• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Od danas sam i ja vlasnik jednog toma vinkovica pe 18 iz1973.

Sretno, sa Tomicom.:icon_jook:
He, Tomo-Pasquali..?
21135296.jpg

21135289.jpg

21135290.jpg

21135291.jpg

21135294.jpg

21135298.jpg

21135293.jpg

Snimi za svg PE-18 uputstvo.
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=663246&postcount=45
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gdje se može nabaciti ova drobilica granja sa zadnje fotke???:icon_pray::icon_pidu:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kučna izrada od silokombajna SIP 80.Skinuta polovina noževa i ostalo preradjeno.Samo za tomu nije treba veču snagu na kardanu.
v0jn.jpg
ssucur zašto popravljaš svaki post ?
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: TOMO VINKOVIĆ

O takvoj varijanti sam i sam razmišljao, ali nisam baš majstor da bi se usudio to prerađivati, ali kad bi našao nekog znalca da mi to uz prihvatljivu naknadu riješi valjalo bi mi. Kako se pokazao u praksi i zašto si skidao noževe?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što mislite jel bi ovo moglo poslužit?:icon_pray:
 

Prilozi

  • sjeckara.jpg
    sjeckara.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 160

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ne, za biomasu je drugi sistem noževa.:icon_confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: TOMO VINKOVIĆ

A da se malo preradi???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

O takvoj varijanti sam i sam razmišljao, ali nisam baš majstor da bi se usudio to prerađivati, ali kad bi našao nekog znalca da mi to uz prihvatljivu naknadu riješi valjalo bi mi. Kako se pokazao u praksi i zašto si skidao noževe?
Nije moj,to je od nekog kod nas.Noževe je izvadio da ne drobi presitno,grane do 5cm secka.Meni ne odgovara ja ak bi pravio bi da seče komade oko 10cm dužine tak da ide u običnu peč od centralne.Samo mi se ne isplati radit,previše usluga na stružnici i nabavi odgovarajučih delova.Evo još jedna mala na tomi.:icon_pidu:
b5wt.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Priajtelju evo ti slike od pe 18 ili odi na google i potrži njegove slike,pa onda sudi

attachment.php


Taj se vodi kao starija serija418,ali ga narod zove pe18,a moj je pe 18,potrazi malo bolje na internetu


Pokušati ču rasčistiti ovu dilemu. Za dokaz stavljam slike koje sam sam uslikao. Traktor na sliki ima pločicu na donjoj sliki.

20249556.jpg


21138189.jpg


Možda je jedna te ista oblika traktora imala različito ime pa da su ga na početku zvali PE 18 a onda 418. Sve je to moguče ali treba doči do dokaza. Ovo gore je dokaz da se zvao PE 18. Možda se nađe i drugi dokaz.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja mislim da je 418 prelaz iz dva menjača na jedan (druga šasija).Original 418 ima član BATEK.Kod PE 18 postoji i razlika kod motora, ugrađivali su dva i to LDA 97-15 ks i LD 100-18 ks.L.P.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

1973 godine kupili smo u Bjelovaru nov Tomo vinković ovakav kao kod Šumadinca. (malo je bio ljepši) bio je nov:icon_lol:sve ostalo je bilo isto i imao je ime PE-18.:icon_winkle:
1voj.jpg
 

paskvalin

Novi član
Tu od
28 Ruj 2013
Poruka
8
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima na forumu. Već dugo pratim ovu tematiku. Pošto vidim da je trenutačno riječ o najstarijim Tomo Vinkovićima kakvog i sam posjedujem odlučio sam se i sam malo uključiti...
Uglavnom ja imam ovog sa kockastom haubom i branicima za kojeg mislim sa je 100 % napravljen u Bjelovaru osim motora naravno koji je LDA 100.
E sada mi nije jasno koji je to točno tip jer mu na haubi piše TV-18 a otac koji ga je kupio novog u trgovini uvijek je govorio da je to P-18...
Iako po slikama traktora kolege Šumadijca vidim da je mehanika identična jedina je razlika u ''oskudnijoj'' tj. manjoj haubi sa zaobljenim linijama...
Ostalo je isto..volan preko zupčanika, pumpa hidraulike ispod sjedala, dva mjenjača, poluga gasa ispod volana , samo 1 kardan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Uh pogriješio sam.:icon_hang: Na pločici piše PTV-18.:icon_winkle:
21138291.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kojom brzinom ores,jel ukljucis 4x4
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zavisi od zemlju 2 spora ili brza, naravno 4x4
2 brazdni plug
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh