• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

pitanje dali bi TV 821 mogao ovo vuci ?
da ne idem raditi bezveze

Plug400.gif
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zavisi od zemlju 2 spora ili brza, naravno 4x4
2 brazdni plug

Moj plug je jednobrazni 8coli,a zemlja smonica,kojom brzinom da orem,a kojom da freziram,kad freziram jer treba4x4
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: TOMO VINKOVIĆ

svasta sam dosad video al ovo nisam. sta je to neka vadilica ili sta vec? kod nas u krupnju jedan deda je vozio takav kao kod tebe sumadinac. nije mi dao djavo da pogledam tablicu ali mi se cini da je rekao da je italijan paskvali. znam da je oko 70 -og godista negde ali po slici su identicni. nikad nista pipano na njemu a naradio se ko mucenik. najsmesnije mi je bilo videti dedu jer je oko 2,10m visok na tom sokocalu. svake godine nam dovlacio drva sa njim. zato sam ti i rekao sto stariji tim bolji. frezovanje uvek najsporijom ide pogotovu u tezoj zemlji. ako preko oranja ili gde je meko jedna vise brzina. i uvek na sva 4
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moj plug je jednobrazni 8coli,a zemlja smonica,kojom brzinom da orem,a kojom da freziram,kad freziram jer treba4x4

Sa takvim sam orao drugom sporom, ako je zemlja meka ubaci u brzu, 4X4 uključiš po potrebi samo pazi da ne motaš sa uključenim. Frezanje obično prva brza 4X4 samo ako treba i opet nemoj da obraćaš sa uključenim 4X4.:icon_jook:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Malo liči na mene, tu je to.:icon_lol:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_c0slWzw93M[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Brane, to ti je za sadnice vadit van? ili za čokote kidat? nezz zavisi koliko duboko biš išo i kakav je otpor...ali barem reci sta biš volio radit sa time...
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da se napokon i ja pohvalim.
Nakon dva mjeseca mi se Tomek vratio od majstora.
Pretprošli četvrtak je stigao i obavio sam tehnički. U petak sam cijeli dan proveo na policiji da ga prijavim jer je falio jedan papir od ostavine prijašnjeg vlasnika.
U subotu sam bez sekunde prakse sjeo na njega i morao u berbu.
Sve je prošlo super a ja sam oduševljen Tomekom. Probao sam ga paliti na akumulator i na štrik i sve radi bez problema.
Sada slijede lickanja i sl.

Inače, za 523 su u knjižicu vozola upisali 17 Kw ili preračunato 23 ks.

http://imageshack.us/photo/my-images/32/aq1m.jpg/
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

pitanje dali bi TV 821 mogao ovo vuci ?
da ne idem raditi bezveze
U svakom primjeru je lakše vozit nego plug.:icon_winkle:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BRJQKdr-Rxg[/YT]
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

Po zraku može , garantiram xd

puknuti tebe se ne pita !
U svakom primjeru je lakše vozit nego plug.:icon_winkle:

to sam vidio ali meni za moj nasad ne stima a zetor od 25 ks je presiroki za moj nasad i moje potrebe

Brane, to ti je za sadnice vadit van? ili za čokote kidat? nezz zavisi koliko duboko biš išo i kakav je otpor...ali barem reci sta biš volio radit sa time...

za moje sadnice je potrebno
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ak tomo može orat može i ovo vuč samo da ima dobar grip.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

to sam vidio ali meni za moj nasad ne stima a zetor od 25 ks je presiroki za moj nasad i moje potrebe
za moje sadnice je potrebno

Pa štima ti taj tvoj sa slike.:icon_winkle:
 

paskvalin

Novi član
Tu od
28 Ruj 2013
Poruka
8
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moj plug je jednobrazni 8coli,a zemlja smonica,kojom brzinom da orem,a kojom da freziram,kad freziram jer treba4x4

Bez 4x4 nemoj ni razmišljati da se pokreneš a kamoli da pokušaš orati. Neznam koja je uopće svrha te mogućnost da traktor može voziti bez uključenog zadnjeg pogona jer je sve šta drži prednji i stražnji kraj povezan samo jedan seger prsten. Doduše prilično je velik, ali svejedno mi se čini da bi malo izdržao bez uključenog zadnjeg pogona. Kada bi ti on puknuo ti bi ostao sjediti na zadnjem kraju a prednji kraj bi nastavio gibanje.
Inače mislim da je kod tih tipova traktora bila neka mogućnost da kupiš samo prednji trap sa ručkama tj nekakva verzija velikog motokultivatora.
Nadam se da je u toj verziji bio moguć samo motor od 15 ks...mislim koja je to bila mrcina od motokultivatora...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bez 4x4 nemoj ni razmišljati da se pokreneš a kamoli da pokušaš orati.

Mislio sam na blokadu... on mora imati oba dijela usklađena i prvi i zadnji mjenjač.:icon_pai:
Blokadu uključuje po potrebi....
 

paskvalin

Novi član
Tu od
28 Ruj 2013
Poruka
8
Re: TOMO VINKOVIĆ

20130929_154118.jpg
Evo i pločice sa moje strojčine...malo se slabo vidi kaže godina proivodnje 1974
pa nema ni 40 godina...
A kod ovih mjenjača koje spominješ mi je najžešče to da je kod prednjeg npr. treća brzina skroz naprijed a kod zadnjeg poluga skroz nazad.
Malo se zablesiraš i staviš obe poluge mjenjača npr. skroz naprijed i ode:tractor:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssucur.
Još jednom hvala za sliku, ovak javno
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam imao i željezne kotače i ručke, više puta smo koristili samo prvi dio u brdovitom području, kao motokultivator. Bijesan stroj. Kad sam ga prodao ručke su ostale kod mene..:mur:
ssucur.
Još jednom hvala za sliku, ovak javno
OK,OK, malenkost....
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja razmisljam da preko zime napravim rucke,jer je ovde kod nas dosta brdovito,kad se rastavi mozeli da se kaci ona sina,na koju idu prikljucci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

edit by daniels:ne citiraj poruku koja je zadnja objavljena, koristi tipku gore ljevo iznad avatara za odgovor.

Može kopčali smo plug i frezu. Da si bliže imao bi ručke besplatno.
21140792.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh