• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Podpisujem gore napisao. Ako se desilo jednom onda možeš i ti biti kriv, kako več rečeno od predhodnika. Ako se bude izbacivanje ponavljalo onda to može biti problem. Za sad samo pazi kako šaltaš i budi pažljiv šta se događa sa traktorom. Ako baš hočeš da ga testiraš onda znaj da se radije desi izbacivanje kad je traktor pod večim opterečenjem.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Meni je znao izbacivat iz 3 brze ako bi naglije pustio kvačilo a to se desava kod saltanja u hodu...brane cjepač je sve pocjepo ide super spreman je sad za novu turu drva :D
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

D
Kamo si ga dao u Vrbnik ili?

Ne.kod alena u Tribulje.i odmah je bilo vatreno krštenje XD kod čižića me kiša ulovila i morao sam stat da obučem kabanicu.ali zadovoljan sam.ima par sitnica koje bi ja drugačije i vrlo vjerojatno ću to promijebit al ok.napravio mi je da je kontakt čim gurneš ključ u bravu.a meni to ne paše jer moram stalno vadit ključ po tome pa se bojim da ću ga izgubit.prije mi je ključ bio stalno u bravi ali okretom je bio kontakt.ne sviđa mi se ovako iskreno rečeno
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

A kod njega,a i ja sam kod njega struju na goldoniju napravio sve radi i dobro je napravio...i ja sam imo na vinku tako cim je kljuc u bravi ima kontakt...samo cu ti rec da sam ga vise puta palio na spagu dok se nisam naviko :p ah sta se tice kise nista novo ja uman skoro uvijek kabanicu sa sobom..
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

A ja se trudim izbjegnut kišu.ne zbog sebe nego zbog traktora da ga malo očuvam
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Di se mogu nabavit malo tvrđe gume za prikolicu. Dimenzije 6.5-16
Ove koje ja imam su srednje. ( mekano-srednje-tvrdo) ali bi htio nabavit čim tvrđe jer ovakvih više nema kod nas jedino mekanih. A naravno da cijena nije baš 1 000kn po gumi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bile su gume na sajmu 4xx kuna je bila 7.5 16 guma znači da možeš stavit traktorsku 6x16 i onda si na miru ja sam do pred mjesec dana na prikolici imo 7.5x16 traktorske i zakon su za sve terene vozio sam preko 3t na njima
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pre neki dan sam oro,u poredjenju sa motokultivatorom milina,sedi i vozi,trosi ko upaljac 10ak ari sam poro sa 1-2l lozaka,jedino sto mi se nesvidja je onaj pravljeni plug,preplitak je i prelagan,stavljo sam kamen,ali opet je prelagan i dize se,pa cu ukrasti krumpironjinu ideju sa sinom od pruge




Evo sta je mojih120kg uradilo sedistu


naso sam u livadi neki okorak,pa sa na njemu umesto na sedistu zavrsio oranje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako je plug rađen možda je i lemeš več loš pa ti ni šina neče pomoč, ali probaj...a za sjedalo necu kom hahaha
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ




sumadinac, nije loše, ali moraš nabaviti neki kvalitetni plug s crtalom, da brazda izgleda brazda, i da ljepše osijeca, pa je tako lakše i za sam traktor a i radi same estetike. :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Raonik(lemes)je dobar,nego je plug sam po sebi lagan i plitko ore,a jos se i sasa kacila za njega,imam crtalo za ovaj plug,ali sam ga skinuo,zadovoljan sam,jer je ovo ipak moje prvo oranje traktorom,imam jos 20ari da orem za kompir,ali to je lakse,jer je to ravna livada,a zemlja laka.Kad zavrsim sa oranjem traktor cu komplet srediti,u subotu sam zamenio ulje,a sledi farbanje i pravljenje luka i prikljucaka.Pored sedista i pokidane sajle,mogo sam ostati bez traktora,ustvari ostali bi samo delovi traktora.Probo sam frezirati bastu,spustio sam prerano frezu i ona je uvatila livadu,a posto je bio preslab gas ugasio se,ponovo sam ga upalio,upalio sam zadnji kardan da bi digo frezu,ali sam zaboravio da izbacim iz brzine na zadnjem menjacu,i cim sam digo frezu,traktor je krenuo,a zatim iskocio iz brzine,preso celu bastu,provalio ogradu i pobio se o jedan direk u votnjaku,a da se nije zaustavio otiso bi u potok i nista nebi ostalo od njega;jos jednom je iskocio iz prve brzine,ali sva sreca udario je u sahtu i stao.
 
I

iksi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

uh pa dobro si prosao mada koliko si ga platio to je ekstra traktor
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sumadinac , samo ti lijepo postelaj plug nije on nista prelagan , svaki plug ce ici u zemlju ako je tako postelan sad ti je vjerovatno zavaljen zadnji kraj pluga zato isplivava iz zemlje ! Dakle samo stelanje i ori do mile volje , iznenadices se sta sve moze taj strojcic !
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zašto ne montiraš tegove,mislim da se tomo puno bolje ponaša u oranju sa njima.Šta je sa starterom vidim da je akumulator skinut.L.P.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sumadinac , samo ti lijepo postelaj plug nije on nista prelagan , svaki plug ce ici u zemlju ako je tako postelan sad ti je vjerovatno zavaljen zadnji kraj pluga zato isplivava iz zemlje ! Dakle samo stelanje i ori do mile volje , iznenadices se sta sve moze taj strojcic !

Ma problem je sasa,jer je nisam seko,vec odma zaoravo,pa se nakupi dosta sase pred plug i zato ga dize,prvu polovinu brazde ore lepo,a drugi deo uopsrte neore,pa kad zavrsim brazdu dignem plug da spadne sasa,pa se vratim urikverc da poorem i drugi deo

Zašto ne montiraš tegove,mislim da se tomo puno bolje ponaša u oranju sa njima.Šta je sa starterom vidim da je akumulator skinut.L.P.

Nisam dotero tegove,ostali kod prethodnog vlasnika,pa kad budem u prolazu doteracu,a ore bez problema i bez njih,stari akumulator je crko,pa sam skinuo i poklopac sa instrumental tablom da mi nesmeta,icice tata u nemacku,pa ce kupiti tamo polovan,jer mi se nedaje 100e za nov kod nas,jer je u nemackoj10-20e dobar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma problem je sasa,jer je nisam seko,vec odma zaoravo,pa se nakupi dosta sase pred plug i zato ga dize,prvu polovinu brazde ore lepo,a drugi deo uopsrte neore,pa kad zavrsim brazdu dignem plug da spadne sasa,pa se vratim urikverc da poorem i drugi deo

E za to ti je raonik zakon on ne dozvoljava da se nakupi kojesta i da ti dize plug , i sto veli kolega stavi ti njemu utege i nove gume vidjeces razlike !
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

Raonik(lemes)je dobar,nego je plug sam po sebi lagan i plitko ore,a jos se i sasa kacila za njega,imam crtalo za ovaj plug,ali sam ga skinuo,zadovoljan sam,jer je ovo ipak moje prvo oranje traktorom,imam jos 20ari da orem za kompir,ali to je lakse,jer je to ravna livada,a zemlja laka.Kad zavrsim sa oranjem traktor cu komplet srediti,u subotu sam zamenio ulje,a sledi farbanje i pravljenje luka i prikljucaka.Pored sedista i pokidane sajle,mogo sam ostati bez traktora,ustvari ostali bi samo delovi traktora.Probo sam frezirati bastu,spustio sam prerano frezu i ona je uvatila livadu,a posto je bio preslab gas ugasio se,ponovo sam ga upalio,upalio sam zadnji kardan da bi digo frezu,ali sam zaboravio da izbacim iz brzine na zadnjem menjacu,i cim sam digo frezu,traktor je krenuo,a zatim iskocio iz brzine,preso celu bastu,provalio ogradu i pobio se o jedan direk u votnjaku,a da se nije zaustavio otiso bi u potok i nista nebi ostalo od njega;jos jednom je iskocio iz prve brzine,ali sva sreca udario je u sahtu i stao.
ako trebas praksu i ucenje kako se ore dodi do mene neces se skinuti 2 tj s traktora obecavam ti :icon_fU:
e da dobiti ces i kabinu i tapecirano sjedalo :(rofl)::(rofl):
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što tu ne štima? zašto su ova tri traktora u ovakvom položaju?
 

Prilozi

  • Copy of DSC00364.jpg
    Copy of DSC00364.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 1,437
  • Copy of DSC00365_1.JPG
    Copy of DSC00365_1.JPG
    39.8 KB · Pregleda: 1,159
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh