• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TOMO VINKOVIĆ

Najlkaše zafrkavati :(wait):

300m2 njive, od toga mislim 250m2 krompira, a nisam siguran bilo je 3 vrste, crveni bijeli, nisam ja bio zaduzen za to, ali u konacnici je bilo oko 200-250kg krompira :(clap):
Moji ukucani zadovoljni ;)
Ja sam svoju vadilicu probao i zadovoljila je :)

A dogodine vidit cemo....a bit ce bolja slika ;)
Oprosti, Nito, nisam te htio uvrijediti, samo sam se šalio.:(angel):

A sad ćemo ozbiljno. Na moje pitanje nije nitko ispravno odgovorio. Plavi traktor zapravo je bez volana i ova kompozicija je složena tako da bi ga se spustilo niz brijeg. Puklo je uho na matici volana koje je već prije nego što sam ga kupio bilo vareno. E, sad me zanima da li je tko od kolega forumaša upoznat da li je u uhu horizontalne osovine piksa kroz koju ide navoj ili je tu i ona naknadno ubačena. Ono uho na matici ćemo zavariti, ne dam 500 i nešto kuna za novu maticu.
P. S. Ono jest Bumpi i njegov Hurliman. Dovršio je posao umjesto mog ranjenog plavca.
 

Prilozi

  • Navoj.jpg
    Navoj.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 134
  • Navoj 1.jpg
    Navoj 1.jpg
    29 KB · Pregleda: 149
  • Uho.jpg
    Uho.jpg
    36 KB · Pregleda: 170
Posljednje uređivanje:

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kolega teskar,i meni se skoro isto dogodilo,i tu gde pitas postoji piksa,a istu sam morao da zamenim.Inace je varenje bilo uspesno,bar do sada :-D
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zna li neko koliko tv 731 ili 732 ima obrtaja kardana u najbrzoj brzini kardana na punom gasu?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo par slika, s još jednog jesenskog oranja.

attachment.php

attachment.php

attachment.php


pozz.:icon_pidu:
 

Prilozi

  • Slika.jpg
    Slika.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 1,181
  • Slika0491.jpg
    Slika0491.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 2,775
  • Slika0492.jpg
    Slika0492.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 2,827

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Oprosti, Nito, nisam te htio uvrijediti, samo sam se šalio.:(angel):

A sad ćemo ozbiljno. Na moje pitanje nije nitko ispravno odgovorio. Plavi traktor zapravo je bez volana i ova kompozicija je složena tako da bi ga se spustilo niz brijeg. Puklo je uho na matici volana koje je već prije nego što sam ga kupio bilo vareno. E, sad me zanima da li je tko od kolega forumaša upoznat da li je u uhu horizontalne osovine piksa kroz koju ide navoj ili je tu i ona naknadno ubačena. Ono uho na matici ćemo zavariti, ne dam 500 i nešto kuna za novu maticu.
P. S. Ono jest Bumpi i njegov Hurliman. Dovršio je posao umjesto mog ranjenog plavca.

teškar, na tu osovinu za koju se veže tzv. puž volana, koliko se sjećam ide mesingana ili slična piksna, a taj dio što ti je pukao, ja nebi vario, najbolje kupiti novo ipak je to upravljački mehanizam. Prije zavrtanja šarafa na isti ide mislim limeni osigurač da se nebi odvrnuo, pošto se cijeli sklop nalazi u ulju. :icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomotraktor svaka čast jako lepo izorano lepo i za pogledat.:tractor::icon_thumright:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Zna li neko koliko tv 731 ili 732 ima obrtaja kardana u najbrzoj brzini kardana na punom gasu?

Dobro ti je pitanje...
To izgleda da nezna ni sama tvornica...:icon_lol: gledajući njihove podatke iz papirologije...
jblf.jpg


Ranije sam mislio da su podpuno iste getrige, ali vreme pokazalo drugačije...i verovatno ima razlike gledajući br. obrtaja izlaznih vratila TV700, u odnosu na TV 400/500.
Po meni pre će biti tačniji podatak sa desne strane što je naznačeno u uputama za 731 oko 1692, nego ovo što piše u radioničkom priručniku(mislim da je greška)!
Znajući da se getriba na TV700 brže vrti, i zubčanici multiplikatora obrnuto postavljene, da bi smanjili br. obrtaja izl.vratila...i zbog toga neverujem da su strefili isti broj obrtaja u bručku kao na 400/500.

Dok to neko neizmeri na svom tomi 700 na licu mesta, i dalje ostaje enigma koji podatak je tačan???
pozzz joe
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo mene opet s jednim pitanjem. citao sam na forumu da se od mercedesa 123 moze ugraditi servo na TOMU e sad zanima me dali se moze od mercedesa 190 ugraditi posto imam komplet mercedes u dijelovima. lijep pozdrav
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomotraktor :icon_super::(handshake):Oranje za primjer.
Evo mojih samo da ne bude ko joekiki sajla od bicikla, privremenih nosača, netreba se smejati, sklepano u žurbi, hići, za pola urce, sahata, poslovi sa Tomicom napreduju.:icon_anal:
21187533.jpg

Samed1972
18912502.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomotraktor, klanjam se! Ovo oranje je stvarno lijepo za vidjeti..:icon_thumright::(bow):
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

netreba se smejati,

moram...:(giggle):
Hahaha...dobro si me nasmejao, al ono baš slatko...
Natakneš onaj tvoj šešir, i pravi si kauboj sa ovim pilama...:icon_thumright:
pozzz joe!:icon_weed:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Poceo sam sa priprema za farbanje





Napravio sam i nosace za farove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TOMO VINKOVIĆ

teškar, na tu osovinu za koju se veže tzv. puž volana, koliko se sjećam ide mesingana ili slična piksna, a taj dio što ti je pukao, ja nebi vario, najbolje kupiti novo ipak je to upravljački mehanizam. Prije zavrtanja šarafa na isti ide mislim limeni osigurač da se nebi odvrnuo, pošto se cijeli sklop nalazi u ulju. :icon_thumright:
Da, ima piksa i to ćelična, to ću kupiti. A ono uho što je puklo neću natrag variti nego ću napraviti novo iz jednog komada ispod one ovalne rupe i to zavariti na vijak. Inače, ona uha su tvorničji varena na vijak.
 

Prilozi

  • Copy of Uho.jpg
    Copy of Uho.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 166

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
što se tiče oranja, zadovoljan sam onim plugom, posebice ga dobro mogu uštimati za veliku stranu, on ima okruglo crtalo i točak za dubinu a sve to moraš imati ako hoćeš pravi plug znaš i sam, i tvoji su mi dvobrazni plugovi, u brazdi ekstra, kada budem pri novcima planiram raditi po tvojima, da sam brži u ravnici gdje se mogu dobro uštimati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

moram...:(giggle):
Hahaha...dobro si me nasmejao, al ono baš slatko...
Natakneš onaj tvoj šešir, i pravi si kauboj sa ovim pilama...:icon_thumright:
pozzz joe!:icon_weed:

Ta maani, znao sam, ali sam te zeznuo, danas sam imao crni kožni šešir.:(y):
Zaboravih reći da SOLO se ponaša kao prava pro motorka,(žaga):icon_razz:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

@joe u radioničkom priručniku je tiskarska greška,
ako ga ideš čitat u detalje naiđe se na još par podataka koji su
za sve modele isto, ali u stvarnosti je različito 400/500 naspram serije 800
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: TOMO VINKOVIĆ

izmestio sam menjac da se ne saginjem.
slika025.jpg

slika020.jpg


a ovde sam ubusio i ulozio navoj da se ovim sarafom steluje precizno kojom brzinom da se

spusta hidraullik,da nebi padala ko iz katapulta.

slika027.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh