• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
O

oseloth

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Original Batuje za tomu,samo je šinja prerađena na priklop u tri tačke.
25012013167.jpg



Isti ovakvi imam samo crveni. Piše batuje model 250. Isti takav ppdizač samo preko lanaca a ne krute veze.
Kad oreš držiš ga u sredini? Ja kad tako idem onda mi ne slaže brazdu dobro odnosno preširoko sjeće zemlju.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Original Batuje za tomu,samo je šinja prerađena na priklop u tri tačke.
25012013167.jpg

Svaka čast :icon_pray: abart822, koliko pratim ovaj forum mislim da su kod tebe ove stvari (traktor, priključci pa i sve drugo što se vidi na slikama zasigurno naj pedantniji ( čitaj kao naj kvalitetni, uredni, i sve dr.): Sigurno dosta truda a i novca uloženo. Još jednom kapa do poda. :icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala. Da pojasnim neke stvari,origi 822 ima 6.00-16 gume i nema produžetaka tako da je širok 1m i kao takav može orat bez pomicanja na šinji.Moj ima 7.50-16 gume i produžetke pa to dojde 1.2m tako da treba iz centra za levi ili desni plug pomaknut za 10cm ili kod okretanja pluga za 20cm.Ovaj plug je od serije 400-500.L.P.:drink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dodaj tih 10cm ali više.:icon_eyes: Ja sam ovu radio na novo.
19184624.jpg

19184880.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Taj plug je kod mene kak bi se reklo za svaki slučaj ak bi mi nekad zatrebo tak da prerada mi je bez veze.Za stajanje je i ovakav kakav je dobar.Platio ga nisam samo obnovio pa stoji i čeka da možda nešto izore.Ostali priključci koje imam su namjenjeni za prevoz i pripremu drva za obradu zemlje nemam potrebe.:tractor:L.P.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da kolega i ja sam vidio takav konjski kako velis al je on malan za Tomu
I ja sam imao namjeru takav pravit al odustao sam i kupio orginal okretac od paskvalija
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

He, he, ja mislio da je bio plug za volove..:(wasntme):
Spreman za jesensko.
21057892.jpg
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: TOMO VINKOVIĆ

kolege jedno pitanje,ubio sam se pokusavajuci da izbijem bolcn i skinem kandzu de se navlaci kardan,i nema sanse da se izbije bolcn,a kardan nije nikad koristen,ostaje mi da napravim inverziju i da bude klasican izlaz kao na traktorima 35 sa zlebovima.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako može Carraro, zašto nebi i Tomo Vinkovic.:icon_rofl:
21124006.jpg
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Re: TOMO VINKOVIĆ

kolege jedno pitanje,ubio sam se pokusavajuci da izbijem bolcn i skinem kandzu de se navlaci kardan,i nema sanse da se izbije bolcn,a kardan nije nikad koristen,ostaje mi da napravim inverziju i da bude klasican izlaz kao na traktorima 35 sa zlebovima.

ako misliš na onu leptir čašicu koja je na izlazu kardana,onda nemaš što izbijati,nema tamo bolcne,to ide van sa prstima uz malu pomoć šrafcigera,tako je kod mene...
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ; tv-826!

Evo jedan kojji radi svaki dan 2003god.
Preko 10000rs.

Svaka čast i fala forumašu - prijatelju oficir@! na pokeljenim slikicami od traktora tome i prikolice za istoga.-

Znam da velika većina nevjeruje da to malo čudo i div od traktora more natuckat sve te i takove sate dela, ALI, vjerujte na moju pisanu reč!, MORE - može. Lako se svi skupa moremo prevarit., to je dobar - solidan strojčić za malo novčića kaj dela i dela jako zahvalno uz minimalno održavanje., e sad, nedostaci?, ima ji najmanje 100 /sto!/., a ki ji nima?, mislim na nedostatke.-

PRIMA!, tvornica traktora iz Bjelovara., počela je delat traktore; 1998. godine., izašle su dvi serije crvene boje, ALI stari modelov, modelov od oni svi, silni dijelova ča je ostalo od prošli gazdi - "stare" tvornice.-

Moj brat ima tomu tv-826, star 20 godin, na satu; hR oko 3000 sati rada, ALI, sat mu je prestal delat pred 10 godin!?, traktorić je slabo održavan iako dosta dela.-
Moj sused i kumić ima tomu; tv-731, star 32 godine, na satu; hR 7200 sati rada, ALI, sve ispravno ko prvog dana kad je došal iz tvornice, sa redovnim servisom - održavanjem, dela ko urica, zaminjeno na njemu tri kompleta gum, četri akomulatora, deset sajli razni, poluosovina i četri ležaja podrobljena u Kapeli, zaminjena komplet korpa i lamela, tokaren zamajac motora i kočioni doboša, zaminjene dizne - ulošci goriva, još nekoliko sitnica., traktorić je odličan po izgledu i ispravnosti., ima slikica na forumu, kad je pronajdem?, zakeljit ću je ponovo da vidite makinu., e da, na njemu je sa majstorom iz Bjelovara - gospodinom Filipanom!, delal naš forumaš; zbalija@!, kod mene u mojoj kolnici - garaži pred neki 5 - 6 godin.- ...

L.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo - družimo se ...
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

kolege jedno pitanje,ubio sam se pokusavajuci da izbijem bolcn i skinem kandzu de se navlaci kardan,i nema sanse da se izbije bolcn,a kardan nije nikad koristen,ostaje mi da napravim inverziju i da bude klasican izlaz kao na traktorima 35 sa zlebovima.

Ako logički gledaš ta se čivija/bolcna teško izbija da bi izvukao kandžastu spojku, jedino dok ne rasklopiš zadnji trap, i izbiješ osovinu van!
Neznam zašto je to uopšte tako rešeno, ali tako je...nevidim logiku nikakvu! Verovatno je na taj način osigurana, da nebi ispala, tj. izgubila dok se nekoristi kardan.

Al zašto neki imaju tu čiviju ili nemaju na spojku, kojima je skidanje spojke olakšano, kao što ima @Jozef i mnogi drugi...to nebih znao objasniti, prava enigma...:icon_scratch:

pozzz joe!:icon_mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Re: TOMO VINKOVIĆ

to je zbog različitih priključaka,recimo freza se kopča bez kanđaste spojke,a recimo kosa ide sa spojkom,tako da je dobro ako se može lagano skidat
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh