• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Par puta sam morao ustaviti i čistiti, nabere na desnoj strani.:fiery:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jer to zaglavljivanje bilo u ovom stilu...
1u1s.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

He, to je to.:icon_lol:

He, he, Kmečki turizam, :icon_rofl: Ljubljančan, (žabar,ni močvirnik):icon_lol:
Kaže UH, imaš težak upravljač.:icon_rolleyes:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=gI-M8wwTSIU[/YT]
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Meni je najviše trave zapinjalo zbog kotača što se nalazi pozadi na malčeru, al sam kasnije dodao štitnike, tj. da nebaca travu i krtog na kotač, više nije bilo zaglavljivanja!
Samo da zatvoriš stranice i bilo bi extra, da se ne zaglaljuje u L-profil...

1hpy.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije nekoliko sedmica je bilo priče oko kultivatora pasquali/TV pa smo pričali kako bi bilo opasno dok je freza uključena voziti u rikverc. Neki dan mi je u ruke došao jedan stari TV koji se teško ubacivao u rikverc, primijetio sam nekakav štift u položaju rikverc i sajlu na drugoj strani. Čitavo vrijeme dok sam radio na njemu sam razmišljao koji će mu qrac štift i ta sajla, i onda mi je sinulo; osigurač
Ona sajla na drugoj strani se spoji na ručicu koja uključuje frezu na kultivatoru (zadnji pogon na traktoru); kad je ručica u položaju "uključeno" tj prema motoru, sajla je otpuštena i opruga gura štift prema vani i reduktor ne može doći u položaj "rikverc". Kad ručica vratila u položaju "isključeno" povuče sajlu, sabije oprugu i štift uvuče unutra tako da ručica reduktora nesmetano hoda

Naravno ako se koriste oba dijela tj. traktor, onda je potrebno blokirati sajlu jer čim je uključen zadnji pogon nije moguće ubaciti u rikverc (niti prebaciti spore - brze)

DSC07601.jpg

Ej Edo, i ja sam na jednom PE 18 zapazijo tu sajlu na polugama. Inače nije to više funkcioniralo (više nije sajla bila fiksirana gde treba) ali uočijo sam da bi to trebalo da utica na zadnji pogon odnosno sa time i na kardan. Ali za koji slučaj to treba?
Misterija je sad odkrivena, tvoja zasluga :(y):. U pravu si, motokultivator sa uključenom frezom i vožnjom u rikverc bila bi više nego opasna, to bi bio životni loto. Sa ovom spravicom to nije moguče i sigurno je spašen koji život.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Meni je najviše trave zapinjalo zbog kotača što se nalazi pozadi na malčeru, al sam kasnije dodao štitnike, tj. da nebaca travu i krtog na kotač, više nije bilo zaglavljivanja!
Samo da zatvoriš stranice i bilo bi extra, da se ne zaglaljuje u L-profil...

Zar nije bolje staviti valjak?

LP
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prekljuce sam razoravo jednu njivu za kompir,nisam napravio teg za plug,ali sam poneo crtalo sa sobom u nameri da ga namontiram,ali nisam,pa mi je doso ko neki teg jer je veoma tesko.



 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pa baš i ne bih rekao da je veoma teško...:icon_lol:
Inače, brazda ti je OK!
Moje mišljenje je da bi ti bilo bolje da si nabaviš utege za kotače, a plug dobro ore ako je dobro naštelan. Zemlja je kod tebe koliko se tu vidi lagana i ne smije biti problema sa ulaskom pluga.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobro ti je sjedalo hehe prilagođeno je oranju vidim,traktor nagnut a sjedalo ravno :D
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TOMO VINKOVIĆ

Danas je dovršeno oranje jedne veće njive obilno posipane sjeckanom kukuruzovinom. Prvi put smo podoravali te žetvene ostatke Tomo Vinkovićem i novonabavljenim dvobrazdnim plugom. Rezultati su vrlo dobri.




[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3Uy938DVHPE&feature=youtu.be[/YT]
[YT]www.youtube.com/watch?v=fib1Vz-r6r0[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vToW7eoGxPE&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pa baš i ne bih rekao da je veoma teško...:icon_lol:
Inače, brazda ti je OK!
Moje mišljenje je da bi ti bilo bolje da si nabaviš utege za kotače, a plug dobro ore ako je dobro naštelan. Zemlja je kod tebe koliko se tu vidi lagana i ne smije biti problema sa ulaskom pluga.

Teze je od fabrickog,bolje ista nego nista.Tegove sam kupio,ali nikako da ih dovezem.To je jedina njiva u okolini de je taka zemlja,inace u celom selu je crvena smonica,i pored teskog prilaza i velike ladovine(jer je okolo suma)uzo sam da je obradjujem,jer je dobra zemlja i mahom je ravna,a pored protice i potok,tako da cu napraviti pumpu za tv da je navodnjavam.

Dobro ti je sjedalo hehe prilagođeno je oranju vidim,traktor nagnut a sjedalo ravno :D

To sediste sam sklepo za 10min,jer majstor nije napravio nosac,inace napravice nosac od tamiceve platne ili gibnja,tako da moze podneti moju tezinu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

oseloth

Guest
Imam original frezu a tomicu no pati me dubina. Freza poprili?no plitko. Krivim okvir za to. Da li bi bilo razlike kada bi skinuo okvir skroz da bude kao freza na motokultivatoru. Te koliko oštri trebaju biti no
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

Teorijsko pitanje.... Što bi se moglo dogoditi ako skinem jedan cilindar na tv 731?? Ako skine, pogledam kako izgledaju karike i sve vratim nazad kako je bilo bi li to funkcioniralo ili moram mijenjati nešto ili još gore smrdati nešto?
hvala
lp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Re: TOMO VINKOVIĆ

Karike su se prilagodile cilindru u tom položaju u kojem su sad.
Ako izvadiš karike više ih nemožeš vratiti u isti položaj i automatski taj cilindar bude imal manju kompresiju nego prije i te stare karike se više nikad nebudu prilagodile.
Ako mečeš nove onda je to druga priča
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ak te zanima stanje izvadi dizne i pomjeri kompresiju na oba cilindra.Stupanj kompresije dosta tačno pokaže stanje u cilindru.Vadit klip i skidat karike kako kaže Muhaničar nije dobro.A kad več izvadiš dizne daj jih proverit dal otvaraju na pravi pritisak i da naprave maglu.L.P.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zamolio bi cijenjene forumaše da se pridržavaju uputa pisanja i citiranja postova,

nekima sam poslao PP, ali vidim da to i nije urodilo plodom,

pročitajte još jednom ove upute
http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=944430&postcount=1

nadalje brišem postove koji nisu u skladu sa pravilima.

Hvala
LP
Todi


Sad sam očistio i posložio zadnjih 5 stranica, nekolicina forumaša konstantno rade jedne te iste stvari.
Ukoliko imate problema sa forumom, postavljanjem slika ili nečim javite se nadležnom moderatoru ili super modu, ili jednostavno prijavite post koji ste i sami napisali, učitali slike a nije ispalo kako treba, tako da se poslože odmah a ne da se gubi po sat ili više da se uredi par stranica.
Isto tako ne oglušujte se na molbe i upozorenja moderatora,
sve se može riješit i napravit u miru da taj forum liči na nešto e ne kao da ga sava donjela.
Ako neznaš ne ispad ti kako treba pa reci pomoči čemo pa nitko ne osuđuje nekog ako nezna ili mu nejde,
Nemojte se dovodit u situaciju svađanja sa moderatorom.
Hvala na razumjevanju.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ej Edo, i ja sam na jednom PE 18 zapazijo tu sajlu na polugama. Inače nije to više funkcioniralo (više nije sajla bila fiksirana gde treba) ali uočijo sam da bi to trebalo da utica na zadnji pogon odnosno sa time i na kardan. Ali za koji slučaj to treba?
Misterija je sad odkrivena, tvoja zasluga :(y):. U pravu si, motokultivator sa uključenom frezom i vožnjom u rikverc bila bi više nego opasna, to bi bio životni loto. Sa ovom spravicom to nije moguče i sigurno je spašen koji život.

I ja sam zagledao te sajle i kojekakve preklopke što su spolja, na slici označeno sa ? na ovome PE18 - kao mototokultivator, ali nisam uspio sklopiti sliku u glavi kako to radi. Znao sam da je neka fora oko blokade baš za rikverc, ali džaba...kad sam plitak...:icon_lol:
Sad mi je mnogo jasnije kad je @edo postavio sliku, ali me ta preklopka ? još uvek muči..hmmm
Kako reče @edo "teško ubacuje u rikverc" znači ako si sivonja, zbog opruge što izguriva tu čiviju ti opet možeš ubaciti u rikverc.
Ako si iključio zadnji pogon(izlazno vratilo ako se radi o MK PE-18), možeš ubaciti u rikverc, logički zar ne, i ako ostane u rikvercu, ti ponovo uključiš zadnji pogon, i ta čivija sa upuštenom rupom što izguriva opruga, se nasloni na kuglicu i dalje ostaje ručica reduktora u rikvercu!!!
Tako da ima još neke fora oko ovih preklopki ? da se osigura freza unazad, jer ljudska glupost nema granice...

Mnogi su nastradali sa frezom IMT 506 baš zbog rikverca, jednostavno nisu mogli odreagovati, jer kad pustiš kvačilo, i očekuješ da će freza ići napred...a ono krene unazad, i obično se ručke podižu prema gore i nemožeš stisnuti ručicu kvačila jer se odmiče(izdiže) od tebe...
Na mk. labin progres ima neka sajla koju izdigneš i zakačiš(da neradi rikverc), baš iz razloga da kad se frezuje, nedođe do neželjenih situacija u radu...al vidim da moj komšija kad frezuje, crta đavola na zid i ne blokira, nego smakne ručice kultivatora sa strane i tako radi...

bi4k.jpg


tbz2.jpg



Zar nije bolje staviti valjak?

LP

Jeste, tu je i valjak...stavio sam je kad sam postavio limove oko kotača!
Jest da je malog prečnika, ali to sam našao i postavio...tako da za sad radi dobro i nediram ništa više. Kotači mi ustvari nesluže nizašta dok malčiram, samo da zapinje trava i krtog oko njih...ali mi je najpotrebnije kod kuće kad odkačim tu skalameriju, i mogu ga gurkati vamo tamo po potrebi. jer su ispušteni 2-3cm ispod skija samog malčera.
7jto.jpg


Imam original frezu a tomicu no pati me dubina. Freza poprilično plitko. Krivim okvir za to. Da li bi bilo razlike kada bi skinuo okvir skroz da bude kao freza na motokultivatoru. Te koliko oštri trebaju biti noževi na frezi.

Prvi put čujem da freza neće u zemlju?
Baš čudno, obično se žale da guši motor...kao što sam i ja, dok nisam zamenuo uložak dizne?
Jedino da je tvrda zemlja, ili se traktor brzo kreće dok frezuješ...

pozzz joe!
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Mislim da bi kod vađenja cilindra trebalo i dihtunge promijeniti, da bude kako spada..
Svakako bih se odlučio za mjerenje kompresije, ipak je to jeftinije i dosta pouzdano..

Joe, na otpadu sam bio vidio rasturenu offsetnu mašinu sa valjcima i odmah mi se počele vrtjeti sheme po glavi.. Sreća da su me otjerali jer sam bio slikao neke 'izloške'..:^):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh