• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

dobro je dok spušta al čim pusti rućicu ventil se zatvara i drži hidraulik da nepada a u oranju mora biti slobodan i u još nekim poslovima da ne nabrajam..
dobro je zamišljeno al ne za svaki posao:drink:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gorski čiviju što drži srednji dio izbiješ i sa turpijom(najbolje ona za lance motorke)produžiš rupe na vijku prema glavi vijka tako da kad stisneš srednji batič i vijak skupa mora rub batiča lepo naljegat na kraj vijka.Onu rupicu na kraju batiča još malo smanji sa kirnerom.Kad batič dobro nalježe sa rubom na vijak tad mora dobro usporavat povrat ulja.Prvo sad proveri koliki je zazor pa češ odma znat koliko treba obrusit.L.P.

Buduci da i sam imam isti problem, moze netko jos malo pojasniti kako doci do rijesenja ovoga, i slike bi pomogle...hvala
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

mora padat oruđe kad (najčešće) sipate ulje koje dobijete ispod ruke od servisera liftova, godinama je šuplji vijak bio ispravan a sad odjednom treba korekciju........
koliko često vama odlaze ležajevi?konkretnije u rukavcima 730
kineski (jeftini) vrlo često, oni skuplji traju malo duže......
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

To nije samo šuplji vijak,u njemu je batič za usporavanje protoka ulja.Neki imaju na kraju i malu rupicu,neki nemaju.I na toj rupici se može korigirat protok ulja natrag u povrat.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomotraktor :icon_super::(handshake):Oranje za primjer.
Evo mojih samo da ne bude ko joekiki sajla od bicikla, privremenih nosača, netreba se smejati, sklepano u žurbi, hići, za pola urce, sahata, poslovi sa Tomicom napreduju.:icon_anal:
21187533.jpg

He he znao sam da češ napraviti neki nosač za motorku, a ti čak dva. Pravi si revolveraš :icon_wink:

A vidim i da se fiksiralo ono ručno vitlo na prednji kraj. Ima koja detaljna slika možda?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Što se tiče ležajeva imam jedan problem.ovaj što mi se je jučer raspao bi trebao bit bačvasti koji se nalazi na zadnjoj desnoj unutarnjoj poluosovini.e sad.po katalogu to je bačvasti 35x72x23 a ovaj što ja imam je kuglični skf 35x80x21 (jedino nisam siguran dal se mjere 23/21 odnose na širinu ležaja kao kod gume npr 195 ili je to debljina kuglice+prsteni oko kuglica)
Sad mene zanima dal je to zbilja serijski pa je kasnije to mjenjano na drugim modelima ili je po rukavcu nešto petljano ovaj veći ležaj stat unutra

A sad imam jedan drugi.problem oko.tih ležajeva.meni se je raspao ležaj od stražnje desne unutarnje poluosovine.po katalogu tu dolazi bačvasti 35x72x23 a ovaj koji je kod mene je 35x80x21 kuglični skf.
Jel to razlika u modelima pošto je moj 730 (serija 1) a katalog 732 ili je petljano po rukavcu da taj ležaj stane unutra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gledam nešto transportere i svi su pravljeni iz šasije malog tome i jednoklipca.A demper je drugčiji,napravljen je iz šasije serije 700 a motor od malog tome.
Vidi se po rukavcima i razmak rupa na točkovima.Izgleda robusnije napravljen od transportera a snage za brzinu po gradbištu je taman.
wzn5.jpg

yzfg.jpg

miik.jpg

pw2p.jpg

Ne to loše došlo i za u šumu za dovoz drva do prikolice.
uusl.gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

iksi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jer bolje da farove montiram na ove nosace,ili da ih safim direktno na haubu.Koliko pe 18moze povuci po brdovitom terenu,mozeli vuci2do3m drva,ali izbrdo

mislim da je estetski lepse na nosac da stavis a sa strana stavis kockaste zmigavce kao sto idu na nove rakovice
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

To nije samo šuplji vijak,u njemu je batič za usporavanje protoka ulja.Neki imaju na kraju i malu rupicu,neki nemaju.I na toj rupici se može korigirat protok ulja natrag u povrat.
Naravno da nije ali da dodatno ne komplikujem priču i zbunjujem čitaoce upotrijebio sam izraz šuplji vijak; poenta je u tome da je iz tvornice izašao traktor koji je lagano puštao oruđe, i sad odjednom treba korekciju prigušnice.....čisto sumnjam da se vremenom potrošila

Ulje za liftove HD ili HLP 46 zar nije malo prerijetko.?
Da je injekcija, ako je džaba, daj....

Što se tiče ležajeva imam jedan problem.ovaj što mi se je jučer raspao bi trebao bit bačvasti koji se nalazi na zadnjoj desnoj unutarnjoj poluosovini.e sad.po katalogu to je bačvasti 35x72x23 a ovaj što ja imam je kuglični skf 35x80x21 (jedino nisam siguran dal se mjere 23/21 odnose na širinu ležaja kao kod gume npr 195 ili je to debljina kuglice+prsteni oko kuglica)
Sad mene zanima dal je to zbilja serijski pa je kasnije to mjenjano na drugim modelima ili je po rukavcu nešto petljano ovaj veći ležaj stat unutra

A sad imam jedan drugi.problem oko.tih ležajeva.meni se je raspao ležaj od stražnje desne unutarnje poluosovine.po katalogu tu dolazi bačvasti 35x72x23 a ovaj koji je kod mene je 35x80x21 kuglični skf.
Jel to razlika u modelima pošto je moj 730 (serija 1) a katalog 732 ili je petljano po rukavcu da taj ležaj stane unutra

Dvoredni kuglični nebih preporučio - najjeftinija varijanta
dvoredni bačvasti ili valjkasti
sasvim je moguće da je rukavac nekad poderan pa nanovo obrađivan, najbolji pokazatelj ti je stari ležaj, odnosno njegove košuljice.......
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

mislim da je estetski lepse na nosac da stavis a sa strana stavis kockaste zmigavce kao sto idu na nove rakovice

Lepse je sa nosacima,ali ovi nekako neidu na moj tv,oni su za fergusona lii rakovicu,ima jedan covek original,ali trazi 25e,to mi je mnogo za nosace.Stavicu one manje farove od533 i jajaste zmigavce,naso sam i farove i zmigavce,samo nemogu naci one jajaste stop lampe,neproizvode se vise.
 
I

iksi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imaju da se kupe I to jeftino 3e
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Buduci da i sam imam isti problem, moze netko jos malo pojasniti kako doci do rijesenja ovoga, i slike bi pomogle...hvala

Čiviju u elipsi izbiješ i sa okruglom turpijom pobrusiš mm dva u smjeru glave vijka.Sastaviš i sad bi trebala glavica klipiča nalegat na rub vijka.
thrl.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što se tiče ležajeva imam jedan problem.ovaj što mi se je jučer raspao bi trebao bit bačvasti koji se nalazi na zadnjoj desnoj unutarnjoj poluosovini.e sad.po katalogu to je bačvasti 35x72x23 a ovaj što ja imam je kuglični skf 35x80x21 (jedino nisam siguran dal se mjere 23/21 odnose na širinu ležaja kao kod gume npr 195 ili je to debljina kuglice+prsteni oko kuglica)
Sad mene zanima dal je to zbilja serijski pa je kasnije to mjenjano na drugim modelima ili je po rukavcu nešto petljano ovaj veći ležaj stat unutra

A sad imam jedan drugi.problem oko.tih ležajeva.meni se je raspao ležaj od stražnje desne unutarnje poluosovine.po katalogu tu dolazi bačvasti 35x72x23 a ovaj koji je kod mene je 35x80x21 kuglični skf.
Jel to razlika u modelima pošto je moj 730 (serija 1) a katalog 732 ili je petljano po rukavcu da taj ležaj stane unutra


Ima sitnih razlika naspram 730-731-732 na ležajevim,
nekim vratilima i pojedinm sitnicam.

najbolje je rastaviti vidjeti što treba promjeniti i novo nabaviti po nađenome unutra
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Re: TOMO VINKOVIĆ

zanima me koliko se krecu cijene oranja, trebam orati kod covjeka, brdo je, moram u jedno stranu, i vocnjak je?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh