali!, zakaj da bude jednostavno kad može biti komplicirano? K tome, ako ikad i napravim vadilicu, sigurno će kapnut' nekaj za uslugu vađenja krumpira. Isto je bilo i sa ralicom. Neplanirano, ali dobro dođe..
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

neko ti stane na nju i mir
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav, novi sam na forumu, tek se ukljucio. moze mala pomoc, ako tko moze da mi objasni kako razvesti elektroinstalaciju na tomu vinkovica koji ima alternator s auta, razumijem se ja malo al me interesuje dio oko brave, tj kontakta i prekidaca za startanje, gdje se sta povezuje :icon_rolleyes:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

neko ti stane na nju i mir

A nisam baš za to.. Nije sigurno.. Imam loših osobnih iskustava s Tomicom. Od tada vrijedi potpuno drugačiji režim postupanja s traktorom.. I ostalim gadgetima uopće..
Inače, shvaćam tvoje ideje i uglavnom se slažem..:icon_thumright:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

pa ja se nisam skipao jos bio sam na granici ali i dalje svasta radi koji puta van ovoga svemira :tractor::icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav, novi sam na forumu, tek se ukljucio. moze mala pomoc, ako tko moze da mi objasni kako razvesti elektroinstalaciju na tomu vinkovica koji ima alternator s auta, razumijem se ja malo al me interesuje dio oko brave, tj kontakta i prekidaca za startanje, gdje se sta povezuje :icon_rolleyes:

Spojiš plus sa alternatora direkt na akumulator il na anlaser na plus kabel,kaj ti je od tog dvojeg bliže ik jednostavnije,i nek ti bu ta žica malo jače kvadrature,a druga žica ti ide sa alternatora na kontrolnu lampicu koja ti je ujedno pobuda alternatora

A oko kontakt brave uzmi probit lampicu u ruke i igraj se il nađi shemu na internetu pa prouči,svakako moraš dovest stalni plus na kontakt bravu i onda nađi na bravi na koji pin ti se spaja da kad daš kontakt dobiš van struju i od tud šibaš dalje do gumba paljenja i pa na anlaser,i naravno preko osigurača tio spajaš,a isto tako nađeš na bravi koji pin ti je za poziciju i svjetla,jednostavno vrtiš bravu i gledaš sa lampicom di ti pusti struju
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Re: TOMO VINKOVIĆ

Spojiš plus sa alternatora direkt na akumulator il na anlaser na plus kabel,kaj ti je od tog dvojeg bliže ik jednostavnije,i nek ti bu ta žica malo jače kvadrature,a druga žica ti ide sa alternatora na kontrolnu lampicu koja ti je ujedno pobuda alternatora

A oko kontakt brave uzmi probit lampicu u ruke i igraj se il nađi shemu na internetu pa prouči,svakako moraš dovest stalni plus na kontakt bravu i onda nađi na bravi na koji pin ti se spaja da kad daš kontakt dobiš van struju i od tud šibaš dalje do gumba paljenja i pa na anlaser,i naravno preko osigurača tio spajaš,a isto tako nađeš na bravi koji pin ti je za poziciju i svjetla,jednostavno vrtiš bravu i gledaš sa lampicom di ti pusti struju

Hvala bas sam tako i zamisljao. Danas sam nacrtao i semu, nadam se da nigdje nisam pogrijesio, mozda kod kontakt lampice
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala bas sam tako i zamisljao. Danas sam nacrtao i semu, nadam se da nigdje nisam pogrijesio, mozda kod kontakt lampice

Pogledaj na stranici 1672 imaš moju amatersku šemu cijele instalacije pa ako može pomoći. Pozzz.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ne radim s njim samo sam ga slikal i poprical s deckima.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh