• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: TOMO VINKOVIĆ

1000 m2 ali oranice a oranje po brjegovima ,voćnjacima,baštama gdje se nemožeš pošteno okrenuti je skuplje. :8):
Slađo ako misliš da možeš jeftinije probaj pa vidi dali ima računa,kome je skupo neka traži dalje a koristi i to da imaš TV, kojega na našu sreću drugi traktori nemogu zamjenuti u baštama i voćnacima i drugim skučenim i neuslovnim parcelama,stoga da ne dužim samo cepaj. :icon_anal:
Ko jednom ore i freza baštu sa tomom taj se toga neće lako odreći.:cool:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imaju da se kupe I to jeftino 3e

Jer mislis na one za fergusona,netrebaju mi taki,vec original za pe18(kace se na motor),necu kupovati ni jedne,napravicemi jedan majstor
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

He, he, Peter 1000m kvadratnih.:icon_rolleyes:

Pa mi sad to prevedi u satove. Recimo da je parcela ok i da nema nekih velikih zajebancija nego ide onako normalno.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako je zemlja meka za oranje kao moja i da oreš sa drugom brzom to je negdje oko 1h rada.:icon_rolleyes:(dvobrazdni plug)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ok, hvala na odgovoru! Sad mi je malo više jasnije. To su onda dobri uslovi. Znači jednobrazdni oduzme još malo više vremena plus bašte malo više zajebancije...
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav, interesuje me od cega pase automat ili bendiks za tomu 420. ne uklucuje mi pa ga sad moram paliti na rucni pogon :) a to me jako nervira
Lijep pozdrav
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: TOMO VINKOVIĆ

Samo škljoca-imt i ostali iskrini starteri(skoro svi)48KM.
Raspakuj pa ponesi sa sobom do prodavnice sa auto i traktor djelovima ili kod autoelektričara.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Cijena oranja

Pozdrav svima!

Da se osvrnem na cijenu oranja ili općenito usluga s traktorom..

Ako Vam nije nužda za takvim poslom, onda si odredite cijenu koja Vam odgovara da nešto i zaradite. Realna zarada je vrlo mala ili čak nikakva. Puno ovisi o parceli, dodatnom poslu, trenutnoj cijeni goriva...
Ispočetka sam ralio snijeg i frezao badave, da ulovim grifa i samo prijateljima ili susjedima. Nije se puno promijenilo ni sada, ali se krug ljudi proširio i uvijek su voljni dati i više nego što je potrebno. Za sada sam zadovoljan, a ako mogu nekome pomoći u potrebi onda je novac nevažan. Uvijek se to vrati drugačije..

LP
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

Samo škljoca-imt i ostali iskrini starteri(skoro svi)48KM.
Raspakuj pa ponesi sa sobom do prodavnice sa auto i traktor djelovima ili kod autoelektričara.

negdje sam procitao na pocetku teme da pasu i od golfa 2 dizel. al kao sto ti kazes ponjeti i traziti nesto sto odgovara
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Cijena oranja

Pozdrav svima!
Da se osvrnem na cijenu oranja ili općenito usluga s traktorom..

Ista priča i kod mene...
Kad nisam tražio ništa, koga iole poznajem, osim da plate za potrošeno gorivo 1-2-3lit zavisi od parcele, (tj. ja računam 1lit nafte 60min)...uvek su me preplatili i počastili i to previše!
A kad sam formirao neku cenu recimo "oranja" i kad reknem vlasniku unapred...tu obično debelo popušim!:mur:
I kao za inat, to oranje, neide kako treba, jebe, grebe, Toma prdi tuče a neće da vuče, sve sljajfa, pa blizu ograde, nemaš gde okrenuti, gazda viče - nemoj mi gaziti vamo/tamo, a ono čuveno... "možel to dublje?" a ja samo šizim i pizdim, itd...

Tako da sam rekao sebi...nećeš ti više Joe ići uslužno orati za pare!
Može samo za mufte...tj. za potrošeno gorivo i koja cuga...
pozzz joe!
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: Cijena oranja

To je izgleda univerzalno..:(mm):
Kod nas je raja sve više u banani, pa love ni nema. Ali ima starih majstora i svega po garažama i šupama..:(clap):
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja više nemam pravo glasa u ovoj temi hehe]

Ode toma preko Valbiske na Ilovik valjda će Karlo biti zadovoljan sa njime.Ja sam mu prodao i dovezao u utorak prikolicu na Valbisku šteta što nismo u isto vrijeme bili tamo da se upoznamo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ; tv-826

Da li se isplati razmisljat o tv826 sa 50rs, oko 25k kn mozda manje, znam da je motor sranje ali me zanima jel stvara probleme od pocetka ili kasnije? I ono najbitnije, jel istina sta sam procitao na vise mjesta da 826 ima 22ks a ne 26ks?

Lip pozdrav svim forumašima!

Poštovani kolega - forumašu; Hele@!, odgovor, mišljenje daje se u svezi traktora tv-826., taj i takov traktor u cijelosti gljedano, odličan je., istina i Bog!, motor je malo preslab, ima oko 22 ks samo, tako da, netreba ga forsirat i ON ide i ide.-

Ča se tiče ove cijene koštanja - vrijednosti od; =25.000,00 kn.-!?, smatram da je jako puno ili čak previše iako ima samo 50 sati dela., cijena bi odgovarala ako traktor ima svu dokumentaciju, ako je u izvornom stanju, ako ima fulll dodatnu opremu, ako je sačinjen veliki servis, ako ima servo volan i sve dodatne hidro-izvode, nji oko 5 - pet izvoda, zaštitni - samonosivi prednji okvir i još 100-tinu sitnica, ... čak sam skromnog mišljenja da taj i takov traktorić poznam?!, sretno sa kupovinom! ...

Prijatelju moj forumski Markec@!., ovo po pitanju oranja slažem se i potpisujem u cijelosti., uglavnom se ore uslužno za nešto sitno - čitaj gorivo ili sve na faljen Isus i Marijo! ... - sve odreda obitelj, rodbina, susjedi - komšije, dragi ljudi i prijatelji! ...

Narode moj!, lip Vam pozdrav, čitamo - pišemo - pomažemo - darujemo - družimo se ... Bog!, Vaš grof
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što se tiče oranja to je izgleda svugdje isto ili slično, naj bolje se prođe kada čovjek da koliko hoće odnosno misli da treba. Za onu parcelu na drugoj slici negdje oko 1000 m2, sam uzeo 30 KM, ili ti 15e, i dosta, ja zadovoljan, a i gazda, na proljeće se to pofreza za 40 KM ili ti 20e, i solidno, netraba biti gladan, sve je to bliže susjedstvo. pozz.:icon_thumright:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ode toma preko Valbiske na Ilovik valjda će Karlo biti zadovoljan sa njime.Ja sam mu prodao i dovezao u utorak prikolicu na Valbisku šteta što nismo u isto vrijeme bili tamo da se upoznamo.

E vidi kako je svijet mali :icon_wink: vas dva ste prodali traktor i prikolicu istom vlastniku.
vrtbovi3, kakvu si prikolicu prodao?

Vidim da je roba išla na Cres, Mali Lošinj pa onda na otok Ilovik. Jel neko zna kako onda iz Lošinja na Ilovik prevoze robu pošto nema neke trajektne linije. Ili možda ima samo ja neznam za nju. Neki teretni brod mora biti ali meni nije poznato.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

Za otoke Ilovik,Susak Unije vozi(o je) brod Ozalj,ali mislim da im preveze onaj mali trajekt koji vozi smeće(kontejnere) ili neki ribar koćar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Re: TOMO VINKOVIĆ; tv-826

Tomotraktor dobro slozeno ali cini se jako plitko...a jbg ja sam popodne iso odfurat ga takav je dogovor bio...moram priznat da si dobro proso sta se tice prikolice ja ti pol nebi dao za nju :p
A sta se tice cijene oranja i frezanja ja jako puno radim usluzno do sad sam uzimo 100 kn na sat oranja i 150 frezanja,100 malciranja a prevoz po tezini i kilometrazi a sad sa novim kad dode ce bit 15o oranje i frezanje i malciranje a prevoz ko prije...tako da mene ne jebe kakvi uvjeti su neidem na povrsinu,svi sretni odusevljeni kod mene malo tko to radii i ja ovih dana ne silazim sa traktora koliko imam za orat..
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh