• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Na ovim modelima sat radi pod kontaktom tako da motor ne treba da radi.Radnih sa tim motorom i ja ne vjerujem da ima.Ak se zaboravi kontakt on nabije časova puno dok ne krepa akumulator.Koliko vidim to je od firme traktor i tamo je sve moguče samo radnih vur ne.
6c6.gif
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pogledaj na stranici 1672 imaš moju amatersku šemu cijele instalacije pa ako može pomoći. Pozzz.

Drug hvala. ma kakva amaterska, ova je profesionalna shema.:smile:

Pogledaj na stranici 1672 imaš moju amatersku šemu cijele instalacije pa ako može pomoći. Pozzz.

spojio sam sve radi. Veliko hvala na pomoci, a ovo vam nije amaterska shema nego gotov profesionalna, svaka cast
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jedna 0 previše =P a sta su se radili još 2003???

Nije previse tak covjek veli koji ga svaki dan vozi osim kad je kisa.
Od hr suma je i vuce i radi svasta,motor nije diran jos.
Godisnje rade 4 servisa,ulje i filtere.
Veli da je 2003 god.
To bi kolega @grof mogel tocno znati.
E da i veli da piksu na zglobu mjenjaju svake godine jer dobi luft,i da mu je to jedina mana kaj se tice konstrukcije i kvalitete.
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo koja slike od mene,par meseci je tek od kupovine inace traktor sam uzo od strica koji je samo vukao prikolicu malu imt-ovu. pa sam stosta izmenio sto mi se nesviđa. prvo umal nije mi pobego u potok rucna je sama padala. pa sam je izbacio i ovako sad izgleda i nema greske.
bild1101.jpg
[/IMG]
bild1019.jpg
[/IMG]
bild1021.jpg
[/IMG]
bild1022.jpg
[/IMG]
bild1107.jpg
[/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako taj traktor tomo samo pod kontaktom nabija vure da nemora ni radit taj je najbolji za njegovog vozaca koji ga zaduzi sigurno mu je auto dizel:eek:::eek::
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,417
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bome praf veliš Bučo a tu si ručnu trebo odma riješit kad je umalo pobjego u potok
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

mikser turpiju ili flex u ruke i izbrusi zube tak da opet zub na ručici dobro uzubi ta poluga nije baš dobro rešenje jer ne možeš regulirat silu zakočenja.A tomo je po slikama super.L.P.
1a4.gif
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: TOMO VINKOVIĆ

mozesa regulisati sa obadve strane imaju dotezači srafovi vremenom njih dotegnes po jedan krug i stvar resena.
uopste mi se nesviđa mesto gde stoji rucna na njemu,da se saginjem i lomim kičmu za dzabe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozz. deva, jesi siguran za ovu njegovu god. proz. TV 730 1989. :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

Grofov poklon je našao svoje mjesto

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tdyS6OmvZQQ&list=HL1379783059&feature=mh_lolz[/YT]
 
O

oseloth

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ljudi pitanje,

koja je najbolja veličina pluga za tomu i kako se mjeri veličina pluga. Ovaj koji ja imam izgleda prevelik pa bi ga premjerio. Ako je velik da ga mijenjam za manji.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

kolega kakav plug imaš.......može neka slika da vidimo pa će mo znati jel velik il ne......jel ti plug original ili je neki ručni rad ......jel na šinu il se kopča u 3 točke....:icon_thumright:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ljudi pitanje,

koja je najbolja veličina pluga za tomu i kako se mjeri veličina pluga. Ovaj koji ja imam izgleda prevelik pa bi ga premjerio. Ako je velik da ga mijenjam za manji.
21116240.jpg

Zavisi kakva je zemlja, položaj dasaka, kako je naštelan plug itd...
Ispod bijela linija, izmjeri i podijeli sa 25,4 . 350mm/25,4=13,78=14cola
 
Posljednje uređivanje:
O

oseloth

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Plug je mislim Bajus model 250. Mrak je u garaži da idem vidjet. Izgleda kao ovaj na slici samo ima dva pluga i sistem za zakretanje pluga. Sutra izmjerim i javim ali javim i točan model.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Plug je mislim Bajus model 250. Mrak je u garaži da idem vidjet. Izgleda kao ovaj na slici samo ima dva pluga i sistem za zakretanje pluga. Sutra izmjerim i javim ali javim i točan model.

Misliš na Batuje...2X8/10.:icon_confused: Dobar plugić.
21116332.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Original Batuje za tomu,samo je šinja prerađena na priklop u tri tačke.
25012013167.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Neznam proizvođača, ali je super.:icon_razz::icon_axe: OBRTAČ
21117311.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh