• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
puno ti hvala sutra cu to da uradim. pozdrav

dosli smo do male zabune i ja sad skonta meni izbacuje na reduktoru a taj dole mjenjac je sasvim ok. jeli trebam isto raditi ili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako ti izbacuje reduktor, pritegni (provjeri) kuglicu.:icon_winkle:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

ok sve cu to sutra nastelovat pa cu vidjeti rezultate al ja mislim da je bas do kuglice jer imam osjecaj kad ubacim u rikverc kao da nije dobro ubacio
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da pitam poznavaoce, nisu li prednje kočnice na traktoru tipa TV malo i opasne?
Npr, napred prikočiš, a težina prikolice naliječe na traktor.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Mrki.
Otpustiš vijake (šarafe) na pločici reduktora , ubaciš u rikverc, pritegneš, pod uslovom da ti je kuglica u redu.....:icon_anal:
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav imam tv-a 420
Zanima me kolko dođe lamela nova??
Kad ode lamela kako se traktor ponasa jel slabiji ili ???

Baš nedavno sam se raspitivao o cijenama pa ti znam cijene u sljedeča dva dučana.

Agro dom Zg.:
Košara kvačila 562,50 kn
Lamela TV 262,50 kn

Hittneru (BJ) :
Košara kvačila 380.00 kn
Lamela 225.00 kn

Dostava poštom je oko 40 kn iz Bj u Zg.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav evo mene opet s jednim problemom vjerovatno o tome vec negdje pise ali stvarno nemam vremena da pretrazujem citavu temu tomo vinkovic. u ovih zadnji par dana sam vukao vodu uz jedno ne toliko veliko brdo a kolicina vode je 1000 Litara i dvaputa mi je izbacio iz brzine. i takodje mi stalno izbacuje iz rikverca dal bio pod teretom ili prazan iz rikverca izbacuje pa ako moze savjet u cemu je problem. Unaprijed zahvaljujem

Poštelaj pločicu i jačinu stiska kuglice, i probaj ponovo...to ti je najbezbolnije trenutno da odradiš.
Dok probaš, probaj ga po ravnici, optereti ga pa vidi dali izbacuje reduktor!
Obično to dođe vremenom, ležajevi pogonskog vratila dobiju lufta, vratilo nije u osi(u kojoj bi trebalo biti), i uključni zupčanik dobije blagu kosinu(tj. haba se ukoso), i pod opterećenjem teži da izbaci iz uzubljenja!
Izbacuje ti iz brzohodne i rikverca, a iz sporohodne NE?
A možda te zeza samo "zubčanik promene smera" ako ti samo iz rikverca izbacuje!

Da pitam poznavaoce, nisu li prednje kočnice na traktoru tipa TV malo i opasne?
Npr, napred prikočiš, a težina prikolice naliječe na traktor.

Ne bi trebalo, jer gde god da su kočnice na TV (napred ili nazad), koče svi kotači jer su spregnuti prednji i zadnji i svi koče!
Jedino je zeznuto ako nekoče isto na oba kotača (jedan koči a drugi ne, nebitno prednji/zadnji), i ako još imaš mehanički volan, smota se kao zmija u trenutku...i eto ti sranja za nezgodu...pogotovo sa prikolicom što ima okretnu prednju rudu!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da nam ne korozira (zahrđa) forum.:icon_axe::cool2:
21155033.jpg

21155032.jpg

21155030.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zima se bliži pa izgleda svi pripremaju drva i ralice.Tomo mi dovuko za dve zime drv pa i freza je spremna tak da nema zime za eskime.:icon_pidu:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pitanjce....zna li tko koga da radi i prodaje kible za traktore??? Trebao bi za tomu :D
hvala
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kod nas nekoliko firmi i privatnika rade kible ali za tomu su prevelike.Kupiš pločevinu par profila i udri sa samogradnjom.Za tomu ti je 100x80 sasvim dovoljna i prihvat što bliže traktoru.L.P.
12042013248.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ivo 522

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
9
Re: TOMO VINKOVIĆ

Baš nedavno sam se raspitivao o cijenama pa ti znam cijene u sljedeča dva dučana.

Agro dom Zg.:
Košara kvačila 562,50 kn
Lamela TV 262,50 kn

Hittneru (BJ) :
Košara kvačila 380.00 kn
Lamela 225.00 kn

Dostava poštom je oko 40 kn iz Bj u Zg.

Ja sam mjenjao lamelu pred nekih 3 tjedna i majstor ju uzeo u Masivi u Bjelovaru , cijena je bila 170 kn. Sad neznam dali je majstor dobio kakav popust ili sta.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pitanjce....zna li tko koga da radi i prodaje kible za traktore??? Trebao bi za tomu :D
hvala

napravis sam kak i ja :icon_weed:
cijena nekih 800 kn moro bi pogldati racune
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

@isalopek, ak si ralicu uspio sam sklepati onda je kibla još manji problem....kad sam je ja koji sam s bravarijom sam na VI onda mislim da nebi trebao bit problem:icon_super:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

ti si na vi ?
pa ja nikada nisam vario bio !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

Decki...nije uopce problem u tom da ju me bi napravio, imam i cilindar doma za kipat napraviti i sve, problem je u zdravlju koje ne bu bas skoro ko novo.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

E to je onda problem,i znam kako je to....i samom mi je tako,ali radim pomalo koliko mogu....

Samo se nadam da nije ništa strašno???
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

Mislim slicno ko i tebi..kicma, disk iskocio lupio u zivac..bla bla bla
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da nam ozdraviš.:icon_jook: I napraviš nešto lijepo.
20525463.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh