• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ; tv-826

Tomotraktor dobro slozeno ali cini se jako plitko...a jbg ja sam popodne iso odfurat ga takav je dogovor bio...moram priznat da si dobro proso sta se tice prikolice ja ti pol nebi dao za nju :p
A sta se tice cijene oranja i frezanja ja jako puno radim usluzno do sad sam uzimo 100 kn na sat oranja i 150 frezanja,100 malciranja a prevoz po tezini i kilometrazi a sad sa novim kad dode ce bit 15o oranje i frezanje i malciranje a prevoz ko prije...tako da mene ne jebe kakvi uvjeti su neidem na povrsinu,svi sretni odusevljeni kod mene malo tko to radii i ja ovih dana ne silazim sa traktora koliko imam za orat..

Nije, prijatelju plitko možda se dobro ne vidi, sada neznam koliko ima cm, kod nas se toliko ore, ispod ili je kamen, ili tzv. mrtvica, tako da je to Ok, a što se tiče cijena, to je individualno ali općenito to je sve tu negdje, neka se radi. LP:icon_fU:
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja više nemam pravo glasa u ovoj temi hehe

Isti smo kolega i ja sam svog prodao ali se nemogu odreći ovog foruma, svaki dan pogledam šta ima novo na ovom forumu, uvijek se može nešto novo i pametno naučiti i iskoristiti :(nod):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Re: TOMO VINKOVIĆ

E vidi kako je svijet mali :icon_wink: vas dva ste prodali traktor i prikolicu istom vlastniku.
vrtbovi3, kakvu si prikolicu prodao?

Vidim da je roba išla na Cres, Mali Lošinj pa onda na otok Ilovik.
Jel neko zna kako onda iz Lošinja na Ilovik prevoze robu pošto nema neke trajektne linije. Ili možda ima samo ja neznam za nju. Neki teretni brod mora biti ali meni nije poznato.

Mala prikolica,imao višak željeza pa ja i sin složili za prodaju







Što se tiče cijene nekim ljudima njihove stvari vrijede čudo a tuđe podcijenjuju.Imam novu prinovu u garaži,na prvi pogled kada uđem u garažu pomislim da vidim duplo,sutra ću staviti slike.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja više nemam pravo glasa u ovoj temi hehe

Nek ti je sa srećom...znači stiže jači i bolji,:icon_thumright:
A joooj, samo nam muke zadaje taj zeleni Toma...pitaš se zašto??? hahaha...
Pa samo selimo slike iz foldera u folder, ja već otvorio folder zvani "Karlo"...i čekam :icon_rofl:
pozzz joe!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije nekoliko sedmica je bilo priče oko kultivatora pasquali/TV pa smo pričali kako bi bilo opasno dok je freza uključena voziti u rikverc. Neki dan mi je u ruke došao jedan stari TV koji se teško ubacivao u rikverc, primijetio sam nekakav štift u položaju rikverc i sajlu na drugoj strani. Čitavo vrijeme dok sam radio na njemu sam razmišljao koji će mu qrac štift i ta sajla, i onda mi je sinulo; osigurač
Ona sajla na drugoj strani se spoji na ručicu koja uključuje frezu na kultivatoru (zadnji pogon na traktoru); kad je ručica u položaju "uključeno" tj prema motoru, sajla je otpuštena i opruga gura štift prema vani i reduktor ne može doći u položaj "rikverc". Kad ručica vratila u položaju "isključeno" povuče sajlu, sabije oprugu i štift uvuče unutra tako da ručica reduktora nesmetano hoda

Naravno ako se koriste oba dijela tj. traktor, onda je potrebno blokirati sajlu jer čim je uključen zadnji pogon nije moguće ubaciti u rikverc (niti prebaciti spore - brze)

DSC07603.jpg


DSC07601.jpg


DSC07602.jpg
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Evo par slikica,731 je moj a 732 je od moje supruge(njenog oca).ovaj moj se vozi poslje remonta kao karting sve utegnuto nigdje lufta i još + hidraulični volan dok ovaj drugi uf...to vam je kao da uspoređujete MB 270 cdi i popularnog fiću..al 732 ide u remont ovu zimu ustvari već sam počeo raskopavati ga.









Barem mi neće ovu zimu biti dosadno..

Obratite pažnju na registarske pločice fora ha?

EDIT:
prodaju češnjaka stavi u za to predviđenu temu.
Hvala
LP
Todi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Koji je registrovan,oba imaju iste tablice,na jednom prednja,a na drugom zadnja
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nisam bas najbolje zagledo,video sam samo ua.Jel u hrvatskoj na traktorima ima samo po1tablica
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da.traktor jednu prikolica jednu.jedino ako oni veliki veliki imaju po dvije ali to ne bi znao
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vica, traktori u Republici Hrvatskoj imaju samo jednu registracijsku pločicu, koja bi trebala biti ugrađena na stražnjoj strani traktora.
Ugradnja naprijed nije po pravilu, ali se (još) tolerira.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja i moj junior, povratak s frezanja.

attachment.php

attachment.php


Pozdrav :drink:
 

Prilozi

  • Slika0500.jpg
    Slika0500.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 923
  • Slika0499.jpg
    Slika0499.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 938

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vidim napravio si prihvat pluga ko sta ima goldoni,a sta se tice oranja imam osječaj da ručicu gasa ostaviš na početku brazde =P
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

ovo mi je prvo oranje sa tomicom tako da sam se učio orati s njim ,nije čudo da ima grešaka
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozz. bukvlk, ako je prvo ranje onda je OK, sve će vremenom i iskustvom doći na pravo mjesto.:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

ovo mi je prvo oranje sa tomicom tako da sam se učio orati s njim ,nije čudo da ima grešaka

Nisam znao sory ali sad znas za drugi put ako več ides u vecoj brzini daj mu i gasa
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav BuKvlk.Evo ti si več položio ispit za prvo oranje,ja još nisam imo prilike probat orat ali jednog dana mora i ta proba past.Za prvi put si dobro izoro mene je več unapred sram kako ču ja.L.P.:drink:
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

a isprobavao sam u kojoj brzini najbolje ore u ovakvim neravnim uvjetima
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Re: TOMO VINKOVIĆ

da sam ja ovdje orao ja bih krenuo sa sredine, pogledaj šta si napravio na sredini prva kiša jača će ti napraviti jezero, a da si išao sa sredine toga nebi bilo.:(emo):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh