• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

Čiviju u elipsi izbiješ i sa okruglom turpijom pobrusiš mm dva u smjeru glave vijka.Sastaviš i sad bi trebala glavica klipiča nalegat na rub vijka.

Znači izbijem srednji dio i rupu malo pobrusim da ima izgled elipse prema vrhu...i to riješava problem naglog padanja ??
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kad budaš imo vijak u ruki brzo češ skužit poantu kako zatvara i usporava protok ulja natrag.Kad je bio nov je verovatno imo origi gušče ulje a sad skoro svi sipamo 46 hidraol koji je redji pa lakše prolazi kroz ventil.L.P.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Danas naručio djelove.pitao sam za ove ležajeve pa mi je ona teta dala nekog čovjeka koji radi oko traktora.pitam ga za taj ležaj i kaže on sljedeće.u ovaj traktor ide taj ležaj koji je.znači promjer 80 (6307) a u novije ide onaj koji je u katalogu ( novije valjda smatra 731 i 732) ali može se stavit kataloški s uvjetom da se napravi piksa koju također oni rade.
A dao mi je broj od firme SET ( ili sett tako nešto) oni da su prvi uvoznici ležajeva u Hr.ja sam.ih zvao i taj ležaj dođe 80kn dostava kući poštom a inače se nalaze u Bjelovaru.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam ove godine kupovao kod njih.
Imaju "Koyo" ležajeve, a za nekoliko godina ću moči javiti kakvi su.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

imaju i SKF
samo ako oces platiti :(rofl):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Fala ali ne.
Kada je krenulo kupovao bih i Koyo sa dva ipsilona, samo da je bilo jeftinije :D:
Nevjerojatno koliko to čudo ima ležajeva.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

zavisi koji dio :icon_weed:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

za skf znam da su ako ne najbolji onda među boljima.a koji su još dobre marke ležajeva u tom nekom rangu.ovo što sam danas naručio je valjda skf.mislim ovaj kojeg sam imao je bio pa pretpostavljam da će biti i novodolazeći :smile:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam ove godine kupovao kod njih.
Imaju "Koyo" ležajeve, a za nekoliko godina ću moči javiti kakvi su.

Ak su prva ugradnja u Hondi...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

.........u ovaj traktor ide taj ležaj koji je.znači promjer 80 (6307) a u novije ide onaj koji je u katalogu ( novije valjda smatra 731 i 732) ali može se stavit kataloški s uvjetom da se napravi piksa koju također oni rade......
Na TV730 nikad a možda ni tad nije ugrađivan kuglični tj. navedeni 6307, u jedan tip jeste ali to trenutno nije tema.......
Jednoredni kuglični ti nebih preporučio, piksu ti uradi tokar ako je već kućište rukavca prošireno.....
evo o čemu ja trubim čitavo vrijeme http://www.trgo-agencija.hr/lezaj-nup-2207-etvp2-fag.aspx
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: TOMO VINKOVIĆ

Koliko cca kosta jedna guma za tv830? Cekam da uleti na njuskalo neki tv830, prodaje se jedan slovenski ali je cijena jos malo visoka i gume su u klincu, ne znam jel
treba sad sta od papira osim kupoprodajnog ugovora ako se ne planira registrirat?
Da li se isplati razmisljat o tv826 sa 50rs, oko 25k kn mozda manje, znam da je motor sranje ali me zanima jel stvara probleme od pocetka ili kasnije? I ono najbitnije, jel istina sta sam procitao na vise mjesta da 826 ima 22ks a ne 26ks?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

......
Da li se isplati razmisljat o tv826 sa 50rs, oko 25k kn mozda manje, znam da je motor sranje ali me zanima jel stvara probleme od pocetka ili kasnije? I ono najbitnije, jel istina sta sam procitao na vise mjesta da 826 ima 22ks a ne 26ks?
Postavljaš teška pitanja, nov motor otkaže, jednostavno desi se, kod mene je prošle jeseni na LD914 pukla radilica, radio godinama bez problema i tras......
Trenutno imam jedan 826 na prodaju, tvorničke gume su na oko 50% što znači da nije obrnuo ni 1000 rs, ako i jeste onda nikad nije opterećen......elem da skratim priču, dok je hladan dimi k'o blesav, kad se ugrije dima nestaje, dugo godina radim s (nazovimo) 830 razlika u snazi je drastična, oko toga definitivno nema diskusije, ali i 826 odradi sve kao i ovaj jači, samo malo sporije :(smirk):
Moje mišljenje, ko hoće da ima TV-a za sebe slavia je sasvim dovoljne snage.......sačuvat će sve ostalo na traktoru
I da, slavia je 16,5 kw oko 22ks

Ni TV 523 nema 23 ks, već mršavih 17
TV 730, 731, 732 ......28.8 ks
al džaba od kw ili ks kad moment vuče, savladava uspon itd. .......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh